Skoči na vsebino

Scanner


Priporočene objave

Nabavil sem scanner in sicer hp scanjet 2300c, 600X1200 resolucijo in 48 bitnimi barvami. Zanimajo me nastavitve za optimalno skeniranje?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem scanner in sicer hp scanjet 2300c, 600X1200 resolucijo in 48 bitnimi barvami. Zanimajo me nastavitve za optimalno skeniranje?

Hvala!

Večinoma so na embalaži in v specifikaciji skenerja navedene ločljivosti lažne. Izdelovalci namreč vgradijo tipala z ločljivostjo denimo 300x300 ali 300x600 ali 600x600 pik, potem pa iz dejansko poskenirane slike naredijo s pomočjo gonilnika tako sliko z večjo ločljivostjo - s pomočjo matematičen interpolacije. Po domače - goljufajo.

Ker so izdelovalci različni in uporabljajo različne metode, so tudi optimalne nastavitve različne :)

Odvisno pa je tudi od tvojih potreb...

Če boš skeniral sliek za objavo v internetu, nastavi manjšo ločljivost, če bi rad slike potem barvno tiskal, nastavi večjo. Nikakor pa ne uporabljaj največje možne ločljivosti, ker to ni najboljša...

Od izbrane ločljivosti (in velikosti slike, ki jo skeniraš seveda) je odvisna tudi velikost datotek... Večje kot so, več placa na disku boš ponucal in bolj bo računalnik premleval, ko boš te slike odpiral v programu za pregledovanje ali obdelavo...

Tako da - v bistvu je najbolj priporočljivo, da se malo poigraš.

Aja, pa še mal reklame nardim - pri Založbi Pasadena (www.pasadena.si) je pred dobrim letom izšla knjiga z naslovom Digitalna fotografija in optično branje (nekaj takega), ki sem jo jaz prevajal - namenjena je začetnikom... Heh - priporočam nakup (če si začetnik seveda) :-) V njej je okoli digitalne fotografije in skeniranja lepo pojasnjeno veliko osnovnih pojmov... Optimalne nastavitve, zahteve, pogoji, zmogljivosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kej koštajo skenerji

Moj je bil 20k SIT v akciji pri M...S...... Najnižje cene, vsaj kar sem jih gledal so tam od 14 000 SIT dalje (bil en BENQ, ker nisem poznal firme, rajši vzel HP in dal malo več dinarja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kej koštajo skenerji

Moj je bil 20k SIT v akciji pri M...S...... Najnižje cene, vsaj kar sem jih gledal so tam od 14 000 SIT dalje (bil en BENQ, ker nisem poznal firme, rajši vzel HP in dal malo več dinarja).

Sam de je firma pa čeprov je zjeban :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kej koštajo skenerji

Moj je bil 20k SIT v akciji pri M...S...... Najnižje cene, vsaj kar sem jih gledal so tam od 14 000 SIT dalje (bil en BENQ, ker nisem poznal firme, rajši vzel HP in dal malo več dinarja).

BenQ se je prej imenoval Acer Communications & Multimedia Group...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kej koštajo skenerji

Moj je bil 20k SIT v akciji pri M...S...... Najnižje cene, vsaj kar sem jih gledal so tam od 14 000 SIT dalje (bil en BENQ, ker nisem poznal firme, rajši vzel HP in dal malo več dinarja).

Sam de je firma pa čeprov je zjeban :wink:

Kako pa veš, da je zjeban. Sedaj ko sem ga malo testiral sem ugotovil, da deluje prav super :roll: :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa kej koštajo skenerji

Moj je bil 20k SIT v akciji pri M...S...... Najnižje cene, vsaj kar sem jih gledal so tam od 14 000 SIT dalje (bil en BENQ, ker nisem poznal firme, rajši vzel HP in dal malo več dinarja).

Sam de je firma pa čeprov je zjeban :wink:

Kako pa veš, da je zjeban. Sedaj ko sem ga malo testiral sem ugotovil, da deluje prav super :roll: :roll: :wink:

sam tko, k ga eni uzamejo tut če ne dela kukr bi mogu. de se loh pol pohval :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se s tem modelom bolj težko človek hvali, ker imam občutek, da je to bolj srednji nižji razred, ne pa tak da bi se lahko ne vem kako hvalil. :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri skenerjih je fajn ločiti med optično (dejansko) in maksimalno (interpolirano) ločljivostjo. Za kvalitetne slike pomaga, če načeloma nikoli ne skeniramo preko optične ločljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!