Skoči na vsebino

Smart


SiR

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj vozu marta in morem reč da je zadevca nadvse zabavna!Avtomatik,zadnji pogon, pa še sneg pod kolesi!Zabave na pretek!

Je pa res da ne rabiš gretja zadnje šipe k jo dosežeš kar iz sedeža in jo lih ubrišeš!

Max hvala!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut pelala Smarta včeri. Najbrž, bi se zadevce dalo kar navadit (Pero, drgač je pa polavtomatik). Sam zabave na snegu pa ni lih pretirane. Vsa tista elektronika, te kr ornk prikrajša za to: ESP, ABS in kar je še takih tročrkovnic. Če pa slučajno že uspeš pripravit kolesa do drsenja, ti pa tam tut ene lučke utripajo kot zmešane.

Sam če pa zagusti, je pa fajn (enkrat sem se ustavila 5 cm pred stebrom, kar mi brez ABSa mogoče niti ne bi uspelo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut pelala Smarta včeri. Najbrž, bi se zadevce dalo kar navadit (Pero, drgač je pa polavtomatik). Sam zabave na snegu pa ni lih pretirane. Vsa tista elektronika, te kr ornk prikrajša za to: ESP, ABS in kar je še takih tročrkovnic. Če pa slučajno že uspeš pripravit kolesa do drsenja, ti pa tam tut ene lučke utripajo kot zmešane.

Sam če pa zagusti, je pa fajn (enkrat sem se ustavila 5 cm pred stebrom, kar mi brez ABSa mogoče niti ne bi uspelo).

Max, boš počasi vse zvedu, kaj so delali s (tvojim sposojenim) avtom :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam če pa zagusti, je pa fajn (enkrat sem se ustavila 5 cm pred stebrom, kar mi brez ABSa mogoče niti ne bi uspelo).

Max, boš počasi vse zvedu, kaj so delali s (tvojim sposojenim) avtom :wink:

Saj je zraven mene sedu ;) :D Pravzaprav je bil Max tisti, ki je tolk zategnu ročno, da sm skor zgubila nadzor nad avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem... Max, hvala, ker si spustil take kt smo mi za volan igrače, ki jo ankakor nismo hotl resno vzet :twisted: :!:

Do imena avto rabi spredi pa zadi par metrov, ampak.... vsa čast; ma volan! Za ročno pa nism zihr, ker je mel ves čas moje vožnje Max roko čez! :cry:

1 namig proizvajalcu: če bi mel vrtljive zice, a? (k je čist useen, če gledaš levo, desno, nazaj....vse je enak!) :wink:

Drgač pa: IGRAČKA! :D :D :D

še 1x Maxu :silly: hvala pa ohran to lepo navado pa lahk prideš tud s SLK! Tud tistga bom šla probat! Me nau treba silt kto kt za tega!

objemček,

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam če pa zagusti, je pa fajn (enkrat sem se ustavila 5 cm pred stebrom, kar mi brez ABSa mogoče niti ne bi uspelo).

Max, boš počasi vse zvedu, kaj so delali s (tvojim sposojenim) avtom :wink:

Saj je zraven mene sedu ;) :D Pravzaprav je bil Max tisti, ki je tolk zategnu ročno, da sm skor zgubila nadzor nad avtom.

smo vidl ja - sledovi gum so se končal pol metra pred steno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.5 mio za smarta!!! :D :D :D :D :D :shock: :shock: :shock: :shock: :P :P :P :roll: :roll: :roll: :roll:

JA JA ŽE ZBIRAM!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut pelala Smarta včeri. Najbrž, bi se zadevce dalo kar navadit (Pero, drgač je pa polavtomatik). Sam zabave na snegu pa ni lih pretirane. Vsa tista elektronika, te kr ornk prikrajša za to: ESP, ABS in kar je še takih tročrkovnic. Če pa slučajno že uspeš pripravit kolesa do drsenja, ti pa tam tut ene lučke utripajo kot zmešane.

Sam če pa zagusti, je pa fajn (enkrat sem se ustavila 5 cm pred stebrom, kar mi brez ABSa mogoče niti ne bi uspelo).

Max, boš počasi vse zvedu, kaj so delali s (tvojim sposojenim) avtom :wink:

Saaaaaaaj pa nismo bili vsi taki!! :cry: :idea: Eni smo prav lepo in nezno vozakali "drago" vozilo! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tkole je blo objavljeno prvic:

Objavljeno: sre dec 11, 2002 2:12 pm Zadeva: motosvet.com zadeve -> Motosvetova sreda

OBVESTILO! 8)

Samo za tiste, ki bi se radi blizje spoznali z avtom SMART.

Danes zvecer pred OLP vabljeni vsi zainteresirani. :D

Za pojasnilo:

Imam na testu Smatovega malcka. Dobil sem ga v ACju.

Od standardno serijske opreme ima airbag voznikov + sovoznikov, pri zaviranju pomaga ABS, ESP, meglenke, avtomatska klima, sekvencni menjalnik - se pravi da nima sklopke....itd.

Avto sploh nima pogojev, da crkne, ker pred semaforjem sam u prvo prestavo pade. 8)

(Centralno zaklepanje, elektricni paket Itaq :D :roll: :idea: :arrow: )

Poraba goriva 3,5 l/100KM, 800 ccm, 3 cilindri....

Stane pa puuuuhhhhhh, ah ja, le piclih 3.5 mio sit. :roll: :? :shock: :wink:

Ciao by MAX

PS: pa toplo zelllooooo toplo se oblecite. :!:

_________________

Lp Max ex AF1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pojasnil pred srecanjem:

Objavljeno: sre dec 11, 2002 8:13 pm Zadeva: motosvet.com zadeve -> Motosvetova sreda

OBVESTILO!

Samo za tiste, ki bi se radi blizje spoznali z avtom SMART.

Danes zvecer pred OLP vabljeni vsi zainteresirani.

Jaaaaaaaaaaaaaaz biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Toplo oblečti? A JE KABRIO???

Ja res , samo da sem ga vrnil po dveh urah testa in vzel tega zdajsnjega. Sment pa Cabrio pozimi

Zunaj zellllooooo mene trenutno zeeebbbbe.

Objavljeno: pet dec 13, 2002 12:05 am Zadeva: motosvet.com zadeve -> Motosvetova sreda

Poročilo iz testa avomobila Smart!!!!!!

Air bagov na srečo nismo testiral, na snegu se pa zadeva odlično obnese sploh ne upazša da manka tistih 100 km!!!!

Ciao,by Pero

PS-Max še enkrat hvala!Ko dobiš Ferrarija se javim da se postavim že zdaj v vrsto!

Trenutno sva ze dva na cakalni listi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj objav….

Objavljeno: pet dec 13, 2002 5:53 pm Zadeva: motosvet.com zadeve -> Motosvetova sreda

Se zahvaljujem Max-u za vožnjo-res noro-sm prvič pelou avtomatika(najbol je pa ko Max reče gas do konca pa pol ročno uporabi)

_________________

Pa vsak ma svojga rad

Objavljeno: pet dec 13, 2002 7:14 pm Zadeva: motosvet.com zadeve -> Motosvetova sreda

no končno najdu temo da se lahko zahvalim za testno vožnjo

- v glavnem Max hvala da si dal za en krog -

zdej končno vem kako je to če pelješ pol avta

_________________

Od najboljšega ponudnika kupim poletje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, no pa da se moja malenkost neki opise glede smartka.

Plusi in Minusi malo mesano:

Prvo, zelo kratek avtek. (parkiranje ni problem)

Drugo, zelo drag avtek.

Tretje, zelo napreden avtek. (voznja ni problem)

Cetrto, zelo varcen avtek. (tankanje ni problem)

Peto, zelo prepoznaven avtek. (iskanje na parkiriscu ni problem).

kdaj drugic pa mogoce se kaj vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 let pozneje...

Novi Smart zunaj :)

Zunanjost, notranjost

Okretnost je bila ena od glavnih prednosti prvega smarta in ta tudi pri novincu (kljub skoraj dvajset centimetrov večji dolžini) ostaja glavno vodilo. Smarta še vedno lahko obrnemo na zelo majhnem prostoru (obračani krog znaša 8,75 metra), le parkiranje z nosom naprej na parkirišču, ki je namenjeno bočnemu parkiranju, ni več tako enostavno, saj bo zadek gledal ven. Potniški in prtljažni prostor sta bogateje odmerjena, občutek prostornosti pa povečuje še (pri opremi pulse in passion) serijska panoramska streha. Ljubitelji vetra v laseh pa lahko posežejo po cabrio različici s platneno streho.

Tehnika

Motorna paleta se je razširila na štiri bencinske agregate in enega dizelskega. Vsi motorji so trivaljni, bencinski imajo po štiri ventile na valj in liter prostornine, delovna prostornina dizla pa znaša 799 kubičnih centimetrov. Šibkejša dva bencinarja sta atmosferska in ponujata 61 oziroma 71 KM, močnejša pa podprta s turbinskim polnilnikom. Prvi razvija 84 KM, komur to ni dovolj, pa si lahko omisli Brabus različico s 98 konjskimi močmi. Vsi, ki bi smarta raje izbrali z dizelskim motorjem, se boste naokoli vozili s pomočjo 45-konjskega motorja, ob tem pa po podatkih tovarne povprečno porabljali le 3,3 litra goriva na sto prevoženih kilometrov. In menjalnik? Ta je avtomatizirani petstopenjski, ima 30 odstotkov krajši reakcijski čas od predhodnikovega in po novem omogoča prestavljanje tudi do dve prestavi naenkrat.

Varnost in opremljenost

Smart ni zrasel le zaradi povečanja potniškega in prtljažnega prostora, temveč tudi na račun varnosti potnikov in pešcev. Varnostna celica tridion zmore "preživeti" velike sile, ESP in zavorni sistem ABS sta del serijske opreme, panoramska streha pa ni izdelana iz stekla, temveč iz nelomljivega polikarbonata. Poleg prednjih zračnih varnostnih blazin sta opcijsko na voljo tudi bočni. Paketi opreme ostajajo enaki, torej pure, pulse in passion, odvisno od izbora pa se bo smart bohotil s klimatsko napravo, litimi platišči, elektrifikacijo stekel, meglenkami ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smart je OK če bi bil 25% sedanje cene. jaz si z smartom nebi upal na nobeno cesto kjer vozijo preko 80 km/h. da pa so smart-ovci pogumni dokazuje smart, ki mi je zadnjič pred celjem iza tovornjaka z 80 km/h potegnil ven in potem pospeševal mimo tovornjaka z 82 km/h.

skoraj sem skuril bremze ker sem imel takrat noter 180 km/h in me je prekleto mikalo da nebi bremzal ampak bi si tistega smarta samo malo "umaknil", verjetno nebi niti čutil :blush: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!