Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Leteči

Priporočene objave

No, v notranjost itak še mislim it (s kako skupino) in verjamem da je prečudovita, tokrat sva šla na morje ki ni izpadlo tako kot ga opisuje večina ("sanjske plaže, moraš it")...mogoče bo ta info še komu koristil :whistle:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me nazaj doma.... v ČG nisva ostala ker naju je obala razočala mad.gif

..............................................

- na cestah najdeš krave, kokoši, koze in ostalo. Kravam se prav nič ne mudi umaknit...

- naše ceste so avtocesta v primerjavi z njihovimi. Na magistralki sem pri 100 (levo in desno pustinja, sicer sem se bolj šparal zaradi živali in norcev) padel v "poglobljen del ceste" in se trenutek za tem nasadil na "nazaj dvignjen del ceste". Pa naj še kdo reče da se s kufrom in torbami ne sme vozit nad 120...če so preživele to, preživijo tudi 300 na uro trance_25_naughty.gif

- policajev ljudje iz prve točke ne zanimajo, bolj zanimivi so tisti ki pridejo iz tujine :-)

- neprecenljivo je na sončen dan brez oblačka zapeljati v tunel brez osvetlitve....pri čemer tudi veliko ostalih voznikov (predvsem iz 1. točke) ne uporablja luči podnevi

- ceste in naselja (razen _DELOV_ večjih mest) so čisti balkan. Bom dal gor kako fotko- od tega kako izgleda okolica, do tega kaj vse se prevaža po cestah

- imajo zelo veliko avtopralnic (iz katerih pogosto po cesti teče voda + šampon, previdno!)

- vsakih 50m vidiš tablo "prodajam posest" rolleyes.gif

Ko sva si ogledala "ČG film" sva se vrnila (vmes sva v ČG spala) na mali otoček v dalmaciji, na katerem je 15 hišic od katerih je v eni nekaj apartmajev, gosta sva bila samo midva.

Turistov ni bilo, živela sva pa kot v kaki nadaljevanki med bistrim morjem in domačini ki jih po treh dneh poznaš vse po imenu trance_43_wavetowel2.gif...v ČG pa bom šel na morje "ko bom velik" (beri: imel denar za letovanje na štefanu ki ga itak še 130 let ne bodo obnovili)...do "poceni žuranja" pa mi ni več.

Ti za naslednjič toplo priporočam tudi urejeno Avstrijo, Švico, Dolomite,.....

Ko boš "zrasel", boš iskal tudi pozitivne stvari. In dober nasvet: v tujini se ti prilagajaj. Če pričakuješ, da se bodo vsi tebi, boš še dalje tako razočaran.

Črno Goro sem prekrižaril po dolgem in počez. Stvari, ki jih ti omenjaš, nisem opazil ali se mi niso zdele pomebne. Je pa mnogo prijetnih in lepih dogodivščin.

P.S. Kaj si pa sploh pričakoval na obali v glavni turistični sezoni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narava v Črni gori je čudovita, ampak nasvinjano je praktično povsod (ob Ibarski magistrali je smetišče sredi kanjona, dobesedno zasipajo kanjon), Žabljak gradijo eden čez drugega, v parih letih bodo pozidali vse (za urbanistično ureditev pa še niso slišali, da bi podrto pospravili pa tudi ne), v Ulcinju sem tudi jaz samo obrnil (v življenju še nisem videl, da bi krave jedle po smetnjakih, smrad za moja merila nevzdržen). Ljudje prijazni, cene hudo "fleksibilne", vendar sprejemljive.

Narava čudovita (ampak nasmetena),

ceste povsem solidne,

debilov, ki se ne znajo umakniti na svoj pas rahlo preveč,

splošen vtis pa je pozitiven.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti za naslednjič toplo priporočam tudi urejeno Avstrijo, Švico, Dolomite,.....

Ko boš "zrasel", boš iskal tudi pozitivne stvari. In dober nasvet: v tujini se ti prilagajaj. Če pričakuješ, da se bodo vsi tebi, boš še dalje tako razočaran.

Črno Goro sem prekrižaril po dolgem in počez. Stvari, ki jih ti omenjaš, nisem opazil ali se mi niso zdele pomebne. Je pa mnogo prijetnih in lepih dogodivščin.

P.S. Kaj si pa sploh pričakoval na obali v glavni turistični sezoni?

Napisane točke so bile "nasveti" motoristom da vedo, kaj pričakovati na cesti in ne "zgražanje".

Zakaj sva se obrnila, sem zapisal v "...":

Iskala sva "miren, lep, idiličen" obmorski kraj, namesto tega sva pa vvsakem mestu videla marelo pri mareli na prenatrpanih plažah in "ja,malo pred naslednjim mestom je lepo letovišče" od turističnihdelavcev...in ko sva prišla do ulcinja sva se samo obrnila nazaj protiseveru (kdor je že bil, ve kako zgleda plaža in "kilometri samotneplaže" in lunapark pred njo). Edini lep, miren kraj sva našla pri sv.štefanu (ki je zaprt!), pripadal pa je hotelu ****+ :whistle:

In ja, še se bom vrnil, da si ogledam notranjost, šel mogoče na Taro, itd...je pa kot je napisal Majesty glede morja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla motoristi. :yea1:

Prebiram to temo, pa ne najdem nikjer določeno zapisano, kje se splača v črni gori prenočevat za en dan.

Šla bi s svojo drago skozi, pa me zanima, če imate kakšne sveže informacije.

Glede spanja nisva zahtevna, pa da je konjiček na varnem. :grim

Hvala vsem za koristne inf. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za en dan ti zelo radi zaračunajo malo ekstra, ampak za dva tudi v najslabšem primeru ne more biti več kot 20€ po glavi (z zajtrkom) tako, da se ti ne splača kaj dosti sekirati, prostor pa so imeli praktično povsod (nikoli nisem rabil iskat "druge možnosti", čeprav bi verjetno lahko privačeval kakšen €). Ravno tako ni bilo problemov s parkiranjem, povsod se je našel kakšen prostor (včasih celo pokrit).

lp

Franc

ps drugače pa poglej na črnogorski forum, povej kje bi rad spal pa ti bodo zelo verjetno z veseljem svetovali (No limit bikers)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla motoristi. :yea1:

Prebiram to temo, pa ne najdem nikjer določeno zapisano, kje se splača v črni gori prenočevat za en dan.

Durmitorski dvori v mestu Kotor. Odlična restavracija, ki ima tudi sobe. Nočitev na osebo 15 € z zajtrkom. Hrana raznovrstna, okusna in zelo zmerne cene.

Pred Durmitorskimi dvori še en odličen objekt kjer lahko prenočiš za 20 € na osebo z zajtrkom.

Hostel v Kotorju. Nočitev z zajtrkom 12 € na osebo. Špartansko opremljeno in če nisi zahteven zelo poceni prenočišče.

Iz smeri trajekta v smeri Kotorja po zelo ozki cesti, ki pelje tik ob morju pa dobiš sobe že za 5 € po osebi.

Ljudje so zelo prijazni, pripravljeni vedno pomagati in so zelo komunikativni. Na cesti pa veliki brezkompromisni in nevarni divjaki. Odnosa do narave in ekologije še nimajo. Če vzameš to zadnje v zakup,je ČG lahko zanimiv, poceni in dober aktiven moto dopust. Vsekakor jo še obiščem.

lp

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sva s kolegom prespala v Virpazarju za 10€ po osebi. Zraven pošte v privat sobi. Preprosto a čisto in urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla motoristi. trance_43_wavetowel2.gif

Prebiram to temo, pa ne najdem nikjer določeno zapisano, kje se splača v črni gori prenočevat za en dan.

Šla bi s svojo drago skozi, pa me zanima, če imate kakšne sveže informacije.

Glede spanja nisva zahtevna, pa da je konjiček na varnem. grim.gif

Hvala vsem za koristne inf. yes.gif

V mestu Bar na glavnem križišču zaviješ za Ulcinj, takoj na levi stani imaš najprej 2 bencinski črpalki nato pa malo večjo hišo, z visoko ograjenim dvoriščem, kjer oddajajo sobe, zelo so prijazni, soba za tri, s svojo kopalnico, brisačami in televizijo je bila začetek avgusta za eno noč 35E, konjički seveda varno za zaklenjeno ograjo. Sploh fajn je za tiste k gredo v Albanijo, ker je relativno blizu manjšega mejnega prehoda Sukobin (odpre se šele ob osmih zjutraj, ampak nas je prijazen carinik poslal kar čez peš cono, tko da nismo padli v jutranjo gnečotrance_43_wavetowel2.gif), če greš tam čez se izogneš luknjasti Skaderski obvoznici na poti proti Tirani trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kjer oddajajo sobe, zelo so prijazni, soba za tri, s svojo kopalnico, brisačami in televizijo je bila začetek avgusta za eno noč 35E, konjički seveda varno za zaklenjeno ograjo....

Nekaj mi nagaja urejevalnik... cena 35E je bila za vse tri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mestu Bar na glavnem križišču zaviješ za Ulcinj, takoj na levi stani imaš najprej 2 bencinski črpalki nato pa malo večjo hišo, z visoko ograjenim dvoriščem, kjer oddajajo sobe, zelo so prijazni, soba za tri, s svojo kopalnico, brisačami in televizijo je bila začetek avgusta za eno noč 35E, konjički seveda varno za zaklenjeno ograjo. Sploh fajn je za tiste k gredo v Albanijo, ker je relativno blizu manjšega mejnega prehoda Sukobin (odpre se šele ob osmih zjutraj, ampak nas je prijazen carinik poslal kar čez peš cono, tko da nismo padli v jutranjo gnečotrance_43_wavetowel2.gif), če greš tam čez se izogneš luknjasti Skaderski obvoznici na poti proti Tirani trance_40_thumbup.gif

Še dve slikci za boljšo predstavo gužve na mejnem prehodu Sukobin :)

post-17572-125260610525_thumb.jpg

post-17572-125260609168_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj popotniki :yea1:

Najprej najlepša hvala :OK: za prejete odgovore in informacije (v mojem imenu in vseh tistih, ki bodo še tole brali), res lepo od vseh :OK: .

Če bo še kdo kaj imel, pa naj še napiše. :yes:

So mogoče še kake posebnosti, ki še niso bile napisane, ali pa so se spremenile skozi ta post (ker je že dolgo od začetka orz prve strani )... :hmm:

Npr. ceste, kam se splača iti kaj pogledat itd....:naughty:

Odhajam v nedeljo ali ponedeljek----> Gre še kdo mogoče ta termin "malo južno" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj popotniki :yea1:

Najprej najlepša hvala :OK: za prejete odgovore in informacije (v mojem imenu in vseh tistih, ki bodo še tole brali), res lepo od vseh :OK: .

Če bo še kdo kaj imel, pa naj še napiše. :yes:

So mogoče še kake posebnosti, ki še niso bile napisane, ali pa so se spremenile skozi ta post (ker je že dolgo od začetka orz prve strani )... :hmm:

Npr. ceste, kam se splača iti kaj pogledat itd....:naughty:

Odhajam v nedeljo ali ponedeljek----> Gre še kdo mogoče ta termin "malo južno" :whistle:

Predlagam da narediš ruto tudi po notranjosti oziroma goratih predelih, če se le niso T preveč spustile. Ekola highlights: Pivsko jezero (cesta Foča - mejni prehod je zelo pestra (ozka, malo makedama, meni dopadljiva ker paše v ambient ;)), Durmitor (spet cesta je pravi rodeo drive če greš iz mislm da preko Šavnika (nima zemljivida pri sebi, dostop iz kanjana Tare je pa prava avtocesta, na Durmitorju lahko prespiš v hotelu Enigma ali pa malo naprej ca. 300 m so tudi hoteli po zmerni ceni, novozgrajeni Ski hotel pa ima ornk EU cene), kanjon Morača, Skadrsko jezero (se splača jet z ladico na izlet po jezeru (se ustaviš v ribiški vasici, če prihajaš iz Podgorice, predno prečkaš Skadrsko jezero, mi2 sva bila sama na ladji pride ca. 30 € za 1,5 ure pa še domačin je full prijazen, v Vipizarju imaš turistične ladje (dražje, pa še full ljudi gor napokajo ;)), cesta ob Skadarskem jezeru (panoramska, vidiš samostane na otokih, res lepa je pa ozka, neprometna z biki, osli, kozami :), Lovčen, Kotor.

Obala me ni navdušila, Ulcinj je kljub dobrim ribam (Ada Bojana) za spustiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se tud peljal po tej....fajn razgled......videl tudi pelikana na skadarskem....pa skor na eno kačo stopu....headbang.gif

Še nekaj utrinkov iz te ceste :)

post-17572-125268435797_thumb.jpg

post-17572-125268443664_thumb.jpg

post-17572-125268439717_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao pebi

Neki sem že prebiral, pa me iz prve roke zanima, če morda kdo ve, kakšen je kaj krog iz Podgorica-Mojkovac-ob Tari-Žabljak-Nikšič - pokrajina je menda krasna :) me pa zanima glede ceste, kako je s prevoznostjo - je asfalt ali je veliko makedama? Je morda kak krogec, ki je še lepši?

Hvala vam in lep pozdrav

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao pebi

Neki sem že prebiral, pa me iz prve roke zanima, če morda kdo ve, kakšen je kaj krog iz Podgorica-Mojkovac-ob Tari-Žabljak-Nikšič - pokrajina je menda krasna :) me pa zanima glede ceste, kako je s prevoznostjo - je asfalt ali je veliko makedama? Je morda kak krogec, ki je še lepši?

Hvala vam in lep pozdrav

Ajd

Na omenjeni relaciji imaš vse asvaltirano :)

Meni osebno je bil bolj všeč kompletn zahodni del Črne gore :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na omenjeni relaciji imaš vse asvaltirano :)

Meni osebno je bil bolj všeč kompletn zahodni del Črne gore :)

Hvala, a te lahko prosim še, da mi napišeš kaj več o zahodnem delu, ker na zemljevidu je Črna gora tako mala, da je že težko govorit o zahodu in vzhodu :) (na internetnem zamljevidu (via michelin) ne najdem krajev, ki jih omenjaš nekaj strani nazaj)

hvala

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!