Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Cesta iz Cetinja na Lovčen je na SV strani. Poskusi, ne stane te nič. Če vidiš, da ne gre, se vrneš do Cetinja in preko Njegušev spustiš v Kotorski zaliv.

Tonček,oziroma vsi, kaj mogoče veste, kakšno je sedaj stanje Cetinje-Lovčen in Dormitor.

Iz izkušenj bodo ceste prevozni za 1.maj?

lp Marjo ok190

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonček,oziroma vsi, kaj mogoče veste, kakšno je sedaj stanje Cetinje-Lovčen in Dormitor.

Iz izkušenj bodo ceste prevozni za 1.maj?

lp Marjo ok190

prevozno, razen, če bi kaj delali na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jezek19: Letos je nametalo precej snega po ČG. Pred dvemi leti smo imeli v Herceg Novem bazo za prvomajske. Cesta katera te pripelje do sedla med obema vrhovoma Lovčena je bila očiščena. Odcep do mavzoleja pa je bil prevozen malo nižje kot predzadnja serpentina. Naprej smo šli peš. Mavzolej je bil odprt, bife zaprt, maloštevilni turisti pa edino slovenci. Iluzija pa je pričakovati, da se boš lahko peljal čez sedlo Durmitorja, ker ga sploh ne plužijo. Stanje prevoznosti poskušaj predhodno preveriti v kakšnem hotelu ali policijski postaji na Žabljaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

trenutno ni mogoče priti na Lovčen do vrha. Vreme je precej deževno. Za 1. maj ne vem, lani je bila cesta zaprta, ker jo nihče ni plužil.

Probaš, itak ne zgubiš več kot 30 minut.

Cesta iz Cetinja , preko Njegušev in v Kotor je normalno prevozna.

Na Žabljaku je še sneg. Glavna cesta je prevozna, preko Trse v Plužine pa je zaprta.

Po kanjonu Pive, Tare in Morače, je potrebna dodatna previdnost zaradi padajočega kamenja in zemeljskih plazov.

Pozdrav

Tonček

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

trenutno ni mogoče priti na Lovčen do vrha. Vreme je precej deževno. Za 1. maj ne vem, lani je bila cesta zaprta, ker jo nihče ni plužil.

Probaš, itak ne zgubiš več kot 30 minut.

Cesta iz Cetinja , preko Njegušev in v Kotor je normalno prevozna.

Na Žabljaku je še sneg. Glavna cesta je prevozna, preko Trse v Plužine pa je zaprta.

Po kanjonu Pive, Tare in Morače, je potrebna dodatna previdnost zaradi padajočega kamenja in zemeljskih plazov.

Pozdrav

Tonček

Hvala vsem za odgvore, verjetno je to zanimalo še koga.

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še ena uporabna informacija vezana za Lovčen. Iz Cetinja je v smeri severa povezava preko Njegušev za Kotor, kot je že opisal Tonček. Za prvomajske zna biti na njej še veliko peska. Veliko ovinkov je garant za uživancijo. Druga asfaltirana povezava gre iz Cetinja za Lovčen. S tem, da na sedlu Lovčena obrneš v smer zahoda in se po ozki asfaltirani cesti pripelješ malo zahodneje od Njegušev na zgoraj omenjeno cesto. Ker ni preveč zaraščena imaš vseskozi fantastičen razgled na Boko. Tretja katera gre iz Cetinja direktno na obalo se mi zdi še najslabša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga asfaltirana povezava gre iz Cetinja za Lovčen. S tem, da na sedlu Lovčena obrneš v smer zahoda in se po ozki asfaltirani cesti pripelješ malo zahodneje od Njegušev na zgoraj omenjeno cesto. Ker ni preveč zaraščena imaš vseskozi fantastičen razgled na Boko.

Prosim, pokaži to pot na karti.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magenta je cesta Cetinje - Lovčen

Modra cesta Cetinje - Njeguši - Kotor

Zelena cesta sedlo na Lovčenu - stara razgledna cesta na Lovčen - sedlce kake 4 km zahodno od Njegušev

lovcen.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj plan po Črni Gori:

1 dan do Budve, 2.dan čez Cetinje, Lovčen nazaj v Budvo,3.dan do Ulcina, Skadersko, Podgorice, 4 dan vprašal za stanj ceste do Žabljaka, naprej do Scepan Polje oziroma direkt do Scepan Polje 5 in 6 dan naprej po BIH v SLO

Prosim za nasvete na priloženo pot.

lp Marjo

ČG 2012.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj plan po Črni Gori:

1 dan do Budve, 2.dan čez Cetinje, Lovčen nazaj v Budvo,3.dan do Ulcina, Skadersko, Podgorice, 4 dan vprašal za stanj ceste do Žabljaka, naprej do Scepan Polje oziroma direkt do Scepan Polje 5 in 6 dan naprej po BIH v SLO

Prosim za nasvete na priloženo pot.

lp Marjo

Cesta iz Vladimirja (Sukobin), preko Ostrosov do Virpazarja je precej ozka, vendar brez problemov, asvaltirana. V primeru da ne greš na Žabljak, ti priporočam obisk samostana Ostrog pred Nikšičem, in kasneje nadaljevanje poti proti Plužinam in Ščepan Polju.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta iz Vladimirja (Sukobin), preko Ostrosov do Virpazarja je precej ozka, vendar brez problemov, asvaltirana. V primeru da ne greš na Žabljak, ti priporočam obisk samostana Ostrog pred Nikšičem, in kasneje nadaljevanje poti proti Plužinam in Ščepan Polju.

Srečno

Tonček

ve kdo za kakšno prenočitev pri Ostrogu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo za kakšno prenočitev pri Ostrogu?

V samem samostanu lahko prespiš zastonj. Ko sem bil lani dol, je bilo to normalno možno, je pa res, da ni preveč dobro dišalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ulcinju (na hribčku poleg cerkve - poznajo pa jo vsi) lahko ugodno prespite v apartmajih Marije Vujanović.

To je prijazna gospa, Slovenka, ki že dolga desetletja živi v tem kraju in je Slovencev še kako vesela!

Če rečete, da vas pošilata Miran & Majda iz Litije, boste pa deležni še dodatne pozornosti, ki jo zna izkazati gostiteljica, kakršnih je danes malo!

Pa srečno na poti!

M&M

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ulcinju (na hribčku poleg cerkve - poznajo pa jo vsi) lahko ugodno prespite v apartmajih Marije Vujanović.

To je prijazna gospa, Slovenka, ki že dolga desetletja živi v tem kraju in je Slovencev še kako vesela!

Če rečete, da vas pošilata Miran & Majda iz Litije, boste pa deležni še dodatne pozornosti, ki jo zna izkazati gostiteljica, kakršnih je danes malo!

Pa srečno na poti!

M&M

Še tole pozabu: villamarija@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorazd, vse tri so asfaltirane. Meni sta najlepši Modra in še posebej Zelena varianta.

Tonček je omenil cesto katera se vije nad Skadarskim jezerom. Pelješ se od Ulcinja proti Vladimirju (naprej na mejni prehod Sukobin za AL). Malo pred Luk Oilom zaviješ levo na prelaz Stegvaš. Potem se po ozkem asfaltu malo nižje od vrha grebena pelješ do Virpazarja. Vseskozi imaš na desni pogled na Skadarsko jezero. Nekako takole:

617c3867.jpg

Še ena slika s stare razgledne ceste na Lovčen (pogled na Risan in Kotor) - Zelena varianta:

picture-012.jpg

In nižje že med 23 serpentinami še iz časov Marije-Terezije (pogled na Kotor) na Modri cesti (stara cesta za Cetinje - preko Njegušev):

617c3917.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat popravek teksta, ker EDIT ne dela.

Z zelene ceste se vidi Tivat in Kotor. Pravzaprav celoten zaliv Boke Kotorske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ulcinju (na hribčku poleg cerkve - poznajo pa jo vsi) lahko ugodno prespite v apartmajih Marije Vujanović.

To je prijazna gospa, Slovenka, ki že dolga desetletja živi v tem kraju in je Slovencev še kako vesela!

Če rečete, da vas pošilata Miran & Majda iz Litije, boste pa deležni še dodatne pozornosti, ki jo zna izkazati gostiteljica, kakršnih je danes malo!

Pa srečno na poti!

M&M

Pozdravljeni,

ravno danes sma s punco prispela v crno goro (Tivat), ker boma crno goro malo predelala s kolesi in se selila iz kraja v kraj (tudi v ulcinj) mi je podatek za ugoden apartma vec kot dobrodosel :) Zanima me samo, ce gospa govori slovensko ali je potrebno poslati mail v srbo-hrvascini?

PS: super forum z super informacijami o potovanju po CG ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za 1. maj nameravamo prevoziti tudi relacijo Sarajevo - Plužine - Nikšič.Zanima me kakšno cesto lahko pričakujemo.Bral sem o nekaj slabšem odseku pri meji,mene pa zanima ali je ta relacija v celoti asfaltirana ali je mogoče kakšen del makadamski?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za 1. maj nameravamo prevoziti tudi relacijo Sarajevo - Plužine - Nikšič.Zanima me kakšno cesto lahko pričakujemo.Bral sem o nekaj slabšem odseku pri meji,mene pa zanima ali je ta relacija v celoti asfaltirana ali je mogoče kakšen del makadamski?

LP

Lani, avgusta je bilo stanje ceste sledeče: asvaltirana z manjšimi, po par 10 m neasvaltiranimi deli. Popravljanje ceste. Skratka nič posebnega.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!