Skoči na vsebino

Smart


SiR

Priporočene objave

Včeraj sem za nekaj cajta pripeljal domov najbolj hecen avto na svetu - Smart.

Ima kdo od forumašev mogoče to vozilo? Ima kakšne izkušnje z vzdržljivostjo motorja in avtomobila, ceno na servisih, pogostostjo okvar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kak motor dobiš za ta denar :lol:

3mio se mi pa res zdi mal preveč...

kaj pa kšna zastava 750,al pa celo z mašino 800,mogoč še dobiš pod kšnim kozolcem dobro ohranjenga :twisted:

pa tud kose bi se še kje najdl,...sm glih včeri garažo mal pospravljal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa zakon, ce bi mel velik $$$$ bi si ga kupu za do trgovine al pa do gostilnice.....sej je dober tak majcken....

Enkrat sem ga komaj lovil s Twingijem...

LP, Rock :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem ga 3 leta nazaj vozu... 130 gre, baje tudi 150 :D

sem parkiral na pločniku s pol avta in mi je fotr reku, naj najdem parkirišče, da ne bo kdo avta prevrnu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma daj, neko sranje malo. Za pol manjši keš dobiš Matiza. Vbistvu sploh nisem privrženec takih gajbic, ker se mi zdijo klavstrofobično nevarne. Isto je novi Cooper. Avto za 3.8 milijona! Pa za ta dnar dobim Mazdo 6 pa je 100x bolj kvalitetno narjena! Poleg tega so pa itak vsi parkirni prostori v velikosti 5 metrov. Finta je v tem, da niti tega več ne najdeš. Do prve trgovine je pa boljši skuter za 400.000sit. Pa še večji prtljažnik ma. Ampak to je pač trend zdaj - mali avti v skladu s nesroazmernostjo (cena - velikost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomosaki,tvoj "podpis" je 100% v skladu.

......in ne,niso vsi parkirni prostori 5 m dolgi,tudi prtljaznik smarta je vecji od skuterjevega,da ne govorim,da je v smartu pozimi bolj toplo,kot na skuterju.smarta primerjati z matizom :roll: ......imas pa res nekaj proti dolocenim avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem za nekaj cajta pripeljal domov najbolj hecen avto na svetu - Smart.

A ga maš na testu, lahko v kratkem pričakujemo kakšen članek ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zdej vidu enga k se je pelu z nim pa glih tolk de mu niso kolena ob strop tolkla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ga kupil, nimam trenutno tolk rezerve v denarnici. Sem si ga pa sposodil na probo za nekaj dni.

Takole bom rekel - pri svojih cca. 194 cm in 127 kg nisem imel problemov vozit avta. Sedenje je fajn, ker je malo višji, je preglednost naprej in levo-desno super, le vzvratno bolj švoh, ker je avto od zadaj dost zaprto zgrajen (varnostna kletka tridion je tam najbolj masivna). Kljub majhnosti pa se v njem nisem počutiš kot v malo večjem piskru - od znotraj je čisto pravi avto :twisted: Sedeži so odlični, premični vzdolžno. Volan ni nastavljiv, je pa prijetno usnjen in ravno prav velik...

Stegne kar orenk - cabrio s 45 kW (cca 65 KS?) je zelo poskočen, do končne hitrosti 140 km/h gre lepo in brez težav pospešuje bolje od večine avtov na semaforjih :-) Kar nekaj polotov, cliotov, golfov in drugih jajcev sem pustil za sabo... In vedno mi je bilo v užitek, ko sem komu potrobil - ta zadeva ima namreč tako predirno trobljo, da para živce. Glih taprava za vzgojne ukrepe na križiščih in drugod po mestu :-)

Ovinki - zgodba zase. Zaradi kratke medosne in kljub elektroniki ga moraš kar fajn naštudirat, ker če imaš težko nogo je zadeva kar hitro wikl-wakl semtertja ... ampka še vedno bolje sedi kot večina tašvohnih polotov, cliotov in drugih jajčkov. Predvsem pa svoje naredijo ESP, ABS in druga elektronska pomagala - če tega ne bi bilo, bi bil avto verjetno smrtno nevaren (razen, če bi stal v garaži :twisted: )

Vožnja po mestu zakon, tudi krajša relaciju zelo v redu počutje, prav tako na avtocesti...

Če ne bi bil tako drag, bi si ga verjetno kar omislil za prevažat čelado, delovno torbo z notebookom in svoje truplo pa tamalo okoli...

Če koga še kaj zanima - go ahead...

Aja - zagonsko ključavnico ima pri menjalniku, ne ob volanu, menjalnik je sekvenčni... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja - zagonsko ključavnico ima pri menjalniku, ne ob volanu, menjalnik je sekvenčni... :-)

.....in kar me strasansko moti (vsaj pri verziji,ki sem jo vozil) je,da za prestavljanje visje _potiskas_ rocico menjalnika naprej in za nizje jo _vleces_ k sebi. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in kar me strasansko moti (vsaj pri verziji,ki sem jo vozil) je,da za prestavljanje visje _potiskas_ rocico menjalnika naprej in za nizje jo _vleces_ k sebi. :roll:

Ja, tudi tukaj. Zakaj pa te to toliko moti? Sicer jaz itak ne razumem, zakaj sploh vgradijo ročko, zakaj ni popolnoma samodejno vse skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ne vem, mogoče če bi živel v zelo velikem velemestu, potem pride v poštev, da se bom pa vozil po cestah s tako majnih avtomobilom, se mi pa zdi kar malo nevarno, skorej malo bolje kot z motorjem.

Ok sej je praktičen za parkirat ampak je pa sama plastika, aja pa zakon je ta varianta ko so pri večjih kamperjih zadej naredil garažo da gre ravno smart noter. To je pol full praktično.

Aja da bi bil pa lep pa še zdaleč ne. Hummer mi je boljši :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majhen spak!

po mojem samo za v večje mesto in za tiste z debelo denarnico! :?

za daljše potovanje pa je neprimeren in tud ne najbolj varen. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel nekoč priliko preizkusiti Smarta - na "ljubljanskem Grobniku". Hecen gokart, tudi tista ročica za prestavljanje je precej zabavna, sicer pa ga za tako ceno niti pod razno ne bi kupil. Pa še hec: s kolegom se peljeva s Smartom, pa naletiva na dve štoparki. Kolega ustavi: "Punci, kar noter!" Onidve: :shock: :shock: "Ja, kam pa?!?" :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ne vem, mogoče če bi živel v zelo velikem velemestu, potem pride v poštev, da se bom pa vozil po cestah s tako majnih avtomobilom, se mi pa zdi kar malo nevarno, skorej malo bolje kot z motorjem.

Ok sej je praktičen za parkirat ampak je pa sama plastika, aja pa zakon je ta varianta ko so pri večjih kamperjih zadej naredil garažo da gre ravno smart noter. To je pol full praktično.

Aja da bi bil pa lep pa še zdaleč ne. Hummer mi je boljši :lol:

Saj za v mestu je primarno namenjen. Slovenija pač nima mest :twisted:

Ej - kateri avto pa ni sama plastika znotraj? Kolkor jaz vem, je še mercedes 500 SL "sama plastika". Vsaj odznotraj.

Je pa dejstvo - da je smart čisto dovolj varen.

Sploh pa - glede varnosti : vsi kupujejo avto, kot da se imajo z njim namen zaleteti. Potem pa imamo v mestu razne japije z audiji-offroad in slivo-slivo s hummerjem, pa kretene s terenci, ki se vozijo na relaciji Casa del Papa -- Maček in nazaj... DA so vrani.

In tkai ljudje potem nič ne gledajo na cesti, ker mislijo, da jim itak nič ne bo, če nardijo pizdarijo medtem ko telefonirajo, za onega, ki ga bodo povozili, pa jih boli k___c.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za v mestu je primarno namenjen. Slovenija pač nima mest :twisted:

Ej - kateri avto pa ni sama plastika znotraj? Kolkor jaz vem, je še mercedes 500 SL "sama plastika". Vsaj odznotraj.

Je pa dejstvo - da je smart čisto dovolj varen.

Sploh pa - glede varnosti : vsi kupujejo avto, kot da se imajo z njim namen zaleteti. Potem pa imamo v mestu razne japije z audiji-offroad in slivo-slivo s hummerjem, pa kretene s terenci, ki se vozijo na relaciji Casa del Papa -- Maček in nazaj... DA so vrani.

In tkai ljudje potem nič ne gledajo na cesti, ker mislijo, da jim itak nič ne bo, če nardijo pizdarijo medtem ko telefonirajo, za onega, ki ga bodo povozili, pa jih boli k___c.

DAMN RIGHT !!! TEŽKO BI POVEDAL BOLŠE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in kar me strasansko moti (vsaj pri verziji,ki sem jo vozil) je,da za prestavljanje visje _potiskas_ rocico menjalnika naprej in za nizje jo _vleces_ k sebi. :roll:

Ja, tudi tukaj. Zakaj pa te to toliko moti? Sicer jaz itak ne razumem, zakaj sploh vgradijo ročko, zakaj ni popolnoma samodejno vse skupaj...

ce ze....... nekako se mi dozdeva bolj logicno,da ko pospesujes vleces rocico proti sebi (nazaj),saj se tudi center mase premakne nazaj.pri zaviranju je obratno - saj vecinoma,ko prestavljas v nizje prestave tudi zaviras,ergo potiskas rocico od sebe (naprej).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze....... nekako se mi dozdeva bolj logicno,da ko pospesujes vleces rocico proti sebi (nazaj),saj se tudi center mase premakne nazaj.pri zaviranju je obratno - saj vecinoma,ko prestavljas v nizje prestave tudi zaviras,ergo potiskas rocico od sebe (naprej).

Ice - meni so tvoje razlage tolk vsec. Nimam dodatnih vprasanj, pripomb, dilem...

A se je tebi tudi zdelo ,da se hoce avto v ovinkih kar poprek postavit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je tebi tudi zdelo ,da se hoce avto v ovinkih kar poprek postavit?

kako "hoce" ?! :? - v kolikor me spomin ne vara sta bila originalno dva ovinka normalna (najprej prva os,potem druga os skozi ovinek). :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za v mestu je primarno namenjen. Slovenija pač nima mest :twisted:

Ej - kateri avto pa ni sama plastika znotraj? Kolkor jaz vem, je še mercedes 500 SL "sama plastika". Vsaj odznotraj.

Je pa dejstvo - da je smart čisto dovolj varen.

Sploh pa - glede varnosti : vsi kupujejo avto, kot da se imajo z njim namen zaleteti. Potem pa imamo v mestu razne japije z audiji-offroad in slivo-slivo s hummerjem, pa kretene s terenci, ki se vozijo na relaciji Casa del Papa -- Maček in nazaj... DA so vrani.

In tkai ljudje potem nič ne gledajo na cesti, ker mislijo, da jim itak nič ne bo, če nardijo pizdarijo medtem ko telefonirajo, za onega, ki ga bodo, pa jih boli k___c.

Toti post je mimo.

1. Mest je dovolj, da je vse zabasano in ti tudi noben Smart ne koristi več. Pecikl pa amen. Stupid were people who made Smart.

2. Poznamo različne kakovosti plastik. Ene so za kurac in počijo tako, da so potem lahko fino razrežeš po vseh možnih mesarjevih zapovedih (ob trku), druge so pa oblazinjene s peno, kar preprečuje, da se potniki poškodujejo ob morebitnem trku. Smart - interšpar varjanta plastike.

3. Zakaj se pa pol ti voziš s čelado okol? Upam, da se no. Seveda gledaš pri kupovanju avta tudi na varnost, ker če bi vsi razmišljali s tvojo logiko, bi si kupli Trabant Trubo iz plastične karoserije, ker itak ti Danny po zvezdah pove, če bo kakšna "prelomnica" (na cesti). Sej noben ni reko, da si morš kupit terenca. Vbistvu so študije pokazale, da itak ni razlike med osebnim avtom pa terencom pri crash testu. Maš pač pri terencu večjo kinetično energijo, ker je pač sam avto težji in se ravnotako zmečkaš. Če mene vprašaš, bi si kupo raje en spodobn osebni avto (4 oziroma 5 vrat).

4. Ja telefoni pa so druga zadeva. Itak je prepovedano vozit, telefonirat hkrati, boknedaj razmišljat poleg, kadit, gledat v stranska ogledala kak se miške sprehajajo v minicah itd. To pa ni krivo to, da majo masivn avto. Vsaj v večini primerov ne. Na mene so zmeraj leteli tisti z malimi gajbami ala C3, 206, polo itd. Taki so fajterji in si upajo več. Poleg tega taki avto tiščijo do konca, ker na 4.000 rpm nikam ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!