Skoči na vsebino

Passat TDI čuden zvok


_gagy_

Priporočene objave

LP...zopet imam eno težavico s passatom TDI 130 (2001)....včasih ko dam na gas, se iz mašine zasliši zvok po vodi, kot da bi jo pognal po nekih ceveh...moram rečt, da mi trenutno spušča keler....in ga moram porihtat, do sedaj sem dolival vodo....ali je možno, da je največja verjetnost zvoka zarad kelerja? al je bolj verjetno, da mi blok spušča?....hvala lepa...LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pamet bi rekel, da imaš v sistemu zrak in se zato sliši pretakanje vode po ceveh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je ze cudno zdelo od kdaj imajo passati montirano klet v avtu....

dobra ice... :lol1: čeprav pri nemcih navsezadnje ne bi bilo nič čudnega ... huda oprema pa to... :P

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP...zopet imam eno težavico s passatom TDI 130 (2001)....včasih ko dam na gas, se iz mašine zasliši zvok po vodi, kot da bi jo pognal po nekih ceveh...moram rečt, da mi trenutno spušča keler....in ga moram porihtat, do sedaj sem dolival vodo....ali je možno, da je največja verjetnost zvoka zarad kelerja? al je bolj verjetno, da mi blok spušča?....hvala lepa...LP!

Ti samo čakaj s hladilnikom in boš v kratkem moral menjat tesnilo glave motorja!

Sicer pa pri Pasatih, če iz motorja slišiš kake čudne zvoke je skoraj vedno šponer jermena ali jermenica alternatorja,če ima sklopko za prosti tek (freilauf)! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi pa lahko bila vodna pumpa... čisto tako sem omenil , iz izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP...zopet imam eno težavico s passatom TDI 130 (2001)....včasih ko dam na gas, se iz mašine zasliši zvok po vodi, kot da bi jo pognal po nekih ceveh...moram rečt, da mi trenutno spušča keler....

reče se kvečjemu kiler, kar je izpeljanka iz küller (nemško)

drgač pa hladilnik tekočine (vode ali olja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno se sliši zrak v sistemu, z hladilnikom tekočine pa res ne odlašaj, ker znajo bit posledice hude (drage).pelji mehaniku,naj pregleda sistem, napako se da da odpravit z lotanjem ali nakupom drugega (70 €)-odvisno od letnika )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil pri mehaniku...na spodnji levi strani spušča (KILER - za tiste, ki jih zmede beseda keler)...mam že novega, danes montiram...100 eur sem dal, pa še termostikalo moram zamenjat, včasih kar pade števec temperature...Z glavo zaenkrat ni nič narobe...smo testiral, tak da moram sam hlajenje uredit...LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reče se kvečjemu kiler, kar je izpeljanka iz küller (nemško)

drgač pa hladilnik tekočine (vode ali olja)

khmnja, kühler je bolj pravilno in ce se ze paci bi naj bilo kuler (ker hladi, ne ubija); n.pr. je kerher (kärcher; kot wap, samo druga znamka) in ne kirher (ker ima bolj malo s cerkvijo veze).

ä - izgovorjava e

ü - izgovorjava u

ö - izgovorjava o

tako za BTW, da se ne bomo o raznih morilcih in cerkvenikih pogovarjali.

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmnja, kühler je bolj pravilno in ce se ze paci bi naj bilo kuler (ker hladi, ne ubija); n.pr. je kerher (kärcher; kot wap, samo druga znamka) in ne kirher (ker ima bolj malo s cerkvijo veze).

ä - izgovorjava e

ü - izgovorjava u

ö - izgovorjava o

tako za BTW, da se ne bomo o raznih morilcih in cerkvenikih pogovarjali.

:topic:

sicer :topic: .. ue.... kueler...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

monsinjore tumper, verjemi da osebno zelo dobro znam izgovarjati ä, ö, ü - napisal sem za slovence izven podrocja prekmurja in prlekije, ki ne obvladajo tünke, vöre in podobnih stvari, kako se bi naj v nepopolnem smislu izgovarjale omenjene crke. ker pride tudi na nacionalni tv pri raznih velecenjenih, a v tem smislu zelo slabo podkovanih, napovedovalcih vcasih do taksnih cvetk, da mi mortadela s kruha pade - od smeha.

ker türk se naj ne bi izgovarjal tirk ampak turk, ce ze. samo za primer. da o kaksnih zimskosportnih prenosih ne zacenjam; komedija celo zimo, poslusati slovenske komentatorje. :blink::wacko::lol1:

ampak sedaj smo ze res :topic:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!