Skoči na vsebino

Včasih zamenjaš celo štalo konjev za enega samega?


Mačica

Priporočene objave

Primerjava med konji in motorji je zanimiva: pri konju se (vsaj večinoma) lahko zaneseš, da si na varnem vsaj toliko, kot sam pazi nase - npr. v zid se ne bo zaletel (pustimo izjeme) ali pa iz ovinka zletel. Hkrati pa ima svojo voljo, ki ni vedno ena tvoji. Motor pa nima svoje volje, hkrati pa tudi ne pazi nase...no, tako nekako. Včasih sem mislila, da bi imela svojega konja, pa tale varianta s 95 skupaj ni slaba. Vsi v eni garažci in hkrati ven peljani. Jahanje je fino, dol past ni problema, tega me nikoli ni bilo strah, vedno sem nazaj zlezla in nikoli mi nič ni bilo. Pasti z motorjem sem se pa vedno grozno bala, se mi je zdelo, da bi to lahko bil konec sveta...tudi to se spreminja...no, pa če konj pade, se večinoma sam pobere, motor je treba pa dvignit. Sem pa nekaj časa pomagala učiti jahanje, tako da to še znam, če komu koristi, nimam pa opreme, razen svoje, seveda.

LP in veliko užitkov na konjskih hrbtih, to ostaja ena lepših stvari. BMG  

Horjo, ko sem tvoje brala, sem se pa res smejala, kako slikovit opis, pa nekako znan.... (jaz sem že tam za Savo hodila, z uzdo in bičem v roki, in spraševala mimoidoče, če so kakšnega konja videli... on je bil pa medtem že lepo v štali in jedel... zgodilo se je pa pri skoku čez vejico, ko sem jaz že "skočila" in bila prepričana, da on tudi, ampak na sredi skoka sem ugotovila, da on v bistvu ni skočil, ampak stoji pred vejo in me prav debelo gleda, kaj delam na drugi strani na tleh,.. in ker sem držala vajeti še vedno v rokah, je samo lepo sklonil glavo, si snel uzdo, pa odšel. Kaj če druzga. Guzzi me vsaj počaka.)

Ja kaj naj rečem :?: :?: :?: VABLJENI :!: konji so vse, kar čutim ob sebi 8) in kar daje smisel mojemu bivanju :lol: 8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vabljena :!: Sobota-nedelja; povej kdaj prideš 8)

Sam da Gregsija napeglam, da me pripelje........

Gregs je ze napeglan.... Pravi, da v nedeljo, ker v soboto bo ekstra dinarcke za mofo sluzil... :D

Cas?! Kadarkoli, samo ne sredi noci (beri: ne pred 10:00).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazila sem, da nama obema najbolj ustrezajo tiste minute prej, preden ga osedlam. Nežno sem ga čohala po grivi, se stiskala k njemu, ga božala po čvrstem telesu in mu šepetala, da lepo diši. Postala sva prava prijatelja. Od takrat naprej nimava več problemov eden z drugim.

O čem že govorimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazila sem, da nama obema najbolj ustrezajo tiste minute prej, preden ga osedlam. Nežno sem ga čohala po grivi, se stiskala k njemu, ga božala po čvrstem telesu in mu šepetala, da lepo diši. Postala sva prava prijatelja. Od takrat naprej nimava več problemov eden z drugim.

Jaz bi bil tvoj konjiček.

:P :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazila sem, da nama obema najbolj ustrezajo tiste minute prej, preden ga osedlam. Nežno sem ga čohala po grivi, se stiskala k njemu, ga božala po čvrstem telesu in mu šepetala, da lepo diši. Postala sva prava prijatelja. Od takrat naprej nimava več problemov eden z drugim.

O čem že govorimo?

O Astorju. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst morim povedat, da s končki nimam lepih spominov. Ko sem biv majhen, smo se s starši ustavili v Lipici,kjer smo seveda želeli jezdit, s poniji. A glej ga zlomka vsi zasedeni, nakar prpelejo enga "hudička" ker je moj stari reku, de ga bo ži un "ugnav". Hm no po vlkih mukih, se usedem gor in kaj koj dobi popizditis in z mano vred oddivja neznano kam, pobec leti mene je pa tk premetaval, de .... Naenkrat pa se koj ustavi in jst ko katapultiran buf čez glavo. No pa sm šov iz Lipice z "lepimi" spomini po fris in buško na glavi. In kaj sledi??? V osnovni šoli sem imev sošolko Majo Novak iz Gotovlj, ki se je že tedaj profesionalno ukvarjala s konji, valda frajer nardi vtis in ko vstopim v hlev in se sprehodim med boksi me ugrizne konj, tk de jst s konji NIMAM IN NE BOM IMEV VEČ OPRAVKOV :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazila sem, da nama obema najbolj ustrezajo tiste minute prej, preden ga osedlam. Nežno sem ga čohala po grivi, se stiskala k njemu, ga božala po čvrstem telesu in mu šepetala, da lepo diši. Postala sva prava prijatelja. Od takrat naprej nimava več problemov eden z drugim.

Jaz bi bil tvoj konjiček.

:P :oops:

Khm.... hm... V tem ali naslednjem življenju? 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POTENCIALN(I)E JAHAČ(I)CE: V soboto in nedeljo od 10h do 12h, bom pri konjih. Lokacija: Ljubljana - Kočevje, pod Turjakom v vasi Rašica (Trubarjeva rojstna hiša) zavijete desno proti vasi Rob (8km) in nato 2km v smeri proti Kureščku in Igu: vas Podhojni hrib (200m od ceste), prva kmetija. Druga varianta: Ljubljana-Ig, nato Kurešček, Zapotok in skozi Osredek do Podhojnega hriba. Vse poti so označene-sicer pa saj ste motoristi :!: Če se zgubite: 041 561 434.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fifty,

to bi bilo pa luštno. Samo za to soboto nisem ziher. Ampak prej ali slej, z velikim veseljem (a pol ti tud z levo nazdravljaš?). BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fifty,

to bi bilo pa luštno. Samo za to soboto nisem ziher. Ampak prej ali slej, z velikim veseljem (a pol ti tud z levo nazdravljaš?). BMG

Očitno poznaš pravila jahanja v globino. Jasno, samo z levo :!: (To zato, ker z desno držiš vajeti-sčasoma ti pa preide v navado; samo vaditi je treba) :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no a sta videla kako lepo se motorizem in konjereja oz. konjeništvo dopolnjujeta, vsi pozdravljamo z levo. na konju sem še stara šola, pa z obema rokama lepo držim vajeti, rad bi pa probal tudi malo kavbojskega stila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no a sta videla kako lepo se motorizem in konjereja oz. konjeništvo dopolnjujeta, vsi pozdravljamo z levo. na konju sem še stara šola, pa z obema rokama lepo držim vajeti, rad bi pa probal tudi malo kavbojskega stila.

Vajeti v eni roki :!: - se da tudi z angleškim stilom :lol: Samo vaje je treba :wink: To, da imata motorizem in konjereja mnogo skupnih točk, pa drži kot pribito :!: :!: :!:(psihosocialne in filozofske komponente osebnosti motorista in konjeljubca=ZELOOO BLIZU)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, a ce bo oblacno, pa malo rosno, bos tudi gor?! da vem, ce se splaca priti, ker ce te v slabem vremenu ne bo, da ne bomo hodili zaman.. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, a ce bo oblacno, pa malo rosno, bos tudi gor?! da vem, ce se splaca priti, ker ce te v slabem vremenu ne bo, da ne bomo hodili zaman.. :wink:

Oblačno vreme ne moti (jahaš pač brez sončnih očal 8) ). Ma jaz bom tam tudi če bo rosilo. Bom konja skrtačil, pa še kaj se najde...Če ne bomo jahali, bomo pa vsaj kakšen šnopček skupaj dol udarl :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, a ce bo oblacno, pa malo rosno, bos tudi gor?! da vem, ce se splaca priti, ker ce te v slabem vremenu ne bo, da ne bomo hodili zaman.. :wink:

Oblačno vreme ne moti (jahaš pač brez sončnih očal 8) ). Ma jaz bom tam tudi če bo rosilo. Bom konja skrtačil, pa še kaj se najde...Če ne bomo jahali, bomo pa vsaj kakšen šnopček skupaj dol udarl :lol:

Moja prjatlca tut pride 8) .Glede na to, da bo imela s sabo dve hčerkici sam sprašuje, če bosta tut tamali morali šnopčk dol udart al prnesejo ledeni čaj s sabo? :shock: :oops: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Oblačno vreme ne moti (jahaš pač brez sončnih očal 8) ). Ma jaz bom tam tudi če bo rosilo. Bom konja skrtačil, pa še kaj se najde...Če ne bomo jahali, bomo pa vsaj kakšen šnopček skupaj dol udarl :lol:

Moja prjatlca tut pride 8) .Glede na to, da bo imela s sabo dve hčerkici sam sprašuje, če bosta tut tamali morali šnopčk dol udart al prnesejo ledeni čaj s sabo? :shock: :oops: :wink: 8)

:shock: Absolutno ledeni čaj s sabo :!: Razen če sta čez 18 :lol: Sicer pa je pri hiši (kjer je tudi hlev), kar nekaj otrok...se bo že kaj našlo :wink: Bo pa seveda morala prjatlca še za otroke rukn't kakšen štamprle (kot pravimo enoti za šnopček) :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, v nedeljo pricakuj kaksne 4 komade v rdecem bolidu... 8)

Tam nekje med 10 in 12, kot si napisal.. raje recimo okoli 11...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz mam zlo rada konje in ko bom velika si ga bom kupla. Oz. ko bom imela čas za njega, ker za konja potrebuješ čas, če ne je brez veze da ga imaš. Sicer sem pa jahač že kar nekaj let, jezdim pa v Velenju na klubu, pa pri prijateljih ki imajo konje.

Vidim, da vas je kr nekaj ljubiteljev konj, tako da se lahko kdaj zmenimo za kakšno skupinsko ježo na forumskem srečanju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, hvala za prekrasno nedeljsko izkušnjo....... :D :D :D

Alla

MI je bilo v veselje :!: Sicer pa ta prave izkušnje še pridejo, a ne 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty, hvala za prekrasno nedeljsko izkušnjo....... :D :D :D

Alla

MI je bilo v veselje :!: Sicer pa ta prave izkušnje še pridejo, a ne 8)

Se že veselim........... :D :D :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je bilo lepo... sicer nisem jahal, ampak za naslednjic se pa priporocam... ko bom primerno opremljen tako v glavi kot v obleki... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!