Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Živ,

imam eno vprašanje, če mi lahko kdo pomaga... poleti gremo na dopust v Ulcinj in zdaj malo gledam pot.... pa mi ni jasna ena stvar.... in sicer, viamichelin te pelje do dubrovnika in potem levo skozio BIH do Kotorja.... kokr se spomnim, ko smo šli leta 2000 v Podgorico, se mi zdi da smo šli do hercegnovega in potem s trajektom čez... ima kdo kaj izkušenj na tej cesti?? kje je najbolše se pelati...

 

vsak odgovor je dobrodošel :P

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe smeri sem prevozil in ti priporočamv Bih - torej Trebinje - Vilusi - Kotor.

 

Ta varijanta je precej lepša. Manj prometa, mejni prehod, si pravzaprav sam in zelo lepa narava.

Varijanta ob morju. Do Cavtata še gre, potem pa en dolg čas do trajekta. Da ne govorim o gužvi ob petkih do nedelje na mejnem prehodu.

Tudi z motorjem sem čakal do pol ure, avti pa po nekaj ur. 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rabiš skoz bosno, peleš se skoz ob obali pa je.... pa če se greš vozit, ne greš na trajekt ampak se peleš okol kotorskega zaliva:)

michelinu se včas mau zmeša :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ubistvu se gre za dopust do Ulcinja z avtom... tako da bo šlo kar čez Trebinje verjetno :) 

 

Fala za informacije :P

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v Ulcinj kar nebi šel na dopust, sem šel pred leti skozi, pa mi kar ni bilo dovolj hitro (take svinjarije in smrada pa še ne) .

Plaža je sicer lepa ampak to je bilo pa tudi vse.

Šele severno od Bara je bilo spet normalno (vsaj za moje kriterije) .

Črnogorsko primorje tako ali tako ne slovi po čistoči, ampak Ulcinj je pa izven kategorije.

Da ne bo kdo mislil, da imam kakšne "predsodke" . Črna gora je čudovita ampak s smetmi pa imajo resne probleme (tudi tam kjer jih najmanj pričakuješ) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pretiravati.... tistih par smeti za cesto najdeš povsod .... pa men ni nič smrdel :O

od kar so uvedli takso, so vse smeti pospravili za cesto, ker so ljudi iz te takse plačali...

je pa res da je lani ni blo več, pa vseeno tudi smeti ni bilo v maju .... eh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Par smeti" mene nič ne moti, zadeva je zgledala kot da smetarji stavkajo kakšnega pol leta, kupi smeti so bili velikosti manjše hiše, smrdelo je da se mi je obračal želodec, krave so se ruvale za odpadke (Ljubljanska deponija je zadnja leta lepše "urejena" in manj smrdljiva) . Čisto možno pa da sem naletel na slab "tajming" , ampak tako si jaz dopusta ne predstavljam.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste smeti pač so, jaz se nisem s tem obremenjeval. Samo mi pa peščena plaža ni nič kaj posebnega. 2 dni je blo ravno prav. Če se hočeš izognit smetem pa lahko tudi greš na Ado bojano, čist na koncu pred mejo. Sicer je vstopnina samo je malo bolj zrihtano in več narave okoli, ampak je nuda. In če si že tam moreš nujno jest kod peđa. garantiram odlično-predvsem zvečer pred zaključkom! sproščeno vzdušje.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna gora je vredna obiska in ob prvi priliki grem spet dol v čimbolj neobljudene kraje.

Glede okoljske higijene  nisem pretirano občutljiv,vendar sem videl kraje v ČG ki so globoko pod mojimi  standardi.

Piramida smeti nad Cetinjami proti Lovčenu,kanal s fekalijami speljan čez plažo v morje itd.

In še čisto osebno doživetje:V Plevlji me je bolj kot Svinjarija odbijala neka čudna negativna energija.

So pa zato Durmitor,Bjelasica in podobne zadeve še toliko lepše. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plevlja ima rudnik in termocentralo (saj meni tako zgleda) , tudi jaz sem imel nek čuden občutek, ampak bolj verjetno zaradi vremena, po dežju je "nažgalo" sonce (vroče, soparno, blatno, nek čuden vonj v zraku) .

Drugače pa bolj ko se oddaljuješ od naseljenih mest bolj je "navdušojoča" , tudi ljudje so z "oddaljenostjo" vse bolj prijazni. Narava je poglavje zase. Navdušila so me jezera in kjer je dostopnost slaba neokrnjenost in "prvinskost" .

Enkrat se bom prav gotovo "vrnil" in si vzel čas za počasno in turistično varianto (da se enostavno "parkiram" in dan dva uživam "v razgledu" preden se premaknem drugam) .

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je Črna Gora prva ekološka država na svetu (http://www.montenegrina.net/pages/pages1/crnom_gorom/ekoloska_crna_gora_marija_jaukovic.html ), vprašanje pa je, kako Črnogorci ekologijo razumejo. Mogoče tako...da smeti same, brez uporabe uveljavljenih standardov in resursov ( komunalne službe, deponije, položnice...) pustijo zgniti v naravi.  Naj pač narava dokonča, samo da  njim ni treba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Miran, samo da te pozdravim... - imaš še Africo Twin? ;)

(tista Alenka, k je bila "kufer" na Dominatorju po Kosovu&Albaniji:))

 

Tole gospo v Črni Gori bom pa verjetno letos res obiskala - planiram za 1. maj :)

Hvala za nasvet!

 

Če vas motoristično popotovanje popelje v Ulcinj, se ustavite pri Mariji Vujanović, Slovenki, Mariborčanki, ki ima na hribčku poleg pravoslavne cerkve svoje konkurenčne apartmaje. Vsi jo poznajo!

Njen kontakt; villamarija@gmail.com
Dol živi že desetletja! To je ena silno prijazna oseba in zelo vas bo vesela, če ji s seboj prinesete še "košček" svoje domovine.
Če rečete, da vas pošilja Miran iz Litije, vas bo pa še veliko bolj vesela!!

To ni marketinška fora, ampak moje vljudno napotilo, ki se bo še najbolj Vam "obrestovalo"... (razen, če nameravate prespati pod borovcem... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da vidim, če mi kdo tu zna pomagati....

 

Za prvomajske praznike se nameravam podati na turo do Črne Gore. Skozi Bosno, mimo Foče v ČG (Ščepan Polje) in potem gor proti Srbiji ter nato domov proti Sloveniji. Bistvo ture je pot od Plužina do Žabljaka (čez Trsa - klik za mapo), ki se na nekaterih delih dvigne precej visoko. Mislim da čez 1900 metrov nadmorske višine. Skrbi me predvsem stanje ceste tam gor. Glede na to, da je zima kar potegnila, bi rekel, da je gor še nekaj snega in se bojim, da cesta tam ne bo prevozna čez dobra dva tedna. Ima kdo kakšen link, kjer bi lahko to preveril? Nekaj sem spraševal turistično organizacijo v ČG, pa mi niso znali nič pametnega povedat. Zdaj sem pisal še njihovemu auto moto savezu, ampak še ni odgovora.

 

No, skratka...če ima kdo kakšne informacije, ki bi kakorkoli lahko pomagale, bi bil zelo hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu zgleda sicer lepo in fajn, skrbijo me višjeležeči predeli. Pa tudi tisti del ceste, kjer ni asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da vidim, če mi kdo tu zna pomagati....

 

Za prvomajske praznike se nameravam podati na turo do Črne Gore. Skozi Bosno, mimo Foče v ČG (Ščepan Polje) in potem gor proti Srbiji ter nato domov proti Sloveniji. Bistvo ture je pot od Plužina do Žabljaka (čez Trsa - klik za mapo), ki se na nekaterih delih dvigne precej visoko. Mislim da čez 1900 metrov nadmorske višine. Skrbi me predvsem stanje ceste tam gor. Glede na to, da je zima kar potegnila, bi rekel, da je gor še nekaj snega in se bojim, da cesta tam ne bo prevozna čez dobra dva tedna. Ima kdo kakšen link, kjer bi lahko to preveril? Nekaj sem spraševal turistično organizacijo v ČG, pa mi niso znali nič pametnega povedat. Zdaj sem pisal še njihovemu auto moto savezu, ampak še ni odgovora.

 

No, skratka...če ima kdo kakšne informacije, ki bi kakorkoli lahko pomagale, bi bil zelo hvaležen.

Pozdravljen vprašaj na njihovem forumu bo najhitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da vidim, če mi kdo tu zna pomagati....

 

Za prvomajske praznike se nameravam podati na turo do Črne Gore. Skozi Bosno, mimo Foče v ČG (Ščepan Polje) in potem gor proti Srbiji ter nato domov proti Sloveniji. Bistvo ture je pot od Plužina do Žabljaka (čez Trsa - klik za mapo), ki se na nekaterih delih dvigne precej visoko. Mislim da čez 1900 metrov nadmorske višine. Skrbi me predvsem stanje ceste tam gor. Glede na to, da je zima kar potegnila, bi rekel, da je gor še nekaj snega in se bojim, da cesta tam ne bo prevozna čez dobra dva tedna. Ima kdo kakšen link, kjer bi lahko to preveril? Nekaj sem spraševal turistično organizacijo v ČG, pa mi niso znali nič pametnega povedat. Zdaj sem pisal še njihovemu auto moto savezu, ampak še ni odgovora.

 

No, skratka...če ima kdo kakšne informacije, ki bi kakorkoli lahko pomagale, bi bil zelo hvaležen.

ranijih godina je za 1.maj put od Plužina do Žabljaka bio zavejan tako da s obzirom da se je zima produžila ove godine predpostavljam da će biti zavejan  , moj savet

ne idi tim putem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zaradi tega dela poti sem planiral to turo do Črne Gore za praznike. Bo počakala do poletja očitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta del je v celoti asfaltiran, ne verjamem pa, da bo prevozen.

Lahko greš pa preko Šavnika, samo je tvoja trasa prelepa, da bi jo izpustil.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26.aprila greva s kolegom v Črno goro, če je kakšen interesent se nama lahko pridruži.Šla bi po Jadranki nazaj pa po dogovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pisal še tistemu fotografu, ki je naredil tiste panorame s Snecerjevega linka pred dobrim mesecem pa pol. Pravi, da je takrat cesta bila neprevozna, ampak je zdaj bilo nekaj tednov toplega vremena v Črni Gori in pravi, da je sneg najverjetneje šel...čeprav jaz nisem ravno optimist. Žabljak je kakšnih 500 m nižje, kot je najvišja točka in za praznike kaže bolj slabo vreme http://www.accuweather.com/en/me/zabljak/301368/april-weather/301368

 

Trasa prek Šavnika ne pride v poštev...tja grem ravno zaradi tega dela ceste. Bo očitno treba še kak mesec počakat, pa potem it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi tu vedeli, dati pravo informacijo. Sem se slučajno spomnil. Verjetno še niso v pogonu imajo pa informacije.

Saj safari s terenci poteka po bližnji okolici Trse.

 

 

Eko kamp Trsa
Mobilni: 0038269537541

+382 68 522 410

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole piše Mišo po e-pošti, lastnik kampa in domačin ( poznan med  motoristi)

STO SE TICE PUTA PREKO TRSE ON JE SIGURNO JOS NEPROHODAN MINIMUM 15 DO
20 DANA A MOZDA I DUZE
SVI OSTALI PUTEVI SU PROHODNI
AKO VAS JOS NESTO INTERESUJE PITAJTE STOJIM VAM NA RASPOLAGANJU
www.durmitor-autocamp.com

 

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!