Skoči na vsebino

OPEL VECTRA ???


axxxi

Priporočene objave

Začel sem razmišljati o nakupu karavana. Ko sem pričel z pregledovanjem ponudbe mi je v oči padla vectra. Avto mi je zelo všeč cena je odlična primer (vectra caravan 2.0 dti, l.00, 50.000 km, 2,4 mio).

Nasveti !!! ZA PROTI (Argumentiraj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na sejmu gledal Opel Vectra 2.0 dti, letnik 99/11, kovinsko temno rdeče barve, prevoženih 58.000km, avtomatska klima, 4xAIRBAG, DCZ, ABS, el. paket, naslon za roko (usnje), meglenke, avtoradio+CD, nastavljiva sedež+volan, brez 1 praskice (lakiran???)... cena: 2.050.000, možnost kredita ali leasinga (30% pologa)

PROTI - se strinjam z SBN

ZA - vse ostalo :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne spada ravo sem,ampak vseeno.........vceraj je nova opel vectra dobila zlati volan na ZDF-ovi izbiri v klasi 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem, jest bi na tvojem mestu za tok keša kej druga raj kupu. To pa zato, ker poznam ene dva tipčka, ki se pretvarjata, da sva zelo zadovoljna z avtom, stroške mata pa 3x večje, kot pa jast na Mondeotu. Slednjemu se tut kvari nekam nenormalno dosti. Drugače pa - stvar okusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem dolgo časa kolebal med Vectro karavan in mondeom, in glede na svetovanje strokovnjakov (rjavenje, veliko okvar pri Vectri), sem se raje odločil za Mondea. In, po letu in pol mi ni niti malo žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe... Mam vectro 98' karavana 2.0 z vso zgoraj opisano opremo....

Prevoženih 178.000 km.

Do sedaj sem moral menjat notranji hladilnik klime, kmalu bom moral menjat zadnje vzmeti~avto je večkrat pošteno naložen.

To je vse.

So to za vas problemi?

PS

Lojzi-tut men ni žal za Vectro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rjavenja: Imam deset let staro Astro pa imam rjavico na levem pragu pred zadnjo steno. Sosed je klepal astro ki ni imela praktično ničdesnega boka. Levi je bil kot nov. Vzrok; Madžari so pozabili zakitati stike na desnem boku. Kar se rjavice tiče bo kakšen WV ali Audi sigurno več zdržal. Je pa vprašanje koliko dolgo ga boš imel. pa tudi kakšni izpuhi znajo biti problematični. Pa do nedavnega so bile oplove dizelske mašine bolj podobne kakšnim ruskim kot pa da nam bi bile za zgled. Hrup, smrad, majhne zmogljivosti. Upam da so nove DITD mašince kaj boljše čeprav se po zmogljivosti ne morejo še ravno kosati s TDI in HDI.

Mi je pa sumljivo predvsem ta podatek da praktično v 2 letih zgubi polovico svoje vrednosti. Vzrok????? Sicer pa tudi Ford glede tega ni nič boljši. Če pa razbiješ avto takega razreda pa znajo biti nemci presneto dragi medtem ko so francozi pri določenih stvareh tudi do polovice cenenjši. Te podatke so nekoč objavljali v Sobotni prilogi dela. Zajeti so bili Airbagi luči, blatniki, plastika izpuh in še nekaj podobnihh delov.

Sicer pa mogoče si tudi jaz omislim drugo leto nekaj podobnega. Najbolj mi diši Pasat ampak $$$$ tako da bo treba pošteno razmisliti preden se bom poslovil od približno 2,5mio. No mogoče pride v poštev še kakšna Laguna že naslednje leto z Dci motorjem.

sicer je pa tako da danes pelje avtomobil elektronika ki pa je premalo preizskušena in zato nikdar ne veš kdaj bo crknila in so si zato vsi avtomobili medseboj zelo podobni. (lahko ti zelo dobro služi zelo dolgo lahko so pa vedno problemi z njim.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe... Mam vectro 98' karavana 2.0 z vso zgoraj opisano opremo....

Prevoženih 178.000 km.

Do sedaj sem moral menjat notranji hladilnik klime, kmalu bom moral menjat zadnje vzmeti~avto je večkrat pošteno naložen.

To je vse.

So to za vas problemi?

PS

Lojzi-tut men ni žal za Vectro...

Bodi srečn, da si mel srečno roko pri izbiri. Ker eni je nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rjavenja: Imam deset let staro Astro pa imam rjavico na levem pragu pred zadnjo steno. Sosed je klepal astro ki ni imela praktično ničdesnega boka. Levi je bil kot nov. Vzrok; Madžari so pozabili zakitati stike na desnem boku. Kar se rjavice tiče bo kakšen WV ali Audi sigurno več zdržal. Je pa vprašanje koliko dolgo ga boš imel. pa tudi kakšni izpuhi znajo biti problematični. Pa do nedavnega so bile oplove dizelske mašine bolj podobne kakšnim ruskim kot pa da nam bi bile za zgled. Hrup, smrad, majhne zmogljivosti. Upam da so nove DITD mašince kaj boljše čeprav se po zmogljivosti ne morejo še ravno kosati s TDI in HDI.

Mi je pa sumljivo predvsem ta podatek da praktično v 2 letih zgubi polovico svoje vrednosti. Vzrok????? Sicer pa tudi Ford glede tega ni nič boljši. Če pa razbiješ avto takega razreda pa znajo biti nemci presneto dragi medtem ko so francozi pri določenih stvareh tudi do polovice cenenjši. Te podatke so nekoč objavljali v Sobotni prilogi dela. Zajeti so bili Airbagi luči, blatniki, plastika izpuh in še nekaj podobnihh delov.

Sicer pa mogoče si tudi jaz omislim drugo leto nekaj podobnega. Najbolj mi diši Pasat ampak $$$$ tako da bo treba pošteno razmisliti preden se bom poslovil od približno 2,5mio. No mogoče pride v poštev še kakšna Laguna že naslednje leto z Dci motorjem.

sicer je pa tako da danes pelje avtomobil elektronika ki pa je premalo preizskušena in zato nikdar ne veš kdaj bo crknila in so si zato vsi avtomobili medseboj zelo podobni. (lahko ti zelo dobro služi zelo dolgo lahko so pa vedno problemi z njim.)

Huh, francozi so šele dragi, kar se rezervnih delov tiče. Ravno zadnjič sem gledal, da je zadnja šipa za BMW 5-ko 3/4 cene Citroena C3. Pa naj še kdo govori, da so Francozi poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

francozi so poceni pri nekaterih rezervnih delih (normalni servisni),pri drugih ne (kaksni specialni deli za hidravliko npr.).bajdrazje je pri cit veliki servis za 80k ali 160k km,ko morajo polovico avta razdreti,da lahko menjajo jermen. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

axxxi, kaj pa Laguna Break, mislim da je tud v tem rangu nekje...

FUL DRAŽJE !!! usaj 500 ksit

Drugače pa bi mel itak raj laguno ker sem z renault-om fuuuuul zadovolen :D :D :D

P.S. :!: Sam bi mel tanovo laguno :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

axxxi, kaj pa Laguna Break, mislim da je tud v tem rangu nekje...

FUL DRAŽJE !!! usaj 500 ksit

Drugače pa bi mel itak raj laguno ker sem z renault-om fuuuuul zadovolen :D :D :D

P.S. :!: Sam bi mel tanovo laguno :!:

Ah, pol si pa kej druzga kup kr laguno ma že ful folka. Kr naenkrat so jo šli usi kupt :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam za premislek SEAT vario 1.9 SDI :?: :lol:

Misliš Cordobo. Pa to je rang do dva nižji avto ( res pa je pol cenejši ) Tale SDI motor komaj premakne to reč.

Še dobr da yugo-ta kdo ne priporoča :)

Drugače se pa kakega Mondeo-ta da dobiti dokaj ugodno v tem rangu.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

francozi so poceni pri nekaterih rezervnih delih (normalni servisni),pri drugih ne (kaksni specialni deli za hidravliko npr.).bajdrazje je pri cit veliki servis za 80k ali 160k km,ko morajo polovico avta razdreti,da lahko menjajo jermen. :roll:

Zadnja šipa za avto ni specialni del. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mondeota lahko pri Šerbineku dobiš na kar ugodno verzijo. Mislim, da sem gledal, da 98 letnik dobiš za 1.200.000, 2.0 mašina. Za 1.400.000 dobiš že takega z usnjem in felnami. Ghia varjanta pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam za premislek SEAT vario 1.9 SDI :?: :lol:

Misliš Cordobo. Pa to je rang do dva nižji avto ( res pa je pol cenejši ) Tale SDI motor komaj premakne to reč.

Še dobr da yugo-ta kdo ne priporoča :)

Drugače se pa kakega Mondeo-ta da dobiti dokaj ugodno v tem rangu.

LP,

Klemen

Klemen, tukaj pa si ga krepko pihnil mimo, kar se tiče motorja 1.9 SDI.

Niti slučajno pri tem motorju (47KW -64 KS) ni fora v končni hitrosti, ki znaša po števcu okoli 175 km/h. Nikoli ne bi kupoval vozila po tem kolika mu je končna hitrost. Ta ni primarnega pomena. Pri SDI gre izključno za ekonomičen varčen in še vedno za dokaj zmogljiv motor, ki povprečnemu vozniku popolnoma zadostuje. Tudi emisijski plini so popolnoma v skladu z EURO II.

Se pa strinjam, da je SEAT VARIO za rang v nižjem cenovnem razredu.

Klemen pa še to. Rocky ne vozi dizela. Imam pač službo, ki mi omogoča peljati marsikateri avto in glede na to, da v osnovi prihajam iz mehankarije sem prepričan, da znam dokaj realno oceniti vozilo in njegove sposobnosti. Mi pa plehnate škatle ne pomenijo nič posebnega kot nekaterim, ki jim pomeni ˝dober˝ avto statusni simbol :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja tudi jaz ko sem kupoval sem gledal to vectro karavan pa še s sport opremo je bila cena od 2.300.000 - 2.700.000 ampak od teh švercerjev tukej ne kupim nič, ker kupujejo avte po nemčiji ki imajo 200.000+ km in jih potem vrtijo nazaj, večina avtov je pa uvoženih. Če dobiš dobrega je pomoje kar v redu naložba čeprav sem se jaz potem odločil za passata karavana 1.9TDI 90KM, kar je za moj način vožnje čist dost pa važno je da se poceni vozim, za pospeške pa končno imam pa motor.

Čeprov mal poglej pa rajš 1 let starejšega passata najdi pa magari limuzino če ne boš ne vem kaj vozil je boljša naložba čeprav ima tudi svoje hibe o katerih bi se dalo pisati še in še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja tudi jaz ko sem kupoval sem gledal to vectro karavan pa še s sport opremo je bila cena od 2.300.000 - 2.700.000 ampak od teh švercerjev tukej ne kupim nič, ker kupujejo avte po nemčiji ki imajo 200.000+ km in jih potem vrtijo nazaj, večina avtov je pa uvoženih. Če dobiš dobrega je pomoje kar v redu naložba čeprav sem se jaz potem odločil za passata karavana 1.9TDI 90KM, kar je za moj način vožnje čist dost pa važno je da se poceni vozim, za pospeške pa končno imam pa motor.

Čeprov mal poglej pa rajš 1 let starejšega passata najdi pa magari limuzino če ne boš ne vem kaj vozil je boljša naložba čeprav ima tudi svoje hibe o katerih bi se dalo pisati še in še.

Kako se v dveh letih naredi 200.000+km mi je skoraj nejasno. Pomisli približno 300km dnevno oziroma 5ur vožnje na dan povprečno.

Če pa drugače pogledaš je pa seveda vse možno. Ponavadi imajo tudi servisne knjige ki pa so seveda spet lahko prilagojene.

Daj napiši iz prve roke hibe TDI motorjev. Pri 115 KM sem slišal da so bili na začetku problemi z glavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!