Skoči na vsebino

Včasih zamenjaš celo štalo konjev za enega samega?


Mačica

Priporočene objave

No, jst sm ga včeri prvič in mi je ful všeč. Sem opazila, da nisem edina tlele na forumu, zato vas pozivam, da se oglasite vsi konjeljubci, pa rečemo kako na to temo. Moji prvi vtisi so kr fini in upam, da bom še kdaj imela priliko probat in zadevo izpopolnit.

Predvsem pa bi bilo fajn, če bi kdo napisal tut kaka pravila pa na kaj je treba pazit pa vtisi pa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najstniških letih sem kar jahal domačo kobilo. Ko me je včasih stresla me tisti mesec ni več občutla na hrbtu. Če te skipa ti kar zna nagnat strah v kosti. Dokler nismo uničevali raznih tomosakijev in Zastav je bil to moj prvi nekoliko bolj adrenaliski " nedeljski šport" Sedaj pa že kakšnih 5 let nisem občutil konjskega hrbta. Aja pa še to jahal sem brez sedla samo z jermenom in paščki za moje noge okoli konjskega trebuga pa je bil kljub temu užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, kar cool je... midva z Lee Dee sva na Kubi prvič probala, pa še to na enih ultra-krotkih in presušenih konjih...

Liked it...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaham že cca 14 let in imam od leta 98 svoje konje. Trenutno enega - nakurjenega arabskega žrebca. Jasno, da ga moram redno jahat (najmanj 2-3x tedensko), sicer se mu odf... :D Od vseh športov (rekreacij), je ravno konjeniški najbližji našemu osnovnemu poslanstvu 8) Recept za idealen dan: z motorčkom do hleva pa na konjčka pa nazaj z motorčkom. Sicer pa v hlevu razpolagam še z enim kastratom, ki bi z veseljem nosil (tudi) kakega motorista (še raje pa motoristko) :lol:

Lokacija: Rob na Dolenjskem (35 km od Ljubljane proti Velikim Laščam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst sm ga včeri prvič in mi je ful všeč. Sem opazila, da nisem edina tlele na forumu, zato vas pozivam, da se oglasite vsi konjeljubci, pa rečemo kako na to temo. Moji prvi vtisi so kr fini in upam, da bom še kdaj imela priliko probat in zadevo izpopolnit.

Predvsem pa bi bilo fajn, če bi kdo napisal tut kaka pravila pa na kaj je treba pazit pa vtisi pa.....

Heh, jaz mam nekaj malega izkušenj... Ampak od zadnjega padca zlo malo (jebeš kobilo živčno brez sedla...).

Stvar gre tako - najprej nekaj tečajev, ene par deset ur pod taktirko učitelja, pol pa solo na teren, p možnosti kje v hribih al ina podeželju.... Pol pa svojga konjiča, pa vsak dan 2-krat gnoj kidat pa trenink.

Verjetno lahko potem motor kar prodaš ;-)

Meni je blo sicer ravno obratno - konji imajo psiho, motor je nima. Ma samo konje ;-) Sem se usral nazadnje ko sem dol letel v tla tako zelo, da že več kot 1 leto nisem nazaj gor zlezel...

Aja - če boš resno trenirala, si daj na stran kakšno obleko samo za konja, da ne boš vedno smrdela po hlevu ;-) (jaz pametnjakovič sem prvič ko sem hodil na tečaj prišel v najlepši žametni jaknici, najlubših kavbojkah in rutki, da sem ja bil najlepši tam - heh, pol pa smrdel ko hudič ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="SymRu

Heh, jaz mam nekaj malega izkušenj... Ampak od zadnjega padca zlo malo (jebeš kobilo živčno brez sedla...).

Stvar gre tako - najprej nekaj tečajev, ene par deset ur pod taktirko učitelja, pol pa solo na teren, p možnosti kje v hribih al ina podeželju.... Pol pa svojga konjiča, pa vsak dan 2-krat gnoj kidat pa trenink.

Verjetno lahko potem motor kar prodaš ;-)

;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je luštno, pa hudičevo adrenalinsko, če se s konj pa osu ne zastopta čist tko kot je treba.

Primer: Osu bi šu naravnost, koj pa desno (mu travca diši), osu pizdi pa cuka, koj pa otresa, pa svojo uvelavla. osu še bol cuka pa vleče pa vpije, koj ma pa dost, pa gasa, pa zadne noge u luft, pa levo pa desno, tko da na konc osu koju za vratom visi, pa kolne ko jeshar. :lol: :lol:

Al pa še bol neumna. Osu pa koj že lepo eno urco šetata po gozdu po hribih. Osu misli, joj si priden kojček, zdej pa lahk tist jabček na tleh pobereš za nagrado. Koj betico dol pa gric, gric, pa mu ena noga klecne pa na kolena pade. Osu misli, joj, bogi kojček, bom dol stopu, boš laži se pubrau. Pa da eno nogo na tla, težo najno prenese, koj pa takrat u luft, osu pa po luft, pa na ploh na hrbet na pot parkira. Ga še dva mesca zlomlen rebrček žgečka. :lol: :lol: :lol:

No, k'so dobre stvari zmeri tri, pa še eno:

Osu pa sposojen koj v skupini turistov. Osu pomaga vodji grupe, pa drži rep grupe, pa pomaga da se kdo ne zgubi ipd. Mal pred koncem osu reče, zdele pa mal galopa za dušco. Mal počakat pa Gasaaa! Ja sam koj se hoče na repu grupe spet ustavt, osu pa ne. Gasaaa koj smotan, levo mimo pa gasaaa. Jok bato osu ne boš! Koj žlajfa, pa predzadnemu v rit prleti. Unmu koju se pa tud zamal zdi, pa brc nazaj, osla v kolen. Uaaaaau, zvezdice na nebu sred belega dne. Mesec bolniške!

No tako, take so nekatere oslovsko kojske dogodivšne!

Drgač pa jahači, mlin je zakon! :twisted: :lol: :lol:

LP Iiiiiiiaaaaaiiiiiiaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si to jahala, na legnu pri country klubu?

preden smo imeli konja smo tudi hodili jezdit drugam in je bilo vse lepo, prideš ga osedlaš in greš, sedaj koje pri hiši je pa toliko reči za postorit, da se na konja spravimo zelo poredko, edino otroke še spravimo enkrat na mesec gor, ostalo je pa bolj tako. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, eno vprašanje. A to vsi prakticirate arabce pa angleže, morbit islandce, skratka toplokrvce, ali tudi hladnokrvce?

Ni bolj divje, kot dve nori hladnokrvni kobili spomlad na kmečki voz prklopit, pa gasaaaaa po dolin. Pogrešaš varnostne pasove bogami!

Pa na začetk se je boljš mal nazaj usest, ker punce v noriji tud po luft nazaj s kopiti tolčejo. Avto pa bolš, da ne pride nasprot. Je bla pa tud ena taka, da je šla zmeri avto lovit. Rally kot se šika!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem samouk. Sem že ogromno prejahala... največ, ko me je en prosil, naj mu njegovega malo jaham, ker ni imel nikogar, ki bi ga jahal. Vsi,ki se pa spoznajo na konje, pa vejo, da konji spremenijo karakter, če so ujahani, pa ni nikogar, ki bi ga jahali. Sem pa baje naravni talent, kar mi je potrdilo že nekaj ljudi, ki se uvakrja s tem. Imam pač občutek za konje. Sicer pa sem navajena od lonže do terenskega jahanja. Le da sem imela eno slabšo izkušnjo s konjem v galopu na terenu, tak da se sedaj spustim v lahek galop, kako norenje mi pa ne sede, saj imam malo strahu pred tem. Sploh ko enkrat začutiš kako boli, če dol padeš.

Če hodi kdo kam na jahanje, ali pa ima konja, pa ga ne bi motilo, da bi ga jahal nekdo, ki ima sicer kar nekaj kilometrine, pa nobenega izpita (samo v šoli smo bili en teden na ranču Kaja&Grom, kjer so ugotovili, da me osnov ne rabijo učiti), mi lahko komot sporoči, si bom z veseljem vzela čas.

Je pa res, da sem alergična na konjsko dlako, samo me ne moti, ker se mi koža umiri, ko pridem domov in se stuširam. Žal ne morem brez njih in tudi brez česanja ne.

Sicer ga znam pa tudi osedlati, če že nisem malo pozabila.....

Ampak konji so zakon, tudi mojo sobo krasijo fotke lepih primerkov in sem ponosni lastnik velike enciklopedije o konjih (sicer v angleščini).

Konji so zakon!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica,ker jaham že od svojega otroštva-te lahko naučim jahanja...hm...

Vabljena si na O.K. Corall ,ki se nahaja v Zapotoku, pri Kureščku, nad Igom, pri Ljubljani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hodi kdo kam na jahanje, ali pa ima konja, pa ga ne bi motilo, da bi ga jahal nekdo, ki ima sicer kar nekaj kilometrine, pa nobenega izpita (samo v šoli smo bili en teden na ranču Kaja&Grom, kjer so ugotovili, da me osnov ne rabijo učiti), mi lahko komot sporoči, si bom z veseljem vzela čas.

Konji so zakon!!

Kot sem že omenil, v hlevu imam še enega konjiča (Westfalec; cca 178cm na vihru; odlično ujahan; kastrat; ravno prav poskočen), ki je vesel vsake riti na svojem hrbtu (še posebej če je vešča jahanja) :lol: Poleg maneže so okoli domačije krasni tereni :!: Glede na to, da sem tam zagotovo vsak vikend, je možno probat že takoj v soboto 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica,ker jaham že od svojega otroštva-te lahko naučim jahanja...hm...

Vabljena si na O.K. Corall ,ki se nahaja v Zapotoku, pri Kureščku, nad Igom, pri Ljubljani...

Hej, to je moja bivša štala; jaz sem preselil žrebca (na Zapotoku dobro poznajo Adama) 4 km nižje (Rob).

Če si pogosto gori, bi se pa skoraj morala poznat. Me sicer ne poznajo kot fifty-ja ampak kot Dareta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaham že cca 14 let in imam od leta 98 svoje konje. Trenutno enega - nakurjenega arabskega žrebca. Jasno, da ga moram redno jahat (najmanj 2-3x tedensko), sicer se mu odf... :D Od vseh športov (rekreacij), je ravno konjeniški najbližji našemu osnovnemu poslanstvu 8) Recept za idealen dan: z motorčkom do hleva pa na konjčka pa nazaj z motorčkom. Sicer pa v hlevu razpolagam še z enim kastratom, ki bi z veseljem nosil (tudi) kakega motorista (še raje pa motoristko) :lol:

Lokacija: Rob na Dolenjskem (35 km od Ljubljane proti Velikim Laščam).

A lahko jest probam? :D :D :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaham že cca 14 let in imam od leta 98 svoje konje. Trenutno enega - nakurjenega arabskega žrebca. Jasno, da ga moram redno jahat (najmanj 2-3x tedensko), sicer se mu odf... :D Od vseh športov (rekreacij), je ravno konjeniški najbližji našemu osnovnemu poslanstvu 8) Recept za idealen dan: z motorčkom do hleva pa na konjčka pa nazaj z motorčkom. Sicer pa v hlevu razpolagam še z enim kastratom, ki bi z veseljem nosil (tudi) kakega motorista (še raje pa motoristko) :lol:

Lokacija: Rob na Dolenjskem (35 km od Ljubljane proti Velikim Laščam).

A lahko jest probam? :D :D :D :D

Alla

Vabljena :!: Sobota-nedelja; povej kdaj prideš 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, eno vprašanje. A to vsi prakticirate arabce pa angleže, morbit islandce, skratka toplokrvce, ali tudi hladnokrvce?

LP HHV

Hladnokrvci so za vozit, za jahat pa ne najbolj (majo tko širok hrbet, da moraš špago narest) :lol: Arabci in angleži pa imajo še primeren temperament (ne rabiš gasa, sam premzo) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja... Tudi jaz sem že velikokrat. Sprva zato, ker sem bila firbčna, potem pa zato, ker me je potegnilo. Moj prvi je bil sicer nekam lesen in nekako neujahan ( preveč so ga imeli zaprtega not), zato je bil temu primerno nervozen in popolnoma neposlušen. Kar naprej ga je nekaj motilo, glavo je obračal levo, desno, se sklanjal, ko je bilo to najmanj potrebno, rezgetal v tri krasne kadar sem si želela miru, bil tiho, ko bi lahko dal kaj od sebe. Najbolj mi je šlo na živce, ker je vedno hotel prehitro preiti iz hoda v kas - bil je nestrpen. Bolj, ko sem prijazno šepetala : " Hod, hooood," bolj se je delal, da me ne sliši. Res sem se trudila, da ga nisem preveč oklepala z nogami, ker je vsak najmanjši premik na njem razumel kot "akcijo" - se pravi kas in včasih celo galop.

Opazila sem, da nama obema najbolj ustrezajo tiste minute prej, preden ga osedlam. Nežno sem ga čohala po grivi, se stiskala k njemu, ga božala po čvrstem telesu in mu šepetala, da lepo diši. Postala sva prava prijatelja. Od takrat naprej nimava več problemov eden z drugim.

Pogosto ga obiščem, mu prinesem kakšno dobroto, ga pobožam in malo razvadim. Na skupne ježe se ne podava več. Morda je sicer to napaka, ker imam občutek, da se je s časom spremenil. Sicer sem ga pa zadnjič videla s prijetno plavolasko - po občutku sodeč je bila to njuna začetna ura. Držim pesti, da jima bo uspelo in upam, da bo upošteval moj nasvet.

Na začetku je treba vendarle dodobra zvaditi hod, pravilno držo, se počasi privajati drug na drugega, biti potrpežljiv...

p.s.

Ime mu je Astor, nahaja se na ranču "Divji zahod" v Baški grapi na Tolminskem. Res dober konj.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica,ker jaham že od svojega otroštva-te lahko naučim jahanja...hm...

Vabljena si na O.K. Corall ,ki se nahaja v Zapotoku, pri Kureščku, nad Igom, pri Ljubljani...

Hej, to je moja bivša štala; jaz sem preselil žrebca (na Zapotoku dobro poznajo Adama) 4 km nižje (Rob).

Če si pogosto gori, bi se pa skoraj morala poznat. Me sicer ne poznajo kot fifty-ja ampak kot Dareta.

Dare-mene poznajo vsi kot Kekca in opravljam ,na območju ljubljanskega barja,in okolice,delo agronoma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hodi kdo kam na jahanje, ali pa ima konja, pa ga ne bi motilo, da bi ga jahal nekdo, ki ima sicer kar nekaj kilometrine, pa nobenega izpita (samo v šoli smo bili en teden na ranču Kaja&Grom, kjer so ugotovili, da me osnov ne rabijo učiti), mi lahko komot sporoči, si bom z veseljem vzela čas.

Konji so zakon!!

Kot sem že omenil, v hlevu imam še enega konjiča (Westfalec; cca 178cm na vihru; odlično ujahan; kastrat; ravno prav poskočen), ki je vesel vsake riti na svojem hrbtu (še posebej če je vešča jahanja) :lol: Poleg maneže so okoli domačije krasni tereni :!: Glede na to, da sem tam zagotovo vsak vikend, je možno probat že takoj v soboto 8)

Ej, jst se takoj javim, če dobim še ene par ur uvajanja zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica,ker jaham že od svojega otroštva-te lahko naučim jahanja...hm...

Vabljena si na O.K. Corall ,ki se nahaja v Zapotoku, pri Kureščku, nad Igom, pri Ljubljani...

Se bova zmenila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si to jahala, na legnu pri country klubu?

preden smo imeli konja smo tudi hodili jezdit drugam in je bilo vse lepo, prideš ga osedlaš in greš, sedaj koje pri hiši je pa toliko reči za postorit, da se na konja spravimo zelo poredko, edino otroke še spravimo enkrat na mesec gor, ostalo je pa bolj tako. :D

Ne vem če je tam še Legen. Saj bi se spomnila ime lastnika, ampak ne zdaj :( Pa ziher ni Cross Country, ker smo se o tem pogovarjali in sicer v tretji osebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava med konji in motorji je zanimiva: pri konju se (vsaj večinoma) lahko zaneseš, da si na varnem vsaj toliko, kot sam pazi nase - npr. v zid se ne bo zaletel (pustimo izjeme) ali pa iz ovinka zletel. Hkrati pa ima svojo voljo, ki ni vedno ena tvoji. Motor pa nima svoje volje, hkrati pa tudi ne pazi nase...no, tako nekako. Včasih sem mislila, da bi imela svojega konja, pa tale varianta s 95 skupaj ni slaba. Vsi v eni garažci in hkrati ven peljani. Jahanje je fino, dol past ni problema, tega me nikoli ni bilo strah, vedno sem nazaj zlezla in nikoli mi nič ni bilo. Pasti z motorjem sem se pa vedno grozno bala, se mi je zdelo, da bi to lahko bil konec sveta...tudi to se spreminja...no, pa če konj pade, se večinoma sam pobere, motor je treba pa dvignit. Sem pa nekaj časa pomagala učiti jahanje, tako da to še znam, če komu koristi, nimam pa opreme, razen svoje, seveda.

LP in veliko užitkov na konjskih hrbtih, to ostaja ena lepših stvari. BMG

Horjo, ko sem tvoje brala, sem se pa res smejala, kako slikovit opis, pa nekako znan.... (jaz sem že tam za Savo hodila, z uzdo in bičem v roki, in spraševala mimoidoče, če so kakšnega konja videli... on je bil pa medtem že lepo v štali in jedel... zgodilo se je pa pri skoku čez vejico, ko sem jaz že "skočila" in bila prepričana, da on tudi, ampak na sredi skoka sem ugotovila, da on v bistvu ni skočil, ampak stoji pred vejo in me prav debelo gleda, kaj delam na drugi strani na tleh,.. in ker sem držala vajeti še vedno v rokah, je samo lepo sklonil glavo, si snel uzdo, pa odšel. Kaj če druzga. Guzzi me vsaj počaka.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!