Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Plevlja Žabljak, prav tako Mojkovac-Žabljak lep asfalt.

dscn0227.jpg

Sam Žabljak z okolico Durmitora - lep asfalt

184044101520951030653703.jpg

Tudi če se bos slučajno iz Žabljaka spustil proti Pivskemu jezeru je asfalt lep

dscn0263.jpg

Prevozil lani (2012) na splošno ima Črna Gora za razliko od Srbije veliko, boljše ceste.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč.

Od Žabljaka nas bo pot peljala proti Plužine - Pivsko jezero. Od tu pa naprej do samostana Ostrog. Po ogledu samostana mimo Nikšiča in Slanega jezera bomo mejni prehod prečkali v Vilusi in nazaj proti domu . Najbrž prek Bosne sicer pa povratek bo odvisen od vremena in volje ostalih v skupini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas motoristično popotovanje popelje v Ulcinj, se ustavite pri Mariji Vujanović, Slovenki, Mariborčanki, ki ima na hribčku poleg pravoslavne cerkve svoje konkurenčne apartmaje. Vsi jo poznajo!

Njen kontakt; villamarija@gmail.com

Dol živi že desetletja! To je ena silno prijazna oseba in zelo vas bo vesela, če ji s seboj prinesete še "košček" svoje domovine.

Če rečete, da vas pošilja Miran iz Litije, vas bo pa še veliko bolj vesela!!

To ni marketinška fora, ampak moje vljudno napotilo, ki se bo še najbolj Vam "obrestovalo"... (razen, če nameravate prespati pod borovcem... )

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč.

Od Žabljaka nas bo pot peljala proti Plužine - Pivsko jezero. Od tu pa naprej do samostana Ostrog. Po ogledu samostana mimo Nikšiča in Slanega jezera bomo mejni prehod prečkali v Vilusi in nazaj proti domu . Najbrž prek Bosne sicer pa povratek bo odvisen od vremena in volje ostalih v skupini.

Če boste šli iz smeri Nikšiča na Ostrog odsvetujem cesta katastrofa jo obnavljajo,bil letos v oktobru,bolje da se spustite v Podgorico in iz Podgorice na Ostrog je narejena nova cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste šli iz smeri Nikšiča na Ostrog odsvetujem cesta katastrofa jo obnavljajo,bil letos v oktobru,bolje da se spustite v Podgorico in iz Podgorice na Ostrog je narejena nova cesta.

Točneje iz Danilograda za samostan Ostrog.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala za namige...

Prilagam zadnji del trase poti, katero nameravamo prevoziti. Prvi del trase predvidevamo nekako tako . Od Slovenije prek Bosne do Bjeline in tu ob reki Drini malo po Bosni malo po Srbiji do Goražda. Od Goražda bi jo mahnili proti Plevlji, kot je razvidno iz mape bi Črno Goro samo na hitro obiskali, ker bi si jo za naslednje leto natančnejše ogledali.

http://goo.gl/maps/GCHjf

Povratek proti domu pa je še stvar dogovora.

Če vas motoristično popotovanje popelje v Ulcinj, se ustavite pri Mariji Vujanović, Slovenki, Mariborčanki, ki ima na hribčku poleg pravoslavne cerkve svoje konkurenčne apartmaje. Vsi jo poznajo!

Njen kontakt; villamarija@gmail.com

Dol živi že desetletja! To je ena silno prijazna oseba in zelo vas bo vesela, če ji s seboj prinesete še "košček" svoje domovine.

Če rečete, da vas pošilja Miran iz Litije, vas bo pa še veliko bolj vesela!!

To ni marketinška fora, ampak moje vljudno napotilo, ki se bo še najbolj Vam "obrestovalo"... (razen, če nameravate prespati pod borovcem... )

Do morja nas pot ne bo peljala, ker si Črno Goro pustimo za drugo leto ko si jo bomo detaljneje ogledali.. a naslov sem si vseeno spravil. :OK:

Če boste šli iz smeri Nikšiča na Ostrog odsvetujem cesta katastrofa jo obnavljajo,bil letos v oktobru,bolje da se spustite v Podgorico in iz Podgorice na Ostrog je narejena nova cesta.

Hvala

Pred štartamo bomo preverili a drži še vedno pregovor o črnogorcih in njihovi hitrosti :grim :grim

Točneje iz Danilograda za samostan Ostrog.

Srečno

Tonček

Kakor je razvidno iz mape - trase poti, ki jo nameravamo prevoziti nam danilovgrad ne pride v poštev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se je boljše peljati proti Žabljaku iz Pljevlja ali Mojkovaca?

Najboljša cesta (nov asfalt) je iz Nikšiča preko Šavnika do Žabljaka.

Zavisi od kod prihajaš, če prihajaš iz Bjelog Polja, greš do Mojkovca in po dolini Tare do Durdjeviča Tare in na Žabljak. Tudi če prihajaš iz Plevlja, v obeh primerih moraš priti do Djurdjeviča Tare.

Najbolj zanimiva je iz Plužina preko Trse do Žabljaka.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goražde - Čajniče - Plevlja sem prevozil 2x (2003 in 2006) cesta je bila kar precej zdelana vendar prevozna. Obakrat sem vozil enduro tako, da problemov ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša cesta (nov asfalt) je iz Nikšiča preko Šavnika do Žabljaka.

Zavisi od kod prihajaš, če prihajaš iz Bjelog Polja, greš do Mojkovca in po dolini Tare do Durdjeviča Tare in na Žabljak. Tudi če prihajaš iz Plevlja, v obeh primerih moraš priti do Djurdjeviča Tare.

Najbolj zanimiva je iz Plužina preko Trse do Žabljaka.

Srečno

Tonček

Iz Žabljaka bi šel potem na Nikšič, pred tem pa pridem iz Zlatibora, pa me zanima ali naj grem na Mojkovac pa do žabljaka ali kar preko Pljevlje? Najbolj me zanima koliko je kje za videt (narava).

ko se bom vračal bom šel čez Durmitor in proti Plužinam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goražde - Čajniče - Plevlja sem prevozil 2x (2003 in 2006) cesta je bila kar precej zdelana vendar prevozna. Obakrat sem vozil enduro tako, da problemov ni bilo.

tudi kakšno leto nazaj je bilo isto :kva1: da bi bilo vse fino, bi bilo pa že kičasto :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solo imaš prav

Po krajši varianti Plevlja cca 157km po daljši Mojkovac pa cca 213 km. Obe varianti sta zanimivi.

Lani 2012 sem prevozil še daljšo varianto Zlatibor, Novi Pazar, Kopaonik, potem pa preko Rožaja, Beran, Mojkovca do Žabjaka meni je bilo :OK: .

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi Pazar, Kopaonik, potem pa preko Rožaja, Beran, Mojkovca do Žabjaka meni je bilo :OK: .

Podpišem.

Edino kar mi je žal (bom letos popravil :OK: ) da v Beranih nisem zavil na Andrijevico - Kolašin - Žabljak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem.

Edino kar mi je žal (bom letos popravil :OK: ) da v Beranih nisem zavil na Andrijevico - Kolašin - Žabljak.

Lahko pa malo planinariš Berane-Kolašin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo komu naneslo biti stacioniran z enduro v Žabjaku,si lahko privošči krožno furco na SZ do Susičkega jezera,nato pa na drugi strani ven iz kanjona na planino in potem preko Trse po J strani nazaj v Žabjak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo komu naneslo biti stacioniran z enduro v Žabjaku,si lahko privošči krožno furco na SZ do Susičkega jezera,nato pa na drugi strani ven iz kanjona na planino in potem preko Trse po J strani nazaj v Žabjak.

mala crna gora... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varijant je mnogo. Glede na Sharkov motor, ki ima raje dober asfalt, kot luknje, sem opisal trenutno najboljše cestne povezave. Vse ostale so izredno lepe, vendar kot je poudaril Fly, so bolj za enduro motorje, zaradi precej luknjastega asfalta.

Zadeve se v glavni sezoni predvsem konca julija oz. avgusta znajo zaradi požarov malce zakomplicirati. Lani je bila par dni zaprta cesta Mojkovac - Durdevica Tara.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj trenutni plan skozi črno goro je tak: http://goo.gl/maps/BNxpA

Glede na zgornjo pot me zanima vače mnenje, torej grem za Pljevljo, kaj pa iz Žabljaka grem za Kolašin in Andrijevico in nato za Shkoder? al naj gre iz Žabljaka kar za Podgorico? Sem še kaj pomembnega izpustil v Črni gori? Naj še omenim samo da je cilj poti Ohrid.

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plevlja je meni ostala v spominu kot eno hudo usrano mesto (blato, prah, luže, smrad... ) , lahko pa da je bil samo slab "tajming" .

Če bi kdo rad "planinaril" , mu lahko posodim kolesarski vodnik po Črni gori, opisane so (zelo podrobno) poti za gorske kolesarje, ampak gre tudi s kakšno solidno enduro. V knjigi so detaljni zemljevidi, opisi (trgovine, voda... ) , slike krajev, poti, grafikoni (nadmorska višina, nakloni poti... ) .

Knjiga je v angleščini in jo je vsake toliko časa moč kupiti (ne vem če izven Črne gore) , ko jo pač ponatisnejo.

lp

Franc

ps. Fly: temu rečejo "Durmitorski prsten"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj trenutni plan skozi črno goro je tak: http://goo.gl/maps/BNxpA

Glede na zgornjo pot me zanima vače mnenje, torej grem za Pljevljo, kaj pa iz Žabljaka grem za Kolašin in Andrijevico in nato za Shkoder? al naj gre iz Žabljaka kar za Podgorico? Sem še kaj pomembnega izpustil v Črni gori? Naj še omenim samo da je cilj poti Ohrid.

Od Gusinja se boš moral lepo vrniti nazaj na Podgorico. Splača se pa tja, ker je narava fenomenale!

V dolini Grebaje je pa prima za prespat, žal smo mi prespali v Plav-u, sicer OK, ampak precej dražje.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Gusinja se boš moral lepo vrniti nazaj na Podgorico. Splača se pa tja, ker je narava fenomenale!

V dolini Grebaje je pa prima za prespat, žal smo mi prespali v Plav-u, sicer OK, ampak precej dražje.

Ajd

zakaj bi se moral vrnit na Podgorico? ne razumem najbolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!