Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Kaj se je kdo peljal iz smeri Goražd in potem prečkal mejo s Črno goro. Kakšna je kaj cesta na tem odseku, sem nekaj slišal da naj ne bi bila vredu? Imam namen septembra prekrižarit ČG pa me zanima. Zaenkrat mislim it prvi dan do Sarajeva (na čevape), potem pa v Goražde in nato v ČG in vse do Budve. Kjer bi bil par dni, potem pa vrnitev po jadranki. Tudi kakšna dva dni, da ne boli rit preveč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je kdo peljal iz smeri Goražd in potem prečkal mejo s Črno goro. Kakšna je kaj cesta na tem odseku, sem nekaj slišal da naj ne bi bila vredu? Imam namen septembra prekrižarit ČG pa me zanima. Zaenkrat mislim it prvi dan do Sarajeva (na čevape), potem pa v Goražde in nato v ČG in vse do Budve. Kjer bi bil par dni, potem pa vrnitev po jadranki. Tudi kakšna dva dni, da ne boli rit preveč :)

Je zanimiva tura... jaz sem v tej smeri mejo prečkal v kanjonu Plive in spal v Plužinah (zelo ugodno)... Ceste so v redu!... morda malo slabši asfalt in precej ovinkov - posledično zelo počasna vožnja - le cca 15 - 20 km pred BIH - ČG mejo... lahko še slike preveriš: ALBUM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je kdo peljal iz smeri Goražd in potem prečkal mejo s Črno goro. Kakšna je kaj cesta na tem odseku, sem nekaj slišal da naj ne bi bila vredu? Imam namen septembra prekrižarit ČG pa me zanima. Zaenkrat mislim it prvi dan do Sarajeva (na čevape), potem pa v Goražde in nato v ČG in vse do Budve. Kjer bi bil par dni, potem pa vrnitev po jadranki. Tudi kakšna dva dni, da ne boli rit preveč :)

Skoraj enaka pot kot najina 2006. Najbrž misliš cesto preko Čajnič. To pot sem prevozil leta 2003 in potem še leta 2006, zapis Albanija 06. Cesta v obeh primerih normalno prevozna ni pa to neka magistralna cesta (a so naše kaj boljše). Kar si slišal od naših razvajenih "popotnikov", če si seveda slišal od njih je to pač njihovo osebno mnenje. V večini primerov ti podatek o prevoznosti določenega odseka dajo kar "selaci" saj poznaš pregovor "kartu čitaj....." Problem je le da se sedaj vozimo z GPS-ji in nastane problem.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to mi je prijatelj rekel ki se je tam z avtom vozil. Pa sem mislil najboljše motoriste vprašat in iz prve roke izvedet kako in kaj. Hvala, sedaj sem že z eno nogo in pol prepričan da grema pogledat te kraje. Bosno sma z mojo že lani prekrižarila tako da sedaj je treba it še niže. Hvala obema za odgovor in seveda slikice ki povedo več kot 1000 besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je to na forumu. Če vprašaš za točno odločeno cesto ali bilo kaj, dobiš zelo različne odgovore. Od nedeljskih voznikov neprevozno, za znoret. Od avanturistov vredu cesta. Ni druge, prevoziš sam neglede na mnenja in če je odsek slab je toliko boljši občutek, ko si ga prevozil.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zanimiva tura... jaz sem v tej smeri mejo prečkal v kanjonu Plive in spal v Plužinah (zelo ugodno)... Ceste so v redu!... morda malo slabši asfalt in precej ovinkov - posledično zelo počasna vožnja - le cca 15 - 20 km pred BIH - ČG mejo... lahko še slike preveriš: ALBUM.

Verjetno si šel ne na Čajniče, ampak iz Foče (prepovedan naziv po Daytonu je Srbinje) preko Ščepan polja in na Plužine. To je pot , ki gre po kanjonu Pive. Cesta od Foče do meje (ŠČepan Polje) je ozka, veliko lukenj, dosti prometa, spomnim se lesenega mosta, pred katerim so domačini ustavljali, dajali v prvo in lezli čez prav počasi...

Jaz sem to cesto prevozil konec aprila. Za tistih 20 km sem porabil okroglo urico. Od meje dalje po kajonu pa....ni blema.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav vsem!

Odlična tema, zvedel veliko dobrih informacij za moj prvi trip tja dol. :)

Nihče več ne gre (dvomim), al ste samo pozabli kaj napisat?

Drugače kaj novega letos, vse po starem?

Če gre kdo dol v sredini julija, se lahko kje dobimo na :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Verjetno si šel ne na Čajniče, ampak iz Foče (prepovedan naziv po Daytonu je Srbinje) preko Ščepan polja in na Plužine. To je pot , ki gre po kanjonu Pive. Cesta od Foče do meje (ŠČepan Polje) je ozka, veliko lukenj, dosti prometa, spomnim se lesenega mosta, pred katerim so domačini ustavljali, dajali v prvo in lezli čez prav počasi...

Jaz sem to cesto prevozil konec aprila. Za tistih 20 km sem porabil okroglo urico. Od meje dalje po kajonu pa....ni blema.

men se pa cesta ni zdela tko grozna, tist lesen most je pa na meji :) razen enih čudnih žvali, zarad katerih sem tri dni bla k body bilder :evilgrin: (pičla pod čelado) , nič tako strašnega .... :) tud cesta skor prazna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa cesta ni zdela tko grozna, tist lesen most je pa na meji :) razen enih čudnih žvali, zarad katerih sem tri dni bla k body bilder :evilgrin: (pičla pod čelado) , nič tako strašnega .... :) tud cesta skor prazna

tudi meni se tako zdi :naughty: če te motijo eni trije avti do meje..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da bi tam prej srečal medveda kot pa avto. :naughty: :D

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni se tako zdi :naughty: če te motijo eni trije avti do meje..... :whistle:

Jaz sem bil na cesti Foča - Šćepan polje 27.4.2011 v dopoldanskih urah. Prometa je bilo za tako cesto ogromno....še celo nekaj avtodomov in B in NL. Pač nisem imel sreče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

grem jutri zjutraj, če je kdo pri volji, se lahko pridruži.

Cilj je pogledati čim več Črne gore ter raft po Tari... cca nekje dober teden. Vem da malo pozno, ampak sem se tudi sam odločil zadnji trenutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mogoče kdo ve kaj je potrebno imeti če želi mladoletna v črno goro. Je dovolj osebna izkaznica in dovolilnica staršev ali je potrebno kaj več birokracije?

Aja še to, na ministrstvu za zunanje zadeve piše da se bi moral v roku 24 ur po vstopu v črno goro javiti na policijski postaji :blink: Kdo ve kako je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kaj je potrebno imeti če želi mladoletna v črno goro. Je dovolj osebna izkaznica in dovolilnica staršev ali je potrebno kaj več birokracije?

Aja še to, na ministrstvu za zunanje zadeve piše da se bi moral v roku 24 ur po vstopu v črno goro javiti na policijski postaji :blink: Kdo ve kako je s tem?

Dovoljeno staršev in overitev na UE :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovoljeno staršev in overitev na UE :grim

Če bivas v htl, kampu, skratka organizirana nastanitev te avtomaticno prijavi recepcija, enako kot moras placati turisticno takso. Ce bivas v privamt sobah in nisi prijavljen, je krivec nastanito dajatelj. Ce si pri znancih, sorodnikih, se lahko prijavis sam. Kontrole se obicajno izvajajo ce se zgodi kaj nepredvidlivega (prometna, hujsa poskodba, kaznivo dejanje...). Vcasih pride turisticna inspekcija, a ta obicajno kontrolira najemodajalce in goste le posredno v povezavi s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovoljeno staršev in overitev na UE :grim

Overitve na UE ni (za Črno goro tudi nikoli ni bila potrebna).

lp

Franc

Ps "Kolko" mladoletna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo se pozanimaj ampak "google" pravi da ne potrebuje ničesar (včasih je bilo potrebno dovoljenje za osebe mlajše od 15 let, kar pa očitno tudi ni več potrebno). Vem pa da UE že nekaj časa ne potrjuje "dovoljenj" pa še ta so bila samo za BIH.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na strani od ministrstva za zunanje zadeve na vprašanja o potrebnih dokumentih za potovanje mladoletnih Srbijo, Črno goro,... odgovarjajo da je potreben samo veljaven osebni dokument.

še eno vprašanje. Kakšna so ceste od kotorja proti parku durmitor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na strani od ministrstva za zunanje zadeve na vprašanja o potrebnih dokumentih za potovanje mladoletnih Srbijo, Črno goro,... odgovarjajo da je potreben samo veljaven osebni dokument.

še eno vprašanje. Kakšna so ceste od kotorja proti parku durmitor?

Odvisno s katere strani ga boš naskočil. Mogoče za začetek skozo sotesko reke Morače do Mojkovca in do mostu Đur. Tara in na Durmitor. Zelo lep asfali, cesta, narava...

Lahko pa greš preko šavnika, ali pa Plužine - Trsa - Durmitor. Ozka a zelo lepa (narava).

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se peljal lani po soteski Morače, ceste nebi mogle bit boljše. Ovinki in pokrajina so sanjski. Samo pazi radarje, jih je kr nekaj blo(so meli vsi polne roke dela ko sem šel mimo).

Nazaj grede sem se peljal pa po tej cesti čez durmitor do Plužin. Fantastični razgled in narava, samo cesta je ozka in polna kamenja (skal).

Moj nasvet bi bil: prevozi oboje, če se da. :)

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!