Skoči na vsebino

Očistimo Slovenijo


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Mimogrede, čudi me, da se ni na motosvetu oblikovala nobena ekipa za čistilno akcijo, bi lahko šli spucat kaka črna odlagališča gum (a se ni pred leti o Sitarju govorilo nekaj), pa te fore :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič. Zgleda, da imamo slabo vest, jaz bi se udeležil na našem koncu ampak je v soboto "pomarančen dan" pa bom šel tja. Zato se tudi nisem pretirano zanimal. Za menoj v naravi smeti ne ostajajo (v najslabšem primeru vržem kakšen ogrizek, vse ostalo pa prinesem domov ali do prvega smetnjaka, kakšnih čikov pa glede na to, da ne kadim tudi ne puščam naokoli).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čistijo naj tisti ki svinjajo.

zakaj bi jaz pobiral odpadne salonitne plošče ki jih je moj sosed neki v gozdu odvrgel.

kako to da sem jih jaz mogel na europaleto zlozit pa z foljo zavit, pa plačat da so jih odpeljaliclosedeyes.gif

in zakaj bi jaz mogel pobirat smeti od mecdonaldsa ki jih brati hrvati namečejo ob naši regionalki pa njihove plenice pa to svinjarijo.....

akcija je definitivno na mestutrance_27_notworthy.gif

ampak če bi se vsi malce zamislili( sebe tudi štejem med to drhal, bi lahko bilo drugače)

aja bom pobral smeti ki so ob cesti, zaradi lastnega zadovoljstvagrim.gif

aja glede da sem 80% časa v avtomobili se nabere svinjarije za 10kg na mesec( pa mi ni tesko 1x na teden to v smetiščno kanto za vrečttrance_40_thumbup.gif)

lp h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobene slabe vesti. Nikol ne puščam nič okol, še najmanj pa u host, razen kakih pasjih kakcev :P

drugač pa pri nas veselo čistijo že par dni.... tega je blo že za par kamionov, ne prikolic :surrender:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa se bom udeležil! Saj gre za mojo državo in moj okoliš in še dobro se bom počutil ko bom malo raztegnil kosti po dolgi zimi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, čudi me, da se ni na motosvetu oblikovala nobena ekipa za čistilno akcijo, bi lahko šli spucat kaka črna odlagališča gum (a se ni pred leti o Sitarju govorilo nekaj), pa te fore :-).

V našem koncu so zadnji prostovoljci padli že 1941......:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe politike očistit ja heheh... jaz mam drugač dost dela kr po domačem kraju za glavno cesto...ne morš verjet kaj vse leti čez okno iz avtov ali pa česa druzga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kkk že gre un slovenski pregovor?

Če mački na rep stopiš, se pa dere...

Mislim, da ni nobenga zanimalo, kdo ne svinja, temveč kdo gre:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno povedano, se jaz ne morem odločiti ali naj bom 100% za idejo..dejansko ni slaba, mi pa pa mal dvome vzbuja, predvsem zato, ker nihče nič ni rekel o ločevanju odpadkov, popolnoma nelogično pa mi je tudi, da se bodo v tem primeru pobirali samo nenevarni odpadki (nevarni v divjih odlagališčih bodo samo popisani, odstranjeni pa ne) huh.gif

Če se po čiščenju odpadkov ne bo ločevalo in jih bodo pač samo zavlekli na prvo deponijo, pustli zadevo tam par mesecev, da zgnije, kar ima zgnit, preostalo pa strpali v kontejnerje in z ladjami poslali nekam v Azijo ali Afriko, pol je to sam prestavljanje smeti, ni pa neka huda rešitev. Ali pa je...daleč od oči, daleč od srca, samo da ima podalpski živelj čisto po dvoriščihtrance_25_naughty.gif

mi je pa zanimivo, kako si znajo eni zakomplicirat življenje...a ni bolj enostavno stare salonitke dat v prtljažnik in jih odpeljat do prvega kontejnerja, kot pa jih nalagat na samokolnico pa se pol ure hoda v notranjost gozda jebat po koreninah...kaj pa vem, hmm,glare.gif no, čist možno, da sem js smo lena pa se mi tega res ne da počet smile.gif

Popravljeno . Popravil urssa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[citat -Urssa

mi je pa zanimivo, kako si znajo eni zakomplicirat življenje...a ni bolj enostavno stare salonitke dat v prtljažnik in jih odpeljat do prvega kontejnerja, kot pa jih nalagat na samokolnico pa se pol ure hoda v notranjost gozda jebat po koreninah...kaj pa vem, hmm,glare.gif no, čist možno, da sem js smo lena pa se mi tega res ne da počet smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prijavljen in grem :yea2:... za tiste , ki ne grejo Mauza pa take mudele :bum:

:)

ZANALAŠĆ NE GREM ...

Akcijo sicer podpiram, tako kot sem samoosvojitev Slovenije v kateri sem osebno sodeloval in na ničkoliko dobrodelnih akcijah. Ko je bilo treba zbirat za motor reševalca, se politiki niso vmešavali in NIČ prispevali (in še nekaj takih akcij se niso niti javno udeležili). Za nabiranje njihovih političnih točk, da se bodo slikali zraven kupa dreka (kamor tudi spadajo - vsaj večina), pa jaz ne bom sodeloval. Naj raje preprečujejo črna odlagališča (me prav zanima kaj so vse te vlade do sedaj v zvezi s tem naredile).

EVO ZARADI TAKIH RAZLOGOV ZANALAŠČ NE GREM !!!!!!!!!!!!!

PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno povedano, se jaz ne morem odločiti ali naj bom 100% za idejo..dejansko ni slaba, mi pa pa mal dvome vzbuja, predvsem zato, ker nihče nič ni rekel o ločevanju odpadkov, popolnoma nelogično pa mi je tudi, da se bodo v tem primeru pobirali samo nenevarni odpadki (nevarni v divjih odlagališčih bodo samo popisani, odstranjeni pa ne) huh.gif

Si prestavljas, da bi otroci iz sol (kokr vem imajo to v velikih solah organiziran), al pa kdorkol, ki ni strokovnjak, sli premikat, prenasat, zbirat odvrzene akumulatorje, nespraznjeno embalazo (topila, olja, pa se kej bi se nasl)?? Zato samo popis, odstranitev pa bo naknadna (upam).

Akcije se bom z velikim veseljem udelezil, kot sem se ze nekaj podobnih v okviru obcine, KS..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prestavljas, da bi otroci iz sol (kokr vem imajo to v velikih solah organiziran), al pa kdorkol, ki ni strokovnjak, sli premikat, prenasat, zbirat odvrzene akumulatorje, nespraznjeno embalazo (topila, olja, pa se kej bi se nasl)?? Zato samo popis, odstranitev pa bo naknadna (upam).

Akcije se bom z velikim veseljem udelezil, kot sem se ze nekaj podobnih v okviru obcine, KS..

ja, tudi jaz upam, da se bodo pobrali in ne samo popisali...kot sem že rekla pa nisem nikjer zasledila informacije o tem ali se bo to dejansko zgodilo ;)

Popravljeno . Popravil urssa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velik hrupa je okoli te akcije, pa vendar se kaj bistveno ne bo naredilo, če se ne premakne v glavah ljudi, da je vsak posameznik dolžan poskrbet za okolje in svoje odpadke.

zakaj ni nobene akcije, ki bi prisilila naprimer prehrambeno industrijo k zmanjševanju odvečnih odpadkov? saj je že vsak posamezni piškot zavit. :wacko: veliko je nepotrebne embalaže, ki jo potrošniki hočeš nočeš kupujemo in potem nam še solijo pamet, da proizvajamo preveč odpadkov.

Očistimo Slovenijo me pa spominja na Očistimo Evropo.Upam, da veste čigav slogan je to in čemu je bil namenjen. :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:

Salonitke spadajo (če se ne motim, (azbest)) med nevarne odpadke in je potrebno plačati, da jih lahko odvržeš na deponijo, al kam se pač odlagajo, hja odložiti na ilegalno deponijo je ceneje :angry: naj se gozdne živali fukijo z azbestom:BUA:

Zaradi lenobe in neosveščenosti nekaterih se bomo kmalu kopali v lastnem dreku.

Evo ti minus za lenobo :yes:

In še ena , cigani ki zbirajo staro železo in ostale kovine so bolj koristni za našo družbo kakor marsikateri vrli slovenac !

In vsem ki vam je vseeno za naravo in žvali, FUKITE SE !!! (to pomeni JEBITE SE v slovenščini , če niste vedeli, sem na prevodu v filmu videl pa morem rečt , da se v redu kolne )

Koristilo bi ti, če bi malenkost popravil odnos do drugih ljudi in jih ne bi žalil kar vsevprek.

Glede na povprečno raven izobrazbe v Sloveniji, se mi zdi da ne gre toliko za lenobo in neozaveščenost kot za koristoljubje. To je pa problematično še posebej pri bolj nevarnih odpadkih industrijskega izvora. Koristoljubje zato, ker takšnim ni treba plačati za primerno odstranjevanje odpadkov.

Ker pa ta akcija bistva ne bo rešila (mile kazni in slab inšpekcijski nadzor) je kot takšno ne podpiram, čeprav je sam namen plemenit. Pobiralci bodo sedaj odnašali rit onesnaževalcem zaradi neučinkovite države. To je podobno primeru kjer zaradi neobstoječe kartelne zakonodaje (in učinkovite implementacije iste, če bo dobra, seveda) sedaj preplačamo marsikaj in se davkoplačevalski pridno izsesava. In čeprav mineva že skoraj 20 let kar smo se vrnili nazaj v kapitalizem so naši vrli vodje to šele sedaj 'ugotovili', japajade. In če smo že v kapitalizmu in če nam elite na vsakem koraku kažejo, da je treba skrbeti predvsem za svojo rit, ne vidim več nobenega smisla v prostovoljstvu in podobnem, kljub temu, da gre za plemenite in družbeno koristne zadeve.

Akcije se bom udeležil, ker se je pač moram (delodajalec). Ni mi vseeno ne za naravo in ne za živali a vseeno se mi zdi pristop napačen. Glede na splošno razširjen način razmišljanja v dolini šentflorjanski, pomaga le še šiba in ne klicanje socializma na pomoč ter apeliranje na zdrav razum. Socializem smo ugonobili, zdrav razum pa je izginil neznano kam. Pa lep jutrišnji dan vsem, kjerkoli že boste (in pazite nase, ko ste na motorju).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta akcija je odnašanje riti tistim, ki smetijo povprek. Samo, da se govori o akciji, si nekateri nabirajo glasove...bolj kot ta akcija bi zaleglo kaznovanje tistih, ki take odpadke odlagajo v naravo. S pobiranjem jim samo spet praznimo prostor, da bodo lahko spet navozili tja, boljše bi bilo, če bi se njihova dejanja preprečila. Kje je smisel, da bo na vsakih par let akcija očistimo slovenijo ljudje bodo pa vedno znova vse nasmetili. Z napačne strani se gre, res je, da je lepo, da se odstrani odpadke ampak preprečiti je treba in kaznovati odlaganje.

Sam se akcije ne bom udeležil, ker je totalno mimo. Otroci, ki s šolami sodelujejo se mi smilijo, bodo še tetanus fasali in podobno...

Vsako leto moram iz našega gozdu kak pralni stroj in podobno odpeljati, ker ljudje ponoči odvržejo tja, zaradi njihove malomarnosti potem to kar pripeljem na odpad plačujem in imam stroške zaradi njih. Samo, da nekoga dobim, ne bo odšel cel iz gozda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po do zdaj pridobljenih podatkih so najbolj

ekološko osveščeni Dolenjci, saj se akcije na območju občine Novo mesto

udeležuje okoli 8000 ljudi. Neuradno poročajo, da je večina med njimi

rahlo razočarana, ker so slogan akcije razumeli drugače. (avtor Okapi)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta akcija je odnašanje riti tistim, ki smetijo povprek. Samo, da se govori o akciji, si nekateri nabirajo glasove...bolj kot ta akcija bi zaleglo kaznovanje tistih, ki take odpadke odlagajo v naravo. S pobiranjem jim samo spet praznimo prostor, da bodo lahko spet navozili tja, boljše bi bilo, če bi se njihova dejanja preprečila. Kje je smisel, da bo na vsakih par let akcija očistimo slovenijo ljudje bodo pa vedno znova vse nasmetili. Z napačne strani se gre, res je, da je lepo, da se odstrani odpadke ampak preprečiti je treba in kaznovati odlaganje.

Sam se akcije ne bom udeležil, ker je totalno mimo. Otroci, ki s šolami sodelujejo se mi smilijo, bodo še tetanus fasali in podobno...

Vsako leto moram iz našega gozdu kak pralni stroj in podobno odpeljati, ker ljudje ponoči odvržejo tja, zaradi njihove malomarnosti potem to kar pripeljem na odpad plačujem in imam stroške zaradi njih. Samo, da nekoga dobim, ne bo odšel cel iz gozda.

točno to !

to je samo pop-izlet za politične izmečke. brezglavi narod pridno uboga televizijo in gre čistit gmajno in grape. kreteni !! in da je zadeva še bolj ironična so vmes na traktorjih tisti "cigani", ki so nekaj let svinjali po okolju, danes pa vsi ponosni prevažajo odpad.

slovenija ima dokaj solidno zakonodajo kar se tiče ravnanja z odpadki in varstva okolja. (kazni so nizke ampak ukrep je lahko sanacija terena)

težava (interes nekaterih) je v ne izvajanju predpisov. inšpektorji so podkupljeni nesposobneži. in ministrstvo MOP jih podpira.

vsak kmet ima na gmajni deponijo, gradbenega materiala, izkopa in vmes še ostale navlaka, ki se spšira v podtalnico. in kaj se zgodi po prijavi ? nič!! teren se splanira, da se ne vidi kaj je na odlagališču in to je vse. nobenih kazni, nobenih sanacij. in na ta račun razna zidarstva in lastniki teh zemljišč služijo. ovce pa danes iz teh kupov pobirajo kakšno omaro baterijo kanto ... :slap:

tisti, ki je danes letal z barvnimi vrečkami po grmovju podpira ta sistem.

višek idijotizma !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!