Skoči na vsebino

Koliko Let Bo Slovenija še V Eu


Schumy

Slovenija v EU - kako dolgo še?  

32 članov je glasovalo

  1. 1. Koliko let bo Slovenija še v EU? (PREDVIDEVANJE)

    • 1/2
      0
    • 1
      1
    • 5
      5
    • 10
      6
    • 30
      5
    • 100
      2
    • vedno
      6
    • nimam mnenja
      1
    • neumno vprašanje
      3
    • O tem se še nisem spraševal-a
      3
  2. 2. Koliko let bo Slovenija še v EU? (ŽELJA.)

    • 0
      11
    • 1/2
      1
    • 1
      1
    • 5
      2
    • 10
      1
    • 30
      0
    • 100
      1
    • vedno
      9
    • nimam mnenja
      2
    • neumno vprašanje
      3
    • nimam zadevne želje
      1


Priporočene objave

Torej mnogi so tukaj mnenja,da bo slej,ko prej Evropska Unija razpadla.Sama sem tudi tega mnenja vendar ta dogodek vidim še zelo daleč!

Kaj pa vi mislite glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bo razpadla, zgodovina je že prevečkrat pokazala, da ni nič večno. Zagotovo bo enkrat v prihodnosti prišel čas, ki bo EU v obliki kot jo poznamo danes, zamenjal s kakšno drugo obliko ali povezavo držav. Se pa zna zgodit, da tega ne bomo doživeli mi :) Ali pač..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je, ne more bit dolgo.

In to seveda vejo vsi, zlasti stare in močne članice (Nemčija, Francija... )

Razlika je, da one lahko to rečejo in se po želji dvignejo nad nove članice, ali pa iz EU izstopijo in naredijo nov klub.

Nove in poniglave članice, kot je Slovenija, pa bodo v nedogled trdile, da kako je vse skupaj zelo fajn, da smo v špici in nasploh tako polni sreče, da ne vemo kam z njo.

Žalostno je, da bo Slovenija (in njej podobne zakompleksane množice) vedno korak zadaj. Vsaj dokler se korenito ne spremeni mentaliteta ljudi, dokler se ne zamenjajo generacije,itd. To pa traja.

Seveda ne mislim, da se lahko ena Slovenija čez noč zapre pred EU in glumi Švico. Mislim pa, da bi morali razviti lastno dolgoročno strategijo razvoja države, ki ne more konkurirati velikim državam, ravno tako ne državam s poceni delovno silo. Konkurirati s kvaliteto, ne pa s kvantiteto ali nizko ceno. A tudi za to mora obstajati konsenz, zlasti med našimi ljubimi politik(ant)i. Torej tudi tega ne gre pričakovati prekmalu, na žalost.

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tudi za to mora obstajati konsenz, zlasti med našimi ljubimi politik(ant)i. Torej tudi tega ne gre pričakovati prekmalu, na žalost.

Načeloma se v take brezplodne debate ne nameravam spuščati, bi pa le nekaj omenil - zakaj pri bogu milem so spet za vse "odgovorni" in "krivi" politiki?

A če bi bil konsenz med politiki, bi bil opa boljše? Konsenz, če že, je treba najti med narodom. A to je praktično nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če bi bil konsenz med politiki, bi bil opa boljše? Konsenz, če že, je treba najti med narodom. A to je praktično nemogoče.

Zato ker ogromno pripadnikov volilne črede posluša svojega izvoljenega "predstavnika ljudstva". In glasuje za to, kar mu predstavnik posredno naroči. Torej je obratno, kot bi moralo biti: namesto, da poslanec dela v interesu svojega volilnega telesa, dela državljan v interesu svojega poslanca in mu s tem v bistvu opravičuje obstoj. To je sprevrženo. In kar je najhuje: to hujskaštvo se seli med ljudi, ki se na podlagi tega deli na naše in vaše. In tako se po 60 letih še vedno delimo na bele in rdeče, namesto, da bi se ukvarjali s tem, zakaj imamo tako nizko plačo, zakaj ni dostopnih stanovanj in rednih služb za mlade, ali bomo tudi v prihodnje imeli penzije... in nenazadnje ali bodo šalabajzarji iz obeh političnih polov ter grabežljivi managerji kdaj odgovarjali za ves drek, ki so ga nasrali.

Da se vrnem na tvoje vprašanje: da, bolje bi bilo. Ker če bo konsenz med politiki, bo lažje tudi med ljudmi, zlasti med pripadniki črede, o kateri sem zgoraj govoril.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je samo žal, da bomo čez nekaj let ponovno morali stati v vrsti za prehod čez mejo.

Ja. Ampaq če bomo v istem klubu luzerjev kot recimo Švicarji, se bom s čakanjem laže sprijaznil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!