Skoči na vsebino

Dinarsko gorstvo


Strominator

Priporočene objave

Pozdrav vsem avanturistom, potepuhom, raziskovalcem, moto tabornikom,

ljubiteljem slabših cest, makedama, kolovozov, ... in tudi vsem ostalim motoristicnim dusa :)

pred dobrim tednom sem opeljal tole furo (noce mi vstaviti linka :( )

COPY-PASTE (za tiste, ki jih zanima):

http://maps.google.c...d&saddr=Maribor,+Slovenija&daddr=Ljubljana,+Slovenija+to:Pot+106+to:Pot+212+to:Pot+32+to:Mrkopalj,+Hrvatska+to:Pot+23%2FE71+to:Melnice,+Senj,+Hrvatska+to:Neznana+cesta+to:Neznana+cesta+to:Neznana+cesta+to:Gornji+Kosinj,+Peru%C5%A1i%C4%87,+Hrvatska+to:Neznana+cesta+to:Neznana+cesta+to:gospi%C4%8D+to:Pot+50%2FE71+to:sveti+rok+to:Pot+5166+to:Obrovac,+Hrvatska+to:starigrad+paklenica+to:karlobag+to:senj+to:delnice+to:Ko%C4%8Devje,+Slovenija+to:Trebnje,+Slovenija&hl=sl&geocode=FddoxgIdHr3uACklAglPpHdvRzFiYe6gaR5Lcw%3BFWKwvgId7VfdACnRhpiW9TFlRzEg7D-CHPgABA%3BFQ4uvAIdPuzeAA%3BFTJwugId3O_dAA%3BFYi9twId0BjfAA%3BFaJ1swIdJ6biAClH1K8vkoBkRzFgwiuGUK0ABA%3BFe3XrgIdgyXnAA%3BFaIUrgId1zPlACmPrfvUlZZjRzECOjZTUa0AJg%3BFbwRrQId-N_lAA%3BFbwRrQId-N_lAA%3BFbwRrQId-N_lAA%3BFY9OqgId1hbpACnNRFdehNBjRzEyOzZTUa0AJg%3BFbwRrQId-N_lAA%3BFbwRrQId-N_lAA%3BFcm1pwId3aDqAClfnPz0MoBhRzH5bNqP-Hai1Q%3BFdpEpwId5EPrAA%3BFZjmpAIdBNvuACnVUNpKSb1hRzEiLzZTUa0AJg%3BFf5LpAIdjb3uAA%3BFZV0ogIdbkvvAClb_X1oaMdhRzG9sv5-eIUohQ%3BFbzjowIdopnrAClZzbsn5pFhRzHgyCuGUK0ABA%3BFW1jpwIdyQDmACm1Dbq2hC5iRzFgwyuGUK0ABA%3BFV-ArgIdjl7jAClTjq6mhJljRzG0JuOYYgkS7g%3BFcmntAId2c3hACnHGbrTmo9kRzGIC5V41oj7RQ%3BFRxmuAIddNHiACmVAHZUPu5kRzFb5kjTz-aRQw%3BFft-vAIdLvnkACnFHRIZzARlRzEw8j-CHPgABA&mra=ls&via=2,3,4,6,8,9,10,12,13,15,17&sll=43.893934,17.319946&sspn=2.070223,4.938354&ie=UTF8&z=7

bila je super...

960 km, od tega cca 150 km makedama

odhod iz mb 04:00, prihod v mb 00:00.

nekaj slik lahko objavim, če boste želeli....

novo temo odpiram z naslovom Dinarsko gorstvo, da bi si izmenjali izkusnje, route, mnenja, izogibanja minskim poljem, itd v samem področju Dinarskega gorstva.

večina se vsi vozijo samo po eni strani ali drugi strani ali ga prečkajo preko starih obljubljenih "prelazov" kot npr.: Senj, Karlobag,.... po asfaltu.

kakšne predloge imate glede offroada...

kje se da kaj videti..

spočiti oči na neokrnjeni naravi, narediti nekaj dobrih posnetkov...

koliko zahtevna cesta je do tja..

kje je treba zaviti iz katere ceste....

če ima kod kakšne route prevoženih poti...

kje varno nočiti v šotoru, morebiti ob kakšni vodi za mrzlo prho pred spanjem in zajem vode za večerno juhico...

kje nociti med trdnimi stenami in pod trdno streho (privat, apartma, ipd) in za koliko denarja prbližno...

kaj je priporočljivo imeti zraven....

kaj obvezno...

na kaj biti pozoren (v slabem in dobrem mišljeno)...

kje so, če sploh so, crpalke 24h odprte (izvzete so AC)...

kje je kakšen vulkanizer, ki bi ti pomagal v vsakem trenutku za nekaj € (ali HRK)...

kje najti vsaj povprečnega mehanika z uporabnim orodjem za motor (vsak ravno ni voznik in moto mojster)...

kakšne nevarnosti pretijo...

koliko dni bi bilo potrebnih da se nekaj vidi ali celo vse...

itd... :)

skratka.... vse, karkoli, cesarkoli,.... se spomnite :)

informacije dobrodosle, saj se bom najverjetneje v ponedeljek odpravil dol, predvidoma za 3 dni :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razbral si se peljal čez Veliko Kapelo pod Bjelasico, šel čez Vratnik do Senja. Potem si prečkal Veliki Alan iz smeri Jablanca. In na koncu še iz sv. Roka preko Malega Alana do Obrovca. Zadnji trije prelazi so čez Velebit.

Kakšno je stanje makadama na zadnjem odseku? Drugi teden moram neki skočit na Murter in imam enako namero voziti po Vinetujevi cesti iz sv. Roka za Obrovac. Ker bova na motorju dva, me še posebej zanima tistih 14% klanca navzgor in kasnjeje še navzdol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še poskus od doma.... glede route.

to je bila moja pot

iz mb do lj po AC in potem med vrnitvijo domov sem se vracal po AC od ce do mb.

nisem sel do senja, saj sem v kraju Melnice zavil levo, tako da nisem preckal velikega alana.

sem pa preko sv roka sel preko malega alana do obrovca :)

preko malega alana je samo 4 max 5 % klanca navzgor in navzdol.

cesta tukaj preko je prevozna tudi za dva s koliko toliko primernimi pnevmatikami.

trenutno imam nameščene Metzeler Tourance EXP in ima guma manjsi radij od Metzeler Tourance..... zato je voznja nekoliko tezja po zahtevnejsem terenu, medtem ko je na asfaltu boljsa :)

zal ti ne znam povedati kako je s 14% klancem gor in dol :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na opis poti sem mislil, da si spotoma prevozil tudi Vratnik in Veliki Alan. Zdaj je vse jasno. Na moji Marco Polo avtokarti je oznaka za dva krajša 14% odseka. Najbolj važno je, da je soliden makadam. Leta 2003 so frendi probal peljat čez, ampak so zaradi nemogoče ceste obrnili po 800m. Na Adventurju imam namontirane enake gume. Pred tremi tedni sem rinil po precej razriti makadamski (gozni ?) cesti od Krasnega polja do nove ceste na Zavižan in je kar šlo.

Bom pofotkal vse zanimive detalje. A je še ob cesti zarustani tank?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na opis poti sem mislil, da si spotoma prevozil tudi Vratnik in Veliki Alan. Zdaj je vse jasno. Na moji Marco Polo avtokarti je oznaka za dva krajša 14% odseka. Najbolj važno je, da je soliden makadam. Leta 2003 so frendi probal peljat čez, ampak so zaradi nemogoče ceste obrnili po 800m. Na Adventurju imam namontirane enake gume. Pred tremi tedni sem rinil po precej razriti makadamski (gozni ?) cesti od Krasnega polja do nove ceste na Zavižan in je kar šlo.

Bom pofotkal vse zanimive detalje. A je še ob cesti zarustani tank?

pa ni bilo videti nobenega tanka....

po slikah sodeč sem videl, da bi mogel nekje biti, pa ga ni več :(

sem se veselil, da se bom tudi jaz fotkal ob njemu... pa nic :(

ta cesta kjer sem jaz peljal je bila vredu, pa sva bila 2 na 1 motorju.

samo slalomirati sva mogla med podrtimi drevesi, kamni na cesti, vemi ki so štrele iz gozda...

tukaj si se peljal morda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno po tej poti sem šel gor. Tisti spodnji del je dež kar ornk spral.

Btw: Danes so bile razmere na Mangrtskem sedlu idealne. Nobene gužve, vstopnine še ne pobirajo (začnejo v petek), relativno toplo in vrhovi so še belkasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Strominator, si pozabil slike gor obesit :surrender:

Bom pa jest pomagu. Tulove Grede na poti iz Obrovca za Mali Alan:

617c4486.jpg

Že na makadamu nad tunelom Sv. Rok:

617c4497.jpg

View v smeri Zadra:

617c4502.jpg

Ena izmed serpentin:

617c4503.jpg

Proti vrhu prelaza Mali Alan:

617c4514.jpg

Nazaj proti Tulovim Gredam. Večino ceste še vedno obkrožajo minska polja:

617c4519.jpg

Nazaj grede sem skočil še do kanjona Zrmanje:

617c4549.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strominator, si pozabil slike gor obesit :surrender:

Bom pa jest pomagu. Tulove Grede na poti iz Obrovca za Mali Alan:

Že na makadamu nad tunelom Sv. Rok:

View v smeri Zadra:

Ena izmed serpentin:

Proti vrhu prelaza Mali Alan:

Nazaj proti Tulovim Gredam. Večino ceste še vedno obkrožajo minska polja:

Nazaj grede sem skočil še do kanjona Zrmanje:

nisem pozabil...

drugi so me vzeli zraven na drugo furo kot sem sam planiral...

in ker je bilo toliko offroada ter hkrati zahtevnega terena za nizkega v stroma v primerjavi s KTM adventure... ni bilo casa za slikanje.

pa se roke so me bolele, da sem med pavzami pocival raje, kot slikal....

adventure-ja sta imela gume karoo, jaz pa tourance exp.

lahko si predstavljas kako sem se vozil.

pa tudi voznika adventure-jev sta bolj vešča vožnje po terenu kot jaz :)

eden izmed ofroad je bil....

vzpon iz morske strani iz magistrale smo krenili proti svetemu ivanu, potem pa povezava proti tulovim gredam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober si bil s temi tvojimi gumami, edino skoš da ne zgledaš tako kot na prikazni sliki :boobies:

bi se nonstop skupaj vozila.

Treniral še boš kaj teren, al samo polaganje in premetavanje mopeda po asfalti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud na mojem BMW Adventurju so Tourance Exp. Me je gor grede mal razmetaval okol tiste ta male kapelce na ovinku :closedeyes: Voziš bl z andrhtjo, pa gre. Če bi bil kakšen lažji motocikel in bolj krampaste gume, pol bi pa bolj letelo. Sicer pa nismo na dirki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud na mojem BMW Adventurju so Tourance Exp. Me je gor grede mal razmetaval okol tiste ta male kapelce na ovinku :closedeyes: Voziš bl z andrhtjo, pa gre. Če bi bil kakšen lažji motocikel in bolj krampaste gume, pol bi pa bolj letelo. Sicer pa nismo na dirki.

Se razume, drugo si je it nekaj pogledat pa prevozit, drugo pa je iz dirkat, takrat bi bilo trena s prikolico ali kombijem pa kaj bolj hard zraven pripeljat pol pa gasa :boobies: tako pa lepo uživat v vožnji in okolju pa je, treba cel prit domov, tako mi je rekel da so najboljpi tisti motoritsti ki pridejo živi uzdravi domov in lahko spet grejo na furo :):topic:

Malo sem zabluzil, ampak tale fura je res zanimiva, še posebaj ker se podlaga tako hitro spreminja, najboljše so pa izletne cone-minska polja, pa odpiraj gas še si ded :kva2:

Pa pogled je vsaj meni fantastičen, še dobro da je bil stric v vlkimi :boobies: na sliki za mano da sem imel čas si ogled okolje, ker če bi samo sledil malega advemčerja bi videl samo oblak prahu od velebita

Skratka kdo ima rad teren, pa da ob tem še kaj vidi, uživa v okolju, je tole vsekakor prava stvar.

Pa na vodo-tekočino ne pozabit, jaz sem bil kr cel čas žejn, še dobro da sem vmes našel kremo za ustnice v tank torbi pol je bilo malo bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je "ta stara" nagnala na vsezgodi na cesto. Z Murterja sem štartu pred polsedmo. Na vrhu je bil prijeten hlad in na trenutke ubijalska burja. Najbolj je žgalo ob Zrmanji v Žegarju (srbska vas). Sem se ustavu za informacije okoli kanjona. Takoj je padla debata in pivo povrhu .) Naslednja postaja so bili 15km nižje Muškovci (rafting, camp). Od železnega mostu približno 2-3km po južnem delu kanjona v smeri vzvodno se pride blizu točke s fenomenalnim razgledom po delu kanjona Zrmanje. V glavnem, res ta prava divjina. Ni čudno da so v preteklem stoletju tam snemali Vinetuja. Btw: kolega je razlagu kako so se enkrat peljali z Lado Niva 6km znotraj cevi po kateri voda z Velebita poganja turbine v HE Muškovci :trance_27_notworthy: Ni za klavstrofobične.

Interesantna kombinirana tura: po jadranski magistrali do Maslenice - čez Mali Alan - mimo Gospiča do Perušiča - čez Veliki Alan do Jablanca - nazaj po magistralki do Senja - čez Vratnik do Jezeran - preko Velike Kapele do Delnic in nazaj v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temty: ... čez mali Alan (?), al druga trasa, al kje drugje ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mam v mapsourcu datoteko, sam prej ko jaz to spravim tu gor.... :wallbash: , se trudim prilepit :book:, kaj si ti bil v Lembergu včeraj?

Popravljeno . Popravil Temty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lembergu (Dobrna?)? Rabim kak podnapis :wallbash: V soboto sem se vračal s krajšega potepa z bazo na Murterju, ampak samo do Cresa. Nazaj do prestolnice sem pridrsal učeri zvečer.

Če maš fajl ... hmmm, ti lahk pošljem link na moj Ftp strežnik, da ga daš gor, al pa na eMail. Kam ste to zavil? Po grebenu v smeri Paklenice?

Še ena zanimiva s prelaza:

617c4510.jpg

Ne sme nikakor manjkat družba z Žegarja - mrzlo veliko pivo za 6 Kun :winkiss::

617c4533.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga: eMail Me res zanima kje ste se vozili. Zgleda precej boljše od klasike. Bom probal traso še letos prevozit B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga: eMail Me res zanima kje ste se vozili. Zgleda precej boljše od klasike. Bom probal traso še letos prevozit B)

Kar potrudi se, bi jaz tud še :boobies: (ta smajli ni zaradi zizik ampak tako so se mi oči tresle ko sem peišl nazaj na asfalt :P )

Pa pazi se rangerja, pri nas je bil malo tečn, teži z nekimi agencijami pol pa da bi blo treba se v naprej prijavit pa neko takso plačat, pri nas ni dobil niti €, tako da mu nič ne dat nima kaj težit :)

Ustavil nas je pa ravno pred zelo mehkim vzponom, ko sem med tem ko sem lezel gor, sem mu nardil še par bratov in sester :whistle:

Popravljeno . Popravil Electric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Danes prevozil cesto Karlobag, preko Velebita in nato po Velebitu, Velika plana, odcep za Jablanac ni bil splužen, zato sem pot nadaljeval do Krasnega Polja in spust v sv Juraj.

Cesta asfaltirana in polna snega, drugače zelo lepo, bencinskih praktično ni ob poti. Tudi žive duše ne srečaš(v tem vremenu res ne) ali pa kakega naselja. Tankati sem nameraval pred Karlobagom, pa bencinska ni imela elektrike, hja.

Zadevo se je potrebno lotit s polnim tankom. Naslednje leto pa obvezno z motorjem. Kake table za mine nisem videl. Morda je bilo preveč snega ali pa sem imel preveč adrenalina. Levo in desno pa je makadam, sam so pogoste rampe.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!