Skoči na vsebino

Problem- bencin v masini zmesan z oljem??


pusnik

Priporočene objave

Zdravo,

potreboval bi kakšno idejo oz. nasvet kaj naj naredim oz zamenjam. V motorju sem zamenjav prosto kolo pri zobnikih ker mi je zdrsaval pri vžigu.ko sem dal skupaj vse in ga hotel vžgat, ni hotel, ko sem razdru ponovno je biu bencin zmešan z oljem.kaj bi lahko bilo? Na motorju je bilo že veliko menjano zato me zanima kaj je sedaj šlo v tri lepe.motor je letnik 98.

So mogoce batni obrocki? Oljna pumpa?

Hvala za pomoč=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To misliš olje (v mašini) zmešano z bencinom?? Potem je pipica pa zapirala bencina v lončih vplinjače oz. se je plovček zataknil.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To misliš olje (v mašini) zmešano z bencinom?? Potem je pipica pa zapirala bencina v lončih vplinjače oz. se je plovček zataknil.

Hvala za nasvet bom pogledal kaj se dogaja s plovcko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet bom pogledal kaj se dogaja s plovcko.

ne ga srat... kako naj bencin preko bata teče v karter (upam, da se pogovarjamo o 4T zadevi)...

lahko ti zalije izgorevalno komoro, ob odprtem izpušnem ventilu teče v izpuh... v karter pa po moje samo ob fest zgonjeni mašini... pravzaprav... kako pa veš, da je bencin v olju? na uč? še za mešanico pri 2T težko rečeš, da je notr olje al potem pri tebi olja ni? po moj slab logik... maš lahko kvečjemu bencin z oljem, da si to opazil... in to v karterju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin gre zlahka mimo obročkov-če ne drugje preko stikov le teh. Bencin v olju se pa tudi hitro opazi..če ne drugač se nivo le tega dvigne.

P.S.-Pusnik ne vžigaj motorja dokler ne zamenjaš olja, ker bo mašina zaribala. Če je zu plovčkom vse vredu preglej igli oz. zapirali ter ležišča za obrabo. Pa tud pipco preveri če je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin gre zlahka mimo obročkov-če ne drugje preko stikov le teh. Bencin v olju se pa tudi hitro opazi..če ne drugač se nivo le tega dvigne.

P.S.-Pusnik ne vžigaj motorja dokler ne zamenjaš olja, ker bo mašina zaribala. Če je zu plovčkom vse vredu preglej igli oz. zapirali ter ležišča za obrabo. Pa tud pipco preveri če je ok.

možno. v 35letih motoriranja NISEM imel bencina v karterju. matr mam srečo. 'pipco preveri' pipca spušča bencin mem frgazarja(ajnšprica?) v karter... 'preglej igli' kokr de kej tesnita? verodostojen komentar... ajde, plovc je edina stvar zarad katere lahko bencin šiba brez veze (če odmisliš pospeševalno (membransko) črpalko) sem in tja...; nivo olja se dvigne tud zaradi vode... s tem, da vodo opaziš, bencin pa... mogoče ti ? kadar je pun karter... bencina in teče skozi oddušnik oljnih par ven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno. v 35letih motoriranja NISEM imel bencina v karterju. matr mam srečo. 'pipco preveri' pipca spušča bencin mem frgazarja(ajnšprica?) v karter... 'preglej igli' kokr de kej tesnita? verodostojen komentar... ajde, plovc je edina stvar zarad katere lahko bencin šiba brez veze (če odmisliš pospeševalno (membransko) črpalko) sem in tja...; nivo olja se dvigne tud zaradi vode... s tem, da vodo opaziš, bencin pa... mogoče ti ? kadar je pun karter... bencina in teče skozi oddušnik oljnih par ven?

nivo olja se je močno dvignil in tudi olje ni več mastno, vonj po bencinu itd. Mašina je 4 taktna. Problem je ta da ko sem probal vžigat motor sem dam bencin direktno pri svečki notri in ko sem ga hotel vžgat se je slišalo da bencin nekam potegne. in ni prišlo do eksplozije, tako da malo sumim batne obročke.mašino tako ali tako ne bom vžigal sedaj ker jo imam čisto narazen sedaj pa malo vaše ideje pobiram ter gledam kaj je lahko vzrok. Motor je že star tako da se nebi čudil da je šlo kaj narobe. upam samo da če so šli batni obročki da mi niso kakšno rajso v celindru naredili. >Glede frgazarja ter igl pa nevem zakaj bi bila tam težava, ker sm bencin tudi direktno vbrizgal in tudi izgine.

Sumim batne obročke, če bi imel napravo za merit kompresijo bi verjetno takoj vedel zaradi kompresije ce je kaj manjša.

Vaše ideje so zaželjene.

Hvala=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno. v 35letih motoriranja NISEM imel bencina v karterju. matr mam srečo. 'pipco preveri' pipca spušča bencin mem frgazarja(ajnšprica?) v karter... 'preglej igli' kokr de kej tesnita? verodostojen komentar... ajde, plovc je edina stvar zarad katere lahko bencin šiba brez veze (če odmisliš pospeševalno (membransko) črpalko) sem in tja...; nivo olja se dvigne tud zaradi vode... s tem, da vodo opaziš, bencin pa... mogoče ti ? kadar je pun karter... bencina in teče skozi oddušnik oljnih par ven?

Mislu sem igli/zapiralci na plovčkih ne na batku.

Drugugač pa-vsi motorji žrejo vsaj nekaj olja. Tudi to mora prit mimo obročkov do izgorevalnega prostora, se pravi lahko tudi bencin...

Sem meu pa tud sam ta problem, sem se dobro pozanimal pa ugotovil da se tudi to dogaja. Sploh pri starejših motorjih kjer so zapiralca znucana ter membrana vakumske pipce ne opravlja svoje naloge.

@Pusnik-Kako pa slišiš da ti bencin nekam posrka? Verjetno ti je tud svečko zalil pa zato ne vžge .Poskusi zamenjat svečko. Če je kompresija tako nizka da niti vžge ne samo batni obročki pomoje ne bodo pomagali.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pipca = fergazer?

Membrana pri fergazerju je bila menjana. Igla je dobra in tudi dihtenga na njej. Se pravi, misliš, da je težava s fergazerjem? Samo ne vem, zakaj bencin zgine, ko ga dam direkt v cilinder?

Ko hočem zaštartat motor, se sliši, da bencin nekam posrka (sljp)=).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Pipica je na tanku. Ene so avtomatske (se odpirajo vakumsko) druge pa ročne. Fergazer=uplinjač

Če je bil ferg obnovljen pol pa res ne vem. Mogoč se je kaka smet zataknila-spuci fergazr/uplinjač.. Oz. pel kakemu majstru da ti to zrihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!