Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Mi je sicer vse bolj ali manj že znano, sem bil že večkrat... dol se odpravljam ponovno naslednji vikend, ampak tale manastir v skali še pa nisem videl.

Kje je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je sicer vse bolj ali manj že znano, sem bil že večkrat... dol se odpravljam ponovno naslednji vikend, ampak tale manastir v skali še pa nisem videl.

Kje je to?

To je najznamenitejši "manastir" v Črni Gori - Ostrog se imenuje. Je pa na poti od Nikšiča proti Podgorici (približno na pol poti)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema! ... med Nišičem in Podgorico še nisem vozil in ravno letos imam tukaj doli pot... bomo pogledali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema! ... med Nišičem in Podgorico še nisem vozil in ravno letos imam tukaj doli pot... bomo pogledali...

Resnično je škoda, če ta ogled spustiš.

 

303409_329401513796074_89717671_n.jpg?oh

 

149316_329401713796054_1189553018_n.jpg

 

spiš pa lahko v vasi spodaj v takih hišicah:

576263_329401140462778_2136003999_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stacioniran bom v kampu Maslina pri Petrovcu... in delal dnevne izlete: Teth park v Albaniji, Durmitor, Lovčen... Ko bom delal krog Podgorica - Žabljak - Plužine - Nikšič... pa zagotovo pogledam ta samostan...

 

tako na 3 leta je Črno goro vredno ponovit, moja sedanja partnerka pa je tudi še ni videla... Na poti dol bom "prenočil" na zboru Vukova v Livnem, nazaj grede pa morda pri Streetrunnersih v Sinju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stacioniran bom v kampu Maslina pri Petrovcu... in delal dnevne izlete: Teth park v Albaniji, Durmitor, Lovčen... Ko bom delal krog Podgorica - Žabljak - Plužine - Nikšič... pa zagotovo pogledam ta samostan...

 

tako na 3 leta je Črno goro vredno ponovit, moja sedanja partnerka pa je tudi še ni videla... Na poti dol bom "prenočil" na zboru Vukova v Livnem, nazaj grede pa morda pri Streetrunnersih v Sinju...

 

S čim boš delal izlet v Theth? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-he! Samo da maš nove gume :OK: za 400 kg . Dodaj še šlauh in plavutke  :beer2:.  Upam, da si vsaj pol leta nabijal mišično maso, saj po filmih sodeč je tam ena prečudovita kolovozna vukojebina  :P .  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vprašanje je samo, a je teh 14 km na začetku ali na koncu:

 

The road from Shkodra to Thethi is 72 km long where 14 km are no-asphalted and the normal cars cannot pass...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, to pa prehodiš v 5 urah. Torej zraven še dobre šuhe. Uživaj! Bom pa naslednji teden spičo nekam v ono smer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem zato, ker sem to pot prevozil pred 10 dnevi. Res je, da nisem ravno vešč vožnje na neasfaltiranih podlagah, ampak z vstromom sem na tej turi cca 10-krat nabil na spodnjo zaščito motorja, pa tudi namatral sem se kar fajn. Jaz se na to pot ne bi podajal z nobenim od teh motorjev, ki jih imaš napisane v profilu. 

 

Poleg tega to pot sedaj rihtajo in je kar nekaj sveže navoženega materiala, ki še ni bil utrjen in bi se brez enduro gum verjetno kar fajn namatral, da bi motor spravil čez.

 

V samem Thethu pa so poti še slabše. Tam sem se celo zvrnil ob prečkanju potoka. :)

 

Sicer pa je teh 14km na koncu. Do Boge je asfalt in to kar dober, potem gor na prelaz je dober makadam, kjer brez problema voziš 50 ali več, paziti je potrebno samo na bagerje, kamione in delavce. Potem naprej pa se začne žurka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sicer pa je teh 14km na koncu. Do Boge je asfalt in to kar dober, potem gor na prelaz je dober makadam, kjer brez problema voziš 50 ali več, paziti je potrebno samo na bagerje, kamione in delavce. Potem naprej pa se začne žurka :)

 

Se pravi, do prelaza bo z 400 kilsko kravo šlo... naprej pa peš, če sem te prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do gor bo šlo brez problema. Za naprej pa probaj, nimaš kaj zgubit. Auspuh mogoče edino :) Samo ne imej previsokih upanj. Je pa na poti kar nekaj krajev, kjer se da obrnit. Sigurno boš brez težav prišel do ene gostilne na prelazu (moraš zavit par metrov gor z glavne poti). Tam so bili tudi z normalnimi avti parkirani. Nekaj minut naprej od gostilne sem se jaz kar malo pomatral, da sem spravil motor čez eno "gradbišče", kjer so ravno nasipavali svež material, najhuje pa je, ko se spuščaš s prelaza...tam zna na krajih kar nabijati in tam sem parkrat udaril z zaščito.

 

Bom probal še danes zmontirat kakšen posnetek, čeprav tistih najhujših delov nimam posnetih.

 

Sicer pa razgled s terase te gostilne...

 

 

post-37388-0-11847800-1406633198_thumb.jpg

post-37388-0-48915800-1406633205_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se moja krava bolj po tleh vleče, pa dva boma gor, amortizerjev pa ne mislim dodatno pumpat, niti ne bom imel pumpe zram, verjemi, da kaj dosti dlje ne bom rinil... kak priček, sprehod in počasi nazaj... Hvala za koristne informacije... bo pa očitno drugo leto že asfalt do vrha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem se vozil po tej poti in nisem nikjer zasledil kakšnih ekstremov, razen nekaj gradbenih strojev iz vrha prelaza proti Bogam. Iz Tetha navzgor je bilo vse ok, druga zgodba pa je če bi delal krok Shkoder - Thet - Boge - Shkoder, tu pa je prvi del do Tetha malo bolj adrenalinski, okoli tega dela mislim da je že Whiskey nekaj napisal v temi Albanija grčija.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FrigoFrops upoštevaj, da ima GS kar precej višine. Strom ima manjšo oddaljenost od tal in sem na tej poti kar nekajkrat vsekal šusplato po skalah ali med luknjami po tleh. Če bi se jajcal v prvi, bi se verjetno temu dalo izognit, ampak bi pa sigurno kje podrajsal. To, s čimer bo on potoval, pa je še nižje od Stroma.

 

Kar se tiče pa posnetkov, pa je itak težko prikazat realno stanje na videu, ravno tako na fotografiji. Ko si enkrat tam, je vse drugače. Sicer pa...bom jutri probal video naredit iz svojih clipov, pa ga potem v temi o Albaniji dam, pa tam napišem kratki potopis, da ne bomo smetili te teme. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Pred enim mesecem sva bila s kolegom v dolini Theth. (Pegaso, Varadero)

Drži kot pišejo že ostali: od kraja Boge do prelaza Thore je cca 13 km klanca in serpentin po neutrjenem makedamu, ki čaka na asfaltiranje. Vožnja je zahtevna ker je kar hud klanec, podlaga pa neutrjena.

Od prelaza Thore v dolino Theth sledi 13 km spusta po cesti, ki niti ni makedamska, ampak kamnita in zelo zahtevna za lovljenje ravnotežja.

Čeprav sva sprva nameravala pot iz Theth nadaljevati dolvodno ob reki, mimo Kir in Prekal do Skadra, sva se zaradi izredno slabe ceste in nepoznavanja poti kmalu obrnila in se v civilizacijo vrnila po isti poti, torej preko prelaza.

Iz Theth do prelaza je ena ura zelo zahtevne endouro vožnje. Nizki motorji bi pogosto nasedali.

Zato izlet v dolino Theth (ali samo vzpon na prelaz Thore) resno odsvetujem vsem motoristom, ki vozijo cestake, potovalnike in čoperje.

Držite se raje Črne gore.

LP, Jaka

P.S. Pot v Theth je zelo dobro opisana v temi 'Albanija, Grčija'. Potrdim vse kar sta napisala avtorja Whisky in Kiri.

Tudi na youtubu je nekaj zelo dobrih posnetkov te poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj nekaj strašite pot Boge - Theth, se da lepo peljat brez večjih problemov lansko leto sma z Whiskiyem srečala celo nekega slovaka z naked motorjem in cestnimi gumami na tej poti, pot naprej od Thetha proti vasici Kir pa ni priporočljiva za vsakega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj nekaj strašite pot Boge - Theth, se da lepo peljat brez večjih problemov lansko leto sma z Whiskiyem srečala celo nekega slovaka z naked motorjem in cestnimi gumami na tej poti, pot naprej od Thetha proti vasici Kir pa ni priporočljiva za vsakega.

Lp

 

Hočeš reči, da priporočaš pot Boge - Theth ne glede na tip motorja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud s Harleyem se da, če znaš. Z Varaderotom bi moral it. Priporočati ... mal si me nasmeju :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poz ! zanima me , ali je kdo prevozo relacijo ... skadar - koplik - bajze - tamare - gusinje - plav -  berane in kaksna je cesta ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!