Skoči na vsebino

Očistimo Slovenijo


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

no to da so tisti k so vse to nasvinjal, dons to odvažal..... ne bi rekla....

vsaj pri nas ne, niti enega domačina nisem videla da bi vozil, niti čistil..vse so opravili tisti, ki tega niso nasvinjali

se oproščam vsem kmetom v okolici, ampak vse tiste kadavre in ostalo navlako niso navlekli tisti ki so danes čistili :evilgrin:

tako da... lepo je bilo videt vse tiste polne vrečke za cesto, še lepš odpadke ki so se pobirali v gozdovih in v notranjosti, kjer je težje čistiti, nikakor pa ne podpiram tega, da je velika večina pobirala smeti na krajih, kjer jih tudi ponavadi pobirajo ko se začne pomlad, torej enostavno čiščenje, samo zato da SO lahko rekli da so se akcije udeležili. Pospravljanje okoli hiš in blokov pa res ne paše v tako akcijo ampak je to nekaj kar se vsako leto že izvaja.

Hvalit se z nečim, kar je nekaj normalnega, kar delamo vsi ki živimo blizu prometne ceste in pospravljamo vse tiste piksne papirčke in ostalo, kar "slučajno" pade skozi okna avtomobilov, no to pač ne paše v današnjo akcijo in hvalisanje ljudi, kako so se udeležili čiščenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, akcija je za nami, upam, da bo se kaksna. Sicer se strinjam z velikimi trditvami, ki so zgoraj napisane, sam BMK, sel sem in ni mi zal..

Dejstvo je, da se je vceraj pobralo veliko odpadkov in to ze ni slabo. Seveda bo cez kaksni 2 leti spet potrebna podobna akcija, saj velikih prebivalcev nase podalpske dezele boli qrac za okolje. Zadovoljni so, da gre odpadek od njih, pa cetud v naravo.

Res pa je bedno, da so to nekateri izkoristili tud za praznjenje domacega inventarja in ciscenje svoje okolice (okol bajte).

Edino kar me je posebej zmotilo je, da cigani niso bli vkljuceni (njih bi prsilu v tako akcijo) in so pol pred deponijo cakal, pa bi kar zelezje iz traktorskih prikolic pobiral...mars, banda ciganska..

PS: Tist, ki je omenjal nas ovce, ki smo nasedl propagandi in lepim besedam v medijih - mene osebno bolj skrbijo ovce, ki hodijo na volitve... takle mamo..whistle.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta akcija je odnašanje riti tistim, ki smetijo povprek. Samo, da se govori o akciji, si nekateri nabirajo glasove...bolj kot ta akcija bi zaleglo kaznovanje tistih, ki take odpadke odlagajo v naravo. S pobiranjem jim samo spet praznimo prostor, da bodo lahko spet navozili tja, boljše bi bilo, če bi se njihova dejanja preprečila. Kje je smisel, da bo na vsakih par let akcija očistimo slovenijo ljudje bodo pa vedno znova vse nasmetili. Z napačne strani se gre, res je, da je lepo, da se odstrani odpadke ampak preprečiti je treba in kaznovati odlaganje.

Sam se akcije ne bom udeležil, ker je totalno mimo. Otroci, ki s šolami sodelujejo se mi smilijo, bodo še tetanus fasali in podobno...

Vsako leto moram iz našega gozdu kak pralni stroj in podobno odpeljati, ker ljudje ponoči odvržejo tja, zaradi njihove malomarnosti potem to kar pripeljem na odpad plačujem in imam stroške zaradi njih. Samo, da nekoga dobim, ne bo odšel cel iz gozda.

Pravijo, da se s pozitivnim pristopom več doseže. Če preberem tvojo idejo, praviš da je edini pravi način, da se kaznuje "prekrškarje". A v "policijski" temi je miljon postov, kjer vsi pametujemo in smo prišli do zaključka, kako se s kaznimi ne reši popolnoma nič. Kazni so vedno višje, očitnega rezultata ni. Potem zakaj se zdej spet tuki pridiga, kako je potrebno nastopiti z represijo. Jst menim, da je ta akcija mnogo več pripomogla k čistejšemu okolju, kot če bi samo bolj začeli kontrolirat in višat zneske položnic. Ta akcija nam je lahko za vzor. Dokazali so, da mnogim Slovencem je mar za okolje. Jasno, da nekateri bodo še naprej metali smeti v naravo, mnogi pa so se najbrž malo zamislili, in ne bodo več odnesli smeti, kamor je nekoč bilo odlagališče, zdej pa je tam čista narava. Pomojem, je to prava pot. Pokazali so dobro voljo, naredili veliko koristnega in prepričali marsikoga.

Hvala vsem 250.000, ki ste Slovenijo naredili čistejšo :worship: (politične prisklednike pa ignoriram, pa sej si tudi te akcije politiki niso vzeli za "svojo", ne vem v čem je tak problem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta akcija je odnašanje riti tistim, ki smetijo povprek. Samo, da se govori o akciji, si nekateri nabirajo glasove...bolj kot ta akcija bi zaleglo kaznovanje tistih, ki take odpadke odlagajo v naravo. S pobiranjem jim samo spet praznimo prostor, da bodo lahko spet navozili tja, boljše bi bilo, če bi se njihova dejanja preprečila. Kje je smisel, da bo na vsakih par let akcija očistimo slovenijo ljudje bodo pa vedno znova vse nasmetili. Z napačne strani se gre, res je, da je lepo, da se odstrani odpadke ampak preprečiti je treba in kaznovati odlaganje.

Sam se akcije ne bom udeležil, ker je totalno mimo. Otroci, ki s šolami sodelujejo se mi smilijo, bodo še tetanus fasali in podobno...

Vsako leto moram iz našega gozdu kak pralni stroj in podobno odpeljati, ker ljudje ponoči odvržejo tja, zaradi njihove malomarnosti potem to kar pripeljem na odpad plačujem in imam stroške zaradi njih. Samo, da nekoga dobim, ne bo odšel cel iz gozda.

Ka je laže smeti stresat al smeti pobirat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena bukova... kolk mamo že 'brezposelnih', ki to so ali niso? tam nekje 100.000? za čakat doma in pobirat dnar, ki ok, ni ne vem kaj ampak za še enkrat več mora marsikdo 'DELAT' od 6-14 ali še dlje... vsak mesec bi lahko organiziral akcijo...

250.000 ljudi v enem dnevu v tej akciji, 1.200.000 v letu po sistemu brezposelnih 1xmesečno... kva bi se to svetilo...

jap, sam medijski pomp bi zginu, vladne in druge pomembne face ne bi več našle časa za smeti...

kolk je pa vse skupej koštal? mislm, dinos & co so delal zastonj? gorivo, kilometrino plača kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da se s pozitivnim pristopom več doseže. Če preberem tvojo idejo, praviš da je edini pravi način, da se kaznuje "prekrškarje". A v "policijski" temi je miljon postov, kjer vsi pametujemo in smo prišli do zaključka, kako se s kaznimi ne reši popolnoma nič. Kazni so vedno višje, očitnega rezultata ni. Potem zakaj se zdej spet tuki pridiga, kako je potrebno nastopiti z represijo. Jst menim, da je ta akcija mnogo več pripomogla k čistejšemu okolju, kot če bi samo bolj začeli kontrolirat in višat zneske položnic. Ta akcija nam je lahko za vzor. Dokazali so, da mnogim Slovencem je mar za okolje. Jasno, da nekateri bodo še naprej metali smeti v naravo, mnogi pa so se najbrž malo zamislili, in ne bodo več odnesli smeti, kamor je nekoč bilo odlagališče, zdej pa je tam čista narava. Pomojem, je to prava pot. Pokazali so dobro voljo, naredili veliko koristnega in prepričali marsikoga.

Hvala vsem 250.000, ki ste Slovenijo naredili čistejšo :worship: (politične prisklednike pa ignoriram, pa sej si tudi te akcije politiki niso vzeli za "svojo", ne vem v čem je tak problem)

Jaz še zmeraj trdim, da se vzgoja začne od malega. Mi smo pri telovadbi namesto fuzbala moral pobirat papirčke okoli šole, dvakrat smo jih pobiral tretjič jih ni bilo treba več, ker smo dobro vedeli kje so koši.

Naredi to danes, pa sta takoj ata pa mama s trumo advokatov v šoli, ker njihovega otroka pa ne bo noben zajabaval, da bo špilal smetarja, namesto, da bi mu vcepila neki odnos do okolja. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena bukova... kolk mamo že 'brezposelnih', ki to so ali niso? tam nekje 100.000? za čakat doma in pobirat dnar, ki ok, ni ne vem kaj ampak za še enkrat več mora marsikdo 'DELAT' od 6-14 ali še dlje... vsak mesec bi lahko organiziral akcijo...

250.000 ljudi v enem dnevu v tej akciji, 1.200.000 v letu po sistemu brezposelnih 1xmesečno... kva bi se to svetilo...

jap, sam medijski pomp bi zginu, vladne in druge pomembne face ne bi več našle časa za smeti...

kolk je pa vse skupej koštal? mislm, dinos & co so delal zastonj? gorivo, kilometrino plača kdo?

Verjetno si spregledal, da so akcijo organizirali volonterji, prostovoljci, in da so organizatorji delali zastonj itd ... sprva sploh niso vedeli, ali bo še kdo jih podprl ali ne ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po do zdaj pridobljenih podatkih so najbolj

ekološko osveščeni Dolenjci, saj se akcije na območju občine Novo mesto

udeležuje okoli 8000 ljudi. Neuradno poročajo, da je večina med njimi

rahlo razočarana, ker so slogan akcije razumeli drugače. (avtor Okapi)

ciganska posla whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si spregledal, da so akcijo organizirali volonterji, prostovoljci, in da so organizatorji delali zastonj itd ... sprva sploh niso vedeli, ali bo še kdo jih podprl ali ne ...

nič nimam proti organizatorjem, prostovoljcem in ostalim, ki se radi družijo, skupaj stopijo in kaj naredijo. vprašal sem, če kdo ve, koliko je zadeva stala? ti očitno ne. vprašal sem, zakaj je potreben rom-pom-pom, če lahko izkoristimo ljudi, ki jih tako ali tako plačujemo. a,ja pol ni več akcija... vozila je prispevala komunala, ki še danes odvaža te odpadke. zakaj jih ni prej? delavci komunale so pisali nadure. zakaj, če to lahko opravijo znotraj delovnega časa?

smeti odvažajo še danes, znotraj delovnega časa. zakaj in od kje so podjetja, ki bi se morala ukvarjati s smetmi našla čas in denar na to soboto, drugače pa ne? izkoriščanje zastonjske delovne sile?

pa ne... sm eden tistih, ki ga je že fotr nauču, da se embalaža od hrane/pijače, ki jo neseš v hribe prnese v dolino in vrže v za to namenjeno kanglo in ne, ne odobravam metanja kakršnihkoli smeti izven za to namenjenih mest. vprašam ali dvomim pa lahko al, koko? od kje vraga vse to na to soboto? eu sredstva + zastonj delovna sila = prihranek? sam prašam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res. Jaz si to razlagam tako: "Pač danes delajo v paniki in gužvi tisto, kar bi lahko že v minulih letih počasi zrihtali."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res. Jaz si to razlagam tako: "Pač danes delajo v paniki in gužvi tisto, kar bi lahko že v minulih letih počasi zrihtali."

tkole 'na uč': če me delavec min. stane ~4€/h (bruto/bruto) * 5ur * 250.000 delavcev = 5.000.000€ ???? e, to me mot... kdo je prišparal in kdo izgubil za 'ponos' sodelovanja na akciji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tkole 'na uč': če me delavec min. stane ~4€/h (bruto/bruto) * 5ur * 250.000 delavcev = 5.000.000€ ???? e, to me mot... kdo je prišparal in kdo izgubil za 'ponos' sodelovanja na akciji?

Ti delavci so očitno itak že bili plačani za te reči. Če sedaj pač pospešeno garajo in bodo v enem tednu naredili "vse", potem je pač morda čisto okej, če jim ne skačemo po glavi. No, lahko pa tudi - za lenobo v minulih letih... In tudi ministrom, čisto vsem, za okolje, in sekretarjem, in občinskim svetom, upravam, itd .. .

Ampak vsi ti so si sedaj res nabirali + PR-ovske točke, to je dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti delavci so očitno itak že bili plačani za te reči. Če sedaj pač pospešeno garajo in bodo v enem tednu naredili "vse", potem je pač morda čisto okej, če jim ne skačemo po glavi. No, lahko pa tudi - za lenobo v minulih letih... In tudi ministrom, čisto vsem, za okolje, in sekretarjem, in občinskim svetom, upravam, itd .. .

Ampak vsi ti so si sedaj res nabirali + PR-ovske točke, to je dejstvo.

jap. na račun prostovoljcev, organizatorjev in ostalih, ki delajo s srcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!