Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Maja meseca te seveda lahko preseneti sneg - ampak to ni nič takega - defenitivno pa bi jaz izbral pot preko Foče - ščepan polja -Trsa - Durmitur .....pokanjonu reke Tare ...Podgorica . . Cetije . Lovčen ...Kotor ........

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maja meseca te seveda lahko preseneti sneg - ampak to ni nič takega - defenitivno pa bi jaz izbral pot preko Foče - ščepan polja -Trsa - Durmitur .....pokanjonu reke Tare ...Podgorica . . Cetije . Lovčen ...Kotor ........

nebo šlo 2,5 m snega, če ga ni še več, ker je minilo 14dni od takrat, ko sem dobil info iz Žabljaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebo šlo 2,5 m snega, če ga ni še več, ker je minilo 14dni od takrat, ko sem dobil info iz Žabljaka

05.03.2012. Visina snijega u 7h

(u cm)

ZABLJAK: 129

KOLASIN: 83

PLAV: 64

SAVNIK: 58

CETINJE: 48

ROZAJE: 30

B.POLJE: 30

PLJEVLJA: 23

BERANE: 22

NIKSIC: 17

ne glih pretiravat :P

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

05.03.2012. Visina snijega u 7h

(u cm)

ZABLJAK: 129

KOLASIN: 83

PLAV: 64

SAVNIK: 58

CETINJE: 48

ROZAJE: 30

B.POLJE: 30

PLJEVLJA: 23

BERANE: 22

NIKSIC: 17

ne glih pretiravat :P

za zamete še nisi slišala :004 Trsa se pred junijem ne bo odprla, lahko pa proba čez malo crno goro :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil sem v črni gori za prvi maj 2010 leta , cesta čez Trso do žabljaka ni bila prevozna , niti plužiti je niso mogli zaradi velike količine snega isto nisem mogel na Lovčen , niti z avtom niso mogli gor , mogoče bo letos drugače !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me oz. nekega Angleža, če ima kdo informacijo o cesti čez Durmitor - SEDLO ali nekaj takega.

Tip bo potoval po MNE 14.4., pa ga zanima, če je cesta odprta. Nekje je zasledil, da se cesta odpre šele maja.

Ima kdo preverjene info?

Dec bo hvaležen za informacije. Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me oz. nekega Angleža, če ima kdo informacijo o cesti čez Durmitor - SEDLO ali nekaj takega.

Tip bo potoval po MNE 14.4., pa ga zanima, če je cesta odprta. Nekje je zasledil, da se cesta odpre šele maja.

Ima kdo preverjene info?

Dec bo hvaležen za informacije. Hvala, LP

Iz Mojkovca se da iz Trse pa še le konec maja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me oz. nekega Angleža, če ima kdo informacijo o cesti čez Durmitor - SEDLO ali nekaj takega.

Tip bo potoval po MNE 14.4., pa ga zanima, če je cesta odprta. Nekje je zasledil, da se cesta odpre šele maja.

Ima kdo preverjene info?

Dec bo hvaležen za informacije. Hvala, LP

Vrho poskusi na Bjbikers tam so prijavljeni tudi iz tistih krajev, boš dobil najbolj verodostojne podatke.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrho poskusi na Bjbikers tam so prijavljeni tudi iz tistih krajev, boš dobil najbolj verodostojne podatke.

Letos ne računaj, da bodo gorske ceste odprte pred majem. Lanska zima je bila, kar se snega tiče, skromnejša od letošnje, a je bila za majske praznike neprevozna cesta od Trse do Žabljaka. Torej, šele sredi maja, če bo dovolj toplo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil sem tam predlani , ko so bile boljše vremenske razmere , kot letos , pa nisem mogel za prvi maj prevoziti durmitor -- trsa -- žabljak , isto nisem mogel na lovčen , ker je še bilo veliko snega , letos grem na to turo konec maja !! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil lani v začetku junija,na Žabjeku je blo okol nule zvečer,ko je blo slabo vreme....mam tel.od enga tipa z Žabjeka,če kdo rabi prenočišče in kak info....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj maš to camp razvršje? Al tistega drugega zravn, ko sta si v laseh.

In to tak, da si je en kr postavo tablo za glavno cesto, da vodi v njegov camp. :lol:

DSC00775.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tak!! Jaz sem isto slišal, da je spodnji šefe topli. :lol:

Samo nimam pa kaj prek kempa za rečt. Je blo poceni in vredu. Gazda te še v planine hodi iskat, če se zgubiš (je gorski reševalec).

Ampak to bolj čehe ko v sandalih gor hodijo, slovenci smo baje dobri planinci.

Torej pajkica, ti si tud bla pri mišotu(če se prav spomnim)?

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tak!! Jaz sem isto slišal, da je spodnji šefe topli. :lol:

Samo nimam pa kaj prek kempa za rečt. Je blo poceni in vredu. Gazda te še v planine hodi iskat, če se zgubiš (je gorski reševalec).

Ampak to bolj čehe ko v sandalih gor hodijo, slovenci smo baje dobri planinci.

Torej pajkica, ti si tud bla pri mišotu(če se prav spomnim)?

ja, sam jaz sem šla rajš u sobo :P p**** je blo preveč mraz konec junija za zuni spat :kva1:sam šnopček pa kofi za dobrodošlico pa za jutranje prebujanje je pa pasal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj midva z mojo sva tud bla v sobi. Ker sma nezahtevna, sva zanjo plačala 5evrof na glavo. Samo nisva smela čehom povedat, kao. :lol:

Kdaj pa si ti to bla? lani? Jaz sem bil lani konec junija. :unsure:

Aja ma pa svetovno slivovko!!

Ko sva pa odhajala je pa pihalo tak, kot v vipavski dolini. Vsem je šotore dvignilo, midva pa po oni gorski cesti do Plužin. :kva2:

Prejšni dan pa po lepem vremenu po tej cesti, na kosilo. Nama je točno pokazal kam moreva, NE v tisto na levi(in jo prečrtal na karti), v tisto oštarijo na desni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj midva z mojo sva tud bla v sobi. Ker sma nezahtevna, sva zanjo plačala 5evrof na glavo. Samo nisva smela čehom povedat, kao. :lol:

Kdaj pa si ti to bla? lani? Jaz sem bil lani konec junija. :unsure:

Aja ma pa svetovno slivovko!!

Ko sva pa odhajala je pa pihalo tak, kot v vipavski dolini. Vsem je šotore dvignilo, midva pa po oni gorski cesti do Plužin. :kva2:

Prejšni dan pa po lepem vremenu po tej cesti, na kosilo. Nama je točno pokazal kam moreva, NE v tisto na levi(in jo prečrtal na karti), v tisto oštarijo na desni!

:lol: no koment.... sam majo pa tok dober šnops, da je zmankal placa u torbi :xx: u uni oštariji na desni... sej itak ne morš falit, k gazda sred ceste maha, boljš da zaviješ, da ga ne zgaziš O:-)

mislim da je blo 30.6.... sej je itak se skoz hvalu da je poln motoristov pr njemu ....

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ena bajta za tem je ena druga oštarija. samo tja NE!!! saj neka fora je bla, mislim da pir za 1eur tam za goste njegovega kempa.

Nisem mel nič proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na spletu sem prebral tole:

Vstop v državo

Slovenskim državljanom vzum ni potreben.

Slovenski državljani lahko v Črno goro vstopajo in tam bivajo do 30 dni na podlagi slovenske osebne izkaznice in turistične prepustnice, ki jo izdajo obmejni organi Črne gore ob vstopu v državo.

Na podlagi slovenskega potnega lista pa je bivanje brez vizuma na celotnem ozemlju Črne gore dovoljeno do 90 dni.

Kako je s tole prepustnico v praksi oz so kakšne kolobocije okoli tega?

Je bolje, da grem s potnim listom (sprašujem, ker mi je potekel :blush: )

G

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil 2009 z osebno. Nisem dobil nobene prepustnice. Postopek več kot korekten (prijazni, hitri... ) .

Ne verjamem, da bi šlo na slabše, če sem prav razumel so celo ukinili takso.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na spletu sem prebral tole:

Vstop v državo

Slovenskim državljanom vzum ni potreben.

Slovenski državljani lahko v Črno goro vstopajo in tam bivajo do 30 dni na podlagi slovenske osebne izkaznice in turistične prepustnice, ki jo izdajo obmejni organi Črne gore ob vstopu v državo.

Na podlagi slovenskega potnega lista pa je bivanje brez vizuma na celotnem ozemlju Črne gore dovoljeno do 90 dni.

Kako je s tole prepustnico v praksi oz so kakšne kolobocije okoli tega?

Je bolje, da grem s potnim listom (sprašujem, ker mi je potekel :blush: )

G

Z osebno izkaznico, brez problemov. Za motor rabiš zeleno karto, v nasprotnem primeru začasno narediš na mejnem prehodu.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!