Skoči na vsebino

Organizacija daljše poti - severovzhod


CoolBiker

Priporočene objave

Ojla, hvala za ful odgovorov, sem bil na furi danes - a tadrugi se pa nič ne vozite. Dobrih 35kilometrov se jih je kar nabralo primeni.

Hvala za vse nasvete. Eni se malo hecajo, samo jaz ne morem vsak dan na Ride hodit, pa na morje pa ribe lovit s motorjem tako kot eni. Ampak tudi še to pride. Lepo počasi se bodo kilometri in izkušnje nabrale.

Ful hvala za nasvete, da se pozanimam , ali pa če kdo ve kje so servisi za guzzije na Štajerkem, ker nikoli ne veš. Saj če bo šlo fajn narobe sem s sosedom zmenjen da me pride z kombijem iskat. Nikoli ne veš.

Nekaj trase sva že planirala, samo za lepe in dobre ceste ni noben napisal, po GPSu pa ne moreva, ker ga letos še nisva nabavila. Kateri zemljevidi so boljši od frei-berndt ali od Michelin?

Mogoče sem narobe naredil, ko sem motor brez kovčkov vzel, pa jih je treba zdaj dokupit - če bom kar od Alposa najdu če so cenejši. Ta mehke torbe bi bile bolj začasno uporabne, če prav razumem.

Pa še to: kateri spominek je tam tipičen, da bi ga nabavu? Ampak ne zdaj za ikebano povedat.

Hvala LP CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, hvala za ful odgovorov, sem bil na furi danes - a tadrugi se pa nič ne vozite. Dobrih 35kilometrov se jih je kar nabralo primeni.

Pa še to: kateri spominek je tam tipičen, da bi ga nabavu? Ampak ne zdaj za ikebano povedat.

A se sploh splača zaverglat motor za 35 km :? ... no ja ... kakor komu ... mal se pa tud drugi vozmo ... en mal ;)

Za spominek si pa kupi obleko kurenta, mislim, da je to najbolj prepoznavno iz potovanja po Štajerski. Pač moj predlog

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se sploh splača zaverglat motor za 35 km :? ... no ja ... kakor komu ... mal se pa tud drugi vozmo ... en mal ;)

Za spominek si pa kupi obleko kurenta, mislim, da je to najbolj prepoznavno iz potovanja po Štajerski. Pač moj predlog

Nisem jaz eden tistih tišačev, ki v dveh tednih naredijo 50tisoč km. Midva voziva za užitek v vožnji in si kaj tudi še pogledava.po poti.

Saj na obleko sem malo mislisl, samo je kar draga menda, pa v kovčke bi jo teško dal. Saj res, a naj dva ali tri kovčke vzamem? Pa kje se link od alposa za kovčke dobi?

Majesty: Kaj je LP SLO na ZS?

Hvala

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem jaz eden tistih tišačev, ki v dveh tednih naredijo 50tisoč km. Midva voziva za užitek v vožnji in si kaj tudi še pogledava.po poti.

Saj na obleko sem malo mislisl, samo je kar draga menda, pa v kovčke bi jo teško dal. Saj res, a naj dva ali tri kovčke vzamem? Pa kje se link od alposa za kovčke dobi?

Majesty: Kaj je LP SLO na ZS?

Hvala

CB

OK! Za čas kislih kumaric kar prava tema. (pomoje potegavščina). Če bi preden si zastavil vprašanje v prvem postu vsaj malo predelal tale forum pač nebi bilo dveh strani resnih in neresnih odgovorov.

Tule imas 30 strani o Alu kovčkih tudi alposovih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majesty: Kaj je LP SLO na ZS?

Oprosti, mi je čisto iz glave ušlo da si na forumu nov in nevešč "forumskega slenga". Tu se uporabljajo za določene stvari določene kratice. Več o tem si lahko prebereš če klikneš na podčrtan tekst.

Moj stavek pa je pomenil: Če potrebuješ Lonely Planet (uporaben vodič po vseh državah sveta) SLOvenija mi piši na Zasebna Sporočila. Le-te najdeš če približaš miškin kazalec mojemu profilu in ob odprtju okenca klikneš na "pošlji zasebno sporočilo"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, hvala za ful odgovorov, sem bil na furi danes - a tadrugi se pa nič ne vozite. Dobrih 35kilometrov se jih je kar nabralo primeni.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

:lol1:

Glej da celotno pohujsevanje v dezeli štajerski, dodobra poslikas, to bo le vseeno zivljenska izkusnja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da vsaj približno veš v katerem koncu slovaške je štajerska.

Priporočam da vzameš s seboj trdo vezani atlas planeta Zemlja saj ravno paše v največjo Alposovo trdo vezano aluminjasto torbo.Pravijo, da tam kamor se odpravljaš ni pitne vode tako, da priporočam priklop enoe 5 kubične cisterne Creina.

Če se ne boš preveč obiral boš mogoče drugo leto spomladi prištopal do odcepa na ljubljanski obvoznici. Tam zna bit zajebano ker bo več možnosti.

Najbolje, da prespiš in zjutraj ko boš svežih misli probaš nadaljevati s projektom.

PS: ne se preveč obremenjevat če ti ne bo ratalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej veste, zakaj sem se "tako rekoč" odjavu s tega foruma??

Ker je jebatorsko nabijanje, namesto da bi fantu pomagali, ena od totalno jalovih početij!

Preveč časa ste na forumu, namesto da bi se vozili.

CoolBiker se... pa čeprav le po 35 kilometrov...

...sedaj pa "spet tema"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto rider oprosti, vendar..........

ce tipson pripomni, da

- gre delati furo po SZ (stajerska)....... nehaj no, to je enodnevni izlet ali vikend fura (z ogledi vred)

- naredi 35 km in to imenuje fura (hja, saj v bistvu je, BUT... )

- vprasa koliko NEVARNA je stajerska (WTF??)

- koliko orodja potrebuje za tak PODVIG

je vprasanje na mestu koliko se tipson zajebava. ali mogoce misli narediti to furo s kolesom? potem bi se nekako vzel resno dolocene izjave.

a tudi kolikor toliko normalno rejen in zdravstveno neoporecen zacetnik naredi z motorjem brez problema vec kot 200 km na dan. ergo.........

mogoce je bolje, da se priduzita tistemu paru iz celja in gredo lepo z avtom na morje.

but WTF do I know. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zajebancija ali pa ne ... klatit se je lepo. Z motorjem toliko bolj. Pa naj bo "samo" do Štajerske, ali pa overland vse do Neodvisne Republike Zulumbarije in nazaj.

Že nekaj let planiram na Jeruzalem priti - pa mi še ni uspelo, do Zulumbarije je pa šlo vsaj že petkrat. Vendar se avantura nikoli ni začela takrat, ko sem tja prišel, ampak ko sem cesto čez armaturo zagledal. Potem se je pa dogajalo. Se mi zdi, da sem si prav zapomnil.

Štajerska ima te dobre lastnosti, da vize ne rabiš, vstopne in izstopne datume določiš sam, pa čuj če lepo domače govoriš, te bojda ljudje kar razumejo ne. Do Zulumbarije te najprej vize pojahajo, pa bencin je prešvoh, pa servis ti ne gine, ker moraš itak mržvlijon km do tja in nazaj prepeljat, čas te bo itak basal (če nisi u penziji, a ne moto rider?), pa tooooolk zna koštat - motor je treba napilit, opremo dokupit, zihr bo kaj crknilo ... samo je fajn - daječ je in čisto nekaj drugega, čeprav tam itak nikogar nič ne štekaš. Vsi ti problemi na Štajerskem odpadejo, ampak kaj, ko je tako prekleto blizu, da ne šteje.

S pripravami ni za komplicirat - če vize odpadejo, če mašina približno kleplje, gume niso u urcu, pa da so gate za preoblečt v torbi, potem je to to. Če ti je kdo obljubil, da te pride v kako hudo štalo iskat, je pa skoraj že preveč. Pravzaprav je začetek avanture najlepši, če ga lahko narediš tako bolj na brzino - vkup vržeš in greš, ne da bi kaj močno težil okrog. Na 'Kaj pa če ...' se da vedno odgovorit 'Bo že.' Na Štajerskem toliko bolj, če se ne motim.

Tako da - upam, da tudi meni enkrat uspe avantura na Jeruzalem.

Kdor je razumel, je razumel, kdor pa ne ... tudi v NR Zulumbariji je lepo.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je začetek avanture najlepši, če ga lahko narediš tako bolj na brzino - vkup vržeš in greš, ne da bi kaj močno težil okrog.

Saj tako sva nekako planirala, da bova naredila brez nekih hudih komplikacij.

Zdaj je itak samo se cistomalo casa do odhoda - malo vec kot en teden, tako da na hitro lahko vse zrihtava.

LP

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker, brez zamere, sam kako boš stvari skp vrgu brez kompliciranja, če si že tle stvar zakompliciru do amena?? Model greš na štajersko, to je tle nekje v Sloveniji, če se ne motim..... tko k ti je maus povedu, v 1 tednu položiš asfalt po dolgem in počez, ne pa z motorjm prepotuješ... sej upam da je to zgolj ena šala na naš račun, da crkujemo od smeha tle za kompom :yea1:

p.s. ko boš na štajerskem, morš it peš na Tamar, k boš že glih zraven si poglej še našo velikanko ( Planica), ne pozabi na jezero, kerokoli bohinjsko ali blejsko, pa sej vidš je kr neki zanimivga na štajerskem, tko da boš nucu spominsko kartico z vsaj 8GB placa, če ne celo več. Upam da nam opišeš potem to tvoje potovanje po štajerski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne hodit na štajersko, tam so eni taki čudni doma. Če pa že pa se obvezno izognit Slovenski Bisterci :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:DMe tole hudo spominja na en dogodek lani. V Trnovskem gozdu (nad Vipavsko dolino) sem slučajno govoril z skupino avanturističnih Italianov (5-6 x BMW GS Adv. 1200, 2-3 x GS1200), vsi z rezervnim gorivom in pitno vodo na kovčkih, s tremi stranskimi kovčki, z gurtnami, z hard enduro gumami, dva pa sta imela celo aluminiaste "pještre" za v pesek pripete na prtljago .

Zanimivo, največji mopedist na GSA1200 je meril slabih 170 cm....

Med pogovorom sem doumel, da so na poti med Milanom in Ljubljano, in da nameravajo del ppoti po SLO potovati tudi izven asfalta, po makedamu.....

...sem se spomnil izjave enega kolega, da se Avantura prične, ko se podrejo vsi načrti......:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok Štajerska res ni neka velika avantura a se da tam ravno lepo preživeti dopust kot kjerkoli drugje, ne glede na zlobne jezike tu gor. Saj veš iz malega raste veliko, morda boš čez 5 let blodil kje po Afriki in se z nasmeškom na ustih spominjal prve ''avanture'' po Štajerski...nikoli se ne ve. Pa srečno kjerkoli se boš že potepal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa spomnim, ko sem pred leti s 125ko šel v Gornjo Radgono na en moto-sejem. MK Bulldog ali nekaj takega so organizirali tisti sejem, ki na žalost ni postal tradicionalen. To je bila avantura-sam v svet in to na Štajersko! 400km v enem dnevu... Ni šale s štajerci, predvsem pa s štajerkami! :boobies: Take črne in visoke, se človek počuti kot kak hobit med tistimi ''balkoni''...

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja zajebancije al ne, če vključita še avstrijski del Štajerske pol bosta imela teden skor premalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker!

Da boš vsem zavezal jezike, po končanem potovanju napiši "slasten" potopis!

Pa še kakšno slik'co gor p'rpopaj (za skomine) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker!

Da boš vsem zavezal jezike, po končanem potovanju napiši "slasten" potopis!

Pa še kakšno slik'co gor p'rpopaj (za skomine) :grim

Točno to!

Punca bo zadaj sedela, pa lahko slika, jaz bom pasamo kadar ne bom vozil (pa kakšno kelnarco).

Še sline se jim bojo cedile ... Sam pol bo pa naval na Štajersko, bo pa spet narobe.

Bom pol narisal načrt poti in dal sem gor - čebo še kakšen predlagal kakšno dobro progo al pa punkt za prespat, ker enih hudo dobrih napotkov ni šenoben predlagow. Sam zdaj me še tale informacijska tehnologija in navigacija malo j...be.

CB

Popravljeno . Popravil CoolBiker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker, sej lepo da greš na enotedensko potovanje, ti prvoščim, sam stari greš na štajersko, pa to je ja v deželi kjer se lahko sporazumevaš brez težav, skoraj vsak bi ti pomagu, prenočišča ni tezko najdet, itd. zakaj tok komplicirat glede tega?? ok, kaj s sabo vzameš, lepo in prav da vprašaš, sam verjetno si že tok star da sam ves kaj morš met s sabo ni res? drgač pa prijetno in uspešno potovanje ti želim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker, sej lepo da greš na enotedensko potovanje, ti prvoščim, sam stari greš na štajersko, pa to je ja v deželi kjer se lahko sporazumevaš brez težav, skoraj vsak bi ti pomagu, prenočišča ni tezko najdet, itd. zakaj tok komplicirat glede tega?? ok, kaj s sabo vzameš, lepo in prav da vprašaš, sam verjetno si že tok star da sam ves kaj morš met s sabo ni res? drgač pa prijetno in uspešno potovanje ti želim...

No pa mi ti potem povej kje je boljše vstopiti - spodaj ob savi pa od zidanega Mosta, ali čez gorenjsko - Kamnik pa Črnivec na Gornji grad?

In kakšne so tam ceste?

Po AC LJ-MB zna vsak gas navit.

Pol pa pravi da kompliciram.

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en dobronameren nasvet: Ko prideš v večje mesto ali kraj ki je zate španska vas, ko ti odpove zemljevid ali ti tudi prijazen domačin noče več pomagati, za najdbo željenega naslova ali cilja najemi taksi. Za razumno ceno bo vozil pred tabo točno do mesta kamor boš želel. Hec je le ta da ponavadi zahtevajo pavšalno plačilo vnaprej ali pa da gre npr. v tvojem primeru sopotnica z njim kot garancija, da boš na koncu res plačal.

Avtocest se pa le izogibaj, vožnja po njih je monotona in dolgočasna.

Glede navadnih cest ti bo pa svetoval kdo s foruma ki je doma v tistih koncih. Sigurno je kdo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa mi ti potem povej kje je boljše vstopiti - spodaj ob savi pa od zidanega Mosta, ali čez gorenjsko - Kamnik pa Črnivec na Gornji grad?

In kakšne so tam ceste?

Po AC LJ-MB zna vsak gas navit.

Pol pa pravi da kompliciram.

CB

definitivno Kamnik, Črnivec, Gornji grad, mozirje itd., če se ti pa da, ne greš skozi Gornji grad, temveč zaviješ levo na SVETI RAK- mislim da je sveti, in se peleš peleš peleš in prideš v Luče, fenomenalen kraj, v Lučah zaviješ levo proti logarski, si tam ogledaš lepi lepi slap in se odpraviš naprej proti mozirju, braslovčam, itd. še kaj?? tko bi jaz šou :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!