Skoči na vsebino

Čiščenje tipkovnice


Priporočene objave

Pred kratkim sem bral članek, da je v tipkovnicah več umazanije kot na straniščni školjki. Kako ste se vi lotili čiščenja saj s s cunjo in palčkami za ušesa ne pridem zraven, s čistili in vodo pa ne spricam ravno tam preveč rad. Pozna kdo kako učinkovito rešiti tole zadevščino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem bral članek, da je v tipkovnicah več umazanije kot na straniščni školjki. Kako ste se vi lotili čiščenja saj s s cunjo in palčkami za ušesa ne pridem zraven, s čistili in vodo pa ne spricam ravno tam preveč rad. Pozna kdo kako učinkovito rešiti tole zadevščino?

Če imaš navadno tipkovnico samo z izvijačem potegni črko po črki ven in sčisti. Ali pa jo razšraufaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzames digitalca in jo slikas,da kasneje ne pomesas tipk (lahko jih pa samo razporedis na mizo isto kot so na tipkovnici), nato pa vse tipke poberes ven in zbrises, po kotih ocistis s palckami za usesa..spodaj je po ene pol leta katastrofawhistle.gifsmile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično sredstvo za čiščenje je tudi CyberClean, dobi se ga na mimovrste.com recimo. Zgleda hecno, ampak fuuul priporočam.

Šranfal tipkovnice ne mislim, sem preveč dal za tole škatlo.

Maš kak link od tega. Koliko stane in kako deluje ter rok dobave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šranfal tipkovnice ne mislim, sem preveč dal za tole škatlo.

Maš kak link od tega. Koliko stane in kako deluje ter rok dobave?

Če ne znaš it na spletno stran mimovrste in si tam poiskat, raje računalnik odklopi pa ga nesi v kontejner ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne znaš it na spletno stran mimovrste in si tam poiskat, raje računalnik odklopi pa ga nesi v kontejner ...

se strinjam, hec mora bit:). Bom naročil saj ni drago in probam:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem (so mi strici povedali), da ni nič boljšega kot pomivalni stroj. Enostavno tipkovnico izklopiš in jo namestiš v spodnji predal pomivalca. Baje deluje tako dobro, da pri nekaterih tipkovnicah očisti celo črke in znake s tipk. Edina mana takega načina čiščenja je ta, da ponavadi tipkovnica po njem noče več delovati??! Bog si ga vedi zakaj? AMPAK, ČISTA PA JE!!! :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina mana takega načina čiščenja je ta, da ponavadi tipkovnica po njem noče več delovati??! Bog si ga vedi zakaj? AMPAK, ČISTA PA JE!!! :worship:

Tvoj poskus duhovitosti ni uspel. Elektronske naprave načeloma lahko potopiš v vodo in če jih potem dobro osušiš (tipkovnico recimo 2 dni na toplem), je velika verjetnost, da bo stvar delovala naprej (razen, če vsebuje kakšne elemente, v katere se lahko naseli voda in potem ne gre ven, vendar pri tipkovnici tega ni).

Sam sem tipkovnico nekoč že tuširal, ker se mi je po njej polil limonov sirup, pa je naprej delala normalno še par let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se jo z vodo polit seveda, pa na hitro posušit, brez problema.

Samo za običajno nesnago je dovolj pa tud da jo malo posesaš, po tipkah pa malo pobrišeš s kakim razkužilnim robčkom.

(lahko imaš pa tudi ibmovo tipkovnico na prenosniku, to lahko zalivaš po mili volji :whistle: )

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično sredstvo za čiščenje je tudi CyberClean, dobi se ga na mimovrste.com recimo. Zgleda hecno, ampak fuuul priporočam.

... se strinjam ... zelo uporabno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

roke prat po šraufanju motorjev, ali pa kupit črno tipkovnico :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hvala za vaše nasvete. Razne vodne aparate (pomivalni in pralni stroj)ne bi uporabil, saj smo resni ne pa zabavljači.

Kompresor je boljša ideja, samo stvar je da niso vsi ljudje v hišah ampak stanovanjih tam pa malo težje uporabljaš kompresor oz. da ga imaš je tudi manjša verjetnost saj ga praktično ne rabiš. Problem pri vodni uporabi sredstev je tudi če je računalnik prenosnik takrat ga ne moraš dati v pralni stroj ali pa nvm še kam.

Skratka v službi sem jaz delodajalcu namignil na cyber clean in sem zadovoljen, pa tudi sodelavci saj npr. prenosnika uporablja več ljudi, sploh npr. računalnik ki se uporablja za prezentacijske namene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!