Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Iz Kotorja proti Risanu, Niksic, Savnik, Zabjak. (najhitrejsa cesta, dober skoraj nov asvalt). Podgorica, Kolasin, Mojkovac, Durdzevica Tara, Zabjak ( lepa cesta, po dolini reke Morace (samostan Moraca) in dolini Tare, vec gnece na cesti, lepi ovinki in narava). Pluzine-Trsa-Zabljak (ozka cesta cudovita narava), cesta predvsem primerna ce prihajate oz. potujete v smeri BiH po dolini Pive, preko mejnega prehoda Scepan polje in po dolini Drine proti Foci.

Srecno

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne hvalite preveč cest lani, ko sem se vračal iz Tare(bili na raftingu) sem v neosvetkjenem tunelu vdaril v neko luknjo k sreči ni spustila guma je pa freltna zelo poškodovana ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne hvalite preveč cest lani, ko sem se vračal iz Tare(bili na raftingu) sem v neosvetkjenem tunelu vdaril v neko luknjo k sreči ni spustila guma je pa freltna zelo poškodovana ! !

Hoj. Kolikor sem to zimo čekiral naše ceste, ni za govoriti - sploh regionalne ceste. Cvetijo, zgleda da bo pomlad tu. :)

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne hvalite preveč cest lani, ko sem se vračal iz Tare(bili na raftingu) sem v neosvetkjenem tunelu vdaril v neko luknjo k sreči ni spustila guma je pa freltna zelo poškodovana ! !

Tam kjer sem napisal, da je skoraj nov asvalt pomeni, da je prevleka stara cca. 2 leti. Generalno pa so ceste slabse kot pri nas, precej zlomljen in slabo vzdrzevan asvalt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in pazi se kakšnih "pacientov" na ovinkih (jaz sem na cesti proti Kotorju moral zapeljati s ceste, da je šel kamion mimo, sicer sva oba vozila zelo počasi ampak tudi če bi kamion ustavil še vedno nebi bilo prostora za srečanje).

lp

Franc

ps. Je pa pogled na Kotor s te ceste zelo impresiven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne gremo dirkat dol (sej tut drugače ne dirkam), tako da razpokan asfalt ne bi smel biti problem ;)

Hvala za informacije, bom objavil poročilo ko pridem nazaj (to bo enkrat poleti tako da ne čakat na poročilo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne gremo dirkat dol (sej tut drugače ne dirkam), tako da razpokan asfalt ne bi smel biti problem ;)

Hvala za informacije, bom objavil poročilo ko pridem nazaj (to bo enkrat poleti tako da ne čakat na poročilo :krneki:

Za vstop v Črno Goro priporočam cesto Trebinje - Vilusi, seveda če greš ob obali. Lepa cesta brez gužve, na meji si praktično sam.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za prvomajske praznike se bova z bojšo polovico zapeljala do budve.

Mi lahko kdo da kakšen nasvet, kje bi se dalo prespati v Budvi ali okolici, je potrebno naprej rezervirat ali se da sproti najti sobe (planiram sprotno iskanje sob).

Iz Budve se bova zapeljala na Lovčen in mogoče do Skadarskega jezera.

Kaj je še tam posebej zanimivega in vrednega ogleda.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvomajske praznike se bova z bojšo polovico zapeljala do budve.

Sob je vse polno... ne rabiš nič rezervirat... je pa mogoče kak € ceneje spet kje izven Budve... morda v Petrovcu itd...

Kaj pogledat? Lovčen, Cetinje, Njeguši, Sv. štefan, Staro Budvo - trdnjavo, Boko... polno je tega... Durmitor je tudi prekrasen, sam te pa lahko še kak sneg preseneti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sob je vse polno... ne rabiš nič rezervirat... je pa mogoče kak € ceneje spet kje izven Budve... morda v Petrovcu itd...

Kaj pogledat? Lovčen, Cetinje, Njeguši, Sv. štefan, Staro Budvo - trdnjavo, Boko... polno je tega... Durmitor je tudi prekrasen, sam te pa lahko še kak sneg preseneti

Hvala za odgovor.

Do Durmitirja nama ne bo zneslo, bo zmanjkalo časa za vse, pa nekaj še mora ostat za naslednjič :-)

Povratek bo najverjetneje čez Bosno (Mostar, Sarajevo, Jajce) vse je odvisno od vremena. Možno tudi, da nama bo kje zelo všeč in bova ostala kak danj tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Do Durmitirja nama ne bo zneslo, bo zmanjkalo časa za vse, pa nekaj še mora ostat za naslednjič :-)

Povratek bo najverjetneje čez Bosno (Mostar, Sarajevo, Jajce) vse je odvisno od vremena. Možno tudi, da nama bo kje zelo všeč in bova ostala kak danj tam....

Glede na letošnje snežene padavine, bo na Durmitorju zagotovo še sneg. V dolini Morače, Tare in Pive bo na cesti veliko kamenja, zato dodatna previdnost ne bo odveč.

V Budvi in okolici (Bečiči, Rafailoviči, Pržno), za prvomajske praznike ni problem najti privatnih sob. Najbolje, da se obrneš na lokalno turistično organizacijo v starem delu Budve, ki ti posreduje informacije o privatni nastanitvi. Lahko pa me kontaktiraš na pm., in ti poskusim uredit rezervacijo.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na letošnje snežene padavine, bo na Durmitorju zagotovo še sneg. V dolini Morače, Tare in Pive bo na cesti veliko kamenja, zato dodatna previdnost ne bo odveč.

V Budvi in okolici (Bečiči, Rafailoviči, Pržno), za prvomajske praznike ni problem najti privatnih sob. Najbolje, da se obrneš na lokalno turistično organizacijo v starem delu Budve, ki ti posreduje informacije o privatni nastanitvi. Lahko pa me kontaktiraš na pm., in ti poskusim uredit rezervacijo.

Srečno

Tonček

Hvala za pomoč.

Če je tako, bom pa že našel ;)

Ne bi rad imel rezervacij, ker sem potem preveč vezan na čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vidim da bo gneča za prvomajske u Črni gori...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj plan za prvomajske je vstop iz Bosne v smeri Plužin, pa okrog Durmitorja čez Šavnik do Žabljaka, prečenje čez Durmitor žal odpade (bo ostalo za drugič!). Od Žabljaka ob Tari mimo Podgorice na Cetinje, pa spust do kotorskega zaliva in klasika - po jadranki nazaj. Časovno planiram 4 dni + dan rezerve. Namen je jasen - vožnja, vožnja,... in Še malo vožnje!

Ne vem edino, katero pot izbrati čez Bosno:

- varianta 1. čez plitvička na Bihač, Jajce, Sarajevo na Fočo, ali

- varianta 2. Glina (HR), Dvor, Prijedor, Banja Luka; jajce,...

Kaj menite za Bosno? Pa Žabljak v Črni Gori, so možna kakŠna prvomajska snežna presenečenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vstop v Črno Goro priporočam cesto Trebinje - Vilusi, seveda če greš ob obali. Lepa cesta brez gužve, na meji si praktično sam. Scarabeo

Če greš po jadranski magistrali, kako prideš na to cesto? Trebinje so v BiH (pod Leotarjem - če se prav spomnim imena nogometnega kluba), torej moram še čez mejo Cro-BiH.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš po jadranski magistrali, kako prideš na to cesto? Trebinje so v BiH (pod Leotarjem - če se prav spomnim imena nogometnega kluba), torej moram še čez mejo Cro-BiH.

Pelješ se mimo Dubrovnika in približno po 10 kilometrih zaviješ levo za Trebinje. Cesta je na klasičnem zemljevidu označena, na gooogle mapsu pa je ni, verjetno te to bega.

Ko prideš v Trebinje pa se držiš desno in proti Vilusiju.- zelo lepa cesta.

Slikano iz smeri Vilusi, Trebinje v ozadju.

post-12625-0-46049000-1330549721_thumb.jpg

Scarabeo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Vilusija lahko nadaljuješ proti Nikšiču, si na pol poti proti Podgorici ogledaš samostan Ostrog, ali pa se iz Vilusija po skoraj novi cesti spustiš proti Risanu v Kotorski zaliv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej ti greš itak na ride :kva1:

čez ride u črno goro...itak :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj plan za prvomajske je vstop iz Bosne v smeri Plužin, pa okrog Durmitorja čez Šavnik do Žabljaka, prečenje čez Durmitor žal odpade (bo ostalo za drugič!). Od Žabljaka ob Tari mimo Podgorice na Cetinje, pa spust do kotorskega zaliva in klasika - po jadranki nazaj. Časovno planiram 4 dni + dan rezerve. Namen je jasen - vožnja, vožnja,... in Še malo vožnje!

Ne vem edino, katero pot izbrati čez Bosno:

- varianta 1. čez plitvička na Bihač, Jajce, Sarajevo na Fočo, ali

- varianta 2. Glina (HR), Dvor, Prijedor, Banja Luka; jajce,...

Kaj menite za Bosno? Pa Žabljak v Črni Gori, so možna kakŠna prvomajska snežna presenečenja?

Bi ti prvomajski Žabljak prej odsvetoval, sploh če je slabŠe vreme. Sneg v maju tam ni nič posebnega. (Vir podatkov - Služil vojaŠčino po celi Č.G. v okupatorski JNA).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Rocky, bom tokrat verjetno spustil Žabljak in vijuganje ob Tari - bo ostal motiv za naslednjič! Bi pa vseeno poizkusil smer čez Plužine proti Nikšiču, pa potem čez Lovčen (Cetinje), tam sneg ne bi smel biti problem za prvomajske, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta iz Cetinja na Lovčen je na SV strani. Poskusi, ne stane te nič. Če vidiš, da ne gre, se vrneš do Cetinja in preko Njegušev spustiš v Kotorski zaliv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično Toncek, tako tudi bo. Bomo sproti improvizirali, to je še največji čar vsake ture. Mi pa že sedaj grejo mravljinci po koži, ko se "virtualno" vozim s pomočjo 3D aplikacije Google Earth, uporabna zadeva za blaženje zimskega abstiniranja od voženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!