Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

V četrtek, 2.9 štartamo iz Krškega preko Bosne in Crne gore do Budve in domov po jadranski magistrali. Cca ene 6 dni. Lepo počas, da še kej vidmo vmes. Bo še kdo v tem času na tej relaciji? Če se srečamo bo fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Za prvi maj grem iz Capajeba skozi Črno goro in Albanijo na Ohrid. Za prehod Črne gore...naj grem na mejni prehod Šćepan Polje, ali Metaljka??. Durmitor je takrat lahko neprevozen....

Prebral sem nazaj enih 10-15 strani....vseeno...katero varianto poti skozi ČG predlagate. Aja..Lovčen vključen v itinerar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam z mojo imava za 1.maj namen obiskat ČG.

Ruta preko BIH po ČG naj bi bila:

Scepan Polje - Pasina Voda - Donja Bukovica - Nikšič - Danilovgrad - Podgorica - Gornji Murići - Kruta - Ulcinj - Bar - Budva - Cetinje - Risan - Trebinje, pa me zanima vaše mnenje, kateri ste bili v tem delu.

V planu so 4 dnevi v ČG. Kje naj se zadržim več, ali v Dormitorju ali pri morju?

1 maj 11.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam z mojo imava za 1.maj namen obiskat ČG.

Ruta preko BIH po ČG naj bi bila:

Scepan Polje - Pasina Voda - Donja Bukovica - Nikšič - Danilovgrad - Podgorica - Gornji Murići - Kruta - Ulcinj - Bar - Budva - Cetinje - Risan - Trebinje, pa me zanima vaše mnenje, kateri ste bili v tem delu.

V planu so 4 dnevi v ČG. Kje naj se zadržim več, ali v Dormitorju ali pri morju?

Ja,potem se pa vidimo v Scg :naughty: Tudi mi gremo dol,ampak v obratni smeri. V hribih bo verjetno še sneg,tako da se bomo odločli glede Žabljaka v Scg.Vsekakor si moraš ogledat izliv Ada Bojane,Manastir Ostrog,Kotor,Cetinje.... :worship: Boš morl še večkrat dol,da boš kaj videl. Je čudovita dežela,čeprav je sedaj ob morju bolj Ruska :slap: Upam da se srečamo :beer1: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam z mojo imava za 1.maj namen obiskat ČG.

Ruta preko BIH po ČG naj bi bila:

Scepan Polje - Pasina Voda - Donja Bukovica - Nikšič - Danilovgrad - Podgorica - Gornji Murići - Kruta - Ulcinj - Bar - Budva - Cetinje - Risan - Trebinje, pa me zanima vaše mnenje, kateri ste bili v tem delu.

V planu so 4 dnevi v ČG. Kje naj se zadržim več, ali v Dormitorju ali pri morju?

Jz sem sem bil na furi po ČG tri lete nazaj.Predlagal bi da vključiš cev Kotorski zaliv,maš kej videt,drugač bo pa v tem terminu primerno bolj ob morju,pa tud cene še nebojo kot v sezoni,se pa morš za spanje pogajat ker te probajo kr palit...spet odvisno kje?!Drugač pa odsek ceste Trebinje-Nikšič tud nebi blo za spustit...Durmitor??? verjetn bo še hladno..

Ajd,fajn furo...ob vseh furah,ki jih imam letos v glavi,še ena nova,ki me privlači..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi maj grem iz Capajeba skozi Črno goro in Albanijo na Ohrid. Za prehod Črne gore...naj grem na mejni prehod Šćepan Polje, ali Metaljka??. Durmitor je takrat lahko neprevozen....

Prebral sem nazaj enih 10-15 strani....vseeno...katero varianto poti skozi ČG predlagate. Aja..Lovčen vključen v itinerar.

Če še nisi vozil je zanimiva cesta Sarajevo, Tjentište, Trebinje, Vilusi, od tam pa lahko greš v Nikšič ali pa v Kotor.

Meni ljubi odseki so Budva - Cetinje / Cetinje- Njeguši- Lovčen in spust v Kotor/ Podgorica- Mojkovac- Žabljak/ Žabljak- Durmitor- Trsa - Ščepan Polje/

Precej kilometrov sem prevozil po tej deželi, pa še nisem vsega videl.

Zgleda da bo gužva v Jugi. Tudi jaz grem preko prvomajskih na Ohrid, smeri še nisem določil. Bom pa merkal na registracije. Morda pa koga srečam, upam samo da bo ugodno vreme.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi vozil je zanimiva cesta Sarajevo, Tjentište, Trebinje, Vilusi, od tam pa lahko greš v Nikšič ali pa v Kotor.

Meni ljubi odseki so Budva - Cetinje / Cetinje- Njeguši- Lovčen in spust v Kotor/ Podgorica- Mojkovac- Žabljak/ Žabljak- Durmitor- Trsa - Ščepan Polje/

Precej kilometrov sem prevozil po tej deželi, pa še nisem vsega videl.

Zgleda da bo gužva v Jugi. Tudi jaz grem preko prvomajskih na Ohrid, smeri še nisem določil. Bom pa merkal na registracije. Morda pa koga srečam, upam samo da bo ugodno vreme.

Scarabeo

Lani sem prevozil Sarajevo - Tjentište, ma je padal dež, cesta izgleda super, zato bi rad ponovil (upam da po suhi cesti).

Medtem ko Tjentište - Trebinje( tudi dež ) je bil obupen, saj so prenavljali cesto, in naprej v okoli celega Kotorja.

Kdor pa bo vozil relacijo Bosanski Petrovac-Drvar, pred Drvarjem se zavije desno Martin Brod, kjer se zliva Unca v Uno je kot v Plitvicah v malem - se splača!

Nekje sem zasledil, da pri Ščepan Polje je eno etno selo. Kajko je tam, izgleda zanimivo?

Ravno tako mi je eden povedal, da iz Nikšiča proti Podgorici malo pred Podgorico je vasica Spuž, kjer naj bi bil en samostan v skalah? Kdo ve o tem?

Kaj pa pri Skaderskem jezeru, se splača it?

Bo pa zanimivo za 1.Maj dole, bo treba gledat tablice!

lp Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi vozil je zanimiva cesta Sarajevo, Tjentište, Trebinje, Vilusi, od tam pa lahko greš v Nikšič ali pa v Kotor.

Bosno poznam. Sem delal dol pred tremi leti. V osmih (8) mesecih sem jo prevozil podolgem in počez, tako ene 32 000 km. Na 4 kolesih, seveda. Čg...pa nazadnje leta 2001, ko sem bil na raftu.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem prevozil Sarajevo - Tjentište, ma je padal dež, cesta izgleda super, zato bi rad ponovil (upam da po suhi cesti).

Medtem ko Tjentište - Trebinje( tudi dež ) je bil obupen, saj so prenavljali cesto, in naprej v okoli celega Kotorja.

Kdor pa bo vozil relacijo Bosanski Petrovac-Drvar, pred Drvarjem se zavije desno Martin Brod, kjer se zliva Unca v Uno je kot v Plitvicah v malem - se splača!

Nekje sem zasledil, da pri Ščepan Polje je eno etno selo. Kajko je tam, izgleda zanimivo?

Ravno tako mi je eden povedal, da iz Nikšiča proti Podgorici malo pred Podgorico je vasica Spuž, kjer naj bi bil en samostan v skalah? Kdo ve o tem?

Kaj pa pri Skaderskem jezeru, se splača it?

Bo pa zanimivo za 1.Maj dole, bo treba gledat tablice!

lp Marjo

Etno selo je še na Bosanski strani. Mislim, da sta dva sela kr skupaj.

post-12625-0-20971700-1298573155_thumb.jpg post-12625-0-38220800-1298573292_thumb.jpg

Spodnja slika je etno selo na meji - vendar v Črni Gori

post-12625-0-17415400-1298573202_thumb.jpg

Samostan v skalah je Ostrog, ko se pelješ od Nikšiča proti Podgorici se vidi na levi visoko pobočje, tam je skrit manastir, s ceste se slabo vidi - so označbe in se splača pogledat.

post-12625-0-53020500-1298573594_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem sem bil na furi po ČG tri lete nazaj.Predlagal bi da vključiš cev Kotorski zaliv,maš kej videt,drugač bo pa v tem terminu primerno bolj ob morju,pa tud cene še nebojo kot v sezoni,se pa morš za spanje pogajat ker te probajo kr palit...spet odvisno kje?!Drugač pa odsek ceste Trebinje-Nikšič tud nebi blo za spustit...Durmitor??? verjetn bo še hladno..

Ajd,fajn furo...ob vseh furah,ki jih imam letos v glavi,še ena nova,ki me privlači..

A kaj kamenje pada iz tistih skal v Kotorju? Sem bil z avtom v ČG 2 leti nazaj in k sreči ni zadel šipe ampak 1cm višje od roba na kovino. :wacko: Prebilo barvo in zaščitni sloj do pleha.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Etno selo je še na Bosanski strani. Mislim, da sta dva sela kr skupaj.

post-12625-0-20971700-1298573155_thumb.jpg post-12625-0-38220800-1298573292_thumb.jpg

Spodnja slika je etno selo na meji - vendar v Črni Gori

post-12625-0-17415400-1298573202_thumb.jpg

Samostan v skalah je Ostrog, ko se pelješ od Nikšiča proti Podgorici se vidi na levi visoko pobočje, tam je skrit manastir, s ceste se slabo vidi - so označbe in se splača pogledat.

post-12625-0-53020500-1298573594_thumb.jpg

Scarabeo

Hvala!

Se splača načrtovat postanek ( nočitev ) v katerem etno selu?

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Se splača načrtovat postanek ( nočitev ) v katerem etno selu?

Marjo

Pomoje je ta postanek poleti zares super. Ker mi je delovalo lepo in hladno. Za prvomajske bo verjetno hladovina.

No, nekega življenja v teh etno kampih ni bilo opazit. Prav pride že, če veš, da lahko tam prespiš, če je nuja.

Ne bi bilo slabo si vzeti kak dan in iti na raft po Drini.

Za informacijo, eden etno kamp je še v - Njeguši.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Etni selo je tudi med Nikšićem in Plužinami v Donji Brezni. Imajo tudi dodatno ponudbo: raft po Tari, džip safari po Durmitorju....

http://www.etno-selo.me/

Seveda pa, če prespiš tukaj moraš probat tudi Etno koktajl. Zelo priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kaj kamenje pada iz tistih skal v Kotorju? Sem bil z avtom v ČG 2 leti nazaj in k sreči ni zadel šipe ampak 1cm višje od roba na kovino. :wacko: Prebilo barvo in zaščitni sloj do pleha.

lp

T

Jz sem bil poleti in ni blo problema,ne vem kako je szanje spomlad..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, klapa, 27.4. se približuje!

Kakšno vreme bo, gremo v Črno Goro, oziroma biveše YU države?

lp Marjo

Mi gremo 05.05.11 do BG in nato z motoristi iz Srbije na 4 dnevno potepanje, med ostalim tudi na reko Taro Raftat. :whistle:

Ps;nažalost število omejeno 10 članov Mk Nm ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo 05.05.11 do BG in nato z motoristi iz Srbije na 4 dnevno potepanje

Aha... to bo tista vožnja "po predpisih" ki je pa 1000 kubični čoper ne more sledit...:blink:

Malo heca...:kva2:

Jaz štartam, najbrž še s kakšnim kompanjonom, predvidoma 26.4. tudi za ene 5 dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... to bo tista vožnja "po predpisih" ki je pa 1000 kubični čoper ne more sledit...:blink:

Malo heca...:kva2:

Jaz štartam, najbrž še s kakšnim kompanjonom, predvidoma 26.4. tudi za ene 5 dni...

Jaz 22.4.- za 10dni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... to bo tista vožnja "po predpisih" ki je pa 1000 kubični čoper ne more sledit...:blink:

Malo heca...:kva2:

Si kar pogruntal ! saj bo res najšvohnejši motor(olteimer) Yamaha Diverzion 900 vsi drugi so 1000 ccm ++ :whistle:

Tankat nebo potreboval verjetno bo malo bolečine v desnem zapestju !!! to mu bo šola, da rabi težji in novejši motor kupuje (BMW-eja K-1200-R-a)že ca 1 leto samo negre denar od njega! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, klapa, 27.4. se približuje!

Kakšno vreme bo, gremo v Črno Goro, oziroma biveše YU države?

lp Marjo

Vreme bo,seveda gremo! Se vidimo v SCG? :naughty: Prvi dan do Mostarja,potem pa novim dogodivščinam naproti! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme bo,seveda gremo! Se vidimo v SCG? :naughty: Prvi dan do Mostarja,potem pa novim dogodivščinam naproti! :eek:

Kaj misliš zavit tudi v notranjost in Dormitor?

Jast prvi dan Sarajevo, nato čez Ščešan polje, pol pa vidim, kako je na Dormitorju - preko Nikšiča v Budvo. Pol pa malo na okoli.

Upam da se vidimo!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj misliš zavit tudi v notranjost in Dormitor?

Jast prvi dan Sarajevo, nato čez Ščešan polje, pol pa vidim, kako je na Dormitorju - preko Nikšiča v Budvo. Pol pa malo na okoli.

Upam da se vidimo!

lp

Mi gremo 1.dan Slo-Bihač-Mostar 2.dan Budva. Potem pa vsak dan naredimo kakšno turo! Na Durmitorju sem že bil večkrat,tako da sedaj ni v planu. Bomo pa šli okrog Skaderskega jezera,ker še do sedaj ni bilo nikoli časa :naughty:Mogoče se kje vidimo,pa gremo na :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi mi smo se srečno vrnili iz Scg. :naughty: Imeli skoz lepo vreme ,samo 1.maj nas je pralo iz Budve do Šibenika :cry: Obvozili Skadarsko jezero (katastrofa Albanska stran ker gradijo cesto) Ada Bojana,Lovčen,Ostrog,Budva,,Kotor,Risan,tu smo srečali 3 naše motoriste ena je bila ženska.Ali kdo od tu? :eek:Od Zadra smo se peljali po magistrali ob morju,kjer je cesta odlična! :010 No prevozili smo c.2400km :OK: Pa srečno vožnjo vsem :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi smo se srečno vrnili iz Scg. :naughty: Imeli skoz lepo vreme ,samo 1.maj nas je pralo iz Budve do Šibenika :cry: Obvozili Skadarsko jezero (katastrofa Albanska stran ker gradijo cesto) Ada Bojana,Lovčen,Ostrog,Budva,,Kotor,Risan,tu smo srečali 3 naše motoriste ena je bila ženska.Ali kdo od tu? :eek:Od Zadra smo se peljali po magistrali ob morju,kjer je cesta odlična! :010 No prevozili smo c.2400km :OK: Pa srečno vožnjo vsem :grim

Apartmani v Ulcinju od 7-10€ na osebo odvisno od pogajanja in sezone :naughty: Zelo prijazen in ustrežliv človek :worship:

post-2665-0-86076000-1304674569_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!