Skoči na vsebino

Ste zadovoljni z rezultatom referenduma?


SF

Anketa o zadovoljstvu z rezultatom referenduma  

88 članov je glasovalo

  1. 1. Ste zadovoljni z rezultatom referenduma o zakonu o AS?

    • Da
      49
    • Ne
      39


Priporočene objave

Pa ne misliti, da sem pozabil tisto o kolaborantu evilgrin.gif

Veliko ljudi je obkrožilo ZA v dobri veri, da bomo dobili celoten Piranski zaliv, kot nam pripada zgodovinsko, pravično in dne 25.6.1991 (kljub drugačnim risarskim načrtom vlade). Neakteri so obkrožili ZA, tudi zgolj zato, da bodo imeli končno mir ali ker ne marajo opozicije ali ker ljubijo Pahorja ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Drugi, ki poznajo ali so si pogledali mednarodna pravila, so bili gladko proti.

Ti pa si navaden kolaborant, saj si jasno in glasno napisal, da bo zate uspeh četudi bo meja pomaknjena še par km navzgor po našem ozemlju in to kljub dejstvu, da se bo na arbitraži odločalo izključno o našem ozemlju in niti o delčku hrvaškjega ozemlja. In ne samo, da si kolaborant, si tudi velik nakladač ter provokator, kar si zgoraj še enkrat več pokazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure, vsak tak primer je neke vrste unikum in tudi naš je, saj nedoločena meja izvira iz obdobja povojne ureditve Evrope in risanja meja v tistem času.

Arbitražni sporazum je kompromis s katerim nobena stran ni 100% zadovoljna, nacionalisti pa nikakor in nikoli ne bodo, razen če bi jim kdo izpolnil njihove maksimalne zahteve. Da smo prišli do tega kompromisa smo potrebovali skoraj 15 let in posredovanje EU in ZDA. Karkoli več bi lahko dosegli samo s trmastim izsiljevanjem Hrvaške, za katerega več nimamo realnih argumentov. Vprašanje je, če bi za to dobili podporo ostalih članic EU medtem, ko bi odnosi s Hrvaško bili še naprej slabi.

Ja, jaz se strinjam s tem. Ampak še vedno trdim, da takšne odločitve, ki so odvisne od nekih formalnih predpostavk v nekem sporazumu, ki jih ljudje ne razumemo točno in ne vemo kaj bodo v praksi pomenile, ne bi smele bit prepuščene ljudstvu. Ker ljudstvo ve samo to kar jim servirajo politiki, kot smo videli so interpretacije ene in druge strani tako različne, kot jablka in zavorne ploščice pri motorju in navadni državljani brez strokovnega znanja pač ne moremo presodit katera je pravilna..

Mi vemo sam to, da pač dejansko stanje ni urejeno in da je treba zadevo uredit. Torej jaz se strinjam, da se to končno reši. Ampak to bi morali sprejt in odločit politiki, ki so zato plačani, s pomočjo stroke temeljito preučit zadeve in se potem sami, glede na to katero mnenje bi prevladalo tudi odločit (tudi če bi bilo tam tesno razmerje za ali proti). Preglasovani (ne glede na to kateri bi bili) naj bi lepo pogoltnili cmok, sprejeli to mnenje večine in lepo pred evropsko skupnostjo nastopili enotno in odgovorno. Ne pa prepustit odločitev ljudem, med katerimi je mogoče 10% tistih, ki so glasovali imeli neko realno predstavo o zadevi, ostali so pa pač zgolj verjeli eni ali drugi strani, imeli vsega poln kufr in šli obkrožit nekaj zato da bo že enkrat konc s tem, ali mogoče šli glasovat lih kontra, ker jih živcira Pahor ali Janša ali kdorkoli, itd.. Brezveze. Ampak to je pač šansa za ene, da politično obračunavajo, se nekaj mečejo ven, itd. Plača pa itak narod.

Take odločitve mora sprejemat politika, zato jih volimo, zato so tam, zato jih plačujemo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ljudi je obkrožilo ZA v dobri veri, da bomo dobili celoten Piranski zaliv, kot nam pripada zgodovinsko, pravično in dne 25.6.1991 (kljub drugačnim risarskim načrtom vlade). Neakteri so obkrožili ZA, tudi zgolj zato, da bodo imeli končno mir ali ker ne marajo opozicije ali ker ljubijo Pahorja ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Drugi, ki poznajo ali so si pogledali mednarodna pravila, so bili gladko proti.

No, sam tale medalja ima dve plati veš..

Marsikdo je obrožil proti zato ker so razni Jelinčiči in podobni razlagali, kako se bomo s tem 100% odpovedali suverenosti, morju, itd.. To pač ni res, tega se ne ve dokler ne bo arbitraža za nami.. To je pač zavajanje.

Potem marsikatera mama, ki sploh ne ve kaj pojem arbitraža pomeni, ki ne ve ali je to nekaj za namazat na kruh, ali mogoče kaj tretjega, šla na volišče in obrkožit proti zato, ker je tako stališče zavzela cerkev, ki se nima kej vmešavat v politiko. In če župnik reče, potem bo že prav. Pa to ni za lase privlečena zgodbica, sem bil dolgo v volilni komisiji na vasi in vem kakšni pridejo rezultati.. Pobožni ljudje zavzamejo stališče cerkve, medtem ko iz pogovara takoj vidiš, da se jim niti sanja ne zakaj se gre.

Potem marsikdo je obrožil proti ker ne marajo koalicije ali ker ljubijo Janšo, ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Marsikdo, ki pozna mednarodna pravila (cel kup pravnikov iz pf Lj, drugih pravnih strokovnjakov), je bil gladko za.

Vidiš, gre v obe smeri to. In RAVNO ZATO, se nebi smelo o tem odločati na referendumu!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO NAŠE JUNAKE

vir---http://24ur.com/

Že dolgo ni nihče tkole dvigoval roke

sej face niso tolk pomembne .... bi pa vprašal če koga tale slika na kaj spominja ? :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Brezveze. Ampak to je pač šansa za ene, da politično obračunavajo, se nekaj mečejo ven, itd. Plača pa itak narod.

Take odločitve mora sprejemat politika, zato jih volimo, zato so tam, zato jih plačujemo.

to bi bila pa prijetna osvežitev našega političnega prostora.... če bi se enkrat tako tudi začelo dogajati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nisem zadovoljna....saj je več tujcev kot slovencev,kaj pa naj bi se drugega pričakovalo....saj nimam prot nobenemu nič,še to kr mamo naj mal dajo hrvatom,mal italjanim,mal avstricom in smo......

Ma jaz bi tebe Hrvatom dal ... trojanja37 ...

Kar je je.

Zdej bi blo bol pametno lobirat kaj bodo "naši" zagovorniki se zdilal :)

Nič se ne bodo "zdilali".

Zbrali bodo VSE argumente, pripravili memorandum, uporabili tudi t.im. 'belo knjigo' prejšnje vlade ... in vse to predali arbitrom.

Arbitri ne bodo kar eni trije kekci z motosveta recimo, to je tudi treba vedeti, da bodo to ljudje, ki so že presojali v podobnih zadevah, v sporih med državami, ki jih niso mogle rešiti.

Ne bo mogel biti recimo arbiter SF, ali pa jaz, ali pa Fritz, ali pa anja37 ...

in smo HLAPCI kar slovencem najbolj paše že par desetletij......... Pa kimavci,že odnekdaj v večini seveda

najbolje narediš, če le zase govoriš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je šlo samo 4 miljončke v nič...

tisti , ki so dali leta 1991 svoja življenja za celovito , samostojno in neodvisno Slovenijo se obračajo v grobu ...kajti nič od tega nimamo več... in tukaj ta denar nima nobene vrednosti...

naši politiki - levi in desni brez izjeme - pa so vse skupaj zafurali , namesto da bi se držali dogovora meje na dan 25.06.1991 ki je bil dogovorjen med državama... in ne bi bilo nobenih težav...

tako pa se s svojimi napakami še kitijo ... in zato sem žalosten ... ne zaradi referenduma... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure,

dejstvo je to, da trenutno ne moremo z gotovostjo trditi kaj je naše in kaj ni. in zadevo je treba rešiti! da bomo vedeli na čem smo!

mnogo ljudi je glasovalo "proti" ker so mislili, da bodo s tem vrgli hrvatom polena pod noge. in to je narobe, saj so v veliki zmoti. ta omejenost nekaterih mojih sovolivcev je tista, ki bode!

kakorkoli že, sedaj bodo hrvati morali urediti zadeve in se dogovora tudi držati.

arbitri bodo odločali na podlagi dejstev, ne pa na podlagi sanj, želja in afinitet posamezne stranke.

bo že, a ne?!

sicer pa; hrvaška in eu?

uhhh, kje so še ostala poglavja. samo na stopnjo korupcije pomislim pa se mi že zdi prevelika hruška za njihov ugriz...

se pa vsaj na nas ne bo moglo več v nekem delu s prstom kazati, ko jih bo eu po prstih...

za domovino, po čigavi poti že naprej??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam tale medalja ima dve plati veš..

Marsikdo je obrožil proti zato ker so razni Jelinčiči in podobni razlagali, kako se bomo s tem 100% odpovedali suverenosti, morju, itd.. To pač ni res, tega se ne ve dokler ne bo arbitraža za nami.. To je pač zavajanje.

Potem marsikatera mama, ki sploh ne ve kaj pojem arbitraža pomeni, ki ne ve ali je to nekaj za namazat na kruh, ali mogoče kaj tretjega, šla na volišče in obrkožit proti zato, ker je tako stališče zavzela cerkev, ki se nima kej vmešavat v politiko. In če župnik reče, potem bo že prav. Pa to ni za lase privlečena zgodbica, sem bil dolgo v volilni komisiji na vasi in vem kakšni pridejo rezultati.. Pobožni ljudje zavzamejo stališče cerkve, medtem ko iz pogovara takoj vidiš, da se jim niti sanja ne zakaj se gre.

Potem marsikdo je obrožil proti ker ne marajo koalicije ali ker ljubijo Janšo, ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Marsikdo, ki pozna mednarodna pravila (cel kup pravnikov iz pf Lj, drugih pravnih strokovnjakov), je bil gladko za.

Vidiš, gre v obe smeri to. In RAVNO ZATO, se nebi smelo o tem odločati na referendumu!

Saj to se strinjam, da to vprašanje ni primerno za referendumsko odločanje. Vendar v to godljo nas je spravila vladajoča koalicija. Najprej s tem, ko so celoten postopek vodili tajno, nato ko so ratificirali arbitražni sporazum z navadno večino, čeprav gre za tako pomembno zadevo, ki bo lahko vplivala celo na spremembo Ustave, za katero je logično, da je potrebno ratificirat z 2/3 večino, ne glede na pravnoformalno obliko.

Dejstvo je, da so tudi ti pravni strokovnjaki razklani.

Grad (v mislu nejasnosti Ustave), Pavčnik, Bučar (v smislu pomembnosti vprašanja)... so vsi zapisali, da bi bilo potrebno takšna vprašanja ratificirat z 2/3 večino. Zakonodajna služba DZ je pač pravnoformalno odločila drugače, vendar Pahor bi moral biti toliko odgovoren, da bi najprej poiskal konsenz v DZ. To pišem zato, da sploh vemo zakaj je prišlo do tega nesrečnega referenduma.

Škrk, Sancinova in Tuerk so bili za AS. Škrk je članica SD, Sancinova je Tuerkova asistentka in v pogodbenem razmerju z MZZ-jem.

Proti pa gladko Pogačnik in Pavliha. Torej vidiš, da tudi mednarodna stroka ni tako enotna, kot se ti zdi. In to sem sedaj samo profesorje naštel. Kaj bi bilo šele, če bi še ostale pravnike.

Zdaj je kar je. Bolj pomembno se mi zdi, da se poeenotimo in predložimo dobre argumente tribunalu. Veliko bo odvsino tudi od tega, kdo bo naš arbiter, vendar je tudi to zaenkrat še skrivnost. Upam, da ne bo spet po strankarski pripadnosti to določeno.

Pustimo preteklost in se obrnimo v prihodnost, bi rekel Pahor :=))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno se že takoj po razglasitvi rezultatov pokazalo, da zagovorniki niti slučajno nimajo ideje, niti argmentov s čim naj bi prepričevali arbitre. Drugega si ne znam razlagat, če Kresalova že takoj piska, da je sedaj treba strnit moči da vsi zberejo materjal za memorandum... Zakaj pa pred podpisom sporazuma ni blo pozivov po strnitvi vrst? Najboljše bi bilo sedaj pustit koalicijo, da požre ves drek, ki ga je nasrala na tepih... Sicer je pa Borat govoril, da je to prva strukturna reforma te vlade! Jaz bi si skoraj upal trdit, da so ta sporazum podpisli namenoma, ker vedo, da ne bodo dočakali konca mandata zaradi gospodarskih neuspehov. Torej bi bila naslednja po vsej verjetnosti desna vlada prisiljena s cmokom v grlu reševat mejni problem po vsiljeni metodi in ne tako, kot bi si to sama izpogajala, kakor so nasprotniki tudi sami povedali, pa vsi zbrani dokazi v primeru da zahtevaš že v štartu manj kot imaš sedaj ne pomagajo kaj dosti. Naj sedaj Borat to označi to na svoje semaforju, sam pa čakam naslednje čudaške poteze te vlade... Nagradno vprašanje bi se glasilo: Kateri davek nam bodo sedaj navili? :whistle:

Slovenija res ima talent!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, kako smo slovenclni naivni :closedeyes: , grem reči, da vsaj polovica če ne še več, sploh še zdaj ne ve kaj je volila. Tu zadaj se plete prav gotovo nekaj težkega in se nam sploh ne sanja kaj bodo spacali skupaj. Ma škoda ker je tako .... :trance_33_sleep:

Še dobro, da ti veš, da je zadaj "nekaj težkega", neka zarota očitno, s katero so zmanipulirali folk ... a ne?

Pizda, a je tako težko razumeti?

1) Meja še ni definirana, že vse od osamosvojitve živimo v neurejenih in nedorečenih sosedskih odnosih.

2) Sami se (očitno) ne znamo zmenit.

3) Zato bomo odgovornost odločitve prenesli na tretjo osebo - na arbitražno sodišče, ki bo sestavljeno po vnaprej znani formuli in ki bo pretehtalo vse pomembne podatke, ki jih bo tako naša, kot tudi hrvaška stran posredovala.

4) Na koncu bo odločitev objektivno čimbolj poštena, vsekakor pa bolj uravnotežena, kot če bi bila samo "slovensko poštena" ali samo "hrvaško poštena".

5) NA SREČO ne more odločitev biti tudi "italijansko poštena", temu smo se s tem spretno izognili, sicer bi lahko izgubili komplet Koper, Izolo, Piran ...

Jure, vsak tak primer je neke vrste unikum in tudi naš je, saj nedoločena meja izvira iz obdobja povojne ureditve Evrope in risanja meja v tistem času.

Arbitražni sporazum je kompromis s katerim nobena stran ni 100% zadovoljna, nacionalisti pa nikakor in nikoli ne bodo, razen če bi jim kdo izpolnil njihove maksimalne zahteve. Da smo prišli do tega kompromisa smo potrebovali skoraj 15 let in posredovanje EU in ZDA. Karkoli več bi lahko dosegli samo s trmastim izsiljevanjem Hrvaške, za katerega več nimamo realnih argumentov. Vprašanje je, če bi za to dobili podporo ostalih članic EU medtem, ko bi odnosi s Hrvaško bili še naprej slabi.

Da bi bili pri tem projektu vsi 100% zadovoljni, bi rabili dve obali in dve jadranski morji ... pa še takrat bi nekomu šlo kaj v nos ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz se strinjam s tem. Ampak še vedno trdim, da takšne odločitve, ki so odvisne od nekih formalnih predpostavk v nekem sporazumu, ki jih ljudje ne razumemo točno in ne vemo kaj bodo v praksi pomenile, ne bi smele bit prepuščene ljudstvu. Ker ljudstvo ve samo to kar jim servirajo politiki, kot smo videli so interpretacije ene in druge strani tako različne, kot jablka in zavorne ploščice pri motorju in navadni državljani brez strokovnega znanja pač ne moremo presodit katera je pravilna..

Mi vemo sam to, da pač dejansko stanje ni urejeno in da je treba zadevo uredit. Torej jaz se strinjam, da se to končno reši. Ampak to bi morali sprejt in odločit politiki, ki so zato plačani, s pomočjo stroke temeljito preučit zadeve in se potem sami, glede na to katero mnenje bi prevladalo tudi odločit (tudi če bi bilo tam tesno razmerje za ali proti). Preglasovani (ne glede na to kateri bi bili) naj bi lepo pogoltnili cmok, sprejeli to mnenje večine in lepo pred evropsko skupnostjo nastopili enotno in odgovorno. Ne pa prepustit odločitev ljudem, med katerimi je mogoče 10% tistih, ki so glasovali imeli neko realno predstavo o zadevi, ostali so pa pač zgolj verjeli eni ali drugi strani, imeli vsega poln kufr in šli obkrožit nekaj zato da bo že enkrat konc s tem, ali mogoče šli glasovat lih kontra, ker jih živcira Pahor ali Janša ali kdorkoli, itd.. Brezveze. Ampak to je pač šansa za ene, da politično obračunavajo, se nekaj mečejo ven, itd. Plača pa itak narod.

Take odločitve mora sprejemat politika, zato jih volimo, zato so tam, zato jih plačujemo.

To make a long story short..vsaka odločitev do sodišča je politična in tak je tudi arbitražni sporazum, ki je političen dokument. Pahor je s sodelovanjem v nastanku arbitražnega sporazuma in s strinjanjem z njim prevzel politično odgovornost za posledice. Tako kot je Janša sprejel odgovornost za odstop od sporazuma D-R. To, da politična odgovornost pri nas nič ne pomeni in da enostavno nimamo voliti koga drugega in smo premalo politično izobraženi in aktivni, da bi ponudili neko boljšo alternativo pa je problem Slovenije in konec koncev vseh zahodnih držav. Zato politika pogosto ni več častno zastopanje ljudstva, državljanov, temveč neodgovorno štelanje sistema v interesu posameznih skupin.

Referendum, kot tak pa je eden najbolj pomembnih inštitutov demokracije in meni je žal, da jih pri nas ni več. Je pa res, da zahteva nekaj angažmaja s strani volivcev. Tako kot same volitve. Poslušali smo marsikaj. Nekaj dobrih argumentov je bilo z obeh strani, ogromno vsega pa je bilo čisto zavajanje. Vsak je imel možnost premisliti zadevo, prebrati sporazum in se odločiti. Sama odločitev pa je stvar posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ljudi je obkrožilo ZA v dobri veri, da bomo dobili celoten Piranski zaliv, kot nam pripada zgodovinsko, pravično in dne 25.6.1991 (kljub drugačnim risarskim načrtom vlade). Neakteri so obkrožili ZA, tudi zgolj zato, da bodo imeli končno mir ali ker ne marajo opozicije ali ker ljubijo Pahorja ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Drugi, ki poznajo ali so si pogledali mednarodna pravila, so bili gladko proti.

Ti pa si navaden kolaborant, saj si jasno in glasno napisal, da bo zate uspeh četudi bo meja pomaknjena še par km navzgor po našem ozemlju in to kljub dejstvu, da se bo na arbitraži odločalo izključno o našem ozemlju in niti o delčku hrvaškjega ozemlja. In ne samo, da si kolaborant, si tudi velik nakladač ter provokator, kar si zgoraj še enkrat več pokazal.

Kaj pa TI veš, zakaj je kdo obkrožil? Ti lahko to "veš" kvečjemu zase in za svoje bližnje, pa prijatelja kakega, in to je to ...

Zdaj pa jokcaj naprej, imaš še 2-3 leta časa, da bo arbitraža naredila svoje in da bomo končno dobili mejo, takšno, o kakršni se sami očitno nismo znali dogovoriti.

Saj veš, kako je bilo pri otrocih, ki so se med sabo kregali za igrače? Prišel je strogi oče (ali mama) in vse pobral, ali pa razdelil tako, da je bil mir.

Ja, jaz se strinjam s tem. Ampak še vedno trdim, da takšne odločitve, ki so odvisne od nekih formalnih predpostavk v nekem sporazumu, ki jih ljudje ne razumemo točno in ne vemo kaj bodo v praksi pomenile, ne bi smele bit prepuščene ljudstvu. Ker ljudstvo ve samo to kar jim servirajo politiki, kot smo videli so interpretacije ene in druge strani tako različne, kot jablka in zavorne ploščice pri motorju in navadni državljani brez strokovnega znanja pač ne moremo presodit katera je pravilna..

1) Podcenjuješ "ljudstvo". Nekateri pač vedno tudi kaj drugega, mimo "politične strežbe".

2) Tudi sam si želim, da bi pri nas kdaj prevladal prosvetljeni absolutizem. Žal se to ne bo zgodilo (tako kmalu) ...

sej face niso tolk pomembne .... bi pa vprašal če koga tale slika na kaj spominja ? :hmm:

ja ... na:

f4internationalposter9lw.jpg

to bi bila pa prijetna osvežitev našega političnega prostora.... če bi se enkrat tako tudi začelo dogajati...

Če referenduma ne bi bilo, bi pa kaka slaba polovica folka tulila "to mora biti na referendumu, ne morejo kar politiki sami odločati o TAKO POMEMBNIH stvareh" ...

skratka ... kozarc je napol prazn al pa napol poln ... o tem, kaj je v njem, se pa noben ne sprašuje, glavno, da se s/z (ne)polnostjo ukvarjajo ....

saj je šlo samo 4 miljončke v nič...

tisti , ki so dali leta 1991 svoja življenja za celovito , samostojno in neodvisno Slovenijo se obračajo v grobu ...kajti nič od tega nimamo več... in tukaj ta denar nima nobene vrednosti...

naši politiki - levi in desni brez izjeme - pa so vse skupaj zafurali , namesto da bi se držali dogovora meje na dan 25.06.1991 ki je bil dogovorjen med državama... in ne bi bilo nobenih težav...

tako pa se s svojimi napakami še kitijo ... in zato sem žalosten ... ne zaradi referenduma... :cry:

Ej,a taka paranoja tudi kaj bolečine povzroča - kako pa s tem hendlaš?

BTW, a se ti ne zdi poceni - 2 evra na osebo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bo videti rezultat te ankete...

Zakaj ?

Anketa: Kako boste glasovali na referendumu? (142 član(i) so oddali svoj glas)

Kako boste glasovali na referendumu?

ZA arbitražni sporazum (42 glasovi [29.58%]) Odstotkov glasov: 29.58%

PROTI arbitražnemu sporazumu (61 glasovi [42.96%]) Odstotkov glasov: 42.96%

Ne bom šel glasovat (24 glasovi [16.90%]) Odstotkov glasov: 16.90%

Še ne vem (15 glasovi [10.56%]) Odstotkov glasov: 10.56%

a ti to ni dovolj ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno se že takoj po razglasitvi rezultatov pokazalo, da zagovorniki niti slučajno nimajo ideje, niti argmentov s čim naj bi prepričevali arbitre. Drugega si ne znam razlagat, če Kresalova že takoj piska, da je sedaj treba strnit moči da vsi zberejo materjal za memorandum...

Ne samo to - takoj naj dajo na mizo "pošteno mejo"! :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ljudi je obkrožilo ZA v dobri veri, da bomo dobili celoten Piranski zaliv, kot nam pripada zgodovinsko, pravično in dne 25.6.1991 (kljub drugačnim risarskim načrtom vlade). Neakteri so obkrožili ZA, tudi zgolj zato, da bodo imeli končno mir ali ker ne marajo opozicije ali ker ljubijo Pahorja ali iz katerega drugega razloga kot sem že napisal. Drugi, ki poznajo ali so si pogledali mednarodna pravila, so bili gladko proti.

Ti pa si navaden kolaborant, saj si jasno in glasno napisal, da bo zate uspeh četudi bo meja pomaknjena še par km navzgor po našem ozemlju in to kljub dejstvu, da se bo na arbitraži odločalo izključno o našem ozemlju in niti o delčku hrvaškjega ozemlja. In ne samo, da si kolaborant, si tudi velik nakladač ter provokator, kar si zgoraj še enkrat več pokazal.

Ti, ki vse veš (tudi to, zakaj je nekdo glasoval tako kot je) se spomni, da sem napisal, da mi je vseeno kakšna bo odločitev sodišča, ker jo bom sprejel in spoštoval in ker morebitno pomikanje meje na sever pomeni, da je imela Hrvaška boljše dokaze in argumente in da to, konec koncev, na kvaliteto mojega življenja ne bo v ničemer vplivalo.

Glede vsega ostalega sem te že opozoril pa vzemi opozorilo kakor hočeš, kot grožnjo ali obljubo, ampak verjemi, enega dne se boš zaletel v Fritza in tedaj me zanima, ali boš imel jajca vse to ponoviti. Prepričan sem, da ne, ker veš kaj lahko pričakuješ, če nekoga tako žališ. Kapiši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To make a long story short..vsaka odločitev do sodišča je politična in tak je tudi arbitražni sporazum, ki je političen dokument. Pahor je s sodelovanjem v nastanku arbitražnega sporazuma in s strinjanjem z njim prevzel politično odgovornost za posledice. Tako kot je Janša sprejel odgovornost za odstop od sporazuma D-R. To, da politična odgovornost pri nas nič ne pomeni in da enostavno nimamo voliti koga drugega in smo premalo politično izobraženi in aktivni, da bi ponudili neko boljšo alternativo pa je problem Slovenije in konec koncev vseh zahodnih držav. Zato politika pogosto ni več častno zastopanje ljudstva, državljanov, temveč neodgovorno štelanje sistema v interesu posameznih skupin.

Referendum, kot tak pa je eden najbolj pomembnih inštitutov demokracije in meni je žal, da jih pri nas ni več. Je pa res, da zahteva nekaj angažmaja s strani volivcev. Tako kot same volitve. Poslušali smo marsikaj. Nekaj dobrih argumentov je bilo z obeh strani, ogromno vsega pa je bilo čisto zavajanje. Vsak je imel možnost premisliti zadevo, prebrati sporazum in se odločiti. Sama odločitev pa je stvar posameznika.

Se strinjam, nimam kej rečt..

Vendar kljub temu še vedno močno zagovarjam stališče, da takšna strokovna vprašanja niso prava za odločanje o njih na referendumih.

Nenazadnje si je bila pravna stroka, kljub razdvojenosti, skoraj brez izjeme enotna v eni sami stvari - To ni bilo zadeva za na referendum :) Jaz se v tem primeru vsekakor strinjam s tem mnenjem.

No kakorkoli, referendum je za nami, odločitev je sprejeta. Zdaj naj se lepo politiki nekajo ukvarjat sami s sabo, ampak skupaj usmerijo moči v pripravo čimboljših argumentov, da končno razjasnimo ta mejna vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar kljub temu še vedno močno zagovarjam stališče, da takšna strokovna vprašanja niso prava za odločanje o njih na referendumih.

bodi še tolk faca, pa povej, katero vprašanje pa ni preveč strokovno za referendum?

Že vnaprej hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želite obdržati trenutno oblast?

Možen odgovora bi bila DA, NE

Malo heca...

Tisti ali želimo v EU je bil čisto vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm vse bolj ugotavljam, da država v kateri ljudem več pomeni nek resničnostni show na televiziji, kot glasovanje na referendumu, nujno mora propast... Vendarle bi veliko manjšo sramoto od tega, da smo se strinjali, da obstaja možnost, da nekdo v našem imenu nekomu pokloni del našega ozemlja doživeli v primeru, da nas nekdo okupira... Ne vem več, če je skupnost, ki se tako obnaša, sploh vredna posameznikovega udejstvovanja pri kakršnihkoli družbeno koristnih delih in akcijah. Ljudje pri nas so se navadili, da jim vse pripada, da vse drugi naredijo za njih, eni hočejo zastonj šolanje, drugi zdravstvo, tretji enake monosti, četrti dirkališče, da bi sami kej naredili so pa preveliki egoisti, lep sončen dan raje izkoristijo drugače... Sem za takojšnjo ukinitev socialne države, naj si vsak sam služi kruh, potem se bo tudi več ljudi zanimalo, kaj pomeni njihova neudeležba na takih pomembnih glasovanjih... Sem tudi za takojšen odvzem volilne pravice vsakemu, ki ne plačuje v državno blagajno, ampak iz nje jemlje. Kdor ni sposoben preživet v tržnem gospodarstvu, naj naredi samomor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodi še tolk faca, pa povej, katero vprašanje pa ni preveč strokovno za referendum?

Že vnaprej hvala!

No, en primer ti je Dolenc dal..

Drugače bi pa tut to lahko blo ok.. Če bi se delalo referendum pred to celo kolobocijo. Recimo vprašanje v smislu, če si ljudje želijo, da se uredi meja s pomočjo arbitraže. Če je potrjeno se pač oblikuje skupina strokovnjakov in spelje zadevo. Tu pač to ni šlo, ker je bilo že vse narejeno. Ampak jebiga, se pač sprejme, ne pa potem z nekimi referendumi, je blo že zamujeno. Vprašanja morajo bit splošna, materija pa taka da se vsak lahko odloči.

Ne pa ko je že vse nekaj določeno, potrjeno in obstaja miljon interpretacij vsake posamezne zapisane besedice, kaj to dejansko v pravnem jeziku pomeni. Volivec se potem ni sposoben objektivno odločit. Nekateri razlagajo tako, drugi pa čisto drugače. Referendum je tu POPOLNOMA RAZVREDNOTEN. Ker ljudje ne vejo za kaj se gre, ampak glasujejo glede na to katera politična opcija jim je bolj všeč, oziroma na podlagi tega, katera stran jim je uspešno prodala več bučk.

Tak referendum potem ne kaže volje ljudstva glede nekega vprašanja, ampak pokaže samo to kateri strani so ljudje bolj nasedli, noben pa še zmer ne ve, kaj tisto besedilo v pravnoformalnem smislu dejansko pomeni. Še pravniki se ne morjo poenotit glede interpretacije, pa bodo ljudje vedeli in razumeli?. A je to potem parvo vprašanje za referendum?? Lepo prosim.

Drugače pa mislim, da je pravna stroka vseeno bolj kompetentna od naju za razsojo ali je nekaj primerno za referendum ali ne. In tu so si bli enotni - NE.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače bi pa tut to lahko blo ok.. Če bi se delalo referendum pred to celo kolobocijo. Recimo vprašanje v smislu, če si ljudje želijo, da se uredi meja s pomočjo arbitraže. Če je potrjeno se pač oblikuje skupina strokovnjakov in spelje zadevo. Tu pač to ni šlo, ker je bilo že vse narejeno. Ampak jebiga, se pač sprejme, ne pa potem z nekimi referendumi, je blo že zamujeno. Vprašanja morajo bit splošna, materija pa taka da se vsak lahko odloči.

Jaz bi tale referendum dal po tem, ko arbitražno sodišče zaključi z delom .... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak, če ne drugega je pa sedaj Pahor prišel na svoj račun, ko sedaj dobiva

pohvala od tujih diplomatov kako je sploh in oh.

Boli ga k... ali je SLO ljudstvo zadovoljno, važno da ga tujci

hvalijo in da ja Hrvaško odrešil ene skrbi, tako da se lahko zdaj Hrvatje

ukvarjajo sami s sabo :slap:

že vsak otrok ve kaj pomeni, ko mu tastari rečejo pametnejši odneha.

To pomenio da on bo pameten oni drugi pa bo dobil igračo.

In mi smo se odločili da smo razumni in pametni in da bomo vsem ušečni :SS

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, ki vse veš (tudi to, zakaj je nekdo glasoval tako kot je) se spomni, da sem napisal, da mi je vseeno kakšna bo odločitev sodišča, ker jo bom sprejel in spoštoval in ker morebitno pomikanje meje na sever pomeni, da je imela Hrvaška boljše dokaze in argumente in da to, konec koncev, na kvaliteto mojega življenja ne bo v ničemer vplivalo.

Glede vsega ostalega sem te že opozoril pa vzemi opozorilo kakor hočeš, kot grožnjo ali obljubo, ampak verjemi, enega dne se boš zaletel v Fritza in tedaj me zanima, ali boš imel jajca vse to ponoviti. Prepričan sem, da ne, ker veš kaj lahko pričakuješ, če nekoga tako žališ. Kapiši?

Seveda, normalnemu zavednemu Slovencu ne more biti vseeno kakšna bo odločitev in mu ne bo. Ne morem razumeti kako lahko nekdo pristane na razbitje celovitosti Piranskega zaliva, da nas Hrvatje s pomočjo notranjih podpornikov v Sloveniji drkajo za tiste 3 km zaliva ob 1000 km dolgi meji. Očitno imamo različna merila kaj je pošteno. Kakšne dokaze neki naj bi imela Hrvaška. Bi po tvojem meja morala biti pri Ilirski Bistrici. Mogoče Postojni? Ti kar pristani na tako odločitev, tako kot so se domobrani obrnili proti lastnemu ljudstvu in raje sodelovali z okupatorjem. Tudi domobrani so spoštovali odločitev okupatorjev in njihovo pravično mejo. In tudi domobrani so gledali le na lastno življenje in kakovost, ne pa na obstoj Slovencev.

Sem ti že zadnjič napisal, da imaš funkcijo pm, pa mi lahko tam pišeš. Ampak očitno raje renčiš po forumu.

No, pa izvoli. Tudi to je neka vrsta terapija in vesel sem, da ti lahko pomagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!