Skoči na vsebino

Vzajemni skladi


Priporočene objave

Prosim, da mi zaupate vaše izkušnje z vzajemnimi skladi. Zanima me, za kateri sklad ste se odločili, čigav je in kaka je kej rast tega vašega sklada. V osnovi me zanima le to...lahko pa poveste tud še kej več...

Lepo pa prosim...oglaste se le tisti, ki mate točke (prevod: ste vlagatelji)......ne mi pametovat in se tle kregat tisti, ki nimate nič točk, mate pa seveda polno mnenj in nasvetov...da mi ne bi kdo zarad vas teme zaklenu slučajno.

Sej ne prosim velik, ne da? :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al je zdaj dosti folka navalilo na te vzajemne sklade. Kakopak, ko pa so zadnje leto prinesli res izjemne donose. Samo ta vlak je že odpeljal. Vse do takrat, dokler se ne pojavi zopet en nov "prevzemni objekt", ki bo nakurblal tečaje zopet navzgor.

Kakorkoli, vsak ki se odloča za vzajemni sklad na podlagi donosov zadnjega leta in pol (50-70% letnih donosov), naj svoj podjem in motive še enkrat premisli, ker to kar se sedaj dogaja na naši borzi ni nič drugega kot velika tržna anomalija. Vzajemni skladi niso namenjeni kratkoročnemu vlaganju v smislu špekuliranja, temveč dolgoročnejšemu varčevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đorđe...dej ti še enkrat pazljivo preber kaj sem napisu, lepo te prosim.

Ne potrebujem "prodajalcev", "posrednikov", pa tud pametnjakovičev ne...

Zanimajo me sam izkušnje ljudi, ki so noter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.vzajemci.com/

Tle najdeš prav vse, od dnevnih do desetletnih donosov (v SIT, EUR in USD), povprečnih letnih donosov, strukture naložb (do delnice natančno), višine provizij (vstopnih, izstopnih in upravljavskih),...

Na tej strani najdeš tudi pristopne obrazce za večino skladov.

Samo izpolniš, nakažeš sredstva in že si ponosni lastnik vplačanega števila točk.

Vendar bodi pozoren na tisto kar piše spodaj:

Pretekli donosi niso garancija za prihodnost!

Letošnje (pa tudi lansko) leto je bilo na borzi pač tako, da z naložbo skoraj nisi mogu falit. To se pozna tudi pri vrednostih točk vzajemnih skladov. Se pa bojim, da so ti časi za vedno mimo.

Če torej pričakuješ letne donose nekje 15-20%, so skladi kot nalašč, če pa sanjaš o 50% letnih donosih, pa na vzajemne sklade kar pozabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše donose v zadnjih letih imata Galileo in Rastko. Splača se ti samo v primeru, če boš varčeval nad 3 leta, saj drugače plačaš davek na kapitalski dobiček (15%). Vsekakor pa je naložba varna in boljša kot denar na banki. Moje izkušnje => zelo dobre. Ostalo pa, kot so ti že napisali na www.vzajemci.com :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đorđe...dej ti še enkrat pazljivo preber kaj sem napisu, lepo te prosim.

Ne potrebujem "prodajalcev", "posrednikov", pa tud pametnjakovičev ne...

Zanimajo me sam izkušnje ljudi, ki so noter...

Sem na tvoj eksplicitni poziv še enkrat prebral to, kar si napisal. In kaj bi torej rad, kaj se razburjaš??

Povedal sem ti, kaj si o vzajemnih skladih mislim. O tem, kakšni so donosi skladov ter grafi, rast premoženja posameznega sklada (ni treba tu delat ankete kje je kdo in ugotavljat, kje je največ "zaupanja") itd., najdeš na strani ki jo je navrgel premza....bi jo pa z malo angažmaja z lahkoto sam našel.

O tem, kje pa imam naložen svoj denar, sem tuki na forumu že enkrat napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše donose v zadnjih letih imata Galileo in Rastko. Splača se ti samo v primeru, če boš varčeval nad 3 leta, saj drugače plačaš davek na kapitalski dobiček (15%). Vsekakor pa je naložba varna in boljša kot denar na banki. Moje izkušnje => zelo dobre. Ostalo pa, kot so ti že napisali na www.vzajemci.com :!:
Davek na kapitalski dobiček je 30%.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1/3 prihrankom imam v Rastku in Galileo. Upam da bo v naslednjih cca 3 letih imel vsaj 5% boljši donos kot bi imel prihranke v banki.

Sicer pa se bojim da bom imel čez kakšnih pet let najmanj tolk kreditov kot imam sedaj prihrankov(hišaozstanovanjepress)

Mislim pa da KD Investment upravlja z največjim kupčkom denarja v vzajemnih skladih ker so zgleda pravi čas zavohali $$$$$ tisti skladi ki pa se ustanavljajo sedaj pa se bojim da pobirajo samo še drobtinice.

Sicer pa je v Sloveniji še kar nekaj Lekov ki jih bomo poceni ali pa drago prodali sebi ali pa tujcem, tako da upam da bodo vsaj še nekaj časa dosegali vsaj 15 % donos.

sicer pa imaš tudi skldae npr.KD bond ki ima denar naložen predvsem v državne obveznice in podobne vrednostne papirje in je donos okoli 15% zadnja leta in je seveda manjši od delniških skladov je pa zato nekoliko bolj stabilen in s tem lahko bolj mirno spiš.

Je pa dobro da vsega denarja ne staviš na enega konja ker ta lahko crkne in z njim tudi tvoji prihranki in s tem tudi ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đorđe...dej ti še enkrat pazljivo preber kaj sem napisu, lepo te prosim.

Ne potrebujem "prodajalcev", "posrednikov", pa tud pametnjakovičev ne...

Zanimajo me sam izkušnje ljudi, ki so noter...

Sem na tvoj eksplicitni poziv še enkrat prebral to, kar si napisal. In kaj bi torej rad, kaj se razburjaš??

Povedal sem ti, kaj si o vzajemnih skladih mislim. O tem, kakšni so donosi skladov ter grafi, rast premoženja posameznega sklada (ni treba tu delat ankete kje je kdo in ugotavljat, kje je največ "zaupanja") itd., najdeš na strani ki jo je navrgel premza....bi jo pa z malo angažmaja z lahkoto sam našel.

O tem, kje pa imam naložen svoj denar, sem tuki na forumu že enkrat napisal in se ne mislim ponavljati.

A ti res ne moreš brez tega, da nekomu pamet soliš, al kaj, že zadnjič sem vas bral, pa razen tega da ste se prepucaval, kej pametnega niste glih povedal....

V tvojo informacijo...1.ne delam nobene ankete.....2.poznam in www.skladi.com in www.vzajemci.com, pa še kej drucga sem tud prebral, ne boj se...sem domačo nalogo naredu....3.Poleg tega, kar sem že naštudiru, me je pa še zanimalo mnenje dejanskih vlagateljev in izkušnje, pa čist nč drucga...

Pa oprost, đorđe, da sem si dovolu odpret temo ki me pač malo zanima, ne vem pa kaj to tebe tolk v riti peče....pomir se no mal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut jaz imam nekaj prihrankov v vzajemnih skladih (Rastko, Galileo, Alfa).

zaenkrat imam pozitivne izkusnje (denar leti nakup :D ).

Bi pa opozoril na eno "malenkost". Če boš vlagal na isti račun v VS večkrat (recimo zdajle 200000 SIT, čez en mesec spet 200 jurjev), potem je dobro vedeti da čez tri leta zapade samo prvih 200 jurjev in ne kompleten znesek. Torej ni pomembno kdaj si prvič vložil denar v VS, ampak je važno kdaj si vložil vsak posamezen znesek.

...sicer pa pravijo da so "medena" leta VS v naši državi že mimo. Upam da se motijo :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, pa ti maš res ene probleme sam s sabo, đorđe...

Čustveno...prizadel...mene.. he,he...ne spljoh...

Ne se delat butastga preveč o svojem prvem postu...ti o variantah s 7% vstopno provizijo razpravli dalje s tistim, ki ti jo je omenju, pa ne v tej temi...sem se pač ustrašu, da bote takoj začeli nadaljevat s sranjem iz prejšnje teme...na koncu pa dosegli, da bojo moderatorji zaklenli....zato sem ti tud odgovoru tako kot sem ti, in te prosu, da se umiriš...Pa dej se no....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vlagam v edini tuji investicijski sklad (uradno) v Sloveniji. Imenuje se BNP Paribas. Sem zadovoljna z njim (seveda, če vlagam tam). Prepričal me je zaradi dolgega obstoja, doberga poslovanja skozi leta in leta, ne samo največ 10 let. Letni donosi se v zadnjih 20-30 letih cca 15%.

Več kot toliko bi bila že reklama, saj poleg investiranja tudi svetujem. Če te kaj zanima, me lahko kontaktiraš preko pm-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pupa učeri bil na predstavitvi paribasa pri B&S, edini problem je minimalni vložek 2500€, samo več dnarja ko daš noter, več ga ven dobiš, zato mi povej, kaj je tebe pripeljalo do tega (varčevan znesek mi lohka zaupaš po PM :wink: ), kolk časa si že vlagatelj in kakšne so kaj razlike v % med Slo skladi in tem razkropljenim gigantom

delno sem celo ekonomsko podkovan, tako da sistem razumem, poznam še enega paribasovca, ki se je hudo zakreditiral v ta namen, v glavnem, zanima me vse kar lahko poveš, bova že razvila pogovor

v delničarju sem bral da bodo prihodnje leto vstopili v Slo "tuji upravljalci", kar bi vstopne (izstopne) stroške zaradi medsebojne konkurence še znižalo (3%vstopni pri Paribasu)

za tiste, ki mislite da so skladi bedarija, žal ni, mislim da je povprečni letni donos 15 % precej višji od trenutnega bančnega za SIT 7,2% in devize okol 4% in da je to za neizkušenega slovenca, ki si rajši plačuje minimalno delovno dobo 12.000 SIT/mes (kar mora trajati 25 let) in dobi iz tega penzion nevreden človeka, izhod iz bede-če ne prej, pa čez 25 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše donose v zadnjih letih imata Galileo in Rastko. Splača se ti samo v primeru, če boš varčeval nad 3 leta, saj drugače plačaš davek na kapitalski dobiček (15%). Vsekakor pa je naložba varna in boljša kot denar na banki. Moje izkušnje => zelo dobre. Ostalo pa, kot so ti že napisali na www.vzajemci.com :!:
Davek na kapitalski dobiček je 30%.

Jebelacesta se tile davki hit menajo! :lol: Pa zgleda, da jih mamo kr po regijah al pa po kakem drugem intelektualnem ključu razdelene! :wink:

:roll:

Pri zgoraj omenjeni prodaji ti izplačevalec ob nakazilu akontira 25% dohodnine in potem te "udari" razlika, ko dobiš dohodninsko odločbo. Tm se pa pol z vsem dobljenim dnarjem tistega leta rangiraš po lestvici od - do... 17% pa 35% pa 37% pa 40% pa 45% in hvalabogu, da ne grejo še nad 50%.

Lubčka pa objemček,

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce bom bučo prodal sedajle...

.. ampak a ni kapitalski dobiček obdavčen 25% (ali sedaj 30%), neglede na to, v kateri dohodninski skupini si? Potem te pa udari se dohodnina, ki pa je odvisna od 17-50%. :?

Mogoce so pa kaksne spremembe.... ze dolgo je tega, kar sem se aktivno s financami ukvarjal... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs,

glede na to, da si profi v teh rečeh in da boš vedu o čem govorim:

če presežeš najbolj zgornjo mejo dohodninske lestvice - lani cca 5, 116 mio sit - vse od tega zneska navzgor zapade pod 50% dohodnine... ampak samo tisto, kar je nad! .. letošnja lestvica bo drugačna!

matematično pa takole: recimo, da ti 2 mio tolčeta v 50% obdavčitev (skupaj maš torej več kt 7 mio na leto)... od njiju je že bila akontirana 25% dohodnina od 60% osnove, ker imaš 40% priznanih normiranih stroškov... to je:

2 mio preč 40% = 1,2 mio... od tega 25% = 300.000 (tolk si že akontiral)...

do polne dohodnine je še 25% treba dat, da bo 50%... drži?!

OK... iz celih 2 mio si plaču 600.000 dohodnine!

ali pa: 2 mio x 30% = 600.000

pa smo na istem!

samo, da je treba z zelo velikimi ciframi operirat...

("davek na kapitalski dobiček", ki ga zakonodaja ne pozna se pa "slengovsko" uporablja med tistimi, ki imajo za poravnavati dohodnino v lestvici 50%)

OK. zdej je pa cajt, da se sestavi ena anketa pa, da se vid kolk je tistih na MS, ki plačujejo.... hahaha........ šalim se!

in se hkrati opravičujem, da sem tako grobo posegla v idejo te teme, ki naj bi vsebovala samo donose (obstaja tudi izguba, hm, ne morš verjet!!!) pa tiste, ki majo točke... sm prebrala in vzela na znanje pa kljub temu kršim vse skup pa riskeram še tiste točke, ki jih nimam in svinjam po temi.....

objemček,

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če presežeš najbolj zgornjo mejo dohodninske lestvice - lani cca 5, 116 mio sit - vse od tega zneska navzgor zapade pod 50% dohodnine... ampak samo tisto, kar je nad! .. letošnja lestvica bo drugačna!

matematično pa takole: recimo, da ti 2 mio tolčeta v 50% obdavčitev (skupaj maš torej več kt 7 mio na leto)... od njiju je že bila akontirana 25% dohodnina od 60% osnove, ker imaš 40% priznanih normiranih stroškov... to je:

2 mio preč 40% = 1,2 mio... od tega 25% = 300.000 (tolk si že akontiral)...

do polne dohodnine je še 25% treba dat, da bo 50%... drži?!

OK... iz celih 2 mio si plaču 600.000 dohodnine!

ali pa: 2 mio x 30% = 600.000  

pa smo na istem!

samo, da je treba z zelo velikimi ciframi operirat...

("davek na kapitalski dobiček", ki ga zakonodaja ne pozna se pa "slengovsko" uporablja med tistimi, ki imajo za poravnavati dohodnino v lestvici 50%)

OK. zdej je pa cajt, da se sestavi ena anketa pa, da se vid kolk je tistih na MS, ki plačujejo.... hahaha........ šalim se!

in se hkrati opravičujem, da sem tako grobo posegla v idejo te teme, ki naj bi vsebovala samo donose (obstaja tudi izguba, hm, ne morš verjet!!!) pa tiste, ki majo točke... sm prebrala in vzela na znanje pa kljub temu kršim vse skup pa riskeram še tiste točke, ki jih nimam in svinjam po temi.....

objemček,

VeRonika

povej kakšno obdobje morajo biti sredstava v skladu, da pozabiš na dohodninske izdatke, če je to sploh mogoče in če se z vezavo na banki (recimo zelo velikega zneska, ki daje precejšnje obresti) lahko izogneš plačilu doh.

in na sploh če operiraš z manj kot z 5 mio vsako leto, potem ne plačaš nič ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da 3 leta, samo glede na ronino pisanje je izpadlo da ti vsako leto posebej, ne glede na čas "plemenitenja" poberejo državnino, vsaj jaz sem tako razumel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti "plemeniti" in nimaš izplačila na svoj račun, potem izplačevalec ne akontira dohodnine......

če pa imaš izplačilo, gre pa v tisto dohodninsko leto, ko je izplačano.......

in če si izplačaš po 3 letih in več od datuma vložka pa država razume, da je bilo med tem časom že tolikokrat plačan davek iz dobička, da tebe kot fiz. osebo "oprostijo" dohodnine.....

in država je že pogruntala za to svojo luknjo in verjemte, da že dela na tem, da jo pokrpa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej kakšno obdobje morajo biti sredstava v skladu, da pozabiš na dohodninske izdatke, če je to sploh mogoče in če se z vezavo na banki (recimo zelo velikega zneska, ki daje precejšnje obresti) lahko izogneš plačilu doh.  

in na sploh če operiraš z manj kot z 5 mio vsako leto, potem ne plačaš nič ???

če gre za manj kot 5 mio, si računaj po dohodninski lestvici in 30% ne vzdrži več kot enostavno preračunavanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti "plemeniti" in nimaš izplačila na svoj račun, potem izplačevalec ne akontira dohodnine......

če pa imaš izplačilo, gre pa v tisto dohodninsko leto, ko je izplačano.......

in če si izplačaš po 3 letih in več od datuma vložka pa država razume, da je bilo med tem časom že tolikokrat plačan davek iz dobička, da tebe kot fiz. osebo "oprostijo" dohodnine.....

in država je že pogruntala za to svojo luknjo in verjemte, da že dela na tem, da jo pokrpa...

se pravi da je treba zadevo skleniti pred sprejemom kakega novega, kot praviš "krpalnega" zakona, ker bi potem zapadel še v staro luknjo

nekje sem uspel prebrati da ne banka ne skladi ne delujejo po principu obrestnoobrestnega obračunavanja, pa temu ravno ne morem verjeti, ker če se glavnica poveča za neke obresti, ki se jih prišteje h glavnici, se v naslednem obrač. obdobju morajo pisati obresti na povečano glavnico in ne kakor je nekdo prepričan, da je to del posebne domene in da je mogoče samo pri vezavah nad 10 let...he he, to pa utemeljuje z izjavo Einsteina "obrestno obretni račun je osmo čudo sveta"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!