Skoči na vsebino

Organizacija daljše poti - severovzhod


CoolBiker

Priporočene objave

Saj če bi jaz iz Podčetrtka štartal, bi tudi kam dlje prišel proti severovzhodu. :whistle:

Tako me pa najprej čaka en zahteven transfer, da sploh vsopim na Štajersko.

Pa Đipi ES boste najbrž tudi imeli, a ne? :naughty:

CB

Aja sem pozabla, da si od zelo daleč. Ups...

Ja bomo imeli GPS (svojega)...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napotki forumaša rrrr za potovanje po tuniziji:

Najprej trajekt - Tunizijsko firmo dobiš pri rancozih www.sncm.fr - so cenejši, pa urnik nama je bil bolj ugoden kot grimaldi in Grandi navi veloci. Mi2 sva karte morala kupiti takoj - ker sva jih tik pred zdajci jemala.

Stakni si Lonelija za tunizijo - pomaga, če drugega ne, so notri cene posameznih hotelov.

Sicer pa - sever ob obali - Bizerte (center = ok), Cap Blanc (nič posebnega)

Cap Serrat - lepo za ustavit se, pa kampiraš tam ob obali lahko, ali pa kar pti njih prespiš. Cene sob - pozanimaj se, preden kupiš, lahko barantaš - pride pa tam cca 40 ali 50 tunizijskih podložk na sobo z zajtrkom. Včasih več včasih manj.

Tabarca - vredno skozi mesta do morja nasproti trdnjave. Ne moreš falit.

Ob Alžirksi meji dol na jug - Jendouba nič posebnega, Douga dobra, vredno razvaline rimljanov pogledat, ali pa že prej Bulla Regia - tam naletiš na tipa, ki ti pokaže mozaike pod zemljo, lepo v hladu skrite.

Le Kef: mesto vredno ogleda - nad mestom trdnjava, notri vse modro belo, enih 15km stran je pa rimski hamam v enem vadiju skrit - se reče Hamam in zanj vsi vedo. Če sem se prav zapomnil naj bi z Julijem začel delat, ker so ga taktrat nekaj popravljali in so spraznili bazene.

Proti jugu - Table Joghurta, ploščata gora, pod skale se privlečeš na mopedu, gor pa po štengah ene 20m. Beri zgodovino v loneliju.

Metlaoui - tam je Romlova pot, midva sva šele potem izvedela zanjo, menda jo je pa vredno pogledat. Malo boš iskal ampak verjamem da se splača. Zraven je Tamerza - staro mesto in palmeria, notri pa hotel - 30 podložk z zajtrkom in večerjo, samo soba ni vredna tega denarja. Je pa lepa soteska v palmeriji, še lepša (a skoraj brez vode) pa 6 km stran - Midas. Pa da ne bi slučajno kdaj lokalnega vodiča vzel. Nikjer. Vprašaj lokalni folk, vodiča pa ne najemaj.

Tozeur je znan po svoji umetnosti (iz ceglov), pa palmerijo ima lepo za počivat v vročini. Samo ne smeš lokalcu v solato iti spat. Nefta zraven - Corbaire - lepa palmerija v luknji, voda iz nje se pa v veliko palmerijo zraven pretaka. ene 15-20km zjebane ceste iz Nefte ven na sever je Ong Jebel - slano jezero vas in pejsazi iz Vojne zvezd (poglej si google map, ali pa google earth, mi2 sva ga tam zvotkala, pa nisva vedela za kaj gre).

Do Douza prideš čez slano jezero - ne se tam preveč po jezeru vozit. Ko boš ene 200m od ceste v jezeru videl star avtobus boš vedel zakaj.

Douz je na robu moke - z mopedom se zakoplješ, s quadom pa gre. Pa medina je lepa - souks.

Ksar Gilane je na oni strani sipin - poleti iz douza do tja pot po sipinah ni priporočljiva niti za 4x4 niti za motorje niti za nič, ker ti sonce precvre bučo. pozimi so menda že s kolesi hodili. Ksar gilane bo drag, če si v kempu tudi (šotori so itak že tam, ga je pa vredno videti. Kopanje v izviru je zastonj, šotori so pa že tam. Mogoče se da pri domačinih spat pred oazo. To pa nisem vprašal. Priporočam kakšno uro quada.

Matmata ima hiše pod zemljo (Vojna zvezd). Ne najemaj vodiča, niti se ne pusti voditi! Vprašaj kje je muzej in to je to.

Tatouine - Vzameš hotel hamza ali nekaj podobnega - poceni, dober, klima, po okolici se fijakaš od ksara do ksara - za videti, potem pa so še naselja v hribih - Guermeza, Chenini, une druge sem pa pozabil.

Jerba - nothing to see, sva spizdila po eni uri.

Sfax - nasproti so Kerknah Islands, tam je pa kičast turizem, pojdi tja tam ni bungalovov enega vrh drugega. Ne še.

El Djem - največji amfiteatr u afriki (rimski)

Kerouan - sveto mesto, medina vredna ogleda, mošeja tudi še kar, priporočam hotel sabra na vhodu v medino, pa če še nisem napisal - ne jemlji vodiča! In karkoli kupuješ v medini - kupuj zjutraj, dopoldne, cena je pa cca 20-30% tiste, ki ti jo najprej pove. 135 podložk gre na 30.

Hamamet - obideš.

Cap Bon - če se boš tam znašel, ni treba da rineš v center mesta, sva ob cesti našla Dar Emmima, novoodprto restavracijo. Dobra.

Do Tunisa sva se ustavila ob vročem izviru v Kurbusu, čisto na obali.

Zdaj sem pa že čisto preveč napisal. Če daš za pir, se zmeniva, prinesem s seboj hpjčka in ti fotke pokažem, kaj ti še lahko povem, lahko ti posodim zemljevid, Lonelija sem si pa tudi sam sposodil. Cene - za 14 dni sva rabila cca 1200EUR - sam ne vem s trajektom ali brez - bom po izpiskih preveril, 2 motorja (en po glavi), pa ravno šparala nisva.

Pa ni treba nekaj hudo se pripravljat

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse sem prevozil in se popolnoma strinjam z komentarji . Dodal pa bi eno cesto ki je meni najbolj všeč-NEFTA ---DOUZ .. 150m pred Alžirsko mejo zaviješ levo in po cca 220 km. ništa preko Safrana prispeš v DOUZ.

Alž. meja

post-22411-024115300 1280864753_thumb.jpg post-22411-099547300 1280864840_thumb.jpg

post-22411-039132600 1280865931_thumb.jpg post-22411-006831400 1280866043_thumb.jpg moutag

safrane

post-22411-039015500 1280866265_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse sem prevozil in se popolnoma strinjam z komentarji . Dodal pa bi eno cesto ki je meni najbolj všeč-NEFTA ---DOUZ .. 150m pred Alžirsko mejo zaviješ levo in po cca 220 km. ništa preko Safrana prispeš v DOUZ.

Ma bojda ni več taka - frišn asfalt, so mi povedali.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal smo jo predelal -ČEZ ŠTAJERSKO DO EL BORME. :lol1:

Pa mene ne pozabit po poti pobrat v mb :naughty:

Pa mimo greede offtopic leteči hvala za pumpo, zdaj me ni strah komot prevozim celo štajersko na poti do el dorme :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot ElBorma me zanima kako se s potjo sooča CoolBiker

Sem čisto pozabil bi ga že skoraj mogli pričakat nekje v mb, pa na pir povabit da se malo spočije :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot ElBorma me zanima kako se s potjo sooča CoolBiker

Ni sicer nič časovno definiral, ampak mogoče pa že potuje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok se nestrpni.... mogoče je pa ravno kje, kjer ni signala, pa se ne more javljat .... Štajerska je velka dežela, nekateri jo celo z Rusijo primerjajo :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok se nestrpni.... mogoče je pa ravno kje, kjer ni signala, pa se ne more javljat .... Štajerska je velka dežela, nekateri jo celo z Rusijo primerjajo :whistle:

To si mislil zaradi tega ker tolko pijemo? :alko:

Ma nima mu kaj bit, no edino če bo preveč gledal lušne dekline pa kelnarce :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče en mičken temo falil ????

Živjo usem v domače kraje in drugje. Zaenkrat še kar na poti, pa po dolgem času uspel v civilizaciji do interneta priti.

Tisto zgoraj od Tunizije nima veze z Štajersko, razen mogoče čisto malo. Je Leteči prav pogruntal, da so falili in je to že ob 4:48 napisal, če je prijetne neumnosti medtem počel, se mu pa tudi njemu zelo opravičujem.

Drugače je pa pot kar zahtevna, ni šlo čisto vse po planu in sva morala Laško že na Preboldu najti. Je bil tranzit zahteven ker je bil dež.

Na poti se je potem zanimivo dogajalo, se vse živo vidi, en del sta se nama dva bajkerja iz down under (po moje Australca) pridružila, Fly pa njegova žena, pa ena res huda mačka iz European Motorbajker Associacion (al nekaj takega)- ful huda bejba, mogoče gdo pozna njihov logo, ga je imela na đekiju. Mogoče gdo pozna? Ker je moja punca mislila, da jo preveč gledam, je šla pol z vlakom domov. Xebat ga, se zgodi. Že v ponedeljek, ampak meni se pa zdi da je boljše celo štajersko prekrižariti, ker je ful lepa in zanimiva, pa folk je tudi ful fajn. Malo čuden, ampak fajn. Avantura je avantura.

Slikovnega materiala se mije že tudi nabralo, sem obljubil, da bom potem v potopis dal. Ste mi lahko malo fovš, ker je v redu.

Samo imam pa z navigacijo malo težav, če mi kdo zna povedat. Enkrat ali dvakrat dnevno se mi zatakne page od navigacije potem moram na 'manual' dat in pozicijo ponovno nastavit in je potem spet ok. Težava je tudi, ker mi pokaže 'no connection', takrat tudi na manual težko gre. Kaj bi to lahko bilo? Sem fotografiral, samo ne morem slik tkaj gor dat bom poskusil jutri ali pojutrišnem če bo internet.

Motor sicer dobro dela, včasih jemalo izzivalna situacija, so le razdalje, pa kar gre. Če prej ne dobim povezave, se javim, ko pridem domov, verjetno bo kakšen dan več, ker pravijo da bo dež, ampak sigurno pridem, ker tapravi CoolBiker vedno pride.

Zdaj bom pa nehal, ker je že pozno, da ne bo gdo spet jezen.

LP

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo ko smo že mislili da so ga Štajerci požrli. Važno da se maš fajn kjerkoli se že potepaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo usem v domače kraje in drugje. Zaenkrat še kar na poti........

Na poti se je potem zanimivo dogajalo, se vse živo vidi, en del sta se nama dva bajkerja iz down under (po moje Australca) ......... ampak fajn. Avantura je avantura.

Slikovnega materiala se mije že tudi nabralo, sem obljubil, da bom potem v potopis dal. Ste mi lahko malo fovš, ker je v redu.

Samo imam pa z navigacijo malo težav....

Motor sicer dobro dela, včasih jemalo izzivalna situacija, so le razdalje........

ker tapravi CoolBiker vedno pride.

Zdaj bom pa nehal, ker je že pozno, da ne bo gdo spet jezen.

LP

CB

CoolBiker!

Jst te pa ful občudujem!! :grim :worship:

Eni hodimo, ali pa smo hodili v daljne kraje.... Nismo se pa spomnili, da je doma NAJLEPŠE!

Je pa res, da si moderen, če si upaš daleč :hmm: iti.

V bistvu je tudi Štajerska daleč (in velika)!!

Kdor ne verjame, naj gre peš, pa ga bomo pol uprašal... :?

Te lepo pozdravljam!........ In pričakujem zanimive štorije :pos: (potopis in slike) s potovanja...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo usem....

Samo imam pa z navigacijo malo težav, če mi kdo zna povedat. Enkrat ali dvakrat dnevno se mi zatakne page od navigacije potem moram na 'manual' dat in pozicijo ponovno nastavit in je potem spet ok. Težava je tudi, ker mi pokaže 'no connection', takrat tudi na manual težko gre. Kaj bi to lahko bilo? Sem fotografiral, samo ne morem slik tkaj gor dat bom poskusil jutri ali pojutrišnem če bo internet.

...

Super - Samo da je luštno!

Za GPS ne vem kaj dosti - ga le v avtu včasih uporabljam. Navadno prekine kje v tunelih, pa se potem spet najde, ko ven prideš. Kaj bi to tvoje bilo nimam pojma.

Uživaj!

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf maš nekega zmaja od ženske da je šla z vlakom domov.

Pa si jo upal sam pustit na štajerskem, vlaki ravno niso preveč varna vrsta prevoza. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čisto pozabil bi ga že skoraj mogli pričakat nekje v mb, pa na pir povabit da se malo spočije :naughty:

Pa bi! Še dobr, da se je Branko javu.

Kok se nestrpni.... mogoče je pa ravno kje, kjer ni signala, pa se ne more javljat .... Štajerska je velka dežela, nekateri jo celo z Rusijo primerjajo :whistle:

Pravijo, da če pri Mariboru A1 zamenjaš za A5, potem je čisto majhna... bom enkrat probu, ko bom zamenjal na GSa! Z vsemu kovčki!

No evo ko smo že mislili da so ga Štajerci požrli. Važno da se maš fajn kjerkoli se že potepaš.

Se Imam.

CoolBiker!

Je pa res, da si moderen, če si upaš daleč :hmm: iti.

No evo, zdaj sem pa moderen. Samo jaz se peljem.

Ej, hvala Moto rider.

Za GPS ne vem kaj dosti - ga le v avtu včasih uporabljam. Navadno prekine kje v tunelih, pa se potem spet najde, ko ven prideš. Kaj bi to tvoje bilo nimam pojma.

Samo pusiji u avtu uporabljajo GPS.

Uf maš nekega zmaja od ženske da je šla z vlakom domov.

Pa si jo upal sam pustit na štajerskem, vlaki ravno niso preveč varna vrsta prevoza. :naughty:

Saj sem napisal že od začetka, da kelnarc pa kar je tega nesmsem preveč. Takole mamo, kaj čmo. Še dobr da kdaj kaj mimo pride.

Drugače pa ni bilo glih luštno danes me je naprala nevihta in sem cel moker. Sem še uspel pripeljat tukaj do Brankota, skoraj čisto v Mariboru. Dopoldne je še bilo vse vredu, popoldne pa konec. Najprej sem mislil, da bom brez pelerine v redu samo imam zdaj vse az posušit in je malo sra...je. Vse je mokro, paše v kovčke mi je steklo, ker sem imel rezervo bencina notri in zdaj sušim. Madona.

Zgleda da bom res ene dva dni potegnil – ampak zaradi vremena. Možno, da tudi no conection na navigaciji zato dobim, ker je kaj mokro. Ali pa kakšen stik ni ok. To ne znam ugotoviti in je tudi sra...je.

Samo drugače je pa tukaj čisto ok. Za naprej pasem itak pogledal in zgleda da dobro kaže tudi vreme. Od tanovega BMW R1200GS sem videl članek in se mizdi, da bi to mogoče bilo to za drugo leto, ko malo plane delam. Malo zelo zelo je šarast, ampak zgleda pa orng zgleda. Kovčki bi pa ka rod letos bili uredu.

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, eno boljših branj za razvedrilo. Resnično, tako nasmejal se že dolgo nisem.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slike? :D

Mater, eno boljših branj za razvedrilo. Resnično, tako nasmejal se že dolgo nisem.

Eni bi slike, drugi se pa režijo - pejte se rajši mal vozit.

Zdaj sem že čisto nazaj, ker sem potem šel še na morje. Samo ne z motorjem, ker mije navigacija do konca crknila, ampak sem šel z avtom.

Sicer pa sem se s severovzhodnih avantur že v torek vrnil. Evo dokaz:

post-28821-011038200 1281862358_thumb.jpg post-28821-064113200 1281862330_thumb.jpg

Sam tolk, da ne bi gdo mislil, da tam na vzhodu nimajo pojma kje to je.

Saj fotk bom še neki prlimou, tele dve odspod sta samo za gušte delat.

Jedu sm cel čas ful dobr (pa piv tud!), ker so domorodci tam ful face.Evo:

post-28821-069439900 1281862809_thumb.jpg

Ko potegneš enih 50kilometrčkov pa paše mal počivat med nasadi krompirja:

post-28821-001882400 1281862867_thumb.jpg

Če gdo pozna kam lahko dam navigacijo zrihtat, se priporočam.

LP

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB ,kapo dol pred tvojo avanturo! Lepi del Slovenije si prevozo! :worship:

Ker vidim,da si adrenalinski tip človeka,ti predlagam, da naslednje leto prideš na Koroško. Z tavelikim GSom boš pa tak čisto zmagal tu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi sliki vidim, da so se ti pridružli pri počivanju tudi ostali bajkerji. Zgleda, da si ti naši novi Forest Gump. Daj še slikic prilimaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi sliki vidim, da so se ti pridružli pri počivanju tudi ostali bajkerji. Zgleda, da si ti naši novi Forest Gump. Daj še slikic prilimaj...

Forest Gumb nima za burek. Ne bit tolk asocijalen spet.

'Vandrat je najlepše sam. ... Ležat pa v dvoje.' (F.M.Ježek)

Dvakrat v dvoje je tudi ok. Ni da bi se dobre drušne branu.Sej sm pisu,ko sem Flya pa ženo pa uno bejbo iz EU Motorbikers Association srečal, takrat ko je bila pol malo štala. Smo na Ptuju fotko naredil, samo je Fly neki mutil po fotiču in je historičen posnetek zajebu.

post-28821-044024500 1281878082_thumb.jpg

Grad sem pol jaz slikal ki znam. In to vodo spredaj.

post-28821-049669400 1281878113_thumb.jpg

Za kofe pa za ustavit se je že fajn družba - sploh dokler se z deželo ne spoznaš. Nikoli ne veš.

post-28821-082672800 1281878158_thumb.jpg

@halls:

Sem tudi na Koroško zalutal, pol ko je šla navigacija u maloro. Sem se mal zgubil. Tam v enih hribih. Kr naenkrat tabla:

post-28821-058542400 1281878197_thumb.jpg

Tam uni konc zdaj ne vem točno kje so meje in sem mal po tablah navigiral. Sam čez štajersko mejo čudno - voda v potokih, pol pa še tole. Čudno

post-28821-036198300 1281878248_thumb.jpg post-28821-075642800 1281878296_thumb.jpg

Pomoje so nas učili, da je bil Voranc iz tega konca, samo sem ga v Mariboru srečal. Tudi čudno.

post-28821-019839100 1281878359_thumb.jpg

Ewo, je treba kdaj pa kdaj kakšno adrenalinsko popotovanje izpeljat, tako, da si človek malo razširi obzorje.Pa čeprav se umes mal zgubi. Ane, rudolf?

LP

CB

Popravljeno . Popravil CoolBiker
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!