Skoči na vsebino

Nov skuter - težava


Priporočene objave

Lep pozdrav!

Imam problem z skuterjem starim 2 tedna. Je 2 taktni. Težava je v tem, da pogosto sam od sebe crkne, čisto odvisno včasih po 100 metrih včasih pa po 5 kilometrih. Crkne če se peljem ali če mirujem. Štantgas je nastavljen pravilno na okoli 1700 obratov kot je zapisano v knjižici. Ko crkne ne vžge enih 20 minut potem pa, pa še to s težavo. Včasih pomaga če malo s prsti pridušim luknjo za zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imaš novega zate, ali je nov iz trgovine in ima še garancijo? Če je v garanciji, naj ga na servisu rihtajo, ti ga pusti pri miru.

Zna pa biti problem v dovodu goriva ali v svečki.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa tut preveriš , če imaš luknjico na zamašku od rezervoarja zamašeno,pa ne pride zrak v kesl, tako da tut bencin ne more tečt naprej. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@trebor ja skuter je nov in ima garancijo, vendar je prvi uradni servis oddaljen 50km, bi raje doma pregledu kaj bi bilo narobe. Svečko bom probal zamenjati danes.

@dizo Na pokrovčku rezervoarja nimam sploh nobene luknjice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,luknjica je na plastiki, ki je pod pokrovčkom ponavadi. Lohk čist mal priviješ pokrov za benz, da bo lahko zrak v rezervoar vleklo, pa se probaš pelat, pa boš videl če je to to. Sam ne mi pokrovčka zgubit pol, da naum jest kriv :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sem zamenjal svečko z novo nkg svečko, pa ni nič bolje. Tudi če se peljem z odprim tankom. drugače pa crkuje precej več ko je hladen motor. Če je topel kolikortoliko dela.

Popravljeno . Popravil led
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sem zamenjal svečko z novo nkg svečko, pa ni nič bolje. Tudi če se peljem z odprim tankom. drugače pa crkuje precej več ko je hladen motor. Če je topel kolikortoliko dela.

Na tvojem mestu se ga še dotaknil ne bi dokler je v garanciji. Na koncu se lahko zgodi, da sam ne boš mogel urediti problema, ga boš peljal tja bodo pa rekli, da ga je že nekdo sam popravljal in garancija ne velja več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, se strinjam x10 z aero-tam pelji tam kamor si ga kupil zato pa mas garancijo kaj se bos ti zajebaval ce so oni zato, vem pa da sam po sebi usak hoce zrihtat ce je zadeva mala kot pa cakat na tist servis nihov 14 dni se posebaj zdaj ko je tako vreme ampak raj 14 dni pocakaj kot pa neki da zajebas ce neves. lp tilen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam problem z skuterjem starim 2 tedna. Je 2 taktni. Težava je v tem, da pogosto sam od sebe crkne, čisto odvisno včasih po 100 metrih včasih pa po 5 kilometrih. Crkne če se peljem ali če mirujem. Štantgas je nastavljen pravilno na okoli 1700 obratov kot je zapisano v knjižici. Ko crkne ne vžge enih 20 minut potem pa, pa še to s težavo. Včasih pomaga če malo s prsti pridušim luknjo za zrak.

PO toči zvonit je prepozno prej bi vprašsal kak skuter kupit jaz bi ti sigurno svetoval 4-taktni in nebi imel nikakršnih problemov še sploh,če bi kupil Japonca LP :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je skuter 50 ccm, o 4t ni kaj razmišljat! kot že rečeno, če je v garanciji še, nimaš kaj razmišljat, če ti pa res ne da mira vse skupaj, bi pa jaz preveril vplinjač ter pogledat maso, da ti kje ne prebija. čeprov če praviš, da ga potem zelo težko vžgeš in lažje vžge, če zamašiš vstopno luknjo v filtru, je definitivno vplinjač! spihaj vse dize, preveri delovanje čoka, zatesni vse objemke ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!