Skoči na vsebino

Vzajemni skladi


TOMY

Priporočene objave

situacija je sigurno naduvana s tole mnogo % rastjo v parih dneh, ampak mene vseeno zanima srednjeročno vlaganje 3+ leta in ne hiter zaslužek

bo treba BORZNO-FINANČNI MONITOR vklopit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geslo je lahko tut bosnalijek in podobno, sej nima veze, bi bilo pa fino, da bi bil kje objavljen spisek podjetij kamor ima KD namen zmetat papirčke, kar pa je najbrž bolj kot ne javna skrivnost, čeprov je znano da se bojo dogajal kar velki prevzemi na našem jugu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napista vsaj 2 vsaj nekaj pametnega

Ne vem zakaj nekaj podobnega ne pričakujem od tebe? :glare: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik %, velik riziko.. No such thing as a sure bet... <_<

Čeprav se bo res veliko vlagalo v balkan, romunijo in sosednje dežele, katere bojo slejkoprej v EU povabili, se mi za teh par % - obljubljenih (in ne garantiranih ) ne zdi vredno riskirat denarja... mislite, da je situacija v teh deželah kaj drugačna kot je bila v RS ob osamosvojitvi in "tranziciji"? ene par jih bo pokradl denar, ostali bojo pa še večji reveži kot so. simpl k pasulj. bolš investirat v vrtino za nafto na lastnem vrtu... man dnarja zgubiš...

spet nič pametnega ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kje ti pa garantirajo %, oz. vložek?

2. A si že kdaj izračunal razliko med 3% in 8% na leto za dobo 5, 10 let? Da ne rečem kakšne večje cifre - npr. konkretno jaz 18,8% v zadnjih nekaj letih - povprečni letni donos v skladih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kje ti pa garantirajo %, oz. vložek?

Obveznice države npr... :grim

2. A si že kdaj izračunal razliko med 3% in 8% na leto za dobo 5, 10 let? Da ne rečem kakšne večje cifre - npr. konkretno jaz 18,8% v zadnjih nekaj letih - povprečni letni donos v skladih.

čestitke... bi delil še z drugimi o viru teh 18,8%?

glede na cifro predvidevam da bi znal bit kak sklad "zaprtega tipa"... kar za mojo malenkost in možnost "uštuljenja" pomeni enako, kot da ga ni... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer sam plemenitim, je trenutno dobrih 60% v 3 letih, letne si iz tega ni težko izračunat.

a pol za balkan slabo mnenje?

in recimo čez par let in nekaj 100% donosom kopici srečnežem, ki bodo vložili in če se ta scenarij uresniči, bo pa to le slučajen uspeh, al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitke... bi delil še z drugimi o viru teh 18,8%?

Nič posebnega, naprej rastkoti pa galilei... potem MK, pa mal MP jevih , zdej pa še Balkan zadeve, ki majo velik potencial za rast naslednje 2-3 leta.

sej če ne bi bil tolk len in bi trgoval tudi na tujih borzah, sploh kakšen bosnaljek... v treh letih iz 4 na 15... zdej pa računajte donos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj nekaj podobnega ne pričakujem od tebe? :glare: :rolleyes:

kot vidis so zdaj mal bolj pametne misli

balkan npr. je ze v vredu investicija, v 3 dneh je naredil cca 17 % donosa, potem so vsi vlozili je padel, ampak vseeno ima trenutno 0.51 %

v bistvo tezko da bi sklad dolgorocno delal -, sploh pa ne obvezniski

galileo npr. je imel od zacetka v 10-12 zelo velik donos, ker se je gospodarstvo razvijalo, tak donos sigurno vec ne bo, svetovni investicijski skladi delajo dolgorocno 8 - 15 % letnega donosa, vec kot banka pa je 100 %

ce hoce keri penzijo imet, vlozi vsak, v Ameriki skoraj vsi zivijo na tak racun

ce ima kdo kaksno vprasanje, se lahko osebno dobiva in mu kaj vec povem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

galileo npr. je imel od zacetka v 10-12 zelo velik donos, ker se je gospodarstvo razvijalo, tak donos sigurno vec ne bo, svetovni investicijski skladi delajo dolgorocno 8 - 15 % letnega donosa, vec kot banka pa je 100 %

ce hoce keri penzijo imet, vlozi vsak, v Ameriki skoraj vsi zivijo na tak racun

ce ima kdo kaksno vprasanje, se lahko osebno dobiva in mu kaj vec povem

Štuhi, nekaj mi pravi, da tržiš kake sumljive 'piramidne sklade' ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štuhi, nekaj mi pravi, da tržiš kake sumljive 'piramidne sklade' ;-)

nic jih ne trzim, se pa veliko z njmi ukvarjam, disti ljudi se, se malo pozanimaj

ce pametno nalagas in imas sreco lahk od tega zivis :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če se že greš te hece, potem uporabljaj vsaj pravo terminologijo - bil si vzajemno skladen. Vsaj nekaj časa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že greš te hece, potem uporabljaj vsaj pravo terminologijo - bil si vzajemno skladen. Vsaj nekaj časa ;)

Skladen sem še. B) Vzajemno pa rajš pijm birco x 10 litrov. 10 na 10, palača.... :krneki:

Zdej si ga grem pa vržt na roke. Birco, mislm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebatga...... mogoče se bodo slovenci končno naučili, da se ne splača imeti v skladih za max. 3. leta z najmanj 10% donosom na leto - vsako leto...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebatga...... mogoče se bodo slovenci končno naučili, da se ne splača imeti v skladih za max. 3. leta z najmanj 10% donosom na leto - vsako leto...........

ja mogoce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprotna poraba rulz! :OK:

No, Pupy, kaj boš kej povedala o skladih, zdej ko so korekcije močne? Običajno so vsi upravljalci pametni, ko vse raste. Ko pada, se pa poskrijejo in ne dajejo komentarjev. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!