Skoči na vsebino

aprilia sx cilinderkit


lucija

Priporočene objave

pozdrav vsem forumašem!

naročil sem aprilio sx in ko ga dobim gre takoj na predelavo..tukaj pa bi se obrnil na vse vas ki imate izkušnje s cilinderkiti..

nekaj denarja imam in zamislil sem si pa predelavo da bi motor nemoteno in brez okvar deloval dosti km in bi se lahko mirno peljal od 80-100kmh-torj nekje 12-16konjski kit..(doma imam že dellorto21ds in leovince v6)

1.kateri cilinderkit bi mi priporočali za omenjeni način vožnje(rad bi da mi dela lepo tudi na nizkih in srednjih obratih)

2.pri izbiri cilinderkita kateri materjal naj izberem alu ali gus(prednosti slabosti)

3.menjava gredi in ležajev-kaj priporočate

4.bi mi priporočali še kaj dodatnega?

5.nazadnje a ne najmanj pomembno-omejevalec obratov..mi ga priporočate?je že koga na tehničnem ali pred polis rešilo skrito stikalce?

adminu se opravičujem če sem karkoli narobe napisal-obljubljam da bo naslednji post boljši in za vsako pomoč sem vam iskreno hvaležen

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

če bi te mogoče zanimalo, bom imel v roku dveh tednov za prodat kar nekaj delov za tvojo SX.

-MHR Replica 80cc cilinderkit (12-13hp, ALU, rabljen samo 1000km, deluje normalno)

-Polini koleno za Dellorto 21 (rabljeno samo 400km, kot novo)

(prodajam zaradi tega ker grem na HE predelavo (24hp), če si zainteresiran povej, dam po res ugodni ceni ker ne potrebujem)

Ostalo vidim da že imaš. Gred sem jaz imel originalno in je teh 1000km brez problema zdržala. Če pa se ti vseeno zdi rizična original gred pa ti predlagam Doppler ER1 gred. Stane le cca 110€, zdrži pa vse do 24hp. Zraven pa še Stage6 set ležajev in semeringov.

Omejevalec možno da ti bo kaj pomagal, ampak ko bo serviser oz. policaj pogledal na izpuh jim bo vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej bi bilo izpuh najbolje dat notranji-pod sedežem..hm sem mislil da so tile auspuhi homologirani..

glede ponudbe pa a bi mi jo poslal na zasebno sporočilo..bi bil zelo hvaležen

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno manj nas je ki se z menjalniki ukvarjamo. mislim da sem edini po forumih ki še kaj predeluje to. ostalo so bolj kot ne samo izpuhi menjani pa kake malenkosti. bi me tudi veselilo če se še kdo pojavi :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno high end predelavo pa pripravljaš,če ni skrivnost?

pa še tole..po prebiranju italijanskih forumov me zelo mika due+ cilinderkit-baje ena boljših kombinacij vzdržljivosti in moči..povej so tile motorji narejeni za vožnjo samo v območju resonance-visokih obratih, ali se da dobiti kak izpuh ki bi lepo peljal te cilindre na nizkih in srednjih?kako je bil odziven tvoj mhr na nizkih in srednjih oz kak izpuh si imel gor?

hvala za vso pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pripravljam to :P

Metrakit Prorace2 70 cilinder

Doppler ER1 gred

Stage6 set ležajev in semeringov

Stage6 PWK28 vplinjač

MVT Premium elektrika

Metrakit koleno za 28 ferg

DID ketna

Top Performances sklopka

Malossi MHR GP izpuh

Pol pa so še malenkosti kot so mhr zavorne ploščice, S6 multimeter, .. Ob pravih ostalih delih (kot sem si jih jaz izbral) bi moral moped imet okrog 22-24hp

Na moji MHR replici je bilo tako. Jaz sem imel v6 izpuh gor, ampak je bil prezaprt. Mislim da se Due+ dobi samo za am6 agregate in ne tudi za derbi. Ko sem jaz iskal še ni bilo (lani). Priporočam ti uporabo Turbokit Carrera izpuha (če bi vzel moj cilinder). Gledam po youtube in še kar hvalijo ta izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Lep pozdrav.

Kupil sem novo 2010 Aprilijo sx 50. Vse je še original razen blokad. Kakšen auspuh mi priporočate in kje v slo bi se dalo to kupit?

Lp Žiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!