Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Leteči

Priporočene objave

Kaj pravite na to ruto?

Na razpolago so štiri dni, peti za rezervo. Kakšne predlog za izboljšavo ali ogled na poti mogoče?

http://tinyurl.com/p4sxuo3

Spalo bi se v prenočiščih (predlogi?) in za rezervo šotor.

Fantocci, zlato pravilo za nekdanjo Yugo. Šotor za potovanje z motorjem po Jugi ne pride v poštev!!! Je samo nepotreben balast.Uživaj pa pozdravi mi mojo Črno goro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S punco za dopust planirava 6,max.7 dnevno furo čez Bosno (Jajce, Sarajevo)do Budve  in nazaj ob obali

Rabiva kakšen nasvet glede poti, kam, kje...

 

1.dan: Lj-Karlovac-Bihač-Jajce ?

2.dan: Jajce-Travnik-Sarajevo ?

3.dan: Sarajevo-Ščepan polje-Nikšič-Podgorica-Budva ?

5.dan: Budva-Dubrovnik-Makarska ?

6.dan Makarska-Pag ?

7.dan: Pag-Ljubljana?

 

Kakšen predlog, bi kaj drugače začrtal pot? Sem kaj kar se ne sme 'zamuditi' spustil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš čez Ščepanj polje,bi jaz zavil malce naprej od jezu levo na Trso in čez Žabljak na Nikšič,in ko si že pri Nikšiču si poglej še samostan Ostrog

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je makadam ljubši se pri Ščepan polju javiš MNE organom, nato pa zaviješ levo (v obmejnem pasu) - Crkviško polje - Milogora - Žabljak. Kot je napisal jama1100, Manastir Ostrog, da se izogneš Podgorici, pri Danilovgradu zaviješ desno- Čevo - Cetinje (vmes skočiš še na Lovčen) in se nato spustiš v Budvo (predvsem ti bo v veselje malo prometa, cesta Podgorica- Cetinje- Budva je v poletnih časih prepolna).

Na relaciji Jajce - Travnik, pa pri naselju Vitovlje zaviješ levo in se preko Vlašiča spustiš proti Travniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo se pravkar vrnili iz črne gore in bilo je super. prvo spanje v trogiru,, predvsem zaradi odlične in dokaj poceni ribe v Seget Donji- konoba riko. 

naprej mimo dubrovnika pa čez mejo okrog boke kotorske, kotor je krasno mesto, vredno ogleda. lokalnemu očalatrgovcu spustili ceno iz 20 na 5 eur za "orginal" raiban.

budva ni bila za nas. raje smo šli navzgor proti cetinju. v cetinju je zanikrna gostilna "restoran montenegro", zelo priopročamo. odlične jedi iz žara. tam smo se najedli, napojili... potem nas je prevzel starejši gospod, kateri nas je povabil v svoj lokal zaprtega tipa. prijeten pogovor ob rakijci, mekani... do pol treh. spanje je bilo malček drago, 15 eur po glavi, sicer apartma zelo nobel.

naslednji dan "Lovčen". kdor ne rabi medaljona, naj tam reče, da je že bil. bo prišparal 5 evrov. iz lovčena spet v Cetinje, naprej mimo Podgorice , nikšiča, do Plužin. v Plužinah je "bungalows KONAK" priporočamo. cel bungalov za 30 evrov, sesalci so bli na sigurnem, saj je lastnik polcaj. 500 metrov nad bungalowi je gostilna. poceni in dobro pečenje. vseeno se mi je zdelo v ulcinju bulše. ta dan smo nardili malo kilometrov zahvaljujoč enormnim količinam alkohola iz prejšnjega dne. naslednji dan durmitor, žabjak. nazaj po cesti, novi  za Šavnik, pa nimampojma kje do Plužin spet. proti foči. prekrasna panorama, malo manj prekrasna cesta ses neosvetljenimi tuneli. foča, restavracija na pumpi, čevapi: ne priporočamo. ni blo dobro. iz foče proti tjentištu, gacko, nevesinje, mostar. sutjeska je prekrasna. mostar nahitro poslikali slavni most in šli na polog, široki brijeg, gradac, imotski. na meji zanimivo: bosanci v miniaturni kučici ki zgleda kot en kombi od crvene zastave, samo malo manjši, hrvaški prehod pa velik, ogromen evropski. skoraj sem spregledal bosance.spanje v Zadravje, nekaj takega. mortadela in vino.iz bližnje trgovine. ni se nam dalo ven. nasledni dan spet split- trogir in konoba riko na kosilo. školjke in sardele, naprej do našega sobodajalca na pagu. ses sobodajalcem se že kar dolgo poznamo, zato nam je poleg spanja pripravil odlične jadranske kalamare, neočiščene. zjutraj pa domov po magistrali. od reke do doma nas je še pralo.

 

krasno potovanje treh butcev na sesalcih, aprilja, honda 600 in mp3. neverjetno udobni so sesalci za tako reč. včasih oziroma skoraj kr večkrat celo hitrejši od ostalih dvokolesnikov. naredili skoraj natančnih 2000 kilometrov. in jadranska magistrala je skoraj čisti dolgčas, zato se je kr izogibamo, črna gora je prekrasna, ljudje super. primorja ne štejemo. ceste so kakor kje. najbolj so me yebali mokri tuneli brez luči (ko prideš v tak tunel ses očali na nosu ne vidiš absolutno nič), pa dela na cesti brez tabel. kombinacija obeh reči je sploh super. brez krav in ovc na durmitorju pa seveda ne gre.bosna: polna kompleksov in sovraštva med tremi nacijami. nevem. imajo pa krasno deželo, samo malo zanemarjeno je vse skup.spanje povsod 10 do 15 evrov, ne rabi nič najavljat, ses policaji smo imeli zgleda srečo. drugo leto pa najbrž trajekt do grčije in pol počasi gor do doma. jasno, ses sesalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S punco za dopust planirava 6,max.7 dnevno furo čez Bosno (Jajce, Sarajevo)do Budve  in nazaj ob obali

Rabiva kakšen nasvet glede poti, kam, kje...

 

1.dan: Lj-Karlovac-Bihač-Jajce ?

2.dan: Jajce-Travnik-Sarajevo ?

3.dan: Sarajevo-Ščepan polje-Nikšič-Podgorica-Budva ?

5.dan: Budva-Dubrovnik-Makarska ?

6.dan Makarska-Pag ?

7.dan: Pag-Ljubljana?

 

Kakšen predlog, bi kaj drugače začrtal pot? Sem kaj kar se ne sme 'zamuditi' spustil?

 

Kdaj planirata jit na pot ... mogoče se kje srečamo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9.avgust. Sva se pa odločila, da letos zaradi pomanjkanja časa opraviva pot samo po otokih pa do Dubrovnika in nazaj do vikenda v Novigradu, kjer bo mulc počakal:)...Imava samo 6 dni, pa se nama zdi brezveze nekaj na hitro pa na pol 'oddelat'..Drugič, pa z užitkom:) Hvala za predloge, vse shranjeno za drugo leto (upam!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S punco za dopust planirava 6,max.7 dnevno furo čez Bosno (Jajce, Sarajevo)do Budve  in nazaj ob obali

Rabiva kakšen nasvet glede poti, kam, kje...

 

1.dan: Lj-Karlovac-Bihač-Jajce ?

2.dan: Jajce-Travnik-Sarajevo ?

3.dan: Sarajevo-Ščepan polje-Nikšič-Podgorica-Budva ?

5.dan: Budva-Dubrovnik-Makarska ?

6.dan Makarska-Pag ?

7.dan: Pag-Ljubljana?

 

Kakšen predlog, bi kaj drugače začrtal pot? Sem kaj kar se ne sme 'zamuditi' spustil?

 

Živjo,

 

tudi sam planiram eno podobno turo, z mogoče malo manj bosne in malo več hrvaške in se mi je porajalo naslednje vprašanje..kakšen je približen budget za tak 6-7 dnevni trip(bencin odštejmo)? Vem, da se da pretiravati na vsaki strani, vendar nekako sredinska cena, brez hudih alkoholnih podvigov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spanje za dva od 25€-50€ na noč, ostalo pa kolikor spijeta in pojesta (plačaš kazni) in seveda bencin, ki pa si ga odštel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

tudi sam planiram eno podobno turo, z mogoče malo manj bosne in malo več hrvaške in se mi je porajalo naslednje vprašanje..kakšen je približen budget za tak 6-7 dnevni trip(bencin odštejmo)? Vem, da se da pretiravati na vsaki strani, vendar nekako sredinska cena, brez hudih alkoholnih podvigov :)

 

Jaz in moja boljša polovica prejšnji teden po Hrvaški, Bosni, ČG, Srbiji.....več še napišem.

V nedeljo šla in v nedeljo prišla nazaj (7 nočitev).....prevoženih 2515km in brez kakšnih hudih "kulinaričnih" izpadov  ;) Porabila...320€ vsak....vse skupaj 640€...zajeto čisto vse!

Na sliki je okviren poti, narejen pred začetkom....

post-18195-0-14706200-1405016155_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je težko v črni gori najti prenočišče za dan dva

???  :slap: Včasih res ne vem a ima sploh smisel odgovarjati. Probaj pa vidi. Probaj poškiliti malo nazaj. Saj ni tako težko. Pa zapomni si. Na Balkanu najdeš poceni prenočišče v vsaki vukojebini. Lepa beseda, nasmešek in dobra volja pa delata čudeže. :yes: Ajd, mej se in uživaj na poti!  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ČG je res zajebano...še posebej, ko moraš naše evre (€) menjat za Črnogorske, pa te vedno  zjebe menjalni tečaj... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je težko v črni gori najti prenočišče za dan dva

Če ga takoj najdeš ni težko  :OK: . Odvisno pač kje ga iščeš O:-) . Ob obali, v sezoni, je logično, da bo težje. Drugače so Etno sela zakon, če misliš ostati nekaj dni, kar ČG vsekakor zasluži :grupni: .  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo mi šli nas je prenočišče kar samo našlo :D 
Sred ceste nas je nek stari deda na skuterju ustavu in pripeljal do ugodnega hotela :D
Seveda se je cena začela pri 70€/noč pa smo pol prišl na 20 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ČG je res zajebano...še posebej, ko moraš naše evre (€) menjat za Črnogorske, pa te vedno  zjebe menjalni tečaj... :grim

 

:OK::smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj utrinkov z najine letošnje moto ture po Črni Gori! Če potrebujete kakšne informacije (namestitev, cene, ceste in podobno) vam rad pomagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!