Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Verjetno je bilo že opisano na prejšnjih straneh, pa brez zamere bi vprašal, od kdaj naprej naj bi bila cesta čez Durmitor prevozna? Nekje sem zasledil, da jo plužijo po 1. maju. Verjamem, da se na črnogorske cestarje ne da zanest :glare:

Sprašujem zato, ker nameravam (po vsej verjetnosti - Solo) odpeljat traso: Lj. - Vinica - Bihač - Jajce - Konjic - Sarajevo; Sarajevo - Pale - Goražde - Foča - Durmitor - Mojkovac - Kolašin - Andrijevica; Andrijevica - Berane - Peč - Prizren - Tetovo - Debar - Ohrid; Ohrid - Sarande (AL); Sarande - ob obali do Drača - Tirana - od izliva Bojane - Bar; Bar - sam. Ostrog - H. Novi; Potem pa po magistralki v dveh dveh do Reke - Lj. Datum še ni fiksen, ampak enkrat v maju. Odvisno tudi od vremenske stabilnosti za tisti teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta čez Durmitorn dvomim, da bo v maju že prevozna. Mi smo se lani konec maja morali obrniti, zaradi snega na cesti, je bilo zaprto. Nam so domačini mahali, smo mislili da pozdravljajo, na koncu smo pa ugotovili, da mahajo, ker je cesta zaprta :)Temperature so sicer bile že skoraj poletne, ob obali je bilo zelo vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej prispel tale mail iz hotela Javor/Žabljak - MNE:

... Ako dolazis iz Foce ides na scepan polje-pluzine-trsa-pisce-zabljak-ionda nastavljas put za mojkovac ili preko mosta na tari za pljeevlja. Put ce biti prociscen najkasnije do 15 maja...

Bom vseeno pred odhodom še po telefonu preveril dejansko stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če greš iz Plužin do Žabljka čez Trso, potem se dvigneš na 1907 m (Sedlo). pot je na novo asfaltirana, samo glede prevoznosti pa zavisi, koliko snega jim je namedlo. Najbolje je, če nekoga poznaš od tam, pa ga vprašaš. Sam imam kolega v plužinah, tako da lohk tudi jest njega kontaktiram takrat...

Je pa lepo se čez Sedlo peljat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po tej poti bom šel drugi dan. Iz Sarajeva čez Pale, po trasi opuščene železniške proge do Goražd, Foča ... Skupaj 8 dni in 3.134 km. Sem na internetu našel telefonske Cestnega podjetja, Policije, ... na Žabljaku. Če takrat ne dobim konkretnega odgovora, te bom na ZS zaprosil za pomoč. Spanje imam več ali manj urejeno pri znancih, razen Andrijevica (ČG) in Sarande (AL). Tudi en kolega se je javil, da ga zrihta v Ohridu. Če bo slučajno tam zaškripalo, sem tukaj zasledil, da so Celjani spali pri nekih naših??? Namesto Andrijevice je lahko tudi Berane - kdo pozna tam prenočišče z varovanjem motorja čez noč? Enaka informacija bi bila zaželjena za Sarande ali eventuelno Vlore. Zavisi kako hitro bom prečkal mejo z Albanijo.

Spodaj je trasa katero nameravam prevozit enkrat konec Maja ali v začetku Junija. Zavisi kdaj bo cesta čez prelaz na Durmitor prevozna.

trasa.jpg

Združit moram samo še pot iz Igala za Murter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Fantje, take zadeve kot so kontaktne telefonske številke za spanje, policijo in podobno, varovana parkirišča itd. je fajn objavit na forumu... so koristne informacije za vse ki se odpravljajo v tiste konce...:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dao bih ti jedan predlog, koji se po meni cini da je izuzetno lep predeo a tik uz tvoju rutu a to je od Pala - Visegrad-Tara -Zlatibor -i spustas se na Durmitor .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U prvom planu bila upravo ta dionica preko planine Tara i napred prema Pljevlji, Đurđeviča Tari, Mojkovac ... Vremenski sam ograničen na tjedan dana, pa ne mogu sve odjednom. Na Zlatiboru več sam bio. Autom sam se vozio od Kraljeva prema Raški, Novi Pazar (manastir Sopočani), Kosovska Mitrovica. Tamo je izuzetno ljepa priroda. Da ne zaboravim na Kopaonik. I to če stiči jednom na red. Sada sam u prvi plan uzeo kanjon Pive, Sedlo na Durmitoru, kanjon Tare, put od Kolašina preko Trešnjevika za Andrijevicu. Hteo bi iči direktno preko Rugovske klisure za Peč, ali je UN prokopao put i neda preči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoro 80% tvoje rute sam prosao i mogu ti reci da je po meni jedna od najlepsih i naj zivopisnih tura[sa malom izmenom] u bivsoj jugi , zelim ti lep provod i pusti neku sliku na forum kad se vratis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotoaparat je bitan dodatak koji vozim sobom. Baš zbog toga razdeleo sam ture na oko 400 km po etapi. Razmišljam takodje, da pomaknem spavanje iz Andrijevice za Rožaje. Tako bi mogao duže ostati u Rugovskoj klisuri i Pečkom manastiru. Posle povratka okačit ču slike ovde i kompletnu foto turu na mome disk serveru.

p.s. Prije toga, krajem Marta, bit če i photo shooting na Baliju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mogoče kdo gre s štajerskega konca za prvi maj v črno goro , da opraviva del poti skupaj?? planiram črno goro--albanijo---makedonijo---grčijo---srbijo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo gre s štajerskega konca za prvi maj v črno goro , da opraviva del poti skupaj?? planiram črno goro--albanijo---makedonijo---grčijo---srbijo!!

Jaz planiram z avtodomom mini 8 dnevno potovanje po bivši Jugi....v bistvu bom malo obiskal svoje vojaške sotrpine iz Štipa, ki jih imam posejane po Srbiji, Bosni in Črni Gori....Pošlji PM, da ti dam GSM....

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav svima!

ko planira da ove godine poseti Zabljak i okolinu, neka se javi. Uvek raspolozen za druzenje i off road voznju po okolini.

upit za vise informacija o zanimljivim predelima i drugim sadrzajima mozete poslati na mail.

Ukoliko trazite smestaj, evo linka - http://www.adriatic-home.com/en/Montenegro/Holiday-Rentals/%C5%BDabljak/Apartment/10235

lep pozdrav,

Zarki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav svima!

ko planira da ove godine poseti Zabljak i okolinu, neka se javi. Uvek raspolozen za druzenje i off road voznju po okolini.

upit za vise informacija o zanimljivim predelima i drugim sadrzajima mozete poslati na mail.

Ukoliko trazite smestaj, evo linka - http://www.adriatic-...Apartment/10235

lep pozdrav,

Zarki trance_44_wink5.gif

Pozdrav!

Znači, tebe se nadje u Žabljaku na adresi za spavanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz grem 24.04. v črno goro in mislim še isti dan tam prespati---ostal bom tri dni nato pa preko albanije v makedoniju , kjer tudi nameravam prespati tri dni , nato pa preko kosovega v crno goro in srbijo domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz grem 24.04. v črno goro in mislim še isti dan tam prespati---ostal bom tri dni nato pa preko albanije v makedoniju , kjer tudi nameravam prespati tri dni , nato pa preko kosovega v crno goro in srbijo domov.

Spim v Plavu (pod Prokletijami)l 28 ali 29.4.2010 pri kolegu iz vojske...trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že pisal, se poleti s punco odpravljava v Črno goro na dopust. Ker sva malo spremenila plan poti, sva se odločila, da se odpraviva tudi gor do kanjona reke Tare in naprej v nacionalni park Durmitor.

Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje z nočitvami tam v okolici Žabljaka?

Predvsem me zanimajo kakšne kontaktne številke, web naslovi, cene ipd.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že pisal, se poleti s punco odpravljava v Črno goro na dopust. Ker sva malo spremenila plan poti, sva se odločila, da se odpraviva tudi gor do kanjona reke Tare in naprej v nacionalni park Durmitor.

Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje z nočitvami tam v okolici Žabljaka?

Predvsem me zanimajo kakšne kontaktne številke, web naslovi, cene ipd.

Hvala!

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=32865

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link, toda rabil bi predvsem podatke o kakšnih sobah (za dve osebi), apartma ne pride v poštev.

No, torej, če je kdo bil v kakšni sobi tam v okolici, pa ima lepe spomine, bi prosil, da napiše kakšne koristne informacije (naslov, tel. št, cena,..)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. Ko je čas, da se zaustaviš peko noči, si pozoren na napise sobe, zimmer, camere..... povprašaš in v večini primerov si zjutraj zadovoljen. Vsi te potem z odprtimi usti poslušajo, ko jim razlagaš kakšen avanturis si.

To seveda od nas motoristov vsi pričakujejo.

Se pa zgodi v malo bolj obljudeni krajih, ko si v stiski s spanjem, da te prav nemarno "ogulijo". Še na srečo nisem okusil, kolega pa v Dolomitih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!