Skoči na vsebino

Peugeot 406 vs. Mitsubishi Carisma


AREA

Priporočene objave

Peugeot 406 2.0 HDi vs. Mitsubishi Carisma 1.8 TDi

Ma kdo kake izkušnje s katerim izmed teh dveh?

Letnik 99-2000 iščem...

mal si zajebu. Carisma 1.8 GDI je bencinar - neposredni vbrizg, 1,9 je pa dizel (baje Renaultov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal si zajebu. Carisma 1.8 GDI je bencinar - neposredni vbrizg, 1,9 je pa dizel (baje Renaultov)

Tako je! Pa ne pozabit da je renaultov dizel (dci) po vseh testih najbolši. Patentirana tehnologija (common rail) ki jo zdaj uporablja večina avtomobilske industrije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh axxxi,ce ze....... zacetnik common rail-a je bil alfa romeo (fiat),takoj za njimi mercedes-benz (daimler-chrysler); oba sistema sta od bosch-a.renault-ove dci-masine se niso pojavile do lanskega leta (2001),medtem ko so peugeot-dizli (hdi namrec) na trgu ze od leta 1999 (imam cit xantio letnik ´99 z hdi masino).

ne vem od kje ti podatek,da so dci-masine "najboljse".so bolj zejne od ostalih,nimajo tako umirjenega teka in razvoj moci se zacenja visje,kot pri konkurenci.vsaj za masine do konca leta 2001 je tako.nove dci so verjetno boljse od starih; glede na to,da pa area isce letnik 99-2000.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh axxxi,ce ze....... zacetnik common rail-a je bil alfa romeo (fiat),takoj za njimi mercedes-benz (daimler-chrysler); oba sistema sta od bosch-a.renault-ove dci-masine se niso pojavile do lanskega leta (2001),medtem ko so peugeot-dizli (hdi namrec) na trgu ze od leta 1999 (imam cit xantio letnik ´99 z hdi masino).

ne vem od kje ti podatek,da so dci-masine "najboljse".so bolj zejne od ostalih,nimajo tako umirjenega teka in razvoj moci se zacenja visje,kot pri konkurenci.vsaj za masine do konca leta 2001 je tako.nove dci so verjetno boljse od starih; glede na to,da pa area isce letnik 99-2000.....

Me je sam zanimal kolk bo folk popizdil, zato sem "mal" pretiraval! :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot odpade, ker je bla cena napačno napisana kao....so se "zmotli" za 560.000 SIT...Carisma je pa prodana :cry: Zdaj se je foter zagledal v Fiat Mareo 1.9 JTD 105, letnik 99, prevoženih 99.000km, VSA oprema...2.090.000 (Avto Triglav). Kako mnenje o ITA dizlih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JTD masine so v redu,samo fiat me moti..... ce slucajno spremljas tezave fiata v italiji.....in tudi kvaliteta ni ravno belo od smetane; vsaj po pogovorih z raznimi lastniki,ceprav bi skoraj vsi zopet vzeli fiata.osebno imam izkusenj,razen par probnih vozenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za sebe .....Fiat nikoli več.Eden mi je bil dovolj za vse življenje.No , morda so od takrat kvaliteto dvignili......."MORDA".

JTD......poznavalci......(ljudje , ki te avtomobile testirajo) ga izredno pohvalijo.......trpežen,ne pretirano žejen......in teža na solidnem nivoju.Zvok in vibracije so bliže bencinarjem kot pa klasičnim dizlom,obstaja pa tudi velika paleta možnosti naviti mašino na več konjev.Predvsem pa je to bistveno ceneje kot TDI folksvagine varjanta.

Torej,če te ne moti "FIAT".....odlična ponudba in izbira!!!!!!

Samo cena rabljenega mi je malo visoka?????????????????????????

Ps:pazi.....na Avto triglavu imajo v prodaji malo morje avtomobilov iz D,I.....itd.....pregonjeno do nezavesti,od raznih rentacar služb.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot odpade, ker je bla cena napačno napisana kao....so se "zmotli" za 560.000 SIT...Carisma je pa prodana :cry: Zdaj se je foter zagledal v Fiat Mareo 1.9 JTD 105, letnik 99, prevoženih 99.000km, VSA oprema...2.090.000 (Avto Triglav). Kako mnenje o ITA dizlih?

Vse v redu samo cena mi je pa malo ???????????

Sicer pa mislim da je jtd kar v redu sam če bi jo spustil na kakšen 1.8mio.

Se potem že rajši zapeljem po kakšno vectro ali pa mondea za sigurno manj denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj so me pa pri Avto Triglavu (Ptujska, MB) razpizdli! :x :evil: :evil: Včeraj smo gledali Mareo 1.9 JTD (2.09 mio.) in Vectro 2.0 DTi (2.29 mio.). Ura je bla 17.30, piše pa da majo odprto do 18.00. Prodajalka rekla da se lahko oglasim glede rabljenih vozil jutri (torej danes) med 8-18 uro. Pa sem si mislo - zakaj jutri lahko do 18, danes (včeraj) pa ne?! In evo - pridem danes spet ob 17.25, čakam notri 10 minut, nikjer nikoga, zato vztopim v mazdin salon in prodajalec mi pove, da so rabljena vozila Avto Triglava na ogled do 16.00 ure. Pa kaj se toti s strank norca delajo?! :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je psihološka finta. Ko boš tretjič prišel avto gledat, bodo vedeli da ga boš kupil in da jim ne bo treba dodatnih popustov dajati :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno Peugeot. Že zaradi filma Le Taxi.

Pa bele barve more biti z belimi aluminijastimi platišči :)

Pa volan morš med vožnjo zamenat :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal.Torej zanima me 406 1.8 16V bencinar, letnik okoli 2000.Ga kdo ima in mi lahko kaj pove o njem??Poraba, stroški rednih servisev, morebitne serijske napake/okvare, cene rezervnih delov(dražji/cenejši od konkurence) itd.Skratka bolj tako na splošno...

Škoda ker tako lepih avtov ne delajo več :cry:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal.Torej zanima me 406 1.8 16V bencinar, letnik okoli 2000.Ga kdo ima in mi lahko kaj pove o njem??Poraba, stroški rednih servisev, morebitne serijske napake/okvare, cene rezervnih delov(dražji/cenejši od konkurence) itd.Skratka bolj tako na splošno...

Škoda ker tako lepih avtov ne delajo več :cry:

Hvala!

Sam imam točno tak avto, vendar nekaj let starejši. Kupil pri 90kkm, sedaj ima 225kkm.

Rezervni deli so poceni, poraba nizka, lega odlična, ... je pa model že malo v letih (ven je prišel l.95).

Za ta denar (letnik 2000 verjetno dobrih 1.5 mio) veliko muzke. Definitivno priporočam.

Delajo sedaj pa lepše avtomobile, ki se še bolje peljejo (P 407 :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!