Skoči na vsebino

Ples polke


krneki

Priporočene objave

Verjetno nekaterim smešna tema, vendar čas veselic se je začel, zato je treba tudi katero deklino povabit na ples :) . Ker pa se veselic navadno nisem ravno pogosto udeleževal, imam zdaj majhen problem, ker ne znam tako dobro plesati polke. Na spletu sem sicer gledal neke vodiče za polko, ampak ni ravno enaka "naši" oz. taki, ki se jo navadno pleše na veselicah. Tudi na veselicah jo vsak malo drugače pleše, zato se jo je težko naučit samo z gledanjem.

Vem, da vaja dela mojstra, ampak vseeno bi rabil dobro osnovo. Ima kdo kakšno idejo, rešitev, kako bi se jo lahko naučil?

Hvala za pomoč!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ko se ga ornk nasekam, znam tudi kitajsk govort, kaj šele plesat. Ko zaigra harmonika, noge kar same delajo (dokler še delajo) korake v rirmu polke.

Kr pogumno povabi dekle na ples in dokler ji iz prstkov na nogi ne nardiš safalad, bo s tabo plesala :)

:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, no Maus, misliš, da bo vztrajala do safalad?? Po moje ga bo deklina že pri hrenovkah po betici :bum:

Pa ti tak polko plešeš, če pa maš reumo?:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nekaterim smešna tema, vendar čas veselic se je začel, zato je treba tudi katero deklino povabit na ples :) . Ker pa se veselic navadno nisem ravno pogosto udeleževal, imam zdaj majhen problem, ker ne znam tako dobro plesati polke. Na spletu sem sicer gledal neke vodiče za polko, ampak ni ravno enaka "naši" oz. taki, ki se jo navadno pleše na veselicah. Tudi na veselicah jo vsak malo drugače pleše, zato se jo je težko naučit samo z gledanjem.

Vem, da vaja dela mojstra, ampak vseeno bi rabil dobro osnovo. Ima kdo kakšno idejo, rešitev, kako bi se jo lahko naučil?

Hvala za pomoč!

LP

Poišči najbližjo folklorno skupino. Tam so tudi punce...

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, no Maus, misliš, da bo vztrajala do safalad?? Po moje ga bo deklina že pri hrenovkah po betici :bum:

Pa ti tak polko plešeš, če pa maš reumo?:naughty:

no ja... za lubezen do polke in do fanta, je treba pač mal potrpet, ne pa takoj pretep na veselici :glare:

GROBIJANKA :angry:

Še nisi slišala za ketonal forte... drži celo noč skakanja :kva2: ... drug dan, je pa druga pesem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja... za lubezen do polke in do fanta, je treba pač mal potrpet, ne pa takoj pretep na veselici :glare:

GROBIJANKA :angry:

Še nisi slišala za ketonal forte... drži celo noč skakanja :kva2: ... drug dan, je pa druga pesem :P

Odvisno v katerem kraju misli on plesat polko......na Primorskem, Dolenjskem, Notranjskem ali Gorenjskem je to OK, na Štajerskem koncu pa skakanje po prstih deklini odsvetujem....... :whistle: Pa saj jaz ga nebi no.....:doze:

Poskakuješ pač po ritmu muzike in je to to!!

A Ketonal ?? .......mhm.........jaz sem slišala za druge tablete, tudi držijo full pokonci celo noč, pa ni treba čakat na drugi dan, že takoj je druga pesem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!