Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Leteči

Priporočene objave

matr stumatr, brda u ... pa samo kameje u ... :D, se mi zdi, da so lohk asFalt kar brez neke hude priprave spodnjega ustroja polagal :lol:

drugače pa všečen video ;)

upam, da tud js letos nardim kak video iz tedenskega potepa :D

Pa kaj da bomo spet 30min gledal en te isti motor  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo jo lani prevozili navzdol, hitra zelooo hitra :D

O hitrem nič ne vem  :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O hitrem nič ne vem  :whistle:

js tut ne :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj da bomo spet 30min gledal en te isti motor  :P

 

isti drek kt pa vedn eno in isto lapanje .... :fyou:  :grim

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isti drek kt pa vedn eno in isto lapanje .... :fyou:  :grim

 

Si pa nesramen s tem sredincem,se ne spomnim ,da bi bil jaz tako nesramen v postu :hmm:

Da ti mal pomagam ker si še zelen,če se boš tako obnašal v Črni gori boš hitro krofe dobil  :devil:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa nesramen s tem sredincem,se ne spomnim ,da bi bil jaz tako nesramen v postu :hmm:

Da ti mal pomagam ker si še zelen,če se boš tako obnašal v Črni gori boš hitro krofe dobil  :devil:

 

 

hahaha . . . krofe je reku   :smoke:

 

PS: Danilo... za tren oka bos na Trojanah  ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš, da v trojanski predor z vrha vrtajo luknjo....!!!

 

...skozi katero bodo strankam (skozi šibedah) servirali trojanske krofe! :O :grim :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

letos imam v planu obiskati Črno goro v času prvomajskih praznikov. Tam sem bil že julija 2011, vendar je žal zaradi vremena ostal raziskan samo obalni del, obvozil sem tudi Skadarsko jezero ter obiskal Lovčen.

 

Zanima me, kateri deli države so v času prvomajskih praznikov za motorje še neprevozni? Koliko sem prebiral poste iz leta 2013 in naprej sem ugotovil, da je vsekakor neprevozen Durmitor. Kako je z relacijo Nikšić - Plužine - np Sutjeska (BiH)?

 

Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacija Nikšić - Plužine - Foča - np Sutjeska je v tem času normalno prevozna. Foča je kar pomemben kraj za črnogorce (fakultete in tranzit za CAPAJEBO, zato je ta relacija kar urejena (v primeru da zapade sneg). Ko boš pa dol, pa če slučajno napovedujejo res slabo vreme in boš v skrbeh, pa malo povprašaj lokalce v Nikšiću. Del od črnogorske meje (ščepan polje) pa do Broda je cesta totalno v K*rcu in te bodo napotili na Nikšič - Vilusi - Bileča - Avtovac - Tjenetiše (np Sutjeska), ker je tam vseen cesta bolj podobna magistrali kot pa "kozja pot" od ščepan polja naprej...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neb smel bit problem :) iz Cetinj na Lovčen je cca. 20min vzpona, pobirajo cestnino in kar lepo skrbijo za lovčen... Tudi na Ostrog se da pridt, zna bit edin mal hladno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Ga bomo upoštevali :)

 

Kako pa je z NP Lovčen v takratnem terminu?

Brez problema smo mi prečili pred 2 leti,čisto na vrhu mogoče 2 zaplati snegca drugače pa  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno od vremena, pa od želje Črnogorcev, da bi spucali in odprli ceste. Po mojem greš dol, potem pa vprašaš, kaka je situacija.

2014 smo bili dol in je bilo 10C, fantje so od nevremena obračali mopede

2013 smo bili dol in je bilo 30C, skoraj v kratkih rokavih smo rinili na Lovčen 

 

kako bo pa vreme "tko zna" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez problema smo mi prečili pred 2 leti,čisto na vrhu mogoče 2 zaplati snegca drugače pa  :OK:

945729_481552001914357_919965218_n.jpg?o

 

a ti dve, ena levo ena desno? :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K*rcu in te bodo napotili na Nikšič - Vilusi - Bileča - Avtovac - Tjenetiše (np Sutjeska), ker je tam vseen cesta bolj podobna magistrali kot pa "kozja pot" od ščepan polja naprej...

 

Tjentište, ne Tjenetiše...da ne bo iskal po Garminu :)

 

Sicer pa cesta od Ščepan polja do Foče (Broda) je res bolj ozka in vijugasta, na odsekih celo malenkost boga, ampak ni pa težko prevozna. Mi smo jo recimo pred cca 6 leti za prvomajske praznike prevozili z avtobusom, ko smo šli na raftat na Taro...z motorjem pa res ni nobenega problema. Ne moreš pa ravno polagat ovinkov. Absolutno bi pa šel po tej poti že zaradi Pivskega jezera, ki je za zjokat lepo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.maj 2013, Žabljak

začetek ceste proti Pivskemu jezeru, 

vozilo se je v dvoje

 

ni šlo :-(

 

post-22275-0-72551700-1423895358_thumb.jpg

 

post-22275-0-43921600-1423895412_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim je 2013 bil sneg kar pozen, zato je tudi malo dlje ostal. Je ta spodnja fotografija tisti odsek med obema mejnima prehodoma in pelje po makadamski poti skozi kanjon ob reki Tari? Glavna cesta E762 proti Plužinam pa skoraj ne verjamem, da ne bi bila očiščena takrat.

post-37388-0-56371300-1424088963_thumb.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če pogledaš zadnjo fotografijo na prejšnji strani, boš videl, da se nadaljuje pot v levo po makadamu...zato pravim, da je na drugi fotografiji kvečjemu tista makadamska pot, ki teče po kanjonu ob reki Tari, ne pa pot proti ČG meji in potem proti Plužinam. Tam je normalna, široka cesta s sredinsko črto itd...

 

Sicer pa verjamem, da je bil še tam sneg za prvomajske 2013. Sem takrat tudi sam nameraval iti v tisti konec, pa sem ravno zaradi snega po hribih odpovedal pot. Ampak tam je sneg v tistem času bolj izjema, kot pravilo. Pred leti sem bil tam med prvomajskimi na raftingu in smo raftali v kratkih rokavih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, smo na isti valovni dolžini. Je pa takrat bil še makadam, ko sem se nazadnje peljal tam. No, kakorkoli že...to je pot čez Crkvičko polje in ni čudno, da je tam bilo neočiščeno. Glavna cesta do Plužin, ki pa vodi po kanjonu Pive in ob Pivskem jezeru pa je sigurno prevozna za prvi maj in škoda bi jo bilo ne prevoziti, če bodo že tam okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me ali je od Mateševo do Andrijevica asfalt. Gledal sem prek googla in po slikah sodeč bi rekel, da je a vseeno vprašam  .   :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je od Mateševo do Andrijevica asfalt. Gledal sem prek googla in po slikah sodeč bi rekel, da je a vseeno vprašam  .   :closedeyes:

cesta je asvaltirana samo zelo slaba od  Mateševa do prelaza naprej do Andrijevica je malo bolje,tako je bilo pred dvemi leti.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!