Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Za 1.maj ne rinit na Durmitor.So še vedno okoli nule in občasno v snežinkah in težko da bo v dveh tednih vse prevozno.

Info iz druge roke press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raje prestavi :)

 

mi gremo v Montenegro po 15.6 :) temperature primernejše... pa Tara je junija najboljša (rafting)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke, lani (2013), je bilo kar lepo nad 0 Celziji  :D ,

post-22275-0-12347900-1397556024_thumb.jpg

 

samo cesta Žabljak Plužine pa še ni bila splužena.

Zapora, sneg, je bila takoj za Žabljakom :-( 

post-22275-0-01347400-1397555949_thumb.jpg

 

Jest bi šel, če ne gor, pa okoli 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala fantje za vse informacije... :OK:

bo mal za razmislit. itak pa trenutna vremenska napoved na splošne zelo slabo kaže tako da ni vprašljiv samo durmitor. :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo mal za razmislit. itak pa trenutna vremenska napoved na splošne zelo slabo kaže tako da ni vprašljiv samo durmitor. :baa:

 

Slabo kaze ja, ampak te napovedi za 14 dni vnaprej so bolj sloganje, se imam upanje da se bo izboljsalo. V dezju res nima smisla se vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna gora je res full lepa to vidim k sm parkrat gledu nadaljevanko "BUDVA NA MORSKI PENI" zelo lepo kažejo lepote narave kot da bi bla reklama za ČG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo kaze ja, ampak te napovedi za 14 dni vnaprej so bolj sloganje, se imam upanje da se bo izboljsalo. V dezju res nima smisla se vozit.

Če te kakšna ploha ujame, te ne bo pobralo, tu nimamo tropskih ciklonov :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kakšna ploha ujame, te ne bo pobralo, tu nimamo tropskih ciklonov :-)

 

Nope, ampak ce moram startati v dezju in je napoved za naslednjih par dni dez, jaz raje ostanem doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Črni gori se v dežju raje nebi vozil (sem se enkrat) že suhe ceste so "čudne" , mokre so pa že prav grozljive (drsalnica) pa tudi promet ni ravno "bikers friendly" .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Črni gori se v dežju raje nebi vozil (sem se enkrat) že suhe ceste so "čudne" , mokre so pa že prav grozljive (drsalnica) pa tudi promet ni ravno "bikers friendly" .

lp

 

Jaz sem se pa vozil po suhem pa so ceste povsem ok. Zdaj pa res ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa to zgleda bikers friendly promet? a da se ti s ceste umaknejo al kaj? :eek:

Saj folk je prijazen,samo za kletkarje so motoristi bolj fatamorgana.

Sem po strmi drsalnici dol komaj lovil ravnotežje,tip nasproti te gleda pa vseeno začne pred tabo polkrožno obračat na polni črti.V Podgorici so eni tako zatopljeni v tel.posle da sploh ne vejo kdaj se z avtom naslonijo nate in te zrivajo s ceste.

Bodi ZELO pozorna če ima tip ki ti vozi nasproti veliko luknjo pred sabo ali pa samo lužo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj folk je prijazen,samo za kletkarje so motoristi bolj fatamorgana.

Sem po strmi drsalnici dol komaj lovil ravnotežje,tip nasproti te gleda pa vseeno začne pred tabo polkrožno obračat na polni črti.V Podgorici so eni tako zatopljeni v tel.posle da sploh ne vejo kdaj se z avtom naslonijo nate in te zrivajo s ceste.

Bodi ZELO pozorna če ima tip ki ti vozi nasproti veliko luknjo pred sabo ali pa samo lužo...

 

bil je sonce, bil je tut že dež... ampak jaz s Črno goro nisem mela problemov.... niti luken se ne spomnim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj potem ko človek to prebira, ne več komu verjet! Zdaj se pa zmenite ali so ceste suhe dobre al ne, in ali so mokre kot drsalnice ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj potem ko človek to prebira, ne več komu verjet! Zdaj se pa zmenite ali so ceste suhe dobre al ne, in ali so mokre kot drsalnice ...

Ceste so take in drugačne.V glavnem ni problema,če boš pa imel smolo in te bo dež dobil na kaki ovinkasti,strmi gorski cesti z zlizanom asfalom,ti bo ostala v  spominu.

Sicer se pa cesto prečita lažje kot pa druge udeležence v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo seb lahk verjameš... torej greš in sam vidiš.... vsak vid lukno drugač, enmu je veljka, enmu majhna...

Natanko tako.Meni se je zdela luknja kanalizacije brez pokrova v katero je bila zataknena kamionska guma sredi glavne nikšičke avenije kar velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste v črni gori s v k****.

 

Če prideš iz bosne, relacija Foča (kozja pot, neutrjene bankine, ovce na cesti, nek del celo neasfaltiran.. .) vstopiš v črno goro in misliš, da je waaaw in potem na poti proti Plužinam in Nikšiču se voziš kot na ladji (kot, da bi te valovi zibali) in veliko malih tunelov (če greste poleti, se pazite v jutranjih urah, ker tam spijo krave!! 3x doživel). Odpadlo kamenje iz sten ostaja na cesti tudi po več dni, če ga le ne odstrani kak dober državljan... Cesta od Nikšiča proti Podgorici je pa gladka, tam pa če je dež, kar fejst drsi. Sploh pa gorske ceste...zlizanee

 

V glavnem, v Črni Gori sem vsako leto (sorodstvo) in ne da niso bike frendly, sama mentaliteta voznikov je res na dnu. Vsak je glavni in važno, da je prvi pa tud če s starimi garami, starimi 30let, mora prehitet voznika pred sabo. Število prometnih nesreč je v zadnjem letu sicer upadlo na cca. 10 000/leto.

Motoristov, tistih pravih motoristov je dol zelo malo, zato nas tudi niso navajeni.

 

Kakorkoli že, dol je drug svet...

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, v Črni Gori sem vsako leto (sorodstvo) in ne da niso bike frendly, sama mentaliteta voznikov je res na dnu. Vsak je glavni in važno, da je prvi pa tud če s starimi garami, starimi 30let, mora prehitet voznika pred sabo. Število prometnih nesreč je v zadnjem letu sicer upadlo na cca. 10 000/leto.

Motoristov, tistih pravih motoristov je dol zelo malo, zato nas tudi niso navajeni. Pa še ta cvetka, do par let nazaj, je v krožnem prometu imel prednost tisti, ki se je vanj vključeval :OK:

 

Kakorkoli že, dol je drug svet..

Osebna izkušnja je podobna.

V Kotorju se model ustavi pred pijaco in odpremi svoje iz avta ne glede na ostale udeležence, ki jih ni bilo malo.

Ena od dnevnih konic,  da ne pišem naprej.

V križišču nad Kotorjem odcep z Cetinje/Njeguši, asfaltiranem imata mulca cigota postavljen gol in igrata nogomet   :eek:  :headbang: ,

... :slap:

Bosna je v tem pogledu perla proti Črni gori.

 

O slabih cestah:  mi ni ostalo v spominu.

 

Spust iz Žabljaka na jug v smeri Šavnika na novo narejeno,  :D  hiter odsek.

Dvig iz Šavnika na jug (smer Nikšič) - Šavniške Ride :P    :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdaj si omenil tisto cesto Foča-Ščepan polje, ampak to je v Bosni, okoli 18 slabe ceste, ampak tam ne moreš voziti več kot 40kmh,al pa še to ne.

 

Takoj za mostom, ko vstopiš v MNE drug svet, normalna cesta, iz te strani čez Durmitor celo povsem nova cesta (EU sredstva), ko se spustiš na drugo stran maš do Savnika takšno cesto, ki je v Sloveniji ni (tu se lahko nadivjaš, ker je v nulo). Nova, vrhunska, urejeno kot iz škatlice.

 

Naprej do Nikšiča nato tudi povsem normalna in naprej proti Trebinju.

 

Nobenih ekstremov. Normalno na vsaki cesti je, da ko pade dež, da je ta spolzka, že zaradi dežja, ponekod še zaradi asfalta, ampak pri normalni vožnji ne bo težav.

 

Takšne pravljice in zgodbe poslušam nonstop o Jadranki, ker dodatno vpliva na oprijem še sol.

 

Vendar sem jo večkrat prevozil po dežju in ni bilo prav nobenih težav, seveda vse govorimo o normalni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebna izkušnja je podobna.

V Kotorju se model ustavi pred pijaco in odpremi svoje iz avta ne glede na ostale udeležence, ki jih ni bilo malo.

Ena od dnevnih konic,  da ne pišem naprej.

V križišču nad Kotorjem odcep z Cetinje/Njeguši, asfaltiranem imata mulca cigota postavljen gol in igrata nogomet   :eek:  :headbang: ,

... :slap:

Bosna je v tem pogledu perla proti Črni gori.

 

O slabih cestah:  mi ni ostalo v spominu.

 

Spust iz Žabljaka na jug v smeri Šavnika na novo narejeno,  :D  hiter odsek.

Dvig iz Šavnika na jug (smer Nikšič) - Šavniške Ride :P    :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  

 

Tako je, motogp odsek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!