Skoči na vsebino

Kurjenje varovalk na Apriliji DiTech


jumaju

Priporočene objave

Lep pozdrav. Zanima me če bi kdo vedel kaj povzroča mojo težavo. Imam letnik 2002 Aprilio DiTech. Pred časom se mi je začelo dogajat, ko sem se vozil, da je kar naenkrat skuter zgubil moč in se vgasnil, nato sem ugotovil, da je šla modra varovalka (15 A). Nato sem jo zamenjal in spet po 10ih metrih vožnje jo je spet skurlo. Potem sem pustil skuter doma za kakšen teden in po enem tednu ponovno poizkusil.

Delal je spet normalno. Najprej sem mislil, da je mogoče voda prišla zraven, ker je bil na dežu, vendar sem kasneje ugotovil, da ni bilo to krivo. Po tistem tednu, ko je skuter stal sem naredil kakšnih 600 KM, skuter je bil vmes tudi na servisu (dobro to ni važno, ker elektronike niso gledali).

Po teh prevoženih kilometrih se je zopet začelo ponavljat enako. Peljal sem se na malo daljšo vožnjo in na poti nazaj je spet eno varovalko skurlo, z naslednjo sem se peljal kakšnih 20 minut in potem spet, vmes ko sem menjal varovalko sem mel okoli 5 min pavze, vendar so se varovalke vedno bolj pogosto skurle.

Vedno ko sem spustil gas na ročki je skurlo varovalko. Tisti dan sem jih skuril 6. Potem pa z eno samo celo še varovalko, sem po mestu potiskal skuter skoraj do doma (okoli 30 min) in ga nato spet vžgal. Držal sem enakomerno gas in tudi vmes ko sem bremzal, ko sem se moral ustaviti sem še dalje držal gas na isti poziciji, da ne bi še zadnje varovalke skurlo. Potem ko sem prišel do doma, sem gas spustil, pa vendar varovalke ni skurilo. Me zanima, če bi kdo znal odpravit ta problem, saj se sploh ne morem več zanesljivo vozit. :wallbash:

LP, Jumaju :surrender:

Popravljeno . Popravil jumaju
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti ti je nekje pregulen + kabel in se tišči nekje na mašino.Preglej kabel od varovalke naprej dokler prideš do mesta kjer se tišči na maso.Ponavadi pa se pri motorjih pojavi kratki stik na mestu kjer gredo kabli in se premikajop ko premikaš balanco, saj tam je največja možnost da se kje preguli ali pride med kabli do medsebojnega stika.Če neboš nič našel in je ta plava 15A varovalka originalna lahko probaš z 5 A močnejšo varovalko sepravi z 20 A varovalko(rumeno) močnejše pa NESMEŠ montirat ker boš poškodoval instalacijo.Je pa najbolje da ti to nekdo pregleda ki se vsaj malo razume na dotičen motor LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Zanima me če bi kdo vedel kaj povzroča mojo težavo. Imam letnik 2002 Aprilio DiTech. Pred časom se mi je začelo dogajat, ko sem se vozil, da je kar naenkrat skuter zgubil moč in se vgasnil, nato sem ugotovil, da je šla modra varovalka (15 A). Nato sem jo zamenjal in spet po 10ih metrih vožnje jo je spet skurlo. Potem sem pustil skuter doma za kakšen teden in po enem tednu ponovno poizkusil.

Delal je spet normalno. Najprej sem mislil, da je mogoče voda prišla zraven, ker je bil na dežu, vendar sem kasneje ugotovil, da ni bilo to krivo. Po tistem tednu, ko je skuter stal sem naredil kakšnih 600 KM, skuter je bil vmes tudi na servisu (dobro to ni važno, ker elektronike niso gledali).

Po teh prevoženih kilometrih se je zopet začelo ponavljat enako. Peljal sem se na malo daljšo vožnjo in na poti nazaj je spet eno varovalko skurlo, z naslednjo sem se peljal kakšnih 20 minut in potem spet, vmes ko sem menjal varovalko sem mel okoli 5 min pavze, vendar so se varovalke vedno bolj pogosto skurle.

Vedno ko sem spustil gas na ročki je skurlo varovalko. Tisti dan sem jih skuril 6. Potem pa z eno samo celo še varovalko, sem po mestu potiskal skuter skoraj do doma (okoli 30 min) in ga nato spet vžgal. Držal sem enakomerno gas in tudi vmes ko sem bremzal, ko sem se moral ustaviti sem še dalje držal gas na isti poziciji, da ne bi še zadnje varovalke skurlo. Potem ko sem prišel do doma, sem gas spustil, pa vendar varovalke ni skurilo. Me zanima, če bi kdo znal odpravit ta problem, saj se sploh ne morem več zanesljivo vozit. :wallbash:

LP, Jumaju :surrender:

probi dat močnejšo 20a noter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mi namesto varovalke pol skuri celo vezavo? Ne hvala. :whistle:

kolegu je delalo enako na rs50,pa je dal gor močnješo varovlalko pa leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!