Skoči na vsebino

Ste zadovoljni z rezultatom referenduma?


SF

Anketa o zadovoljstvu z rezultatom referenduma  

88 članov je glasovalo

  1. 1. Ste zadovoljni z rezultatom referenduma o zakonu o AS?

    • Da
      49
    • Ne
      39


Priporočene objave

Ne glede kaj smo si mislili in ne glede kaj smo vedeli o AS, smo se udeležili referenduma in izrazili svojo voljo.

Vsi tisti, ki se niste udeležili referendumoma, pa ste sedaj najbolj glasni. Ste tako kot tiste pičke na sestankih ali odborih, ki pri glasovanju o pomembnih zadevah vpijejo: Jaz se bom vzdržal glasovanja. V tem primeru nisi šiš in nisi miš. Si samo pussy in nič drugega. Zato nimaš pravice pametovati in javno razpravljati o AS. Si samo neopredeljen, zato si lahko samo tiho.

Kako pa ti že vnaprej veš, da bomo posledice čutili vsi? V tem primeru, če si tako prepričan v svoj prav, da bomo vsi čutili posledice, bi pa se moral vsekakor udeležiti referenduma in s svojim odanim glasom preprečiti AS. Se ti ne zdi?

Tebe očitno res nekdo nateguje v glavo in v zadnjico.

Ti si se udeležil referenduma ker si misliš, da si glasoval po svoji volji, v resnici pa niti zagovorniki, pa niti nasprotnik AS ne vedo točno zakaj se gre, le poglej reklamno kampanjo pred referendumom. In če ne verjamem niti eni, pa niti drugi politični opciji, oziroma, če ima vsaka samo delno prav še nisem pussy, ampak sem samo nezadovoljen s politično blamažo naše politike, ki me vleče za jajca zraven pa naklada o tem, da me sploh ne boli.

Ti se pa držiš še vedno stare logike: če nisi z nami, si proti nam. Po tvojem so pravi Slovenci samo tisti, ki so na tvoji strani. Take neumnosti so mi znane že iz zgodovine našega naroda, kjer mu je nacionalno zavest krojil vladajoči in to po svoji meri.

V resnici pa ne vidiš, da je prav vprašanje meje, tako pomembno za Slovenijo, da je naša oblast (prav vse, ki smo jih volili) naredila tako neumnost, da ji nikoli ne oprostim. O tako pomembnem vprašanju, po mojem mnenju ne more in ne sme biti takega razkola v parlamentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tisti, ki se nismo udeležili referenduma imamo pravico o njem razpravljati, kajti posledice bomo občutili vsi. In zakaj nismo šli na referendum? Zato ker je tako 100%enostransko bil zastopan od obeh političnih opcij- kar resnično pomeni, da te nategujejo oboji in še 1x poudarjam- samo razsvetljeni ste si mislili, da veste zakaj pri referendumu gre. Kar se tiče referenduma vem samo eno: šlo se je za političen boj slovenske pozicije in opozicije, boj za oblast, veliko manj pa za referendum, ali za čimboljšo rešitev mejnega problema.

Emm, ne štekam - if it looks like referendum, walks like referendum, then it must be a referendum?

Zdaj iskati neka glupa opravičila "nisem šel zato, ker se itak samo kregajo politiki" je nedopustno. Pol vsaj reči, da si samovšečna lenoba, ali pa arogantni anarhist, ki bi naredil vse, da se le izogne odgovornosti odločitve ali nasuje pesek v stroj takšne, kot jo imamo demokracije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti, ki se niste udeležili referendumoma, pa ste sedaj najbolj glasni. Ste tako kot tiste pičke na sestankih ali odborih, ki pri glasovanju o pomembnih zadevah vpijejo: Jaz se bom vzdržal glasovanja. V tem primeru nisi šiš in nisi miš. Si samo pussy in nič drugega. Zato nimaš pravice pametovati in javno razpravljati o AS. Si samo neopredeljen, zato si lahko samo tiho.

Kako pa ti že vnaprej veš, da bomo posledice čutili vsi? V tem primeru, če si tako prepričan v svoj prav, da bomo vsi čutili posledice, bi pa se moral vsekakor udeležiti referenduma in s svojim odanim glasom preprečiti AS. Se ti ne zdi?

Maš pivo, če se kaj vidimo.

Dodal bi še - posledice bodo zagotovo NAJBOLJ čutili tisti, ki živijo na obali. Ja, tam, kjer je sporazum o arbitraži dobil cirka 70+odstotno podporo.

Oporekali pa so seveda na Gorenjskem, v Savinjsko-šaleški in v Prekmurju ... Itak, sami pomorščaki, ki vsak dan lovijo ribe na morju, z katerega se ne ve, ali je v njem hrvaški ali slovenski izpust fekalij ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si se udeležil referenduma ker si misliš, da si glasoval po svoji volji, v resnici pa niti zagovorniki, pa niti nasprotnik AS ne vedo točno zakaj se gre, le poglej reklamno kampanjo pred referendumom.

Pa doslej se mi ni zdelo, da si diskleksičen...

1) Meja med Slo in Hr še ni določena.

2) V 20 letih je nismo uspeli določiti (ali izbojevati).

3) Ni videti, da bi to sami v doglednem času naredili.

4) Zato smo prosili tretjo osebo, da razsodi v našem imenu.

Podobno, kot pri fuzbalu - si predstavljaš, da bi na svetovnem prvenstvu špilali brez sodnikov? :lol1:

Evo, upam, da boš sedaj uvidel, za kaj je šlo - vse ostalo je bilo pa nabijanje ... skice, načrti, floskule, drkanja gor in dol, eden bolj pameten kot drugi : žal se temu reče politika, in tak način vedno izzove nekdo, ki prvi potegne "besedno pištolo" oziroma "mitraljez za streljanje besednih puhlic".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mashina ne nabijaj-si strašen teoretik, v praksi se pa ne premakneš. Za vse podučene in tiste, ki ste se izgubili v množici podatkov, ter zgodovinskih dejstev in bla, bla,bla(ravno to je namen naše politike-da nas lepo z vsem podatki zavaja):

Vprašanje v temi je: ali ste zadovoljni z rezultatom referenduma:

sem napisal - manjka odgovor št 3. ne vem, 100x sem že pojasnil zakaj nisem šel in zakaj ne vem ali sem ali nisem zadovoljen z rezultatom. Sem pa pojasnil, kaj me pri vsej godlji moti.

bolj enostavno ti ne morem napisati-kapiš!

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tvoj "ne vem" je posledica tega, da so mnogi kampanjo za referendum videli že kot kampanjo glede tega, kje bo potekala meja ... na to bo pa pač treba počakati.

In večina bo šele takrat, ko bo stvar urejena & rešena, "zadovoljnih" (ali pa nezadovoljnih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa doslej se mi ni zdelo, da si diskleksičen...

1) Meja med Slo in Hr še ni določena.

Meja med Slo in Hr je določena odmah nakon rata (1945.), i to na rijeci Dragonji, dakle na mostu u Sečovju.

Kako je 1945. i u proljeće 1946. Dragonja poplavila kompletnu dolinu (pa i solane), postojeći odvodni kanal na hrvatskoj strani - Sv. Odorik je proširen i produbljen, kako bi se spriječile daljnje poplave tog područja.

To je dalo ideju Kardelju i ostalim Slovencima da taj kanal nazovu Dragonjom, a potom da to i ozakone. Na njihov nagovor, 10. veljače 1947. jugoslavenska Komisija za granice odlučila je da republička granica između Slovenije i Hrvatske i dalje bude na rijeci Dragonji, ali sada na Kardeljevoj Dragonji - u koritu kanala sv. Odorika.

Naravno da ni to nije bio kraj slovenskim prekrajanjima granice, i ekspanziji prema Istri. Godine 1956. Bakarićevim pristankom su 22 dotadašnja čista hrvatska sela i zaselka gornje Istre (Gradine, Abitanti... ) ustupljena Sloveniji. I sve to pod izgovorom "zaokruživanja granica katastarskih općina", a te iste kat. općine i čitav katastar slovenija je zatekla u Piranu, u momentu kad se proširila dalje od Postojne i dobila morsku obalu...

Znači, to je ta postojeća republička granica, koja je odlukom Badinterove komisije postala državnom granicom, i koju je prihvatila Slovenija i Hrvatska, razmjenom diplomatskih nota o međusobno priznanju, te izjavama o prihvaćanju postojeće republičke granice.

Ali ni tu nije kraj, Slovenija je 29. listopada 1991. predala hrvatskom izaslanstvu u Ljubljani Nacrt sporazuma o zajedničkoj granici. Po tom slovenskom dokumentu, kopnena granica između dviju zemalja ide Kanalom sv. Odorika, a morska sredinom Piranskog zaljeva do talijanske granice.

A sad slijedi salva uvreda, spuštanja rasprave na nivo osobnih uvreda, i dalje u poznatom tonu...

Popravljeno . Popravil palomas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si se udeležil referenduma ker si misliš, da si glasoval po svoji volji, v resnici pa niti zagovorniki, pa niti nasprotnik AS ne vedo točno zakaj se gre, le poglej reklamno kampanjo pred referendumom. In če ne verjamem niti eni, pa niti drugi politični opciji, oziroma, če ima vsaka samo delno prav še nisem pussy, ampak sem samo nezadovoljen s politično blamažo naše politike, ki me vleče za jajca zraven pa naklada o tem, da me sploh ne boli.

Ti se pa držiš še vedno stare logike: če nisi z nami, si proti nam. Po tvojem so pravi Slovenci samo tisti, ki so na tvoji strani. Take neumnosti so mi znane že iz zgodovine našega naroda, kjer mu je nacionalno zavest krojil vladajoči in to po svoji meri.

V resnici pa ne vidiš, da je prav vprašanje meje, tako pomembno za Slovenijo, da je naša oblast (prav vse, ki smo jih volili) naredila tako neumnost, da ji nikoli ne oprostim. O tako pomembnem vprašanju, po mojem mnenju ne more in ne sme biti takega razkola v parlamentu.

Dami, sedaj pa že močno sekaš mimo. Nihče nič ne ve o AS? Kako ne? Sodeč iz tvojega pisanja ti o AS veš več kot koalicija in opozicija skupaj. Ne vem, če te ne bodo povabili za arbitra.

Potem takem, da bi bilo vse OK, bi moral pihati v tvoj rog in bi bil z vami? Bi bilo tako prav? Če tako ne razmišljam pa te moje razmišljanje spominja na zgodovino našega naroda. Pa ti si res celi Janša, Rupel in Žerjav, ki med drugim nakladajo in govorijo o razklanosti naroda. Kakšna razklanost? Se ti ne zdi, da je to demokracija? Eni so za, eni so proti. Logično in demokratično. Tebi pa postopki demokratičnega razmišljanja in odločanja očitno še niso dovolj jasni.

Poglej, odprite novo temo in v njej o AS po mili volji razpravljajte vsi tisti, ki se niste udeležili referenduma.

Maš pivo, če se kaj vidimo.

Hvala enako. :beer2:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, sedaj pa že močno sekaš mimo. Nihče nič ne ve o AS? Kako ne? Sodeč iz tvojega pisanja ti o AS veš več kot koalicija in opozicija skupaj. Ne vem, če te ne bodo povabili za arbitra.

Potem takem, da bi bilo vse OK, bi moral pihati v tvoj rog in bi bil z vami? Bi bilo tako prav? Če tako ne razmišljam pa te moje razmišljanje spominja na zgodovino našega naroda. Pa ti si res celi Janša, Rupel in Žerjav, ki med drugim nakladajo in govorijo o razklanosti naroda. Kakšna razklanost? Se ti ne zdi, da je to demokracija? Eni so za, eni so proti. Logično in demokratično. Tebi pa postopki demokratičnega razmišljanja in odločanja očitno še niso dovolj jasni.

Poglej, odprite novo temo in v njej o AS po mili volji razpravljajte vsi tisti, ki se niste udeležili referenduma.

ko govoriš o demokraciji, se popolnoma strinjam, ma ne reci mi da je demokracija, ko me eni in drugi prepričujejo ravno nasprotno. Nekje mora biti nekaj narobe, ker tako 100% prav kot ima desnica in tako100% prav kot ima levica pa že ne more biti res. Razumi, da jaz te ne prepričujem v svoj prav, ampak pojasnjujem zakaj ne verjamem niti eni, pa niti drugi opciji več. Pa še nekaj: demokracija ni za ali proti ampak vsebuje še kup nians, ki so lahko delno za, delno proti .... Pa še nekaj: zaradi zavajanja naroda naše celotne vlade in opozicije skupaj, je zame referendum vreden prav eno figo, ker so se ljudje odločali na podlagi enega dejstva: katera opcija je imela večji in boljši marketing, to pa ni demokratična odločitev, to je navadno žrebanje o zelo pomembnem vprašanju.

Marsikaj sem prebral, veliko slišal, pa še sedaj ne vem ali sem za ali proti AS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meja med Slo in Hr je določena odmah nakon rata (1945.), i to na rijeci Dragonji, dakle na mostu u Sečovju.

Kako je 1945. i u proljeće 1946. Dragonja poplavila kompletnu dolinu (pa i solane), postojeći odvodni kanal na hrvatskoj strani - Sv. Odorik je proširen i produbljen, kako bi se spriječile daljnje poplave tog područja.

To je dalo ideju Kardelju i ostalim Slovencima da taj kanal nazovu Dragonjom, a potom da to i ozakone. Na njihov nagovor, 10. veljače 1947. jugoslavenska Komisija za granice odlučila je da republička granica između Slovenije i Hrvatske i dalje bude na rijeci Dragonji, ali sada na Kardeljevoj Dragonji - u koritu kanala sv. Odorika.

Naravno da ni to nije bio kraj slovenskim prekrajanjima granice, i ekspanziji prema Istri. Godine 1956. Bakarićevim pristankom su 22 dotadašnja čista hrvatska sela i zaselka gornje Istre (Gradine, Abitanti... ) ustupljena Sloveniji. I sve to pod izgovorom "zaokruživanja granica katastarskih općina", a te iste kat. općine i čitav katastar slovenija je zatekla u Piranu, u momentu kad se proširila dalje od Postojne i dobila morsku obalu...

Znači, to je ta postojeća republička granica, koja je odlukom Badinterove komisije postala državnom granicom, i koju je prihvatila Slovenija i Hrvatska, razmjenom diplomatskih nota o međusobno priznanju, te izjavama o prihvaćanju postojeće republičke granice.

Ali ni tu nije kraj, Slovenija je 29. listopada 1991. predala hrvatskom izaslanstvu u Ljubljani Nacrt sporazuma o zajedničkoj granici. Po tom slovenskom dokumentu, kopnena granica između dviju zemalja ide Kanalom sv. Odorika, a morska sredinom Piranskog zaljeva do talijanske granice.

A sad slijedi salva uvreda, spuštanja rasprave na nivo osobnih uvreda, i dalje u poznatom tonu...

He, he, he....sam tebe je še manjkalo...no pa smo kompletni....drinka.gifyawn.gif Sicer pa, v kolikor ti kaj ne paše imaš index.hr pa se tam izjadaj, jado jadna....trance_43_wavetowel2.gif

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meja med Slo in Hr je določena odmah nakon rata (1945.), i to na rijeci Dragonji, dakle na mostu u Sečovju.

A sad slijedi salva uvreda, spuštanja rasprave na nivo osobnih uvreda, i dalje u poznatom tonu...

Ni potrebe za uvrede i spuštanje rasprave na nivo...

Tretji bodo rešili spor okoli meje in to je to. Ne glede kje in kako je potekala meja med SLO in HR. To si je želela večina Slovenije, saj se politika okoli meje v 19 letih drugače ni znala dogovoriti.

Zadeva je samo v tem, da nekateri tukaj in v Sloveniji že predčasno vidijo neke posledice za Slovenijo. Ti isti pa do sedaj niso storili nič, razen tega, da so špekulirali in nekoristno zavlačevali. S tem pa dajali ekstremistom ene in druge strani možnost sovražnih in nacionalističnih diskusij in razprav.

Po mojem osebnem mnenju bo zadeva rešena tako, da v tej zadevi ne bo absolutnega zmagovalca. Bo pa enkrat mir in zadovoljna bo večina ljudi v obeh državah. In to je point vsega.

Janša pa kot ponavadi deluje tako kot je dejal Mesić.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meja med Slo in Hr je določena odmah nakon rata (1945.), i to na rijeci Dragonji, dakle na mostu u Sečovju.

Kako je 1945. i u proljeće 1946. Dragonja poplavila kompletnu dolinu (pa i solane), postojeći odvodni kanal na hrvatskoj strani - Sv. Odorik je proširen i produbljen, kako bi se spriječile daljnje poplave tog područja.

To je dalo ideju Kardelju i ostalim Slovencima da taj kanal nazovu Dragonjom, a potom da to i ozakone. Na njihov nagovor, 10. veljače 1947. jugoslavenska Komisija za granice odlučila je da republička granica između Slovenije i Hrvatske i dalje bude na rijeci Dragonji, ali sada na Kardeljevoj Dragonji - u koritu kanala sv. Odorika.

Naravno da ni to nije bio kraj slovenskim prekrajanjima granice, i ekspanziji prema Istri. Godine 1956. Bakarićevim pristankom su 22 dotadašnja čista hrvatska sela i zaselka gornje Istre (Gradine, Abitanti... ) ustupljena Sloveniji. I sve to pod izgovorom "zaokruživanja granica katastarskih općina", a te iste kat. općine i čitav katastar slovenija je zatekla u Piranu, u momentu kad se proširila dalje od Postojne i dobila morsku obalu...

Znači, to je ta postojeća republička granica, koja je odlukom Badinterove komisije postala državnom granicom, i koju je prihvatila Slovenija i Hrvatska, razmjenom diplomatskih nota o međusobno priznanju, te izjavama o prihvaćanju postojeće republičke granice.

Ali ni tu nije kraj, Slovenija je 29. listopada 1991. predala hrvatskom izaslanstvu u Ljubljani Nacrt sporazuma o zajedničkoj granici. Po tom slovenskom dokumentu, kopnena granica između dviju zemalja ide Kanalom sv. Odorika, a morska sredinom Piranskog zaljeva do talijanske granice.

A sad slijedi salva uvreda, spuštanja rasprave na nivo osobnih uvreda, i dalje u poznatom tonu...

"To je dalo ideju Kardelju i ostalim Slovencima da taj kanal nazovu Dragonjom, a potom da to i ozakone."

Ni se ta kanal preimenoval v Dragonjo temveč se je Dragonja speljala v kanal Sv. Odorika, da bi ne več poplavljala soline. Ker meja ni bila fiksno začrtana in pomembna, se tedaj ni nihče sekiral za to in ker je celotno področje bilo pod vojaško upravo. Če bi se tedaj resno pogovarjali o meji bi Kardelj in drugi verjetno dali na tehtnico vse Slovence, ki so ostali onkraj meje.

Kar se katastrov tiče, te je tudi Hrvaška dobila, ko se je razširila od Reke in dobila večji del Istre. Ne vem kako lahko trdiš, da je bila meja fiksno dorečena (ja o tem je sicer neke sklepe dal ZAVNOH ampak to je enostranska fikcija), če Jugoslavija do Londonskega memoranduma sploh ni vedela, kje bo njena zahodna meja. Londonski memorandum pa je določal, da se meja občin ne sme spreminjati, ker bi s tem lahko spremenili etnično sestavo občin, te pa so bile na obali večinsko italijanske (tudi v danes hrvaškem delu Istre).

Po Badinterju so obstoječe meje postale meddržavne, to pravilno sklepaš. Ampak meje niso bile natančno določene kar jasno kažejo odprta vprašanja meje, ki jih ima Hrvaška z vsemi sosedami. In noben načrt ali kaj podobnega ne določi meje dokler ta ni priznana s strani obeh držav.

Ko govoriš o žalitvah ti lahko povem, da je začetek tvojega posta, ki sem ga citiral in ton v katerem pišeš zame žaljiv pa nisem obremenjen z nacijo. Če te moti pisanje nekaterih mojih sorojakov, se obregni ob njih, mene pa pusti pri miru.

Mejo bo sedaj določila arbitražna komisija in če bo Hrvaška imela boljše argumente se meja lahko začrta celo po starem koritu Dragonje, če bodo pa močnejši argumenti, ki jih bo predložila Slovenija pa se lahko meja začrta tudi po katastski meji občine Piran (je pa res, da v tem primeru Hrvaška dobi stražnico na Trdinovem vrhu oz. Sv. Geri).

No, še nekaj je tukaj potrebno povedati v zvezi s tistim kar sem posebej citiral. Trdinov vrh/Sv. Gera je vrh katerega so Hrvati in Slovenci vekomaj imenovali vsak po svoje. Piranski zaliv pa se do pred nekaj leti nikoli ni imenoval Savudrijska vala. Zakaj je bilo potrebno na hitro razpiraniti ime zaliva pa si lahko kar sam domišljaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo za Palomas:

Gospodin

Janez Drnovšek

Predsednik vlade

Republike Slovenije

Štovani predsjedniče Drnovšek,

Zbog izuzetnog značaja za hrvatski turizam, jer se radi o glavnom graničnom prijelazu potrebno je što prije završiti dio radova na graničnom prijelazu Plovanija. Iste smo zaustavili v lipnju prošle godine.

Mi ćemo ovih dana započeti i izvesti samo one radove koji su potrebni da se ovaj prijelaz osposobi za potrebe turističke sezone i to kako slijedi:

1. Izvedba nasipa za plato i priprema prometne površine.

2. Priprema betonskih temelja i montaža privremene nadstrešnice.

3. Montaža privremenih montažnih kučica za smiještaj državnih službi.

4. Izvedba radova na javnoj rasvijeti.

Dopustite da još jednom u ime hrvatske Vlade potvrdim i jamčim da izgradnja ovih privremenih radnji ne prejudicira graničnu crtu.

Navedene konstukcije mogu se ukloniti u roku od 5 dana.

Molim da gornje primite na znanje uz razumijevanje.

Sa štovanjem,

Zagreb, 18. svibnja 1994.

PREDSJEDNIK VLADE

Nikica Valentić

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa doslej se mi ni zdelo, da si diskleksičen...

1) Meja med Slo in Hr še ni določena.

2) V 20 letih je nismo uspeli določiti (ali izbojevati).

3) Ni videti, da bi to sami v doglednem času naredili.

4) Zato smo prosili tretjo osebo, da razsodi v našem imenu.

Podobno, kot pri fuzbalu - si predstavljaš, da bi na svetovnem prvenstvu špilali brez sodnikov? :lol1:

Evo, upam, da boš sedaj uvidel, za kaj je šlo - vse ostalo je bilo pa nabijanje ... skice, načrti, floskule, drkanja gor in dol, eden bolj pameten kot drugi : žal se temu reče politika, in tak način vedno izzove nekdo, ki prvi potegne "besedno pištolo" oziroma "mitraljez za streljanje besednih puhlic".

Kratko in jasno Za pivo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak meje niso bile natančno določene kar jasno kažejo odprta vprašanja meje, ki jih ima Hrvaška z vsemi sosedami. In noben načrt ali kaj podobnega ne določi meje dokler ta ni priznana s strani obeh držav.

Super je za vas sve dok barem vi sami sebi vjerujete, jer tako se barem možete tješiti, i konačno otrježnjenje odgađati za neku budućnost!

Slovenski sekretarijat za unutarnje poslove je 4. rujna 1985. godine poslao dopis saveznom sekretaru unutarnjih poslova u Beograd, u kojem je

dao »Opis državne granice na moru na području SR Slovenije«.

U tom službenom dopisu jasno stoji: »Državna granica na moru dugačka 16 nautičkih milja ili 29,6 km. Obala u dužini približno 35 km prostire se

od Lazareta (državna granica s Republikom Italijom) do utoka rijeke Dragonje u more (republička granica s Hrvatskom)«.

S obzirom na podatak da je morska granica Slovenije dugačka 16 morskih milja, jasno je da su slovenski policajci u bivšoj državi granicu s Hrvatskom

odreðivali na temelju ekvidistance u Piranskom zaljevu.

U prilog tome svjedoče i nadležnosti policijskih uprava odnosno lučkih kapetanija. Poznat je slučaj nasukanog talijanskog broda »Nonno Ugo« iz 1973. godine, kada je Lučka kapetanija Koper obavijestila ispostavu Umag o tom incidentu, da bi potom cijeli postupak vodila Lučka kapetanija Pula. Brod se nasukao istočno od svjetionika Savudrija u Piranskom zaljevu i Slovencima je bilo jasno da taj posao trebaju obaviti odgovarajuće službe tadašnje SR Hrvatske.

Još je poznatiji slučaj vezan uz uzapæenje broda »Pantera Prima«. Zbog krivolova ga je uhitila slovenska policija, ali stoga što se nalazio »zapadno

od crte sredine« u Piranskom zaljevu, dakle, u hrvatskom teritorijalnom moru, prepračen je istražnom sucu u Umag.

Tako da su pričice za uspavljivanje male dječice kako republičke granice nisu jasno bile definirane u bivšoj državi, a jednako tako i teritorijalne nadležnosti sudova, policija, lučkih kapetanija, i svega ostaloga.

Popravljeno . Popravil palomas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da su pričice za uspavljivanje male dječice kako republičke granice nisu jasno bile definirane u bivšoj državi, a jednako tako i teritorijalne nadležnosti sudova, policija, lučkih kapetanija, i svega ostaloga.

Seveda, in te se nikoli niso prekrivale čez meje republik, da sploh ne omenjam federalnih inštitucij, ki se niso ozirale na republiške meje. Vse je bilo točno določeno..verjetno tako kot ti praviš, anede? No, saj potem hrvaškim predstavnikom to ne bo problem dokazovati pred arbitražnim sodiščem.

Super je za vas sve dok barem vi sami sebi vjerujete, jer tako se barem možete tješiti, i konačno otrježnjenje odgađati za neku budućnost!

Kot sem že prej napisal, arbitražno sodišče bo reševalo vprašanje meje. To so potrdili tudi slovenski državljani na referendumu. V čem je zdaj problem? A si imel slab dan ali je kak drug razlog, da si se spravil sem žaliti ljudi z nekega namišljenega piedestala pravičnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že prej napisal, arbitražno sodišče bo reševalo vprašanje meje. To so potrdili tudi slovenski državljani na referendumu. V čem je zdaj problem? A si imel slab dan ali je kak drug razlog, da si se spravil sem žaliti ljudi z nekega namišljenega piedestala pravičnosti?

Već dugo postoje u svijetu međunarodni sudovi, i suci koji su najveći eksperti međunarodnog prava, za točno određena područja. Čak i u nekim temeljnim dokumentima EU-a jasno piše da je za rješavanje eventualnih graničnih sporova relevantan Međunarodni sud u Haagu.

Ako je tome tako, zašto je Slovenija jedina zemlja Europske Unije koja je kod Tajništva UN-a deponirala izjavu kako ne priznaje obvezujuće presude međunarodnih sudova u sporovima oko razgraničenja?

Očito je da se Slovenija boji arbitražnog postupka koji bi s temeljio na međunarodnom pravu. Svima nama jasan je i razlog zašto je to tako, i zašto su sve karte bačene na ucjenjivanje Hrvatske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super je za vas sve dok barem vi sami sebi vjerujete, jer tako se barem možete tješiti, i konačno otrježnjenje odgađati za neku budućnost! ....

Ja nikad ne bum bil trijezan, a pijem preko svih granica.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Već dugo postoje u svijetu međunarodni sudovi, i suci koji su najveći eksperti međunarodnog prava, za točno određena područja. Čak i u nekim temeljnim dokumentima EU-a jasno piše da je za rješavanje eventualnih graničnih sporova relevantan Međunarodni sud u Haagu.

Ako je tome tako, zašto je Slovenija jedina zemlja Europske Unije koja je kod Tajništva UN-a deponirala izjavu kako ne priznaje obvezujuće presude međunarodnih sudova u sporovima oko razgraničenja?

Očito je da se Slovenija boji arbitražnog postupka koji bi s temeljio na međunarodnom pravu. Svima nama jasan je i razlog zašto je to tako, i zašto su sve karte bačene na ucjenjivanje Hrvatske.

Daj odhodočasti jurišnik....drinka.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Već dugo postoje u svijetu međunarodni sudovi, i suci koji su najveći eksperti međunarodnog prava, za točno određena područja. Čak i u nekim temeljnim dokumentima EU-a jasno piše da je za rješavanje eventualnih graničnih sporova relevantan Međunarodni sud u Haagu.

Ako je tome tako, zašto je Slovenija jedina zemlja Europske Unije koja je kod Tajništva UN-a deponirala izjavu kako ne priznaje obvezujuće presude međunarodnih sudova u sporovima oko razgraničenja?

Očito je da se Slovenija boji arbitražnog postupka koji bi s temeljio na međunarodnom pravu. Svima nama jasan je i razlog zašto je to tako, i zašto su sve karte bačene na ucjenjivanje Hrvatske.

Vidiš, tako kot ti pišejo razni borci za 'pravične' slovenske meje, ko si lepo po svoje razlagajo mednarodno pravo, zgodovino in ostalo (oz. tako kot jim to vbijejo v glavo politiki in razni 'nepristranski' strokovnjaki).

Za vsa mednarodna sodišča se države, kot absolutni suvereni na svojem območju, morajo dogovoriti o predmetu spora in načinu presojanja pa najsi je to ICJ v Haagu ali mednarodno pomorsko sodišče v Haagu. Vsaka država priznava in dela tisto kar je njej v interesu kar se najbolje vidi pri UNCLOS-u (United Nations Convention on the Law of the Sea), za katerega je g. Rudolf tak strokovnjak. Države ki so ratificirale UNCLOS si pridržujejo pravico izvzetja od določenih členov konvencije in pri tem Slovenija ni nikakršna izjema, kar si lahko pogledaš tukaj. Pa še bi lahko naprej citiral ampak ker ne ti ne jaz nisva strokovnjaka za mednarodno pravo in nimava dostopa do vseh informacij in dokumentov s katerimi razpolagata državi, je to jalovo početje, ki se lahko nadaljuje v smeri različnih mnenj ali konča v prepiru.

Država Slovenija se, kolikor jaz spremljam zadeve, ne boji arbitražnega postopka. Ne bo pa sprejela arbitražni postopek kjer bi predmet spora in način presojanja določili tako, da bi bila v izključno škodo Sloveniji in korist Hrvaški. Komisija, ki so jo ustanovili po načelnem dogovoru Janša-Sanader, za odhod pred ICJ v Haagu se ni mogla zediniti okrog tega. Enostavno niso bili sposobni priti do kompromisa do katerega se je prišlo pod pritiskom EU. Določitev predmeta spora in načina presojanja pa ni samo pravno temveč tudi politično vprašanje.

Zdaj gremo pred ad-hoc arbitražno sodišče, ki bo presojalo po mednarodnem pravu, zato ne razumem v čem vidiš problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meja med Slo in Hr je določena odmah nakon rata (1945.), i to na rijeci Dragonji, dakle na mostu u Sečovju.

Kako je 1945. i u proljeće 1946. Dragonja poplavila kompletnu dolinu (pa i solane), postojeći odvodni kanal na hrvatskoj strani - Sv. Odorik je proširen i produbljen, kako bi se spriječile daljnje poplave tog područja.

To je dalo ideju Kardelju i ostalim Slovencima da taj kanal nazovu Dragonjom, a potom da to i ozakone. Na njihov nagovor, 10. veljače 1947. jugoslavenska Komisija za granice odlučila je da republička granica između Slovenije i Hrvatske i dalje bude na rijeci Dragonji, ali sada na Kardeljevoj Dragonji - u koritu kanala sv. Odorika.

Naravno da ni to nije bio kraj slovenskim prekrajanjima granice, i ekspanziji prema Istri. Godine 1956. Bakarićevim pristankom su 22 dotadašnja čista hrvatska sela i zaselka gornje Istre (Gradine, Abitanti... ) ustupljena Sloveniji. I sve to pod izgovorom "zaokruživanja granica katastarskih općina", a te iste kat. općine i čitav katastar slovenija je zatekla u Piranu, u momentu kad se proširila dalje od Postojne i dobila morsku obalu...

Znači, to je ta postojeća republička granica, koja je odlukom Badinterove komisije postala državnom granicom, i koju je prihvatila Slovenija i Hrvatska, razmjenom diplomatskih nota o međusobno priznanju, te izjavama o prihvaćanju postojeće republičke granice.

Ali ni tu nije kraj, Slovenija je 29. listopada 1991. predala hrvatskom izaslanstvu u Ljubljani Nacrt sporazuma o zajedničkoj granici. Po tom slovenskom dokumentu, kopnena granica između dviju zemalja ide Kanalom sv. Odorika, a morska sredinom Piranskog zaljeva do talijanske granice.

A sad slijedi salva uvreda, spuštanja rasprave na nivo osobnih uvreda, i dalje u poznatom tonu...

Evangelij po Luku 21,8

Rekel jim je: Glejte, da se ne daste zavesti! Veliko jih bo namreč prišlo v mojem imenu in bodo govorili:Jaz sem, ali Čas se je približal...

Ne hodíte za njimi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super je za vas sve dok barem vi sami sebi vjerujete, jer tako se barem možete tješiti, i konačno otrježnjenje odgađati za neku budućnost!

Tako da su pričice za uspavljivanje male dječice

Poglej palomas, človek želi biti s teboj prijazen, ti pa ga začneš srati in nažigati po svoje. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država Slovenija se, kolikor jaz spremljam zadeve, ne boji arbitražnega postopka. Ne bo pa sprejela arbitražni postopek kjer bi predmet spora in način presojanja določili tako, da bi bila v izključno škodo Sloveniji in korist Hrvaški.

Hrvatska tvrdi isto ono što je i Slovenija tvrdila odmah nakon osamostaljenja, da su republičke granice već odavno poznate, na kopnu, i na moru. Uostalom, sve to je bilo zapisano u prvom slovenskom prijedlogu o razgraničenju, jednako tako i u brojnim drugim dokumentima, odlukama sudova, dopisima slovnskog MUP-a iz doba bivše države, i t.d.

Čak što više, slovenski geodeti i kartografi sve su to garnirali i potkrijepili sa kartama i atlasima, koji postoje još i danas, i nije ih teško pronaći. Ako Slovenija sad (retroaktivno) opovrgava svoje ranije dokumente, odluke i zakone, i tvrdi kako granica nije poznata, čemu treba izmišljati nekakvi posebni add-hoc sud, kad postoje sudovi nadležni za tu problematiku?

I koja je uopće funkcija takvog add-hoc suda, njemu valjda treba uručiti "projektni zadatak" u kojem piše da Slovenija treba dobiti "stik" s međunarodnim vodama, kakav joj po nijednom parafu međunarodnog pomorskog prava ne pripada? Ukoliko takva presuda ne bude unaprijed osigurana, onda Slovenija niti ne želi pred međunarodni sud, a Hrvatska će biti ucjenjivana dok je svijeta i vijeka.

Popravljeno . Popravil palomas
  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvatska tvrdi isto ono što je i Slovenija tvrdila odmah nakon osamostaljenja, da su republičke granice već odavno poznate, na kopnu, i na moru. Uostalom, sve to je bilo zapisano u prvom slovenskom prijedlogu o razgraničenju, jednako tako i u brojnim drugim dokumentima, odlukama sudova, dopisima slovnskog MUP-a iz doba bivše države, i t.d.

Čak što više, slovenski geodeti i kartografi sve su to garnirali i potkrijepili sa kartama i atlasima, koji postoje još i danas, i nije ih teško pronaći. Ako Slovenija sad (retroaktivno) opovrgava svoje ranije dokumente, odluke i zakone, i tvrdi kako granica nije poznata, čemu treba izmišljati nekakvi posebni add-hoc sud, kad postoje sudovi nadležni za tu problematiku?

I koja je uopće funkcija takvog add-hoc suda, njemu valjda treba uručiti "projektni zadatak" u kojem piše da Slovenija treba dobiti "stik" s međunarodnim vodama, kakav joj po nijednom parafu međunarodnog pomorskog prava ne pripada? Ukoliko takva presuda ne bude unaprijed osigurana, onda Slovenija niti ne želi pred međunarodni sud, a Hrvatska će biti ucjenjivana dok je svijeta i vijeka.

Povej kaj želiš? Hočete celotni piranski zaliv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kaj želiš? Hočete celotni piranski zaliv?

Nešto si pobrkao, jer jedino Slovenija želi cijeli Piranski zahtjev. Hrvatska je voljna i spremna izaći pred bilo koji međunarodni sud, i nek se jednom konačno utvrdi granica na kopnu i moru. Ako treba, može se utvrđivati kompletna kopnena granica.

Problem Slovenije leži u utome što joj ni cijeli Piranski zaljev ne osigurava spoj s međunarodnim vodama. Zato treba pronaći takav add-hocc sud, koji će prihvatiti dodijeljeni "projektni zadatak", a suci trebaju samo dati pravnu formu slovenskim željama.

Janšev salto mortale - http://www.mladina.si/tednik/200341/clanek/slo--slovenija_hrvaska-igor_mekina/

Popravljeno . Popravil palomas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!