Skoči na vsebino

Referendum - arbitražni sporazum


ImenitnaPriložnost

Kako boste glasovali na referendumu?  

150 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu?

    • ZA arbitražni sporazum
      46
    • PROTI arbitražnemu sporazumu
      62
    • Ne bom šel glasovat
      26
    • Še ne vem
      16


Priporočene objave

Hm, kaj misliš, da pomeni celotna kompanija? VSI OSTALI politiki...tako, da raje 2x preberi kaj piše.

Verjem da sem zlo dobro prebral in se ob tem čudil, da si navedel samo LDS in SD, npr SDS si pa(najbrž zato ker je tko nepomembna)spregledal. Če dejansko s svojo izjavo misliš vse, potem jih navedi(oziroma se vzdrži premišljenega naštevanja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ima vsa ta šara na zadnji strani z referendumom? trance_28_offtopic.gif

Vse te kratice strank LDS, SD, NSI, BLA, BLA vržeš v lonec, dodaš ščepec soli, ter kuhaš 2 uri. Pokrito pustiš, da se ohladi. Še mlačno serviraš na krožnik.

Menu: politična mineštra, ki še vedno ne ve kako glasovati. Za ali Proti.

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ima vsa ta šara na zadnji strani z referendumom? :topic:

da se je treba najprej razdelit potem pa poklat med sabo ! do konca ! :stupid:

ps

angleži so zopet na avtrijskem (lahko tudi slovenskem) koroškem ! kaj neki čakajo ? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: sami rdečkarji kle.. prokleta golazen.. raus! na volitve, in glasovat PROTI ! rdeči šminkar nas bo uniču..

Tebe pa na mejo v bran domovini :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: sami rdečkarji kle.. prokleta golazen.. raus! na volitve, in glasovat PROTI ! rdeči šminkar nas bo uniču..

no vidiš..kdor dovolj dolgo čez rdeče udriha sam rdeč postane... a prodaš kaj minusov ??'

jaz se še zmeraj držim istega...vsi politiki ne glede na barvo hočejo in tudi nategnejo navadne ljudi ... pa glasuj za ali proti ... enkrat te boli rit , drugič pa uho...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidiš..kdor dovolj dolgo čez rdeče udriha sam rdeč postane... a prodaš kaj minusov ??'

jaz se še zmeraj držim istega...vsi politiki ne glede na barvo hočejo in tudi nategnejo navadne ljudi ... pa glasuj za ali proti ... enkrat te boli rit , drugič pa uho...

:yea1: maš res, vi sam šopajte minuse rdečeee rdečkarji, ahahaha :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: maš res, vi sam šopajte minuse rdečeee rdečkarji, ahahaha :l_01:

tok mlad pa tok črn :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: maš res, vi sam šopajte minuse rdečeee rdečkarji, ahahaha :l_01:

yawn.gif še eden, ki je zablodil iz 125ccm peskovnika. Še minusa si ne zaslužiš grrr.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yawn.gif še eden, ki je zablodil iz 125ccm peskovnika. Še minusa si ne zaslužiš grrr.gif

:lol1: ahahahahaaaa ta je pa huda :D Legendarno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda grem na referendum, ker štejem to kot odgovornost in dolžnost državljana.

Po vsem premisleku bom obkrožil ZA. ZA aritražni sporazum.

Ima pa veliko vlogo pri vsem opozicija, Jelinčič (da ne rečem kaj je) in podobni, ki napihujejo ljudstvo proti.

Veliko ljudi, ki sploh ne ve nič o arbitraži bodo glasovali proti ali pa (hvalabogu) se vzdržali.

Ovce.

Zamerim pa tistim, ki majo vsaj malo pojma o politiki in bi dali glas ZA, pa ne bodo šli, s tem pa naredili škodo Sloveniji.

Ker mislim, da bo končni izid PROTI z žalostjo ugotavljam, da bo moj glas v tem primeru kaplja v morje. Ampak ne smemo tako razmišljati in se iti

čredni nagon.

Zato bi apeliral na vse, ki ne greste, pojdite vseeno ZA obkrožit.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda grem na referendum, ker štejem to kot odgovornost in dolžnost državljana.

Po vsem premisleku bom obkrožil ZA. ZA aritražni sporazum.

Ima pa veliko vlogo pri vsem opozicija, Jelinčič (da ne rečem kaj je) in podobni, ki napihujejo ljudstvo proti.

Veliko ljudi, ki sploh ne ve nič o arbitraži bodo glasovali proti ali pa (hvalabogu) se vzdržali.

Ovce.

Zamerim pa tistim, ki majo vsaj malo pojma o politiki in bi dali glas ZA, pa ne bodo šli, s tem pa naredili škodo Sloveniji.

Ker mislim, da bo končni izid PROTI z žalostjo ugotavljam, da bo moj glas v tem primeru kaplja v morje. Ampak ne smemo tako razmišljati in se iti

čredni nagon.

Zato bi apeliral na vse, ki ne greste, pojdite vseeno ZA obkrožit.

Se dejansko strinjam s tabo(ne morem verjet :)). Jelinčič logično, saj zgublja s tem konkreten del svoje volilne kampanje.

Drugač pa tud, če pade upam, da bo vsaj del javnosti prečital hipokrizijo kritikov. Še posebej JJ, ki se ne bo smel preveč izpostavljati proti, saj mu bodo kolegi v EU ljudski stranki lahko preveč zamerili :whistle:...osebno mi je vstop hrvaške v EU pozitivna stvar. Kdo vsaj malo gleda na gospodarski interes Slovenije je istega mnenja(edino, če nima konkurence iz HR). Slovenskim proizvajalcem se marsikaj olajša s tem, izboljša tržno situacijo na HR tržišču in končno začne s pozabo nacionalnega konflikta...Še vedno sem prepričanja, da je za blagor naroda najbolj pomembna ekonomska neodvisnost/prednost(pred političnimi)

od vseh nasprotnikov, mi je žal edino Bučarja(ga osebno zelo spoštujem), ki je bil v poziciji vplivat na politiko Slovenije, ko so hrvati poslali prošnjo za postavitev začasnega mejnega prehoda Plovanija. Zdaj je pa apriori proti, brez, da se vsaj mal s pepelom posuje

Popravljeno . Popravil kuntakinte
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnica je povsem drugačna. Pukšič in consortes pač vidijo duhove ...

... in brezplačnike ! :naughty:

@RHonda - hvala za apel ! bom še razmislil ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zato bi apeliral na vse, ki ne greste, pojdite vseeno ZA obkrožit.

Ja madona, če pa ti rečeš ...

še zmeri ne grem. :P

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI !!!

Argumentacija pa naslednja ...

1. Ker je Hrvaška dobila Isto in otoke, mi pa na ta račun izgubili Trst z okolico in Gorico.

2. Ker je to dejstvo potrebno pri črtanju meje na morju in kopnem upoštevati, to pa ni možno preko pravil mednarodnega prava, ampak le z načelom ex aequo et bono (zunanja pravičnost oz. rpavičnost zunaj prava).

3. V arbitražnem sporazumu ni zunanje pravičnosti, ampak je equity, kar je notranja pravičnost, torej pravičnost v okviru pravnih pravil.

4. Ker je Žbogar zadnjič v polemiki grdo zavajal javnost ali pa res nima pojma in rekel, da arbitražni sporazum vsebuje zunanjo pravičnost, kar je grobo zavajanje, laž ali nestrokovnost.

Ergo ... PROTI !!!

Dodatni argumenti:

- ker Hrvaška ničesar ne izgublja, ker itak okupira naše kopno ozemlje, 25.6.1991 pa smo imeli nadzor nad celotnim Piranskim zalivom in izhod na odprto morje. Naša izhodišča so minimalistična oz. sploh nikakršna, saj hočemo le svoje in se zanašamo na arbitre. Ti bodo pa odločali na podlagi zbranega gradiva in diplomatskih spretnosti. Tu pa so Hrvati v neizmerni prednosti. Če postaviš na sodišču odškodninski zahtevek, nikoli ne dobiš celotne vrednosti in tudi pri meji je podobno odločanje. To je osnovna pogajalska logika.

Ker EU dolgoročno ne bo preživela. Danes Grčija, jutri Španija, Portugalska, Italija, Irska. Tako ali tako jo gor drži le Nemčija. In enkrat ko EU ne bo več, ne bo Schengena in bodo obnovljene državne meje. Takrat pa se bomo lahko lepo praskali po riti in bo popolnoma vseeno ali so Hrvati v EU ali ne.

Argumenti ZA so pa sploh nesmiselni.

- naveličanost ljudi. Vendar z arbitražo so meje za VEČNO določene. Glejte dolgoročno. Kaj je 20 let spora, če ostaneš za 2000 let brez morja.

- mednarodna izoliranost. To je največji bullshit. Hrvaško se lahko še vedno spusti v EU. Poleg tega Grčija blokira Makedonijo zaradi imena, v Bruselj pošilja lažne bilance ipd. pa ni mednarodno izolirana.

- ugled Slovenije. To je nesmisel. Hrvaška se dosedaj ni držala nobenega dogovora (npr. Drnovšek-Račan), pa ni zato njen ugled v EU nič manjši, nič večji.

Skratka.

PROTI !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI !!!

Argumentacija pa naslednja ...

1. Ker je Hrvaška dobila Isto in otoke, mi pa na ta račun izgubili Trst z okolico in Gorico.

2. Ker je to dejstvo potrebno pri črtanju meje na morju in kopnem upoštevati, to pa ni možno preko pravil mednarodnega prava, ampak le z načelom ex aequo et bono (zunanja pravičnost oz. rpavičnost zunaj prava).

3. V arbitražnem sporazumu ni zunanje pravičnosti, ampak je equity, kar je notranja pravičnost, torej pravičnost v okviru pravnih pravil.

4. Ker je Žbogar zadnjič v polemiki grdo zavajal javnost ali pa res nima pojma in rekel, da arbitražni sporazum vsebuje zunanjo pravičnost, kar je grobo zavajanje, laž ali nestrokovnost.

Ergo ... PROTI !!!

Dodatni argumenti:

- ker Hrvaška ničesar ne izgublja, ker itak okupira naše kopno ozemlje, 25.6.1991 pa smo imeli nadzor nad celotnim Piranskim zalivom in izhod na odprto morje. Naša izhodišča so minimalistična oz. sploh nikakršna, saj hočemo le svoje in se zanašamo na arbitre. Ti bodo pa odločali na podlagi zbranega gradiva in diplomatskih spretnosti. Tu pa so Hrvati v neizmerni prednosti. Če postaviš na sodišču odškodninski zahtevek, nikoli ne dobiš celotne vrednosti in tudi pri meji je podobno odločanje. To je osnovna pogajalska logika.

Ker EU dolgoročno ne bo preživela. Danes Grčija, jutri Španija, Portugalska, Italija, Irska. Tako ali tako jo gor drži le Nemčija. In enkrat ko EU ne bo več, ne bo Schengena in bodo obnovljene državne meje. Takrat pa se bomo lahko lepo praskali po riti in bo popolnoma vseeno ali so Hrvati v EU ali ne.

Argumenti ZA so pa sploh nesmiselni.

- naveličanost ljudi. Vendar z arbitražo so meje za VEČNO določene. Glejte dolgoročno. Kaj je 20 let spora, če ostaneš za 2000 let brez morja.

- mednarodna izoliranost. To je največji bullshit. Hrvaško se lahko še vedno spusti v EU. Poleg tega Grčija blokira Makedonijo zaradi imena, v Bruselj pošilja lažne bilance ipd. pa ni mednarodno izolirana.

- ugled Slovenije. To je nesmisel. Hrvaška se dosedaj ni držala nobenega dogovora (npr. Drnovšek-Račan), pa ni zato njen ugled v EU nič manjši, nič večji.

Skratka.

PROTI !!!

Hvala, si prvi, ki je malo jasno in razumljivo napisal zakaj. (vključno z mano).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policija bi morala po službeni dolžnosti intervenirati in odstraniti mejni prehod Plovanija pa magari s pomočjo vojske.

Točno tako. Kolikor mi je znano so Hrvatje zaprosili Slovenijo, če lahko postavijo začasno mejno točko v obliki kontejnerja zaradi neugodnih terenskih razmer. Mi smo jim to dovolili, nato pa so ga tekom let zabetonirali. Seveda drugega kot pošiljanje protestnih not v Zagreb nam ni uspelo narediti. Ker je to jasno razvidno iz dokumentov, bi blo potrebno fizično odstranit objekt. Smo suverena država ali smo hrvaška provinica?!?

Strahopetci nam vladajo in so nam vladali. Druga vrsta oblastnikov pa je imela vratove do vratu namočene v hrvaški drek. Npr. Janša, znani orožar, ki si je napolnil žepe s prodajo orožja Hrvatom. Ne vem pa če je vsem znano, da je zoper njega bila spisana trdna obtožnica (po besedah Kosa), ki pa jo je Brezigarca zavrgla. To je fakt. Tip bi mogu danes sedet v zaporu !!!

Še pričevanja so kako so rezali zabojnike, ker so bili preveliki, da bi jih lahko polne orožja s helihopterjem dostavili na hrvaško stran.

Hrvatje so osvajali ozemlje korak za korakom, oni so samo poskušali kje so naše meje. Ker pa jih nismo ustavili zaradi zgornjih razlogov imamo danes situacijo tako kakršna je.

In potem dobijo ljudje v roke referendumsko vprašanje, vlada pravi eno, opozicija drugo, ratificirajo z navadno večino, pravniki neenotni, ljudstvo razklano.

Ne vem zakaj se v sporazumu ne odloča o ISTRI, ki ni bila Hrvaška, tako bi se tudi Hrvati tresli, da bi lahko izgubili del ozemlja, ki ga zasedajo, ki pa itak nikoli ni bilo njihovo. Poleg tega je slabo izhodišče, da se upošteva stanje na 25.6.1991. Kaj pa pred tem datumom? Glejte stare zemljevide !!!

A bi Hrvati pristali na tako stališče? Seveda NE.

Ker nočem, da se ponovi Koroška in da poleg Trsta z zaledjem in Gorico izgubimo še morje, pa četudi obstaja le 10% možnosti, glasujem PROTI !!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!