Skoči na vsebino

Referendum - arbitražni sporazum


ImenitnaPriložnost

Kako boste glasovali na referendumu?  

150 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu?

    • ZA arbitražni sporazum
      46
    • PROTI arbitražnemu sporazumu
      62
    • Ne bom šel glasovat
      26
    • Še ne vem
      16


Priporočene objave

Pravi Slovenec, pa če ga ti imenuješ nacionalista, Jorasa, Janeza ali karkoli tretjega, pa ne bi nikoli obkrožil ZA, če bi računal, da bo še več izgubil, kot je že okupiranega ozemlja. Tu pa se, vsaj za moje pojme, že lahko govorimo o kolaboracionizmu. Vsaka podobnost z domobrani, je zgolj naključna ...

Ah mislu odgovarjat pa ne bom. Nacionalizem je vse preveč dežurno zdravilo za vse tegobe-slovenski aspirin takorekoč. Pod to pretvezo gonijo narod že dolga leta in to veliko bolj, kot je nekdo porival mastife :whistle:.

Se vidimo na referendumu ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah mislu odgovarjat pa ne bom. Nacionalizem je vse preveč dežurno zdravilo za vse tegobe-slovenski aspirin takorekoč. Pod to pretvezo gonijo narod že dolga leta in to veliko bolj, kot je nekdo porival mastife :whistle:.

Se vidimo na referendumu ;)

Jst sm mel v mislih to, da te takoj označijo za nacionalista in nestrpneža, ki bi z vojno reševal spore, če napišeš par argumentov proti sprejetju arbitražnega sporazuma. Kolikor vem, tu ni noben omenjal, da bi morala Slovenija z vojsko reševat problem okupacije, pa se v vsakem drugem komentarju piše nekaj o nacionalistih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stroka, da pravi drugače. Ja, ta čudovita nepristranska in popolnoma enotna stroka, anede ;)

Saj sem ti napisal. Tisti, ki so z vlado povezani trdijo eno, tisti, ki niso na plačilni listi vlade pa so proti AS-u. No, razen če med stroko šteješ Koširjevo Manco in Predina.

Bučar, Cerar, Čebulj ... se ti zdijo pristranski ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mel v mislih to, da te takoj označijo za nacionalista in nestrpneža, ki bi z vojno reševal spore, če napišeš par argumentov proti sprejetju arbitražnega sporazuma. Kolikor vem, tu ni noben omenjal, da bi morala Slovenija z vojsko reševat problem okupacije, pa se v vsakem drugem komentarju piše nekaj o nacionalistih ...

Če sem lahko iskren je vojna edini 100% zagotovilo, da dobimo nazaj tisto kar nasprotniki zagovarjajo(če bi seveda zmagali). Ravno zaradi tega, ker je nočem pa človeka zaskrbi ko vidi kje mejijo pobožne želje posameznikov.

Si me pa tud nasmejal s svojo ˝stroko˝ in bi mogoče želel, da enkrat na podlagi svoje pameti napišeš kaj o AS. Aja o tvoji stroki(ki pri tebi seže v biblične razsežnosti):

-Pavliha- je bil poslanec svoj čas in če se ne motim je omenjal tudi, da hrvati nikoli ne bodo pristali na nikakršno arbitražo

-Pogačnik-je vodo na svoj mlin vozu in nikol naše vrle politike opremil z argumenti v pogovorih z g. Rudolfom(npr bilo bi zadosti jim v popotnico dati knjigo omenjenega gospoda, ki je sam pisal o določanje meje po zunanji pravičnosti pa čeprav se je zmeraj delal norca kao da tega reševanja sporov ne pozna). Sam ne, ker potem ne bi s takim veseljem podpisovali račune za njegove usluge(tko je pa bil nepogrešljiv). Tko so pa pred lastnim narodom(in še posebej hrvati) izpadli neumni

-Čebulj je še lani na veliko pragmatiziral o AS i TUL. Pa mu je repliciral njegov bivši kolega iz ustavnega sodišča. Kdo ma zdaj bolj prav? A znaš ti presodit?

-O Cerarju si že sam se mi zdi tko mal kritično pisal v tej temi(pa tud veš katero pravo je njegova specializacija?)

itd itd

Kot sem ti že reku, se vidimo na referendumu ;)...do takrat pa malo s svojo glavo in ne sam povzemat kaj gospodje rečejo

Popravljeno . Popravil kuntakinte
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kaj bi Tuđman rekel ako bi bil še živ...Pa HDZ z njim...Pomoje bi slovenci molili za arbitražo, če bi sploh prišli do nje. Tudi hrvatje lahko prekleto izgubijo, navsezadnje jih je bilo 1/3 proti arbitraži kar NI tako malo.

Tako pa je priložnost ZA sporazum, za evropsko odločitev, za napredek Slovenije, trapasti narod bo pa spet nasedel, kot ovce.

Zgleda veliko slovencev nima pojma o politiki, kot ovčke kamor jih usmerja pes ovčar (=opozicija in razni Jelinčiči & ostali pametnjakoviči). Sem bil sam odločno proti, dokler se nisem poglobil v stvar.

Samo eno dejstvo: po osamosvojitvi '91 so hrvaške ladje samovoljno začele patruljirati po piranskem zalivu vse do polovice,

čeprav to NI bilo njihovo ozemlje, nikoli.

Pri arbitraži pa je vse po tem datumu brez pomena, torej gre nam v korist! Upošteva se slovenski interes do odprtega

morja to je črno na belem. Pravnica pri odmevih je govorila, da so vsi mali zalivi na svetu s tako mejo rešeni na

ta način. Le zakaj so vsi slovenski strokovnjaki za mednarodno pravo ZA???

Če gremo pa še nazaj v zgodovino (Jelinčič govori celo o letu 1918) pa je vse samo še bolj v našo korist.

Prav zanima me kaj bodo v primeru če dobimo dostop do morja govorili tisti, ki so sedaj proti???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem lahko iskren je vojna edini 100% zagotovilo, da dobimo nazaj tisto kar nasprotniki zagovarjajo(če bi seveda zmagali). Ravno zaradi tega, ker je nočem pa človeka zaskrbi ko vidi kje mejijo pobožne želje posameznikov.

Si me pa tud nasmejal s svojo ˝stroko˝ in bi mogoče želel, da enkrat na podlagi svoje pameti napišeš kaj o AS. Aja o tvoji stroki(ki pri tebi seže v biblične razsežnosti):

Glej. Jst vedno pišem po svojem občutku in pameti in mi noben ne polaga besed v usta, tako kot neakterim tle, ki jim ukazuje Janša ali pa Zveza borcev ...

Več ali manj sem že vse napisal o AS-u. Če bi bil noter namesto equity raje ex aequo et bono, bi bil takoj ZA. Mislim, da je bilo to noter v Rehnu I (ki pa mislim, da ni bil dostopen javnosti). Seveda, ga Hrvati niso sprejeli, sedaj se pa prepričujemo, da bo zadoščal equity.

Mashina tako kar misli, da AS že avtomatično prinaša stik. Kako le, če so mednarodnopravna pravila jasna. Kako boš prebil ta pravila, ki določajo sredinsko črto z morebitnimi odmiki. Razen, če ne vlečeš ravnih črt, ampak malo ravno, malo pa poševno navzdol. Ni pogoja, za moje pojme. Pa povej ti, kako dobimo stik z odprtim morjem po teh pravilih ...

Ali še bolje. Povej kaj je equity. Žbogar še zunanje pravičnosti ne loči, pa bo vedel, ka je equity. Mi to prevajamo kot pravičnost, vendar to je izraz, kot verjetno sam veš, tipičen za common law ureditev. Ali je Škrkova, ki bo lahko naš arbiter, šolana v common law sistemu? Bo arbiter iz common law sistema. Kaj sploh je equity. Malo naivno govoriti o temu, če se nikjer ne omenja.

Sam pogrešam soočenje pravnih strokovnjakov v studio. Samo pravnikov. Brez politikov. Pa naj soočijo argumente. Nisem zasledil do sedaj prav tako niti ene javne tribune, kjer bi soočili svoja mnenja. Zelo radi pa enostransko po TV dajejo izjave. Tako eni kot drugi.

Glede vsebine. Ni tipična arbitraža, saj vsebuje več točk in eksplicitno določa dodatne pravne vire, ki naj jih arbitri uporabijo. To je pozitivno in vsaj nekaj. Hrvatje sprva niso želeli pristati na nič drugega kot na mednarodna pravila. To pa nam ni ustrezalo.

Vendar za moje pojme, je to še vedno preveliko tveganje za nas, medtem ko za Hrvate ne predstavlja tveganja. To pa ni več spor, ampak gre za podobno situacijo, kot pri kakšni mirovni pogodbi. Nisem pa noben mednarodnopravni strokovnjak, tako da težko govorim o vsebini. Zagotovo pa ni tako preprosto, kot vladna stran trdi in kot ljudje nasedajo.

Sporazum mi deluje bolj dober, kot slab, vendar upoštevajoč vse okoliščine, tako politične, zgodovinske in pravne, obstaja preveliko tveganje, da bi ga brez zunanje pravičnosti sprejel, ker ni nobenega zagotovila, da ne bodo Hrvati spretnejši in dobili to, kar piše gor Fritzl.

Glede na vse to, kar sem že pisal pred tem, pa bom glasoval po svoji vesti, ker po stroki, itak nobenu ni nič jasno in zagotovljeno, in obkrožil proti, ker želim imeti mirno vest, da nisem prispeval k temu, da bi za vedno zakockal še tisto nekaj ozemlja, kar nam je pripadalo in nam pripada. Podobnost s koroškim plebiscitom in našimi politiki, se mi kar vleče.

Kdor pa gre na referendum sam za to, da se reši spor, pa bolje da ostane doma. To se mi zdi neodgovorno početje, da bi zapravili na tako lahek način nekaj, kar nam pripada.

P.S Lahko popraviš tist link, k ne dela ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Sam si zapisal, da te boli k. če dobi Hrvaška poleg okupiranega ozemlja še kakšen kilometer več. Ne vem kako ti to označuješ, ampak zame je to kolaboracija. Napisal si, da bo to zate uspeh !!

2. Na podlagi tega in šele na tej podlagi, sem napisal, da gre za akt kolaboracije. Ti pa si se potem spravil na osebni nivo in me z Jorasom poslal na Hrvaško.

3. Sedaj pa mi že groziš z osebnim napadom in fizičnim nasiljem, pred tem pa praviš, naj gremo nasprotniki AS-a v boj za sveto zemljo ...

Ne želim žalit nikogar in če sem uporabil pretrde besede, nimam nobenega problema, da bi se komurkoli opravičil. Se tudi ne mislim spuščat v nasilje, če se ne strinjam z nasprotnim mnenjem, niti če me kdo pošilja na Hrvaško. Sam bi prej pričakoval od ene osebe, ker do sedaj, si imel normalen ton debate, da boš prej rekel, da se kje dobimo pa ob pijači pomenimo, in rečemo še kakšno motoristično.

Z ljudmi, ki fizično rešujejo nesoglasja, pa ne mislim imet opravkov.

Določi se sam, kam spadaš ...

Zanimivo pa, da zagovarjaš arbitražo, potem pa tak sestavek napišeš ...

Ne vleči se ven in ne obračaj besed izvzetih iz konteksta. Še enkrat si preberi kar sem napisal in kaj smatram pod uspeh arbitraže. Kolaboracija je aktivna pomoč sovražniku medtem, ko sem sam do morebitne odločbe arbitražne komisije nevtralen pa najsi bo ta v našo korist ali škodo. In če bo v škodo, potem pomeni, da pred mednarodnim telesom za katerim stoji EU, nismo bili sposobni dokazati naš prav in smo izgubili.

S soočanjem pa ti ne grozim temveč ti ga obljubljam, da se boš navadil prevzemati odgovornost za svoje besede tudi izven varnega zavetja zaslona in tipkovnice. Au revoir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vleči se ven in ne obračaj besed izvzetih iz konteksta. Še enkrat si preberi kar sem napisal in kaj smatram pod uspeh arbitraže. Kolaboracija je aktivna pomoč sovražniku medtem, ko sem sam do morebitne odločbe arbitražne komisije nevtralen pa najsi bo ta v našo korist ali škodo. In če bo v škodo, potem pomeni, da pred mednarodnim telesom za katerim stoji EU, nismo bili sposobni dokazati naš prav in smo izgubili.

S soočanjem pa ti ne grozim temveč ti ga obljubljam, da se boš navadil prevzemati odgovornost za svoje besede tudi izven varnega zavetja zaslona in tipkovnice. Au revoir.

Temu se drugače reče nesoglasje.

Ti nisem mislil niti več replicirati, dokler nisem prebral zadnjega odstavka.

Nimam težav s prevzemanjem odgovornosti in tudi stojim za svojim mnenjem. Če te kaj žuli, se lahko obrneš zaradi razžalitve na sodno pot. Tu ne mislim več s tabo nadaljevat pogovora. Lahko ti povem, da še ne poznam primera, kjer bi tožnik dobil tožbo, zaradi razžalitve forumskega nadimka, spoštovani Fritzl. Pacientom, ki bi želeli fizično obračunavati z nasprotno mislečimi, pa se na daleč izogibam. Lahko pa mi pišeš na pm, namesto da se preko te teme javno repenčiš pa ti dam podrobnejši opis, da ne boš slučajno v svoji manični depresiji sesul kakšnega naključnega mulca na XT-jki. Če si pa dobil občutek, da me bo strah enega pacineta, ker ne rešujem fizično nesoglasja, pa si se krepko uštel. Rade volje, ti bom namreč, če se boš res kdaj zapel vame, v samoobrambi pokazal, da si si izbral napačnega za zdravljenje svojih frustracij in kompleksov.

Zdaj pa samo ČRTA !!!

Škoda tudi vseh nadaljnih besed na motosvetu in da sem skušal argumentirano razjasniti par stvari okoli arbitražnega sporazuma ...

Se umikam iz debate zaradi takih pacientov, pa srečno ...

Včasih je bil kar dober forum, vendar imam občutek, da postaja to vedno bolj podn od foruma. Zgolj moje mnenje, pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam težav s prevzemanjem odgovornosti in tudi stojim za svojim mnenjem. Če te kaj žuli, se lahko obrneš zaradi razžalitve na sodno pot. Tu ne mislim več s tabo nadaljevat pogovora. Lahko ti povem, da še ne poznam primera, kjer bi tožnik dobil tožbo, zaradi razžalitve forumskega nadimka, spoštovani Fritzl.

S tvojim mnenjem se ne strinjam in imam za to argumente, ki sem jih podal.

Kar se pa žalitev tiče, ne potrebujem fizičnega nasilja, da bi nekoga prepričal v zmoto. Očitno ne znaš drugače razmišljati kot tako in če ne znaš voditi debate brez žalitev na osebni ravni nisi niti vreden, da bi se te bralo. Sapienti sat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Seveda, dokler je za tvojo rit poskrbljeno, se ti za ostalo fučka. Že večkrat videno, slišano in doživeto, na splošno v tej Sloveniji.

Recimo tule lahko vidiš, kaj pravijo mnogi ljudje ob meji ... (malo je treba refreshat, da ti njihove posnetke pokaže).

za-arbitraznisporazum.si/

Da ne bomo "teoretizirali iz daljave".

Ali pa, če greš kar na vimeo kanal, tam so posnetki bolj pregledno urejeni ...

http://vimeo.com/user3807450

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega se govori o stiku, natančneje povedano, gre za junction, kar pa je lahko tudi koridor, služnost ali kakšna tretja salomoska rešitev.

Ti lahko še to povem, da se po dosednji sodni praksi ICJ (sodišče v Haagu) nikoli ni uporabljal izraz "junction" za stik z odprtim morjem. Tu gre za pravne termine in ta termin ni jasen.

A se ti zdi bolje, da gremo naravnost pred Mednarodno sodišče v Haag?

Samo vprašam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Sam si zapisal, da te boli k. če dobi Hrvaška poleg okupiranega ozemlja še kakšen kilometer več. Ne vem kako ti to označuješ, ampak zame je to kolaboracija. Napisal si, da bo to zate uspeh !!

Dozzi, preprosto vprašanje - je meja med Republiko Hrvaško in Republiko Slovenijo že "rešena", ali še ni?

Vkolikor ni, te prosim za jasen odgovor - kaj je bolje:

- sporazum o arbitraži, po katerem je veljavno stanje na 25. junij 1991, in arbitraža, v kateri lahko predložimo VSE argumente, ki jih IMAMO?

- obisk Mednarodnega sodišča v Haagu?

Hvala za sodelovanje in srečno -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mel v mislih to, da te takoj označijo za nacionalista in nestrpneža, ki bi z vojno reševal spore, če napišeš par argumentov proti sprejetju arbitražnega sporazuma. Kolikor vem, tu ni noben omenjal, da bi morala Slovenija z vojsko reševat problem okupacije, pa se v vsakem drugem komentarju piše nekaj o nacionalistih ...

Poglej, nihče ni rekel, da bomo po arbitraži 100-odstotno "zadovoljni" ali 100-odstotno "zmagovalci" ali "na ozemeljskem profitu". Bomo pa imeli en spor manj, ki nam bo grenil vsakodnevno življenje in "pestril" poročanja na TV itd ...

Če pa imaš ti kak recept, po katerem bi Slovenija bila že vnaprej določena kot 100-odstotni zmagovalec in dobitnik dodatnega ozemlja/vode, itd., pa kar na plano z njim! Mislim, da boš tak material, če imaš pripravljenega, lahko posredoval tudi naši ekipi, ki bo pripravljala argumentacijo za arbitražno odločanje.

Me prav zanima, kaj bi Tuđman rekel ako bi bil še živ...Pa HDZ z njim...Pomoje bi slovenci molili za arbitražo, če bi sploh prišli do nje. Tudi hrvatje lahko prekleto izgubijo, navsezadnje jih je bilo 1/3 proti arbitraži kar NI tako malo.

Jaz vem, kaj bi tovariš Tito rekel .... ;-)

Glej. Jst vedno pišem po svojem občutku in pameti in mi noben ne polaga besed v usta, tako kot neakterim tle, ki jim ukazuje Janša ali pa Zveza borcev ...

Jaz tudi. Ziher je moj občutek bolj pravi od tvojega, pa daljši tudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel it na volitve zato ker menim, da navadni državljani nimamo dovolj znanja in nismo dovolj kompetentni za presojanje te konkretne zadeve, ker tu gre za pravna vprašanja. In s tem naj se ukvarjajo strokovnjaki, ne pa da odloča ljudstvo samo na podlagi svoji koristi prirejenih "resnic" ene ali druge strani. To bi morala rešit politika s pomočjo strokovnjakov, se mal potrudit in nekako prit do enotnega mnenja. Saj so plačani za to in ne slabo!

Zdej ko se pa ta cerkev oglaša bom pa šel na volitve in iz principa obrkožil za! In to sami zato, da bom vsaj deloma nevtraliziral kakšen glas, ki ga bodo šle oddat stare pobožne mamce samo zato, ker je župnik tako rekel, čeprav blage veze nimajo zakaj se sploh gre pri celotni zadevi! Namreč točno to se bo zgodilo, sem že dolgo v volilni komisiji na vasi in vem iz kakšnih razlogov pridejo take mamce..

Ne vem kaj se ma cerkev za vtikat v to. Zase naj se brigajo ne pa po politiki srat, je že brez njih dovolj dreka tam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure, kolikor vem sta Vatikan in slovenska RKC podprla arbitražni sporazum, ali se morda motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se motiš, pred ene pol ure so sporočili odločitev..

Ob vprašanju kako razlagajo papeževo razlago o tem, da podpira sporazum in arbitražo se pa nekaj sprenevedajo, češ da ni bilo tako mišljeno in da se papež ni izrecno opredelil, da bi glasoval za ali proti.

http://24ur.com/novice/slovenija/zbogar-arbitri-hrvaske-izjave-ne-bodo-upostevali.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se motiš, pred ene pol ure so sporočili odločitev..

Ob vprašanju kako razlagajo papeževo razlago o tem, da podpira sporazum in arbitražo se pa nekaj sprenevedajo, češ da ni bilo tako mišljeno in da se papež ni izrecno opredelil, da bi glasoval za ali proti.

http://24ur.com/novi...upostevali.html

Prebral, hvala. Neverjeten obrat so si privoščili. Ko so sporazum sestavili je bil cel halo, ker ga je Vatikan podprl, hrvaški škofje pa zavrnili. In tedaj ga je slovenska RKC prav zagreto podpirala (na netu je še dovolj zapisov).

Očitno so (ob podpori dela politike) doumeli svojo zmoto. Ja, zanimivo je to, kadar se cerkev tako moti in papeževe izjave tako različno interpretirajo v isti inštituciji. Očitno se nič ne bojijo, da jih lahko Jahve skuri zaradi takšnih grehov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so (ob podpori dela politike) doumeli svojo zmoto.

No sej to je tisto kar me moti! Povezava politike in cerkve, posledično feedback cerkve v skladu z mišljenjem njim ljube politične opcije in manipulacija ljudi, ki jim mnenje cerkve predstavlja glavni ali eden glavnih argumentov kako glasovat, čeprav o konkretni zadevi ne vedo veliko. Cerkev bi se morala izogibat politike (tut obratno) in basta!

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel it na volitve zato ker menim

Ker si glih pravnik - voliš na volitvah, na referendumu pa glasuješ. :-)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel it na volitve ...

....opredelil, da bi glasoval za ali proti....

:)

V naših koncih se vse volitve in referendume pogovorno imenuje "volitve", zato tako napisano.

Imaš pa sicer popolnoma prav! ;)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to je tisto kar me moti! Povezava politike in cerkve, posledično feedback cerkve v skladu z mišljenjem njim ljube politične opcije in manipulacija ljudi, ki jim mnenje cerkve predstavlja glavni ali eden glavnih argumentov kako glasovat, čeprav o konkretni zadevi ne vedo veliko. Cerkev bi se morala izogibat politike (tut obratno) in basta!

Glede na to, da je s svojim logičnim obratom na sceno stopila cerkev, mislim, da sporazum ne bo šel skozi referendum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bila moja velika zamera cerkvenim krogom. To je politična odločitev in ne vem kaj za boga naj bi mela tu cerkev

zraven. Oni naj skrbijo za duhovno življenje ljudi, ne pa za politične odločitve, ker za to nimajo niti pravice.

In ravno največji klerikalci bodo glasovali proti, ti pa se zmeraj zanesljivo udeležijo volitev :SS - ovce.

Naj jih Bog kaznuje za to neumnost -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!