Skoči na vsebino

Organizacija daljše poti - severovzhod


CoolBiker

Priporočene objave

Sem še nov in na to temo nisem nič takega našel.

Dopust se bliža in po pol leta motoriranja po domačih logih sem zamenjal stroj, zdaj se pa sva ses punco odločila da se podava na daljšo avanturo.

Prekrižarila bi rada Štajersko in me zanima če se to da v enem dobrem tednu, ker bi po tem šla mogoče še na morje za kakšen dan.

In če ima kdo izkušnje, bi rad nasvet, kje so kakšni dobri odseki za prevozit tamčez.

Ker šenisva nič organizirala bi bila kakšna informacija o prenočiščih (kje, cene, dobra hrana pa to) ali pa kakšne karte, zelo dobrodošla.

Me zanima tudi še kaj od opreme ostali vzamete na pot in seveda predvsem kako je z varnostjo - zaklepanje in garaže pa te zadeve.

Bom vesel, če dobim kakšen koristen nasvet.

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še nov in na to temo nisem nič takega našel.

Dopust se bliža in po pol leta motoriranja po domačih logih sem zamenjal stroj, zdaj se pa sva ses punco odločila da se podava na daljšo avanturo.

Prekrižarila bi rada Štajersko in me zanima če se to da v enem dobrem tednu, ..............

Če dobro razumem, bi se ti z motorjem pripeljal na Štajersko in jo potem peš prekrižaril v enem tednu? Morda s kolesom? Iz, recimo, centra Slovenije "nekje tam" je do vseh koncev naše deželice max 2 uri z motorjem v eno smer, brez da koristiš avtocestni križ. Lahko se pripelješ na Ptuj, Ljutomer, Lendava,... in delaš krožne izlete. V enem dobrem tednu Štajersko prekolesariš :P ....

Mi je pa ljubka tvoja pripomba o "daljši avanturi" :eek: . Je namreč večja avantura, če greš peš čez Pohorje :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem odkrit, sem tudi jaz pričakoval pot najmanj okoli Urala...

Mi pa vse skupaj malo diši po zajebanciji. :hmm: Sicer pa, mogoče niti ne. Želje in merila ljudi so različna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ima Ural česar Štajerska nima? Možakarju dam čisto prav.

PO naši lepi Sloveniji se kljub majhnosti skriva še veliko neodkritih kotičkov, ki so vredni raziskovanja.

Se vam zdi teden preveč.....recimo obisk kakšne zidanice se lahko potegne tudi na cel dan ali več......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem začel brat sem mislil, da boš prevozil pol evrope, potem pa preberem štajerska :)

Če bosta že krožila en teden, potem predlagam, da si pogledata kaj več kot štajerako, pojdita vsaj do dolomitov, skočita malo na Avstrijsko stran, da malo začutiš tiste ta prave poslastice, ki ti jih lahko ponudi motor.

Če bosta potovala v dvoje skoraj rabita bočne kufre, četudi ne bosta kampirala. Najenostavenje se je pakirat po sistemu:

za vsak dan ene nogavice in spodnjice, če nisi fensi lahko zvečer po tušu, ko odložiš opremo nosiš iste hlače in majico par večerov, čez dan si pa itak v opremi, + še kake kratke hlače, jopica, za primer hladega vremena,( jaz zato včasih uporabim kar moto jakno in prihranim prostor tut za to) + kake natikače, teniske in toaleta.

To je vse kar imam jaz za 1 teden, če greš za več tednov je sistem kolčinsko enak, le da začneš cote prat cca 1x teden. Ker maš Stelvia ne rabiš ketenspreja to je +.

Podobleko od moto oprme, pa po potrebi opereš v prvem lijaku v milnici (5 minut dela) in se ti v tem toplem vremenu posuši do jutra in si spet približno svež za nov dan.

To je najnujneje za normalen triping, sicer bo pa še kdo kaj dodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak začetek je težak. Predlagam da, (kot sem setudi že sam posluževal pred leti) se npr. na Ptuju obrneš na TIC (turistično informacijski center) kjer te bodo z veseljem usmerili dalje in ti dali prenekateri koristen nasvet (imajo tudi zloženke). Če misliš potovati več kot npr en teden, predlagam tudi da se vnaprej pripravš, si kupiš lonely planet slovenia in ga vnaprej predelaš in si z markerjem označiš interesne točke. Glede kampov si lahko brez skrbi, so čisti in urejeni. Hrane mislim da ni potrebno nositi s seboj, saj so trgovine v tem delu dokaj dobro založene.

Toliko zaenkrat, če te zanima še kaj, pa kar z besedo na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kaj se pa delate norca iz človeka, ki je šele danes začel s svojim prvim "potovanjem"?! (razen, če se res ne zajebava?!)

Danes se je prijavil na forum, in to mu je tudi prva objava. Nekje je treba začeti.

Ali ste ostali že od pamtiveka veliki popotniki, ki ste začeli potovati, ne da bi začeli?

Ko sem se jaz (pred sto in nekaj leti) prvič podal na pot (z mopedom), je bila to "avantura" preko hriba na moravško stran, ki jo nikdar ne bom pozabil! Še več; Marsikateri potep po Evropi se mi je že zameglil. Ta "podvig" pa mi je ostal kot biser čist in jasen v spominu.

Ali ste Vi pozabili svojo prvo moto "avanturo"??

CoolBiker!

Ne oziraj se na provokacije in pogumno na potovanje po Štajerski deželi!!!

P.S.

V Slovenski bistrici nasproti nekdanje kasarne (pod veliko lipo) je odlična picerija!!! :OK:

Kelnarca je pa še boljš!!! :010 :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ostane še kaj dopusta od štajerske, lako prideta tudi v Prekmurje. To prevozita malo prej, recimo 3 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, predvsem Majestiju, Ni3ous in Moto riderju. Nekaj informacij sem že zbral in vidim, da bo projekt bolj zahteven kot sva najprej mislila.

Sem tudi že gledal za kovčke, samo ker jih še nimam me najbolj zanima če bi bili kakšni od Turateha za poiskat. Če se aluminijasti dobro obnesejo, se mi zdijo dovolj veliki, ker je fajn kaj več za notri dat predvsem za punco.

Ata Iba midva ne moreva koles na motorju s seboj jemat, v zidanico pa tudi ne smeva, ker je potem nerodno na motorju. Pa tudi punca ne vidi rada če kelnarce gledam. :nono:

Za Ural ne vem, ampak štajerska pravijo da je zanimiva, samo ne vem če ni kaj nevarno kje.

Od opreme je Ni3ous lepo napisal kaj spakirat, amapak to je bolj za punco ker mene bolj skrbi za moto opremo - orodje pa to, kaj vzet s seboj pa kako je z gumami, ker zdaj imam nove anakee2, in ne vem če bi tam potreboval kakšen bolj 'orngi' profil. Kakšne so vaše izkušnje?

Se bo treba kar dobro pripraviti. CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ostane še kaj dopusta od štajerske, lako prideta tudi v Prekmurje. To prevozita malo prej, recimo 3 dni.

Hvala za vabilo, mogoče prideva, če bo čas, samo kaj se da pa tam videti? Preveč divjat nima smisla.

Sicer pa nekaj izkušenj že kar imam - predvsem tukaj okrog s prejšnjim motorjem sem v pol leta skoraj 3000 naredil.

LP

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še nov in na to temo nisem nič takega našel.

Dopust se bliža in po pol leta motoriranja po domačih logih sem zamenjal stroj, zdaj se pa sva ses punco odločila da se podava na daljšo avanturo.

Prekrižarila bi rada Štajersko in me zanima če se to da v enem dobrem tednu, ker bi po tem šla mogoče še na morje za kakšen dan.

In če ima kdo izkušnje, bi rad nasvet, kje so kakšni dobri odseki za prevozit tamčez.

Ker šenisva nič organizirala bi bila kakšna informacija o prenočiščih (kje, cene, dobra hrana pa to) ali pa kakšne karte, zelo dobrodošla.

Me zanima tudi še kaj od opreme ostali vzamete na pot in seveda predvsem kako je z varnostjo - zaklepanje in garaže pa te zadeve.

Bom vesel, če dobim kakšen koristen nasvet.

CB

Mogoče ti bo cajta zmanjkalo - zato predlagam, da kontaktiraš osebo Suzuki, to je en hud dirkač motosvetovski, on ti lahko svetuje, kako bi istem času morda le lahko opravil celo to pot ...

Mimogrede - pred potjo se dobro pozanimaj, kje so servisi, saj veš: nikoli ne veš, v kateri vukojebini ti motor crkne, lahko tudi na Štajerskem! Pa če punca ne bo slučajno mogla zdržat teh dolgih kilometrov, se da najti tudi kakšnega dobrega človeka, ki ti jo bo kak dan čuval, da boš lahko ti plan potovanja izpolnil.

PS: a to delata v okviru kluba IronButt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da išče kolesarske poti ... v enem tednu se po celi štajerski asfalt položi, ne pa prevozi z motorjem.

Če se motim, se opravičujem, ampak mislim, da ni čist resno vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, predvsem Majestiju, Ni3ous in Moto riderju. Nekaj informacij sem že zbral in vidim, da bo projekt bolj zahteven kot sva najprej mislila.

Sem tudi že gledal za kovčke, samo ker jih še nimam me najbolj zanima če bi bili kakšni od Turateha za poiskat. Če se aluminijasti dobro obnesejo, se mi zdijo dovolj veliki, ker je fajn kaj več za notri dat predvsem za punco.

motorcikel je stelvio, predvidevam da MG. hmmm...... alu kufre gor? a nima ta model serijskih kufrov zraven? jah no...... ce ti pase.

lahko tudi mehke torbe. za zacetek. recimo.

Ata Iba midva ne moreva koles na motorju s seboj jemat, v zidanico pa tudi ne smeva, ker je potem nerodno na motorju. Pa tudi punca ne vidi rada če kelnarce gledam. :nono:

Za Ural ne vem, ampak štajerska pravijo da je zanimiva, samo ne vem če ni kaj nevarno kje.

ja ja, stajerska je nevarna dezela- stajerska ikebana, aufbix, creve na plot pa tote fore.

samo ce se po zidanicah ne vleces in kelnerc ne gledas si ze skoraj zmagal.

Od opreme je Ni3ous lepo napisal kaj spakirat, amapak to je bolj za punco ker mene bolj skrbi za moto opremo - orodje pa to, kaj vzet s seboj pa kako je z gumami, ker zdaj imam nove anakee2, in ne vem če bi tam potreboval kakšen bolj 'orngi' profil. Kakšne so vaše izkušnje?

Se bo treba kar dobro pripraviti. CB

orodje. hmmm....... nima stelvio, a nima vsak motor, ze nekaj orodja serijsko zraven? ali mislis gume menjavati na gmajni? in veliki servis narediti pred sotorom? ce ne, lahko mirne volje pozabis na ta problem. vecinoma je na stajersken naslednji sraufciger oddaljen toliko kolikor naslednja hisa. te so relativno na gosto posejane. tudi po pohorju. pa recimo da ne bos potreboval orodja (verjetnost je vecja, kot da ga bos potreboval; razen ce se ne mislis metati po GPS profilu cez dezelo).

ce so gume nove........... ce se ne bosta vozila 24/7 bosta brez problema prisla nazaj v sredisce slovenije ne da bi obrabila gume pod legalno mejo.

druga stvar je, ce se mislis potepati po GPS koordinatah. potem bi ti svetoval kaksne orng kramparce, pa se te najbrz ne bos znucal (ker se definitivno ne bos vozil 24/7).

ce pa je sve skupaj zajebancija....... uzivajta na stajerskem. je lepa dezela z dobrimi ljudmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi že gledal za kovčke, samo ker jih še nimam me najbolj zanima če bi bili kakšni od Turateha za poiskat. Če se aluminijasti dobro obnesejo, se mi zdijo dovolj veliki, ker je fajn kaj več za notri dat predvsem za punco.

Definitivno aluminij! Več kot uporaben, dovolj obstojen, prtljaga notri je varno zaklenjena, odporen tudi na granitne kocke v bližini ljudskega vrta. Če boš kupoval kovčke predlagam Alposove saj so cenejši od touratechovih vsaj za sto evrov, ki jih lahko rajši uporabiš za kaj bolj pametnega - npr. za verigo s ključavnico ki jo boš več kot potreboval.

Če te skrbi za udobje punce - sam sem v pokrov kovčkov montiral priročno ogledalo za potrebe make-up-a in ob postanku sedaj ni potrebno razkopavati po kovčkih ampak le odpreš pokrov in že je boljša polovica urejena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vabilo, mogoče prideva, če bo čas, samo kaj se da pa tam videti? Preveč divjat nima smisla.

Sicer pa nekaj izkušenj že kar imam - predvsem tukaj okrog s prejšnjim motorjem sem v pol leta skoraj 3000 naredil.

LP

CB

ja preveč divjat res nima smisla, tak da si je boljše vzet še kak dan za rezervo,

zdaj poleti se da videt marsikaj, najbolj ti padejo v oči fajn prsate prekmurke, drugače pa lahko pogledaš tudi one malo manj prsate,

odvisno koliko zatemnitve ti bo tvoja dala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:

To pa bo legendarno "Križarjenje".

Samo ne reci, da boš šel še brez spremljevalne ekipe v kombiju.

Sporoči kdaj prideš nazaj, da pripravimo dobrodošlico, častno povorko in skličemo novinarje.

p.s.: Vem za odlično restavracijo v Mariboru (prestolnica štajerske). Ime ji je McDonalts al nekaj podobnega.

Veliko sreče !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se jaz (pred sto in nekaj leti) prvič podal na pot (z mopedom), je bila to "avantura" preko hriba na moravško stran, ki jo nikdar ne bom pozabil!

Moja pa kontra - čez hribe na Litijsko (Sava, apn6, 20let nazaj :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte nehat zezat tipa. Štajerska je le priprava za S.Primorsko. Cilj je tako naskok na Vršič pred upokojitvijo.

Če bo Bog dal, pa še obisk Savudrije, vendar le bodo na novo položili asfalt !!

Okey, resno.

Pazi, da neseš s seboj dovolj hrane in vode. Če ne spraviš vsega na motor, najami kombinirano vozilo, ki te bo spremljalo. Ne pozabit logistične opreme. Naj te opozorim tudi na to, da Štajerci veliko jedo in pijejo. To pa pomeni, da če se ti baba preveč poredi, boš morda moral podaljšat dopust, saj Stelvio ne prenaša preveč dobro nenadnih sprememb obremenitev v teži. Kak starješi kolega tiu bo morda svetoval, da napumpaj kak bar več v zadnjo gumo, ampak sam to odsvetujem. Sploh če misliš dnevno narediti več kot 12,3 km. Morda na manj kilometrine, bi še šlo.

Pazi tudi na koprive. Te se posebej na Štajerskem rade zapletejo v motor in uničijo mašino.

Ne pozabit tudi sredstev proti komarjem in brvincem. Pa proti malariji se cepi. Če boš šel off road, priporočam tudi proti klopom. Kolega je skoraj umrl za meningitisom. Če te kak norec ne zbije na cesti, te pa okužen klop na Štejerskem zjeba. Skratka - preventiva, ne pa kurativa !!!

Za kaj več, pa naj ti ostli izkušenejši kolegi več povedo.

Napiši nam dnevnik potovanja in poslikaj vse zanimivo, ko se vrneš z dopusta, da boš ostalim utrl pot po Štajerski.

Veliko sreče.

Še kako jo boš potreboval za to avanturo !!!

Če se vrneš živ, dobiš vzdevek "štajerski lisjak", tko nekak kot naš Stanovnik. Ampak on je itak pusi, ker se vozi tam po nekih peščinah. Naj kar poizkusi Štajersko, pa bo videl hudiča.

Ajd.

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja pa kontra - čez hribe na Litijsko (Sava, apn6, 20let nazaj :)

lp

Jebemti, škoda...

Bi se lahko na vrhu srečala! :grim :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak. A gre tip na Štajersko, al na Šajersko, obiskat Frodota, Aragorna, Legolasa in Golluma? Smer severovzhod ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!