Skoči na vsebino

Kazen prekoročačitev hitrosti v naselju


Matt_23

Priporočene objave

Zdravo,

malo prej sem dobil kazen ker sem v naselju 50 km/h prekoračil hitrost za 12 km/h (toleranca 5 km/h) , torej rekli so da sem pripeljal 67 km/h.

Imel sem poleg avta še prikolico na katerem sem imel cross motor. Jaz vem , da nisem pripeljal toliko kot so mi rekli , ok pripeljal sem malo več čez 50 okoli 55-58.

Meril pa me je policaj s pištolo (laser ) vendar ni bil na miru in sem mu rekel da pač nisem pripeljal toliko in da ni laser(radar) merilo za to hitrost , saj ni bil radar pri meru (na stativu).

Kako je s tem , laserjim (radarjem) , ali se lahko kako pritožim saj radar ni bil pri miru oz. ni bil na stativu. Koliko vem imajo radarje ki so na stativih (da je pri miru).

Se lahko pritožim na to?

Kazen so mi dali 250 EUR !!!

Prosim za kakno pametno rešitev..

kako je s tolerancami, men so napisali toleranca 5 km /h a ni po novem do 100 km/h toleranca 7 km/h?

Lep dan, Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Kazen so mi dali 250 EUR !!!

Prosim za kakno pametno rešitev..

kako je s tolerancami, men so napisali toleranca 5 km /h a ni po novem do 100 km/h toleranca 7 km/h?

Lep dan, Matevž

Po vsej verjetnosti je za vse prepozno in najceneje bo, da lepo plaš in to čimprej,da bo samo polovička.

Vse kar lahko narediš je takoj, ko te vstavi,da zahtevaš hitrost in podatke vozila,ki je bilo izmerjeno pred tabo, dolžni so voditi dnevnik in ti imaš pravico zahtevati podatke o predhodnem izmerjenem vozilu,ki seveda nesme bizi popolnoma enaka hitrost saj pištola izpiše celo desetinke.kajti če si prepričan,da si vozil počasneje je mogoče ti pokazal hitrost izmerjeno na predhodnem vozilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. toleranca je 5km/h v rangu do 100km/h, od 100km/h dalje pa 7km/h. dvomim da so te "meje" kaj prestavljali v zadnjem času

2. pritžba z dejstvom da ni imel stativa za radar ne bo uspela.

3. v kolikor govoriš resnico, naj povem da ni prvič, da slišim da je policaj htel nekomu oturit hitrost. kar pa se mi zdi ZELO zelo svinjsko in nemoralno. Sam na srečo še nisem imel takšne izkušnje in upam da tako tudi ostane.

upam da kaj zrihtaš, vendar vedi da dokazovanje policistove napake ni ravno enostavno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

malo prej sem dobil kazen ker sem v naselju 50 km/h prekoračil hitrost za 12 km/h (toleranca 5 km/h) , torej rekli so da sem pripeljal 67 km/h.

Imel sem poleg avta še prikolico na katerem sem imel cross motor. Jaz vem , da nisem pripeljal toliko kot so mi rekli , ok pripeljal sem malo več čez 50 okoli 55-58.

Meril pa me je policaj s pištolo (laser ) vendar ni bil na miru in sem mu rekel da pač nisem pripeljal toliko in da ni laser(radar) merilo za to hitrost , saj ni bil radar pri meru (na stativu).

Kako je s tem , laserjim (radarjem) , ali se lahko kako pritožim saj radar ni bil pri miru oz. ni bil na stativu. Koliko vem imajo radarje ki so na stativih (da je pri miru).

Se lahko pritožim na to?

Kazen so mi dali 250 EUR !!!

Prosim za kakno pametno rešitev..

kako je s tolerancami, men so napisali toleranca 5 km /h a ni po novem do 100 km/h toleranca 7 km/h?

Lep dan, Matevž

Plači in to je to... SE NE SPLAČA pritoževt, ker je uradni odgovor sodišča: Policist je uradna oseba in ni nikakršnjega razloga da se mu ne vrjame!

Bod vesel, da je sam 250€ pa 3KT, men je podtaknu 99km/h v naselju = 1000€ + 9KT + 1 mesec prepoved vožnje A kategorije, nanesl je še 375€ sodnih stroškov, ker sem se pritožil na okrajno sodišče in na vrhovno sodišče. Imel sem 2 priči + 4 strani zagovora.... ne jebejo sistema če država rab €€€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je sedaj ne vem, ampak do par let nazaj, ko sem se zadnjič pritožil, ni bilo problemov. Vedno sem zahteval, da se mi dokaže, da je izmeril mene ("pištolca" ne pokaže nič drugega kot razdaljo in hitrost). Res je da te na prvi stopnji "obsodijo", ker je krivda "odjektivno ugotovljena", kar pa sploh ni res. Krivda je dokazana zelo subjektivno (nekaj kar trdi policaj ni objektivno ampak čisto subjektivno). Po tej pritožbi(pritožbah, tako je bilo v treh različnih primerih)pa se jim očitno ni dalo več "zajebavati" z menoj in se ni zgodilo nič (nikoli več nisem nič "slišal" o tem). Lahko da so sedaj bolj ažurni (na srečo tega ne vem).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našel teme radarji, zasede in mesta, pa bom napisal tu.

Nov izdajatelj plačilnih nalogov za prekoračitev hitrosti na osnovi radarske meritve

Medobčinski inšpektorat in redarstvo:

Vrhnika, Logatec, Brezovica, Dobrova-polhov Gradec, Borovnica, Log-Dragomer, Horjul

lociran na Vrhniki

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toleranaca pomeni +/-, torej zakaj potem ne bi bilo tvojih 62 - 5 = 57 km/h ???

ampak kot so ti ze predhodniki povedali...

sodišča so v sluzbi drzave in morejo soditi v koristi drzave - v svojo skledo ne bodo pljuvali, zato bos verjetno zmeraj in v vsakem primeru uzgubil ter placal kazen, kazen za ugovarjanje, sodne stroske, potne stroske da bos na sodisce sam prisel, pa cigarete ki jih bos zivcno kadil pred obravnavo (ce si kadilec), tecen bos in se bos s punco/zeno/ljubcekom skregal, ker bos jezen kako so razsodili v tvojo skod bos si se avto poskodoval, pa tisti vecer od jeze in zalosti sel v gostilno kjer se ga bos nalil..... raje placaj in si za "tisto" razliko privosci izlet s partnerko.

v poletnih mesecih, ko je boljši oprijem asfalta, vsi vozimo hitreje... veliko potujemo, med nami so utrujeni turisti, itd.

prihaja do velikega stevila prometnih nesrec zaradi prekoracene hitrosti.

drzava oz policija ima vsako leto cez poletje "donatorske" akcije za umirjanje prometa, kjer preverjajo vinjenost in previsoke hitrosti - drzavno blagajno je treba polniti !!

pa nisem v drzavni firmi, da me ne bo kdo napadel da dela zame in mojo placo :)

v avstriji me je policija ustavila za prekoračenih 24 km/h (izven naselja, omejitev bila 70), pa mi je skozi prste pogledal - policist je v privat zivljenju motorist in mi je rekel, da razume situacijo saj je to samo 1mm vec gasa ...in me je spustil brez kazni, samo ustni opomin.

kolega so ustavili prav tako v avstriji in je prekoracil za 50 km/h ter ker bi bila visoka kazen, mu je šel policist na roke ter mu dal dve kazni za prekoracenih 25 km/h.

zaradi nesposobne "uprave" drzave slovenije, ki ni sposobna poskrbeti za 2 mio ljudi..... moremo "delavci" nafukati in placevati,

zato da se lahko vozijo v audi a8, hodijo na poslovna kosila na reprezentančne stroške, klicejo po mobilnih telefonih na sluzbene stroske tudi preko 1000 € na mesec,... placane imajo sejnine na katere ne hodijo ali pa ce pridejo, berejo casopise ali spijo.

potem pa rece Pahor: "ne bi mogel prezivet s trenutno placo, ce ne bi imel prihrankov".

kaksne stroske pa te ima - sluzbeno stanovanje s stroski, sluzben avto, sluzbena hrana, sluzben telefon,...

kaj pa je delal pahor takega, da si je lahko privarceval toliko? odkar pomnim je v politiki, pred tem pa je menda bil maneken.

kdo pa gre iz boljse sluzbe, kjer ti uspe privarcevati, na slabso sluzbo, kjer mores zivet od prihrankov????

ok, bom raje zakljucil.... to je motosvet, ne mladina :)

se opravicujem za ta osebni izgred.... toliko sem napisal, da mi je skoda sedaj izbrisati :)

:evilgrin:

BTW motor je tvoje eno in edino prevozno sredstvo, al tudi ti malo luksus trajbaš?? :evilgrin: Če ni, potem pač nosi svoj križ kot motorist, al pa prodaj vse skupaj, prišparaj in presedlaj na pecikl....bo več koristi....:naughty: Takšnih in podobnih jokcanj je bilo obljavljenih že ohohohoho...

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plači in to je to... SE NE SPLAČA pritoževt, ker je uradni odgovor sodišča: Policist je uradna oseba in ni nikakršnjega razloga da se mu ne vrjame!

Vse lepo in prav...se prav, če se bo policaju dal, te bo ustavo in te dal na sodišče, zarad vloma, ropa, umora...ker je on tak reko.

Na žalost je na sodišču res tak, kriv si pa se j..i. Sitne ribe naf...jo, bogatune pa spuščajo, ker se za stolčke bojijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toleranaca pomeni +/-, torej zakaj potem ne bi bilo tvojih 62 - 5 = 57 km/h ???

ampak kot so ti ze predhodniki povedali...

sodišča so v sluzbi drzave in morejo soditi v koristi drzave - v svojo skledo ne bodo pljuvali, zato bos verjetno zmeraj in v vsakem primeru uzgubil ter placal kazen, kazen za ugovarjanje, sodne stroske, potne stroske da bos na sodisce sam prisel, pa cigarete ki jih bos zivcno kadil pred obravnavo (ce si kadilec), tecen bos in se bos s punco/zeno/ljubcekom skregal, ker bos jezen kako so razsodili v tvojo skod bos si se avto poskodoval, pa tisti vecer od jeze in zalosti sel v gostilno kjer se ga bos nalil..... raje placaj in si za "tisto" razliko privosci izlet s partnerko.

v poletnih mesecih, ko je boljši oprijem asfalta, vsi vozimo hitreje... veliko potujemo, med nami so utrujeni turisti, itd.

prihaja do velikega stevila prometnih nesrec zaradi prekoracene hitrosti.

drzava oz policija ima vsako leto cez poletje "donatorske" akcije za umirjanje prometa, kjer preverjajo vinjenost in previsoke hitrosti - drzavno blagajno je treba polniti !!

pa nisem v drzavni firmi, da me ne bo kdo napadel da dela zame in mojo placo :)

v avstriji me je policija ustavila za prekoračenih 24 km/h (izven naselja, omejitev bila 70), pa mi je skozi prste pogledal - policist je v privat zivljenju motorist in mi je rekel, da razume situacijo saj je to samo 1mm vec gasa ...in me je spustil brez kazni, samo ustni opomin.

kolega so ustavili prav tako v avstriji in je prekoracil za 50 km/h ter ker bi bila visoka kazen, mu je šel policist na roke ter mu dal dve kazni za prekoracenih 25 km/h.

zaradi nesposobne "uprave" drzave slovenije, ki ni sposobna poskrbeti za 2 mio ljudi..... moremo "delavci" nafukati in placevati,

zato da se lahko vozijo v audi a8, hodijo na poslovna kosila na reprezentančne stroške, klicejo po mobilnih telefonih na sluzbene stroske tudi preko 1000 € na mesec,... placane imajo sejnine na katere ne hodijo ali pa ce pridejo, berejo casopise ali spijo.

potem pa rece Pahor: "ne bi mogel prezivet s trenutno placo, ce ne bi imel prihrankov".

kaksne stroske pa te ima - sluzbeno stanovanje s stroski, sluzben avto, sluzbena hrana, sluzben telefon,...

kaj pa je delal pahor takega, da si je lahko privarceval toliko? odkar pomnim je v politiki, pred tem pa je menda bil maneken.

kdo pa gre iz boljse sluzbe, kjer ti uspe privarcevati, na slabso sluzbo, kjer mores zivet od prihrankov????

ok, bom raje zakljucil.... to je motosvet, ne mladina :)

se opravicujem za ta osebni izgred.... toliko sem napisal, da mi je skoda sedaj izbrisati :)

če bi vsi tako razmišljali in bi v tem vsi nekaj storili, bi se moralo nekaj spremenit

sam mogli bi vsi naenkrat nastopit

tu pa je lahk že prvi problem

tak da iz tega ne spet nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav...se prav, če se bo policaju dal, te bo ustavo in te dal na sodišče, zarad vloma, ropa, umora...ker je on tak reko.

Na žalost je na sodišču res tak, kriv si pa se j..i. Sitne ribe naf...jo, bogatune pa spuščajo, ker se za stolčke bojijo.

Za vlom, rop, umor... rab pa malenkost več dokazov... Glede motoristov pa večina državnih organov nima lepega mnenja, saj misljo: Motor je luksuz, dejmo jim še mal pobrat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vlom, rop, umor... rab pa malenkost več dokazov... Glede motoristov pa večina državnih organov nima lepega mnenja, saj misljo: Motor je luksuz, dejmo jim še mal pobrat :devil:

sam vsem ni luksuz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer pri meni danes zjutraj (06:00)...

Se hočem vključit na cesto, kjer je omejitev 70km/h (imam pospeševalni pas), radar me ujame na 75km/h. Ustavi me policaj, in pravi, da sem prekoračil hitrost za 20km/h. Jest najprej :eek: potem :blink: Pa vprašam:

"Kaj ni omejitev 70?"

"Ja, je, za tiste na cesti. Vi ste se pripeljal po drugi cesti in je 50."

"OK, imam pospeševalni pas, kako naj se pa vključim v kolono, ki se vozi 70, če se morm pelat 50. Sej je enako kot na AC, mar ne?"

"Ne ne, gospod, vi imate omejitev 50... To bo 250 in 3kt."

Ja fino... hvala, banda inkasantska :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer pri meni danes zjutraj (06:00)...

Se hočem vključit na cesto, kjer je omejitev 70km/h (imam pospeševalni pas), radar me ujame na 75km/h. Ustavi me policaj, in pravi, da sem prekoračil hitrost za 20km/h. Jest najprej :eek: potem :blink: Pa vprašam:

"Kaj ni omejitev 70?"

"Ja, je, za tiste na cesti. Vi ste se pripeljal po drugi cesti in je 50."

"OK, imam pospeševalni pas, kako naj se pa vključim v kolono, ki se vozi 70, če se morm pelat 50. Sej je enako kot na AC, mar ne?"

"Ne ne, gospod, vi imate omejitev 50... To bo 250 in 3kt."

Ja fino... hvala, banda inkasantska :angry:

pritoži se ... reces da nisi bil na pospeševalcu itn.. pa da si mel 3 kolege v avtomobilu ki lahko to potrdijo :closedeyes: pa se lahko pol lepo jebe :closedeyes:

jaz sem jih tak za en drugi prekršek zjebal..... več na pm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plači in to je to... SE NE SPLAČA pritoževt, ker je uradni odgovor sodišča: Policist je uradna oseba in ni nikakršnjega razloga da se mu ne vrjame!

Bod vesel, da je sam 250€ pa 3KT, men je podtaknu 99km/h v naselju = 1000€ + 9KT + 1 mesec prepoved vožnje A kategorije, nanesl je še 375€ sodnih stroškov, ker sem se pritožil na okrajno sodišče in na vrhovno sodišče. Imel sem 2 priči + 4 strani zagovora.... ne jebejo sistema če država rab €€€

tale je kr lovska... še neki... kako si lahk mel 2 priči, a ste bli 3je na motorju?

Popravljeno . Popravil Racemaniak
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našel teme radarji, zasede in mesta, pa bom napisal tu.

Nov izdajatelj plačilnih nalogov za prekoračitev hitrosti na osnovi radarske meritve

Medobčinski inšpektorat in redarstvo:

Vrhnika, Logatec, Brezovica, Dobrova-polhov Gradec, Borovnica, Log-Dragomer, Horjul

lociran na Vrhniki

Pa srečno!

Pozdravljeni,

Ravno danes dobil pošto s sliko in 250€+3 kazenske točke (62km/h z upoštevano toleranco).

Izmerili so me na Vrhniki 3.7. dopoldne. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ravno danes dobil pošto s sliko in 250€+3 kazenske točke (62km/h z upoštevano toleranco).

Izmerili so me na Vrhniki 3.7. dopoldne. :angry:

Kaj pa če bi nekoga s tvojim avtom zmerl?

Pol ti fašeš € in pike ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi nekoga s tvojim avtom zmerl?

Pol ti fašeš € in pike ?

Kazen s točkami pride na naslov lastnika vozila.

Lastnik ima možnost, da se pritoži in poda podatke dejanskega voznika, na katerega se preusmeri kazen vključno s točkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Fantje, če te radar poslika kolko časa približno traja da dobiš po pošti sliko in kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih 2 dni, včasih pol leta.

Pol leta? :eek: A to resno? :unsure:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj edini primer v 25.ih letih šoferskega staža:

Leto 2009

- 2.11.2009 v Lahatcu.

- pozdrav iz PU Ljubljane prispel 24.12.2009

- omejitev 50, moja hitrost 67 km/h

- 125€ v osmih dneh, 250 brez popusta...

Ja, dva dni do pol leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!