Skoči na vsebino

Referendum - arbitražni sporazum


ImenitnaPriložnost

Kako boste glasovali na referendumu?  

150 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu?

    • ZA arbitražni sporazum
      46
    • PROTI arbitražnemu sporazumu
      62
    • Ne bom šel glasovat
      26
    • Še ne vem
      16


Priporočene objave

Da boš kretensko razumel ,za kaj se gre, malce priporočenega čtiva.

In to je za tebe priporočljivo čtivo??? No ja, vsakemu, kar mu paše ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva po raziskavah niti slučajno ni potrjena, vse te raziskave in članki so del močne vladne medijske vojne.

Želim ti, da te bodo tvoji lastni otroci postrani gledali zaradi tako naivnega dejanja , morda boš čez par let že sam pljuval čez "lene primorce" na borzi dela, ki bodo po tvoje neupravičeno živeli od tvojih žuljev... Upam da se boš takrat spomnil, da si sam pred leti glasoval za ukinjanje delovnih mest na račun enih enotedenskih mirnih počitnic pri sosedih... Aja... S kopersko luko ni povezan samo pretovor, je tudi transport pa še kej... Tudi lokalne kurbe bodo manj denarja nosile v Merkator... Če bi stvar ne bila tako resnična, se hrvati ne bi tako trudili s tem, da nas odrežejo na tak način. Hočeš še primer kako to lahko hrvati tole izvedli? Izmislijo si neko ekstra ekološko cono in ugotovijo, da morje ne prenese take obremenitve prometa... Uvedejo dovolilnice... Zdej lahko pa ugibaš, kdo jih ne bo dobil dovolj za vse svoje kapacitete? Trst? :naughty: :headbang:

Jojjjjjjjjjjjjjjj.....Faker....pa sej veš, da te spoštujem.....in te imam za pametnega človeka. Ampak......lepo te prosim, dej mal tiste plašnice, ki ti jih je nataknil Jajcpok dol......pa trezno razmisli......

Vse to nabijanje SDS jurušnikov, kako nam bo Hrvaška blokirala dostop....itd........pa, lepo te prosim.......nikoli in nikdar.......ni zakona in kakršnekoli možnosti po mednarodnem pravu, da "kravatarji" kaj takega uvedejo. NI GA!!!!!!.....vse to nakladanje Jajcpoka in njegovih juirišnikov je navaden BULLŠIT......ki ga lahko spravijo v glave ljudem z IQ na sobni teperaturi........pa TI vendar ne spadaš med njih!!!!!

Pa kaj ti misliš........da nam bodo uvedli vinjete....al kaj.....?????

TEGA NI MOGOČE UVEST......edino v primeru vojne, ko vojaške čladje ustavljajo ladje, ki plujejo v sovražno pristanišče......in ena izmed držav sumi, da s tem dobavljajo orožje njihovim sovražnikom. In....TI.......misliš, da bi hrvaška reskirala vojno s Slovenijo????......HALOOOOOOOOOOOOOOOO.....zbudi se!!!!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kurc gleda un del meje ko bo vse EU bo tak isti šit, tko da gremo raj na per namest da tle izumlamo toplo vodo, in rečmo kako o motoCvetkah :P

Pa kaj ti misliš........da nam bodo uvedli vinjete....al kaj.....?????

TEGA NI MOGOČE UVEST......edino v primeru vojne, ko vojaške čladje ustavljajo ladje, ki plujejo v sovražno pristanišče......in ena izmed držav sumi, da s tem dobavljajo orožje njihovim sovražnikom. In....TI.......misliš, da bi hrvaška reskirala vojno s Slovenijo????......HALOOOOOOOOOOOOOOOO.....zbudi se!!!!

ob razpadu EU ali v zaostrenih meddržavnih odnosih v prihodnosti bi se lahko zgodilo tudi kaj za današnje čase nepojmljivega ... zato pa morajo biti meje določene fiksno za zmeraj in dostop do odprtega morja prav tako ... pa ne mi tečt , da se v prihodnosti ne more zgoditi nič takega , ker se je v prejšnjem stoletju vsaj 2-3 krat že zgodilo....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že res, da se lahko marsikaj zgodi, zato pa je treba že enkrat določit tole mejo. In politiki se še v naslednjih 100 letih ne bojo zmenili kaj pametnega.

A ni potem boljše, da to enkrat za vselej zrihtajo pravniki??????'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smile.gif prav zanimivo je prebrati, ko nekdo tako zagnano napiše 'proti' in potem natrosi same trhle argumente. Imaš vso pravico glasovati proti a ne prodajaj zgodbe, da imaš za to kak resen argument.

Za pivo se pa da zmeraj zmenit smile.gif

Fritz ti si prepričan v svoj prav, ravno tako kot nasprotniki tvojega mnenja-čist slučajno me tole malce spominja na naš parlamet, kjer imajo tako eni, kot drugi(po svojem lastnem prepričanju) 100% prav. In ti misliš, da naj potem narod odloči? Saj ubogi narod (vključno z mano), razen nekaterih, ki ste razsvetljeni s 100% resnico, žal nima pojma za kaj se gre.

Edino, kar vemo je tole:

za pivo se da zmeraj zmeniti

p.s. Sem danes polušal anketo na valu 202, kjer so spraševali naključne mimoidoče, kaj je arbitražni sporazum, pa kdo ga je podpisal. Bolje da ti ne povem odgovorov. Med drugim sta ga podpisala Sanaderca(točno tako) in Pahor........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz ti si prepričan v svoj prav, ravno tako kot nasprotniki tvojega mnenja-čist slučajno me tole malce spominja na naš parlamet, kjer imajo tako eni, kot drugi(po svojem lastnem prepričanju) 100% prav. In ti misliš, da naj potem narod odloči? Saj ubogi narod (vključno z mano), razen nekaterih, ki ste razsvetljeni s 100% resnico, žal nima pojma za kaj se gre.

Edino, kar vemo je tole:

za pivo se da zmeraj zmeniti

p.s. Sem danes polušal anketo na valu 202, kjer so spraševali naključne mimoidoče, kaj je arbitražni sporazum, pa kdo ga je podpisal. Bolje da ti ne povem odgovorov. Med drugim sta ga podpisala Sanaderca(točno tako) in Pahor........

Nisem nikoli 100% in sveto prepričan v svoj prav in se me da z dobrimi argumenti obrniti. Ker pa zadevo tako zaradi lastne preteklosti, delno iz hobija in delno zaradi področja študija spremljam že kar nekaj časa in to tako skozi slovenske kot tudi skozi hrvaške medije, sem si ustvaril mnenje kot ga zagovarjam tukaj, z argumenti, ki jih navajam.

Dejstvo je tudi, da je povprečen državljan naše dežele funkcionalno nepismena ovca, ki se trudi preživeti v tem neoliberalnem svetu, v katerem ga politiki fopajo s svojimi idejami. Ker so pri nas politične elite precej sirove in nerazvite in je političen diskurz na zelo nizki ravni je celotna situacija še bolj tragična. Pa ni problem naključni mimoidoči, ki nima pojma ali tisti, ki v tem sporu zdravi vse svoje nacionalne in druge komplekse temveč raven diskusije v kateri si predsednik Vlade dovoli izjaviti, da se je on pa že zmenil s Kosorjevo ali SDS, ki na plakat napiše: 'Vzeli so nam Trst, Gorico in Koroško...' Kdo nam je vzel Trst? Kateri slovenski državi sta bila vzeta Trst in Gorica? In kako je bila vzeta Koroška, če so koroški Slovenci sami glasovali za to, da ostanejo v Avstriji?

Po Carlinovo bi lahko zaključil v tem stilu..ni problem v tem, da je povprečen slovenski politik tako neumen temveč v tem, da jih je polovica še bolj neumnih od njega. Čeprav, neumen je v tem primeru napačen izraz. Niso vsi slabi in pokvarjeni a tisti, ki so, vedo za kaj so. Tako tudi ni problem v tem, a bo meja v Istri 100m gor ali dol, problem je v tem, da se ogromno velikega biznisa v Sloveniji vodi iz nekih levih firm registriranih v davčnih oazah tipa Liechtenstein, Delaware, Deviški otoki, Nizozemski Antili itn. In medtem, ko ti ljudje, ki obračajo veliko denarja ne plačajo skoraj nobenih davkov, razni SF-i, Fritz-i in Damiji pridno plačujemo davke in jih bomo še naprej in še več zato, da bi ta naša skupnost lahko delovala v dobro vseh nas in v veliko korist in profit majne skupine ljudi.

In ne rabimo biti zakompleksani zaradi majhnosti države in nacije ter naše zgodovine. Kakorkoli je bilo, imamo svojo nacionalno državo kar nima veliko večjih narodov od slovenskega. Ne vem pa, če je v današnjem času ta država blagoslov ali prekletstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikoli 100% in sveto prepričan v svoj prav in se me da z dobrimi argumenti obrniti. Ker pa zadevo tako zaradi lastne preteklosti, delno iz hobija in delno zaradi področja študija spremljam že kar nekaj časa in to tako skozi slovenske kot tudi skozi hrvaške medije, sem si ustvaril mnenje kot ga zagovarjam tukaj, z argumenti, ki jih navajam.

Dejstvo je tudi, da je povprečen državljan naše dežele funkcionalno nepismena ovca, ki se trudi preživeti v tem neoliberalnem svetu, v katerem ga politiki fopajo s svojimi idejami. Ker so pri nas politične elite precej sirove in nerazvite in je političen diskurz na zelo nizki ravni je celotna situacija še bolj tragična. Pa ni problem naključni mimoidoči, ki nima pojma ali tisti, ki v tem sporu zdravi vse svoje nacionalne in druge komplekse temveč raven diskusije v kateri si predsednik Vlade dovoli izjaviti, da se je on pa že zmenil s Kosorjevo ali SDS, ki na plakat napiše: 'Vzeli so nam Trst, Gorico in Koroško...' Kdo nam je vzel Trst? Kateri slovenski državi sta bila vzeta Trst in Gorica? In kako je bila vzeta Koroška, če so koroški Slovenci sami glasovali za to, da ostanejo v Avstriji?

Po Carlinovo bi lahko zaključil v tem stilu..ni problem v tem, da je povprečen slovenski politik tako neumen temveč v tem, da jih je polovica še bolj neumnih od njega. Čeprav, neumen je v tem primeru napačen izraz. Niso vsi slabi in pokvarjeni a tisti, ki so, vedo za kaj so. Tako tudi ni problem v tem, a bo meja v Istri 100m gor ali dol, problem je v tem, da se ogromno velikega biznisa v Sloveniji vodi iz nekih levih firm registriranih v davčnih oazah tipa Liechtenstein, Delaware, Deviški otoki, Nizozemski Antili itn. In medtem, ko ti ljudje, ki obračajo veliko denarja ne plačajo skoraj nobenih davkov, razni SF-i, Fritz-i in Damiji pridno plačujemo davke in jih bomo še naprej in še več zato, da bi ta naša skupnost lahko delovala v dobro vseh nas in v veliko korist in profit majne skupine ljudi.

In ne rabimo biti zakompleksani zaradi majhnosti države in nacije ter naše zgodovine. Kakorkoli je bilo, imamo svojo nacionalno državo kar nima veliko večjih narodov od slovenskega. Ne vem pa, če je v današnjem času ta država blagoslov ali prekletstvo.

To se pa 100% strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če se je že največji zagovornik AS-a na forumu oglasil glede strokovnih argumentov in kako je dojemljiv za argumente, kar je mimogrede že dokazal nekaj strani nazaj, si preberi še tole.

Članek govori o stiku Slovenije z odprtim morjem, natančneje o angleškem izvirniku besede "junction", ki bo relevantna pri odločanju arbitrov, ne pa morebiten slovenski ali hrvaški prevod ali pomen besede "junction". Pa naj mi ga kdo ovrže. Argumentirano seveda. Ob branju imejte pred sabo tudi promocijsko gradivo LDS, Zaresa in SD-ja, ki ste ga dobili v poštne nabiralnike ...

Nam slučajno kdo spet laže ?!?

http://www.iusinfo.s...a.aspx?id=55728

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če se je že največji zagovornik AS-a na forumu oglasil glede strokovnih argumentov in kako je dojemljiv za argumente, kar je mimogrede že dokazal nekaj strani nazaj, si preberi še tole.

Članek govori o stiku Slovenije z odprtim morjem, natančneje o angleškem izvirniku besede "junction", ki bo relevantna pri odločanju arbitrov, ne pa morebiten slovenski ali hrvaški prevod ali pomen besede "junction". Pa naj mi ga kdo ovrže. Argumentirano seveda. Ob branju imejte pred sabo tudi promocijsko gradivo LDS, Zaresa in SD-ja, ki ste ga dobili v poštne nabiralnike ...

Nam slučajno kdo spet laže ?!?

http://www.iusinfo.s...a.aspx?id=55728

Ne, ne ne. Me ni prepričal s svojimi argumenti, pa čeprav ima prav. Ampak samo po eni strani. Naj pojasnim dilemo:

*če mi vsi politiki lažejo(tako sem razumel tudi njegov post), kajti resnično in eni in drugi imajo svoj 100% prav-kar pridno v naših nabiralnikh dokazujejo. Se pravi matematična teza 100%+100%=200%. Izvleček-kakršenkili rezultat bo na referendumu izglasovan, bo v našo korist najmanj 100%. Vsaj po mnenju politikov.

Dilema-povprečnega človeka pa je ena:

1. ali končno urediti meje in konflikt s hrvaško z arbitražo? rezultat je enkrat za vselej končan problem

2. zakaj pa je sploh potrebno rešiti problem meje, saj do sedaj gre, poznamo države, ki 30 in več let ne uspejo rešiti problema in ali se sploh mudi? rezultat- še vedno bomo imeli o čem pisati, se s kom kregati in včasih je prav faj prcati sosede, vsaj dokler niso v EU.

Trenutno več razumeti itak nismo sposobni, pa čeprav si nekateri domišljajo da problem in rešitev razumejo. Kar je meni znano obstajajo naši mednarodno priznani strokovnjaki, ki so za AS, in seveda tudi mednarodno priznani naši strokovnjaki, ki so v enaki meri proti AS.

Ampak ne se bat, pojdite na volišča, žrebajte an, ban 5 podgan, obkrožite, kar vam pade pod roko, saj zgrešiti ne morete. Po mnenju naših predstavnikov v parlamentu (enih ali drugih) imate 100% prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......Ampak ne se bat, pojdite na volišča, žrebajte an, ban 5 podgan, obkrožite, kar vam pade pod roko, saj zgrešiti ne morete. Po mnenju naših predstavnikov v parlamentu (enih ali drugih) imate 100% prav.

Čak, kako prav, če je pa SF napisal, da bodo vsi tisti, ki bodo glasovali za AS malodane izdajalci domovine?! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, kako prav, če je pa SF napisal, da bodo vsi tisti, ki bodo glasovali za AS malodane izdajalci domovine?! unsure.gif

Pusti kaj je SF napisal, če pogledam našo izvoljeno inteligenco, ne morem falit. Eni mi že bodo dali prav. Ti se moraš odločit samo katero publikacijo boš shranila in katero vrgla v koš. Če održiš obe-žrebaj na referendumu. Saj poznaš izrek: optimist-kozarec je napol poln, pesimist-kozarec je napol prazen. O dilemi večine navadnih državljanov sem pa že pisal.

Pa še nekaj: resnico, kaj se v ozadju naših politikov (obeh barv) skriva, boš zvedla samo če jih pošlješ k Jonasu v oddajo TRENUTEK RESNICE.

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, kako prav, če je pa SF napisal, da bodo vsi tisti, ki bodo glasovali za AS malodane izdajalci domovine?! :unsure:

No, za dozzija smo bili samo 'kolaboranti'..morebiti bi mu moral biti hvaležen grrr.gif

DAMI pa je končno (objava 05:36 PM) povedal bistvo vsega, čeprav v dokaj resigniranem stilu. V svetu bolj realnih problemov je ta problem precej imaginaren in dozzi verjetno še dolgo ne bo skapiral, da je za povprečnega Janeza in povprečnega Iveka prav isti šit ali bo Slovenija na koncu imela stik, koridor, prehod, služnostno pot ali karkoli drugega, dokler bodo ladje plule v Koper tako kot do sedaj. Če se bo situacija bistveno (ampak res bistveno) spremenila npr. z razpadom EU in morebitnimi novimi vojnami pa bomo in mi in Hrvati imeli bistveno večje probleme kot je dostop do luke Koper.

Vsak, ki bo glasoval bo glasoval po svoji vesti. Tako tisti, ki bodo glasovali za kot tisti, ki bodo glasovali proti. Tega nam nihče ne more vzeti. In tudi če bo kdo glasoval proti iz kakršnekoli zamere do Hrvatov ima do tega vso pravico. A če že hočete razglašati svoje nasprotovanje, potem mi dajte vsaj pametne argumente.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki bo glasoval bo glasoval po svoji vesti. Tako tisti, ki bodo glasovali za kot tisti, ki bodo glasovali proti. Tega nam nihče ne more vzeti. In tudi če bo kdo glasoval proti iz kakršnekoli zamere do Hrvatov ima do tega vso pravico. A če že hočete razglašati svoje nasprotovanje, potem mi dajte vsaj pametne argumente.

Argumente imaš v zgornjem članku, ne vem kaj se sprenevedaš.

Ti bom prilimal nekaj dejstev:

- AS uporablja izraz "junction"

- mednarodno javno pravo pojma junction nikjer natančno ne opredeljuje kot teritorialni stik v smislu dostopa teritorialnih voda do odprtega morja.

- meddržavno sodišče uporablja besedo stik oziroma junction predvsem za opis stičišča dveh teritorialnih točk ter ne za opis dostopa teritorialnih voda do odprtega morja.

- izraz junction se v mednarodnem pravu še ni uporabil za dostop teritorialnih voda do odprtega morja, saj se za slednje vedno uporablja beseda dostop oziroma access.

Če upoštevmao ta dejstva in napravimo logičen zaključek, je rezultat dostop do odprtega morja ali ne ?

Za služnost, koridor ali karkoli je zate že uspeh te arbitraže, pa ne potrebujemo AS-a. To lahko še danes pošljemo Žbogarja v Zagreb, pa dobimo služnostno pravico. Ampak verjamem, da ni bilo zastonj prelite toliko krvi v boju s fašisti, nacisti, ustaši in ostalimi, da se bomo sedaj odrekli pravici, ki nam zgodovinsko pripada.

Ampak, da se vrnemo k dejstvom. Pahor in koalicija trdi, da bomo dobili z AS-om dostop do odprtega morja. Dejstva pravijo drugače. Lažejo sedaj dejstva ali Pahor in vladni strokovnjaki na plačilni listi MZZ-ja?

To mi odgovori, ne pa filozofirat o imaginarnih pojmih države in kaj bi tebi pomenila služnost in kaj pomeni dostop do odprtega morja. AS smo sklenili, ker z njim zasledujemo glavni pogajalski cilj - prost dostop do odprtega morja. To je bitno, ne pa kaj se tebi zdi.

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Argumente imaš v zgornjem članku, ne vem kaj se sprenevedaš.

Ti bom prilimal nekaj dejstev:

- AS uporablja izraz "junction"

- mednarodno javno pravo pojma junction nikjer natančno ne opredeljuje kot teritorialni stik v smislu dostopa teritorialnih voda do odprtega morja.

- meddržavno sodišče uporablja besedo stik oziroma junction predvsem za opis stičišča dveh teritorialnih točk ter ne za opis dostopa teritorialnih voda do odprtega morja.

- izraz junction se v mednarodnem pravu še ni uporabil za dostop teritorialnih voda do odprtega morja, saj se za slednje vedno uporablja beseda dostop oziroma access.

Če upoštevmao ta dejstva in napravimo logičen zaključek, je rezultat dostop do odprtega morja ali ne ?

Ta tvoja 'dejstva' so irelevantna, kar ti že cel čas pišem. Dostop bo tak, kot ga bo določila arbitražna komisija in bo kot tak postal del mednarodne pogodbe.

Za služnost, koridor ali karkoli je zate že uspeh te arbitraže, pa ne potrebujemo AS-a. To lahko še danes pošljemo Žbogarja v Zagreb, pa dobimo služnostno pravico. Ampak verjamem, da ni bilo zastonj prelite toliko krvi v boju s fašisti, nacisti, ustaši in ostalimi, da se bomo sedaj odrekli pravici, ki nam zgodovinsko pripada.

'In ostalimi' verjetno misliš na domobrance. Na te, katerih boj proti partizanom poveličuje ista opcija, ki je tako zadrto proti AS? Ja, tako Hrvati kot mi smo zahodna ozemlja odtrgali od Kraljevine Italije, v zaključni fazi narodnoosobodilnega boja pod vodstvom KPJ. In ti partizani so se dogovorili, da bo meja na Dragonji. Pa bi verjetno bolj pošteno bilo, če bi bila na južni meji Savudrije. Ampak ni. Še preden se je zadeva začela zaključevati z Londonskim memorandumom in kasneje z Osimskimi sporazumi, sta to požegnala Kardelj in Bakarić. Ne čisto natančno, do zadnjega metra ampak vseeno. In morda res ni najbolj fer, glede na to koliko Slovencev je ostalo v Italiji a meje med partizani so se določale na podlagi tega, kdo se je na katerem področju boril proti okupatorju in južneje od Dragonje so zadeve vodili hrvaški partizani, saj je bilo tam (z izjemo Kaštela, Savudrije in še par vasi) večinsko hrvaško prebivalstvo. Na sami obali je bilo venomer večinsko italijansko prebivalstvo, tega ne gre pozabiti.

Ampak, da se vrnemo k dejstvom. Pahor in koalicija trdi, da bomo dobili z AS-om dostop do odprtega morja. Dejstva pravijo drugače. Lažejo sedaj dejstva ali Pahor in vladni strokovnjaki na plačilni listi MZZ-ja?

Lažejo vsi. To sem napisal sam že nekajkrat in to ti je napisal tudi Dami, če slučajno nisi razumel.

To mi odgovori, ne pa filozofirat o imaginarnih pojmih države in kaj bi tebi pomenila služnost in kaj pomeni dostop do odprtega morja. AS smo sklenili, ker z njim zasledujemo glavni pogajalski cilj - prost dostop do odprtega morja. To je bitno, ne pa kaj se tebi zdi.

Ne vem kaj TI zasleduješ a jaz zasledujem bolj kvalitetno življenje brez nepotrebnih sporov s sosedi. Sicer pa se AS sklepa z namenom opredeljenim v 3. točki arbitražnega sporazuma, po naslednjem uvodu:

ARBITRAŽNI SPORAZUM MED VLADO REPUBLIKE SLOVENIJE IN VLADO REPUBLIKE HRVAŠKE

Vladi Republike Slovenije in Republike Hrvaške (v nadaljnjem besedilu: pogodbenici) sta se glede na to, da v številnih poskusih v zadnjih letih nista razrešili spora glede meje na kopnem in morju, ob sklicevanju na sredstva za mirno reševanje sporov iz 33. člena Ustanovne listine Združenih narodov, ob potrditvi zavezanosti k mirnemu reševanju sporov v duhu dobrososedskih odnosov, upoštevaje njune vitalne interese, z odobravanjem posredovanja Evropske komisije sporazumeli:

...

3. člen

Naloga arbitražnega sodišča

(1) Arbitražno sodišče določi:

(a) potek meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem in morju;

(b ) stik Slovenije z odprtim morjem;

(c ) režim za uporabo ustreznih morskih območij.

(2) Pogodbenici v enem mesecu podrobno opredelita vsebino spora. Če tega ne storita, arbitražno sodišče za določitev točnega obsega spora in zahtev glede meje na morju in kopnem med pogodbenicama uporabi predložene navedbe obeh pogodbenic.

(3) Arbitražno sodišče izreče razsodbo o sporu.

(4) Za razlago tega sporazuma je pristojno arbitražno sodišče.

Ne vidim, kje je tukaj problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(1) Arbitražno sodišče določi:

(a) potek meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem in morju;

(b ) stik Slovenije z odprtim morjem;

Ne vidim, kje je tukaj problem.

Ne razumeš ali pa nočeš razumeti. Preberi si še enkrat članek.

Problem je v stiku oz. junction.

In glede tega junction ti je pravni neodvisni strokovnjak lepo navedel dejstva, kaj pomeni junction po dosedanji sodni praksi. Problem je v tem, ker arbitri ne bodo imeli v rokah ne slovenskega prevoda, ne hrvaškega (kjer je mimogrede junction prevedeno kot - "vezu Slovenije prema otvorenom moru", v Rehnu I. pa "kontakt Slovenije s otvorenim morem."). Ampak ti prevodi so povsem irelevantni, ker šteje le angleški izvirnik, kjer piše junction. Kaj pomeni junction v mednarodnem pravu, kolikokrat ga je uporabilo ICJ v Haagu v zvezi z dostopom do odprtega morja in ostala dejstva glede besede junction, pa si preberi še enkrat v članku in mi potem odgovori ali nam res garantira AS, tako kot zatrjuje Pahor, dokazani lažnivec Golobič in Kresalova, dostop do odrtega morja, če vemo, in to je fakt, da se junction ne uporablja za dostop do odrtega morja, ampak se v mednarodni praksi sodišč in drugih tribunalov dostop do odprtega morja vedno označuje kot "access", nikoli kot "junction".

Oprosti, ne morem bolj razložit, kot sedaj. Meni je vse jasno, ne vem kaj tebi ni tukaj.

Še v angleščini:

Slovenia’s junction to the High Sea.

Odgovori na tole:

1. Kaj pomeni "junction" po dosedanji sodni praksi ICJ in ostlaih tribunalov?

2. Kaj pomeni "access" v mednarodnem pravu in praksi?

Popravljeno . Popravil dozzi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) lej, če je to zate razlog, da si proti je to popolnoma legitimno ampak če meniš, da je to kar si napisal relevantno za vse državljane Slovenije pa mislim, da se hudo motiš, ker je njihova kvaliteta življenja odvisna od česa drugega kot pa od tolmačenja besed 'junction' in 'access' in konec koncev tudi od končne odločitve, takšne ali drugačne, ker se nič bistvenega ne bo spremenilo. Kaj pravita Pahor in Janša me ne zanima, ker oba zavajata z namenom pridobiti ljudi na svojo stran ampak ne zaradi arbitražnega sporazuma in česa boljšega za to državo in njene državljane temveč izključno zaradi boja med političnima poloma.

Odgovorov na zastavljeni vprašanji ne bom podajal, ker sta ti vprašanji zame irelevantni in ker obstaja cela vrsta unikatnih primerov in unikatnih razsodb arbitražnih sodišč ali komisij. Vlečenje tega ali onega primera za dokazovanje svojega prav je izguba časa. Sodišču oz. komisiji naj se predloži vse kar premoremo v našo korist in to naj potem odloči kje je meja in zaključi zadevo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj glasujemo ZA ali PROTI, najebali smo ga itak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovorov na zastavljeni vprašanji ne bom podajal, ker sta ti vprašanji zame irelevantni in ker obstaja cela vrsta unikatnih primerov in unikatnih razsodb arbitražnih sodišč ali komisij. Vlečenje tega ali onega primera za dokazovanje svojega prav je izguba časa. Sodišču oz. komisiji naj se predloži vse kar premoremo v našo korist in to naj potem odloči kje je meja in zaključi zadevo.

Glej. Če sta ti dve vprašanji zate irelevantni, pa zagotovo nista za arbitražni tribunal. Tvoje razmišljanje je napačno. Ne želim prepričavati prepričanega, ker imaš vso pravico, da želiš, da se vprašanje meje reši, pa naj bo to kakršenkoli način, ampak potem bodi tako korekten, pa povej, da obkrožaš ZA, predvsem iz razloga, da se stvar po 20-ih letih zaključi, pa naj bo odločitev kakršnakoli že. Ne mi pa trosit okoli floskul, kako je arbitražni sporazum oh in sploh dober, ker sem ti že od prvega dne skušal dokazati, da je vsebinsko gledano AS slab.

Vprašanje na referendumu se ne glasi :"ali ste za to, da se končno reši vprašanje meje". Večina Slovencev bo šla na referendum in obkrožila ZA, ker pričakuje, da bomo dobili dostop do odprtega morja (puščam ob strani jugoviče, vikendaše in ostale zaljubljence v Dalmacijo). Ker drugače se bodo počutili opeharjene. In sedaj imamo situacijo, ko vlada laže, da naj obkrožimo ZA, da dobimo dostop do odprtega morja, ne prepričujejo nas z argumentom, naj obkrožimo ZA, da se konča stvar, pa čeprav dobimo le služnost. Kdor je sposoben malo analitičnega razmišljanja, lahko hitro pride do sklepa, zakaj taka drža in tako obsežna propagandna akcija ...

In to kljub temu, da sem ti dokazal kaj pomeni izraz "junction" oziroma povedano drugače, kaj ne pomeni izraz junction. Predvsem ne pomeni dostopa do odprtega morja. Tako da je povsem irelevantno kaj bomo predložili tribunalu glede meje na morju. Meja v Piranskem zalivu ni bila nikoli določena. Ja, imeli smo suverenost. Ampak to je dejansko stanje. Lahko Janša prinese overjeno potrdilo, da se je dne 25.6.1991 vscal v morje na levem delu Piranskega zaliva ali pa Pahor overjen zaznamek, da je z rokavčki 25.6.1991 preplaval Piranski zaliv, brez da bi ga ustavila hrvaška stran, ampak to ni relevantno. Relevantna bodo mednarodna pravila. In mi smo se že v tem koraku postavili tribunalu kot izhodišče nalogo, naj določi "junction", ne pa "access".

Ja, dobili bomo stik oz. junction. Ne bo pa to prost dostop do odprtega morja.

Korektno pa bi bilo, da se ljudem pri odločanju pove resnico, da ICJ v Haagu, v več kot 100 letnem obdobju delovanja, izraza junction še NIKOLI ni uporabilo za dostop do odprtega morja. Za to uporablja izraz access. To je dejstvo !!!

Eno je pozdravljat arbitražo kot sredstvo za mirno reševanje sporov, kar počne Vatikan, ZDA, Bruselj in ostali eurokrati, ki sploh niso prebrali AS-a, nekaj povsem drugega pa je debatirati o vsebini AS-a, mednarodnih pravilih in mednarodni praksi sodišč in tribunalov, ki bodo odločalka o naši zgodovinski pravici pomorskega naroda Slovencev.

V taki situaciji, ko je politika in ljudstvo razklano, je edina pravilna rešitev, da se zavrne sporazum v dvomu in da se da politikom in ljudstvu možnost, da se poeenoti. To pa se lahko še vedno, in že v roku enega leta, doseže z novo arbitražo, ki bo zapisala noter jasno in glasno "access", da niti ne načenjam problema "ex aequo et bono". Problem pa seveda je, ker Pahor, Golobič, Kresalova in vladni strokovnjaki, ustvarjajo vzdušje, da ni nobenega doma, da bomo dobili prost dostop do odprtega morja. Vendar žal, dejstva pravijo drugače ...

Politika, ki ni sposobna v 20-ih letih odstraniti nelegalno zgrajenega mejnega prehoda, ali pa nekaj cvetličnih korit po odredbi sodišča RS ...

Morda si pa niti ne zaslužimo svoje države, s takim odnosom ...

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč jst sm se poglobil v zadeve in si po temeljitem razmisleku premislil tako,da bom podprl arbitražni sporazum. Če bo referendum uspel imamo veliko več možnosti,da rešimo problem v naš prid,kakor če se referendumsko vprašanje zavrne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč jst sm se poglobil v zadeve in si po temeljitem razmisleku premislil tako,da bom podprl arbitražni sporazum. Če bo referendum uspel imamo veliko več možnosti,da rešimo problem v naš prid,kakor če se referendumsko vprašanje zavrne.In 100% sem prepričan,da bomo dobili stik z odpritm morjem,kakor bomo tudi rešili ozemlja v Prekmurju in na Snežniku.V primeru uveljavitve sporazuma bo Pahorjevi vladi uspelo nekaj,kar ni nobeni slovenski vladi do sedaj v 20 letih.To je pa rešitev meje s Hrvaško.Mislim,da je vladni predlog najboljši možni in realen predlog.Janša nej pa neha zavajat slovensko javnost z lažnimi zemljevidi.Če bi blo po Janševem mnenju bi že zdavnaj zgubili SLovensko ozemlje.Kar spomnite se,kako je Janša hotel Slovenijo prodati na lahek način hrvatom z skorajšnjim pristankom na Haško sodišče.cc tema...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem zvedel da me v nedeljo ne bo doma tako da glasovanje odpade. bom lahko vsaj neglede na rezultat pluval po rešitvi :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj nehaj že enkrat zavajat okrog koprske luke, ker bodo to, če kdo, uničili naši prihvatizatorji. Navedel sem ti že dovolj primerov, da je luka pri vprašanju meje in izhoda na odprto morje, najmanjši problem.

Spet nabijaš o 'neuspehu'. Kakšen neuspeh? S čem je jamčil oz. jamči Janša za škodo povzročeno z odstopom od sporazuma Drnovšek-Račan in za škodo, ki jo povzroča državi zaradi svojih ozkih strankarskih in osebnih interesov.

Mimogrede, če ne znate brati tekstov v časopisih..slovenska blokada Hrvaške, zaradi vprašanja meje je preteklost, tako kot je to že Ice napisal. Če bo arbitražni sporazum uspešen bo to formula za reševanje vseh mejnih sporov med republikami nekdanje SFRJ, tam kjer se državi ne moreta ali nočeta sami dogovoriti.

Meja je priznana tedaj, ko jo potrdita obe državi in nič prej. Po mednarodnem pravu velja pri nedoločeni meji na morju začasna razmejitev po črti sredine, tako kot je sedaj dejansko stanje na terenu in s katerim baje nismo zadovoljni. Nekateri bi očitno radi, da bi takšno stanje trajalo še naslednjih 20 let.

Takole ti bom povedal...

Da se ne bova prepirala o neuspehu, vzemiva za neuspeh, da na Primorskem izgubimo samo 10000 deloovnih mest in bi ljudje prišli na borzo. Glej sej težave se ne bodo začele takoj po uveljavitvi nekega sporazuma, počakal bodo par let... Najbolj me moti, da mi nekdo, ki nima nič, zafuka kompletno gospodarstvo, sedaj pametuje, kaj je dobro zame. Objavili niso niti ene analize, kakšne bodo finančne posledice. Celo kampanijo so jih pozivali, DA NA ZEMLJEVIDU NARIŠEJO; KAJ JE NAŠE IN O ČEM SE POGAJAMO, pa so zagovorniki takoj zamenjali temo in se sprenevedali.

A je tako težko narisat dve množice in unijo le teh? Se mi zdi, da je to učna snov tretjega razreda osnovne šole...

Primer:

Kupujem rabljen motor, za katerega mi prodajalec sveto zatrjuje, da je najboljši, nikoli na tleh, redno servisiran, realni kilometri... S seboj vzamem naprimer 5 prijateljev. Nobeden nič ne opazi, le enemu se zdi sumljiv var na okvirju. Kmalu bomo postali pozornejši in odkrili še sledi slabega orodja na vijakih, nenenakomerno zažgan izpušni kolektor in podobno... Menda ne pričakuješ, da bom kupil motor pri katerem mi prodajalec skriva dejansko stanje? Le kaj vse se še skriva v notranjosti?

A na ebayu raje kupite robo od nekoga, ki ima 100% pozitiven odziv kupcev, ali rajši od tistega ki ima samo 70% ?

Skratka zadeve od tako slabih prodajalcev, kar Pahor glede na stanje v gospdarstvu je, sigurno ne kupim. Bom raje počakal, da mi bo robo ponudil kakšen bolj resen ponudnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč jst sm se poglobil v zadeve in si po temeljitem razmisleku premislil tako,da bom podprl arbitražni sporazum. Če bo referendum uspel imamo veliko več možnosti,da rešimo problem v naš prid,kakor če se referendumsko vprašanje zavrne.In 100% sem prepričan,da bomo dobili stik z odpritm morjem,kakor bomo tudi rešili ozemlja v Prekmurju in na Snežniku.V primeru uveljavitve sporazuma bo Pahorjevi vladi uspelo nekaj,kar ni nobeni slovenski vladi do sedaj v 20 letih.To je pa rešitev meje s Hrvaško.Mislim,da je vladni predlog najboljši možni in realen predlog.Janša nej pa neha zavajat slovensko javnost z lažnimi zemljevidi.Če bi blo po Janševem mnenju bi že zdavnaj zgubili SLovensko ozemlje.Kar spomnite se,kako je Janša hotel Slovenijo prodati na lahek način hrvatom z skorajšnjim pristankom na Haško sodišče.cc tema...

Kdor ti je to povedal, te malce nateguje. Haško sodišče bi odločalo tudi po načelu zunanje pravičnosti, kar pomeni, da bi mi v tem primeru lahko zahtevali nazaj vsa ozemlja s katerimi so slovenske dežele leta 1918 vstopile v SHS (njihove meje so znane - kasneje meddržavnih pogodb med njimi in Jugo ni bilo) in bi se lažje pogajali na račun povojne kompenzacije med Jugoslavijo in Italijo. Tu tega ne bo mogoče.

Menda se pri ločitvi dveh partnerjev hleda tudi , kaj je eden in drugi v zakon prinesel?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj vem. Men se zdi mimo to, da o tem sedaj narod odloča namesto politike in tako kolektivno delimo krivdo za morebitni neuspeh, sicer pa podpiram reševanje problema.

Je pa danes po e-pošti priromalo tole "pismo bralke" in se kar strinjam z njegovo vsebino.

Pisma bralcev.doc

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!