Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Spoštujte in cenite dober asfalt !

Iz arhiva:

 

Moj GP odsek na Durmitor.Za prvim grmom sem menjal gate press

post-1419-0-82609300-1397725468_thumb.jpg

post-1419-0-08394700-1397725505_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove ceste niso problem, meni so ostale v spominu ceste okoli Plevlje, pa po kanjonu Morače pa še par manjših. Pri "spustu" v Kotor mi kamion ni pustil toliko prostora, da bi lahko ostal na cesti (sicer je peljal zelo počasi, ni pa imel nobenega namena da bi se umaknil kaj šele ustavil, da se razumemo mi je pripeljal nasproti) , prehitevanja v škarje se sploh ne splača omenjati.

Črna gora je lepa, ampak na cesti je potrebno biti izjemno previden.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj za mostom, ko vstopiš v MNE drug svet, normalna cesta, iz te strani čez Durmitor celo povsem nova cesta (EU sredstva), ko se spustiš na drugo stran maš do Savnika takšno cesto, ki je v Sloveniji ni (tu se lahko nadivjaš, ker je v nulo). Nova, vrhunska, urejeno kot iz škatlice.

 

:naughty:   Sem si prvošču dve ponovitvi, :whistle:  

ko sta kolega z enduro poizkušala po snegu proti Plužinam.

Se mi je fejst zaluštalo po enki (R1) :yes:   :whistle:

 

Če se prav spomnim, osvetlitve 2.maj.13 v tunelu še ni bilo.  Dobr, da majo motorji luč. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res lepa cesta, verjamem, da si z nasmeškom tišal, nobenih neravnin, malo prometa, dolgi ovinki :)

Lepo je tudi nadaljevanje vzpon nad Šavnikom. Karakterno povsem drugače, 

Hitrost okoli dopustne, a hudo kačasto  :D .

Delno podobno Uccea-i, le širša cesta. Asfalt bp. :OK:

Žal ni bilo časa do Nikšiča, smo se vrnili ob Morači nazaj v Kolašin. 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res, črna gora je fajn, tudi ljudje... če pa se ne znate prilagodit, pol pa se vozte po ac od lj do kp, tam ni ovc, ni slabih avtov, ni krav, ni vam treba bremzat... ostali se naj pa vozjo med ovcami in uživajo

 

tudi kakci na durmitorji niso nič posebnega... mene čisto nič ne motjo, še manj krave na cest in tistih par lukenj in mokrih tunelov, s polno skal, temnih brez luči...

v glavnem temu se reče uživanje, potovanje, in doživeti še kaj drugega k gas pa ravna cesta, z novim asfaltom in po možnosti prazna, sam še rdeč tepih rabte pa ste zmagal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krave in ovce so idilična podoba dokler te kakšen bik ali šarplaninec ne "snameta" z motorja (to sploh ni tako neobičajno) . Drekci na cesti me ne motijo, me pa motijo "drekači" ki ti iza kamiona na par metrov zapeljejo v škarje (tudi to ni neobičajno) .

Drugače pa Črna gora je zanimiva stran od glavnih cest in naselij (tista Črna gora je meni všeč, mesta in glavne ceste pa niti ne) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nč ni motlo . . . . . kakci, pridni kužati, celo negdanje zastave . . . . . pač vse kot mora bit za idilo in nostalgijo!!

 

post-15855-0-94444700-1397739726_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, lani septembra je bila še tako nova, da še ni bilo tabel ob cesti, drogove pa so že postavili.

 

To je sedaj lepa zadeva, ker lahko Durmitor prevoziš počez po asfaltu, čeprav ti bi tudi prej lahko z gsko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, lani septembra je bila še tako nova, da še ni bilo tabel ob cesti, drogove pa so že postavili.

 

To je sedaj lepa zadeva, ker lahko Durmitor prevoziš počez po asfaltu, čeprav ti bi tudi prej lahko z gsko :)

Lahko gre iz Trse čez malo crno goro, da sproba  gs-ko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzpon za mejo z BIH na Durmitor.

 

 

 

 

 

To je tale relacija če se ne motim preko Milogore do Trse???

post-5241-0-20829400-1398252690_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tale relacija če se ne motim preko Milogore do Trse???

Tale pot je res dobra. Najde se jo takoj cez most, se pred CG mejo. Verjetno se je treba javit CG carinikom, ampak meni se se nikoli ni nic zgodilo, ko se nisem ;)

 

Pot gre cez gozd; na zacetku je malo nevarna zaradi podivjanih voznikov raftarskih kombijev, drugace pa je lep gozdni makadam. Konca se v Trsi.

 

Za letos mi je kar malo zal, da ne morem it dol, tako da uzivajte se zame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Rajca ??  :grrr

Stari del Ulcinja da, ta del pa mi nekako ne gre v koncept. Tu so Črnogorci v manjšini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAY!

A mogoče kdo ve, kakšna je cesta od Žabljaka preko Mojkovca, pa naprej na Kolašin in Podgorico!?

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolašin - Podgorica (kanjon reke Morače). Je pa v poletnih dneh kar precej prometa. Iz celine vsi rinejo proti morju po tej cesti.

 

 

 

post-8405-0-91478600-1398452315_thumb.jpg

post-8405-0-35742800-1398452449_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!