Skoči na vsebino

Voznik tovornjaka me je hotel povozit (ubit?)


zviz

Priporočene objave

Bemti... V soboto smo izkoristl lepo vreme in naredil nekaj km, pa smo bli nekateri tolk prestrašeni, da v nedeljo nismo vozil. Ker je sezona praktično zaključena, nekako razumem, da vozniki niso več tolk pozorni na motoriste in je blo kar nekaj traparij. Sam, da pa nekdo namenoma "pikira" nate, je pa 2much! V glavnem: peljemo skozi naselje na koncu naselja srečamo Fiesto, 3. grejo mimo, voznica pa se je očitno malo prestrašila in je začela zavirat (al pa je hotela še naju spustit mimo) in se umaknila desno do roba vozišča. Jaz nisem hotel mimo, ker tega ne počnem, če gre nasproti avto, ampak sem bremzal in ostal zanjo a v taki poziciji, da bi šel lahko mimo po levi strani - še vedno sem bil na svojem voznem pasu! Nasproti je peljal voznik tovornjaka, ki ga poznam. Ker smo že slišali, da je zrival motoriste, sem ga gledal v oči (hitrost je bila cca 50km - moja in njegova, tako da sem imel dost časa) takrat pa vidim jezen pogled in poteg volana proti meni. Dobro da sem videl, ker sicer nebi ušel ampak bi šel pod kolo kamiona. Prav tako, kolega za mano, čeprav je peljal precej bolj po sredini voznega pasu.

Zaenkrat nisem še nič ukrepal, me pa zanima, kaj mislite, naj ga prijavim, civilno tožim, tepem (to ne bom, ker ne bom mel nič od tega) ali zaenkrat samo opozorim?

Danes sem vesel, da sem živ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne boš tepel pa vsaj prijavi, naj ve da se ne bo zajebaval. sicer pa tovornjakarje zelo boli če mu ponoči prerežeš gume še posebaj če more zgodaj zjutraj na furo :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pristaš nevemkakšnega hujskanja na gobec in podobno, kar je moč prebrati tule gor od nekih patetičnih bojazljivcev (zanima me, koliko od teh, ki se tu gor javljajo s takimi parolami res kaj naredijo), je pa res, da taki primitivci tudi ne razumejo drugačnega jezika, kot svojega, beri skrajno primitivnega. Torej, praviš, da ga poznaš, pa mu odgovori z njegvo pisavo, Pervy-eva je za začetek popolnoma uporabna. Ne vem, če boš s prijavo kaj dosegel, ko se bo pa modelu tretjič nekaj zgodilo na tovornjaku. bo pa tudi razumel svoj jezik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš prijavljal, prijavi kar na okrožno državno tožilstvo kot poskus uboja. To lahko storiš na zapisnik ali pisno. Tožilec bo moral po službeni dolžnosti ali tvojo zadevo zavreči ali pa sprožiti postopek, tudi čez policijo. Brez prič najbrže ali pa sploh ne bo šlo (voznica fieste npr.), te pa ponavadi nimajo rade sitnosti in rade obmolknejo ali se nič ne spomnijo.

Verjamem, da si šokiran in zbegan, zato ti predlagam, da se malo umiriš in premisliš, kaj hočeš - maščevanje, zasluženo kazen ali eliminacijo norega tovornjakarja s ceste. Peče in bolijo tudi izredni tehnični pregledi, davčni nadzor, prepoved opravlajnja dejavnosti (a se razumemo?), ker se enostavno ne da problema rešit drugače. Z nasiljem bo še kakšna večja neumnost ali celo tragedija ratala. Če boš ukrepal prav, veš pa najbolje sam oz. tvoja vest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bom naredu nekako tako kot pravi Ceco - najprej zadevo še mal prespal, vsekakor mu poovedal nekaj močnih, po vsej verjetnosti pa tudi prijavil dogodek policiji, da vsaj vidim, če bodo karkoli ukrepali. Priče mam - voznica Fieste in kolega, ki je vozil za mano. Sej pravzaprav bi ga pustil na miru, sam glede na to, da se je podobno že zgodilo (sam ne meni), se bojim, da bo še kdaj storil enako...

Bom poročal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislem, to je pa že 2mach. De te gre dobesedno zrivat. Z drugo besedo- hotu te je ubit. Če ta ni zreu za pulcijo pa jst tut ne vem :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zviz,

ne pričkaj se s tovornjakarjem in mu ne govori nič. Zadevo moraš vzeti neosebno. Vpleti samo tretjega - institucijo, ki je za to pristojna in predvsem odgovorna. Ne razumi me napak, kot se mi dozdeva, si iz manjšega kraja in tale tvoj kamiondžija je tvoj sokrajan ali nedaleč stran, zato še toliko bolj nič osebnega s tem možakarjem. Če misliš, da so policaji nevtralni, lahko podaš izjavo njim na zapisnik, če pa si v dvomih, odkorakaj na najbljižje pristojno tožilstvo.

Za okolje, v katerem bivaš (poza: zakaj sem ga prijavil) je prijava tvoja moralna dolžnost, da preprečiš, da bi šoferdžija resnično koga ponesrečil, tudi tebe osebno. Svoje frustracije naj zdravi v zato primernih ustanovah in ne na cesti. Če te še kaj muči, mi lahko pošlješ privatni message, pa ti lahko tam spustim svojo GSM številko.

Srečno vsem,

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno poznam 3 tovornjakare na dolge proge in mi moreš verjet - ta folk je prtegjen do amena! Nea se kregaj z njimi ker so zmožni vsega normalnega in nenormalnega. Pomojem se jim možgani kisajo v tisti kabini pa pol delajo pizdarije. Torej - dokler te nebo povozo uživaj v vožnji 8) :? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pristaš nevemkakšnega hujskanja na gobec in podobno, kar je moč prebrati tule gor od nekih patetičnih bojazljivcev (zanima me, koliko od teh, ki se tu gor javljajo s takimi parolami res kaj naredijo), je pa res, da taki primitivci tudi ne razumejo drugačnega jezika, kot svojega, beri skrajno primitivnega. Torej, praviš, da ga poznaš, pa mu odgovori z njegvo pisavo, Pervy-eva je za začetek popolnoma uporabna. Ne vem, če boš s prijavo kaj dosegel, ko se bo pa modelu tretjič nekaj zgodilo na tovornjaku. bo pa tudi razumel svoj jezik.

S prijavo ne boš dosegel nič ker nimaš nikakršnega dokaza.Žal res pomaga le če mu naravnaš zobe al pa gume prerežeš.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zviz,

Vsekakor poslušaj Cecota. Tovrstne zadeve prav gotovo zelo zanimajo našega skupnega novorojenčka, ki se mu reče MAKSI.

Prijavi ga kot človek, navedi svoje priče. Če boš imel občutek, da se ne premika se pa zopet oglasi. Bomo družno zaropotali v tvojem imenu, če boš le tako želel !

Pa še to, kar bi rad položil na tvojo dušo. Si spreten motorist, si se izognil, in pravilno reagiral. Kaj pa kakšen začetnik motorist ? Takega bi pa res sesul, e ne ? Mislim da smo motoristi toliko kolegialen folk, da moramo to narediti zaradi drugih, če že za sebe ne.

OK ?

Pa lep pozdrav,

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim a tut to se dogaja- in to poklicni šoferji!

Ma kaj naj rečem, ko sem najprej to temo začel brati, sem si sam pri sebi mislil, da bi enostavno odšel do njega polomu noge in mogoče kak čeden odtis pustu, ki bi ga spremljal celo življenje.

Toda poznam veliko kamijonarjev tako pametnih kot odbitih.

In mislim, da je ta tip že imel opravke z jeznimi motoristi in še ga bo verjetno mel (na žalost) - in če boš ti karkoli okrepal fizično ali "huligansko" proti njemu in da bo vedu da so to motoristi, meni verjami da je nasleden motorist prva tarča ki si jo bo izmislu, to zgleda da je primitiven "človek" ki očitno nima dobrega mnenja o motoristih.

Se pa strinjam da vpleti tretji organ-vendar pazi da te ne odkrijejo, saj veš vsak ima svojega znanca nekje v upravi v službi.

Država pa itak rabi denar in z raznimi inšpekcijami lahko marsikaj postoriš.

Lepo vožnjo ti še naprej želi

Boboxsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in zdej boste tuki vse šoferje zmetali v isti koš :!: :x :x :cry:

Pa sej ne da bi tega modela zagovarjal,...zato ker sm tud jst dost cajta za volanom kamiona, če je res to kar dela ta model, si res zasluži kazen, brez milosti :!:

ampak tuki v našem koncu je poleg mene še ene 5 šoferjev, ki smo tud motoristi, in ne bi blo lepo delat kšnih primerjav :!: :!:

ker se marsikomu tkole godi krivica :roll:

Sej je dgač poznam pa tud jst ene par takih, ki so pa res do fula brezobrazni, v vseh pogledih :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

burgy, ne bat. Čisto konkreten primer bomo zmleli. Ker bi morali potem še vse atate s klobuki, stare mame ... To bi lahko naredil kdorkoli s čemerkoli. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal so pa na svetu tud motoristi kamikaze, ki grejo prehitevat šleperja,v ovink čez polno črto :roll:

Sej verjetn vsi poznate tiste lepe ovinke od Logatca proti Planini :?:

No sm se peljal s kamionom tkole mal čez 80km/h,rahlo prevozil(povozil) polno črto-nasproti nobenega vozila, naenkrat pa mimo na ful gas en model na cestaku(sej veste kok hitro si za kamionom če greš enkrat hitreje-js ga nism mogu videt)....in mi pol neki mahal :!: :!:

ne vem kdo je tule bolj pretiraval in neumnosti počel :arrow: btw en ovink naprej je pa 100m ravnine :roll:

ne vem če je bla tole glih moja krivda(res da sm dvkratno prekršil zakon-sam ne pričakuješ da te bo en direkt na polni črti prehiteval-in še trikrat bolj prekršil vsa pravila in mejo razumnosti:!: :? )

A si predstavlate, da bi se prbil vame, bi mel skoz pol enga na vesti, ker eni pač mislijo, so nesmrtni :!: :?: :roll:

Pa tud že po moji strani črte se je že kakšen pripeljal, sm šel skor po jarku, da mi ni pod branikom končal :!: :!:

tko da vsi kamionarji res nismo "motokilerji" :?

pa še to

če bi dobil enga, ki bi mi gume rezal, .....eden verjetno nebi živ prišel od tam :x

čist tkole...vse gume na enmu povprečnmu šleparju so čez en mioSIT :!:

to je pa že eden soliden motorčk :wink:

pa mogoč kamion sploh ni njegov, mogoče ga pa samo vozi....pa bo spet krivica narjena :?:

in se pol sam še stopnjuje.....pa nakoncu še nobeden ne ve zakaj je to blo :?:

sej je dost huda kazen za opozorilo,če se pod šasijo splaziš,pa eno plastik cev za zrak prerežeš, pa ne bo mogu speljat dokler ne bo zamenjal,sploh ob kšnih štirih zutri :twisted:

pa tud več cajta rabiš da sploh pogruntaš kaj pa kje je,kokr če vidiš gumo na tleh :?

sam tko al tko nasilje ....še več nasilja....pomoje to ni prava rešitev :oops:

no to bi blo še eno mnenje z druge perspektive :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si prepričan v to kar pišeš uporabi pravno pot. Z rezanjem gum in podobnim ne boš rešil nič, jeza tovornjakarja se bo le še stopnjevala. Sploh pa : cilj ne opravičuje sredstev.

Preden ukrepaš pa dobro premisli, ali si res videl kar si napisal. Te je res tovornjakar videl , te gledal in šel hkrati proti tebi, ali se je morda le izogibal kaki oviri na svoji strani ceste, ter zato sunkovito zavil. Ne morem verjeti, da bi kdo (in to ob prisotnosti prič) naredil kaj takega.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... definitivno prijava zaradi storitve kaznivega dejanja ogrožanja ... potem pa MORA zadevo prevzeti pristojni tožilec ... in ker je v tem primeru tožeča stranka država, imajo te zadeve prednost pri obravnavi ...

... pa še nekaj ... tudi če bi bil tovornjakar na koncu oproščen, ne more in tudi ne sme proti tebi vložiti osebne tožbe zaradi "razžalitve", prav tako pa si tudi ti oproščen vsakršnega plačila sodnih stroškov ... to pa je konec koncev tudi pomembno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pristaš nevemkakšnega hujskanja na gobec in podobno, kar je moč prebrati tule gor od nekih patetičnih bojazljivcev (zanima me, koliko od teh, ki se tu gor javljajo s takimi parolami res kaj naredijo), je pa res, da taki primitivci tudi ne razumejo drugačnega jezika, kot svojega, beri skrajno primitivnega. Torej, praviš, da ga poznaš, pa mu odgovori z njegvo pisavo, Pervy-eva je za začetek popolnoma uporabna. Ne vem, če boš s prijavo kaj dosegel, ko se bo pa modelu tretjič nekaj zgodilo na tovornjaku. bo pa tudi razumel svoj jezik.

Ja evo jaz sem eden teh primitivcev ki bi rešil ta problem sam na svoj način ( do zdaj sem bil kar uspešen pa če je Lojziju všeč ali ne ) ampak bi pa vseeno rad videl kakšno podporo in moč resnično lahko pričakujemo od MAKSI- ja !!!

Evo Busa priložnost da se izkažemo !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi! Nikakor nimam nič proti voznikom kamijonov (tut mislm da sem dost lepo napisal in nisem omenjal "tovornjakarjev, kamionarjev"...). Da je model res nalašč zavil proti meni sem 100% - nobene ovire, nikakršnega "spregledal"... Z nasiljem vem da bi dosegel sam še več nasilja, zato nima smisla. Moram najprej se pogovorit s kolegom, ki je vozu za mano in najt lastnico Fieste, pa videt, če bosta priči. Se bom pa za pomoč obrnil tut na MAKSI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz malo s tvojim organom po koprivah potolčem.

Tako za fizično/materialno nasilje, kot za pravni pregon je potrebno močna volja in vztrajnost in še dobršna mera debele kože.

Običajno je tako, da bolj, kot se dogodek oddaljuje, manjša je želja po maščevanju/dokazovanju resnice.

Prvi dan bi ubijal, čez dva dni bi rezal gume, po tednu dni bi le še pljunil pred njega, po treh tednih pa že pozabiš.

Podobno je s pravno različico, le končnica je malo drugačna. Najprej bi zahteval 10 let zapora, potem le mastno globo, po treh štirih tednih bi pa tudi rad že pozabil. Vendar, zadevo si prijavil in zadeva obstaja. Pravo pri nas vozi bolj flexerje (25 km/h), kot karkoližeakije (250 km/h), zato bo šele čez nekaj časa prišlo pisanje, da se bo tretja veja oblasti pozabavala s primerom (to čez nekaj časa je lahko leto, dve, pa tudi več (še posebej ker ni bilo ne materialne in ne telesne škode)). In ti boš v fazi, ko te mržnja že zdavnaj ne bo več grela in prijatelj bo tam nekje srečno poročen in voznica bo pestovala že vnuke. Ti boš kot nekakšen don Kihot na svetlo bezal resnico in pravico, morda celo proti tovornjakarju, kateremu bodo v vsem življenju na plano privlekli le dve ali tri globe za napačno parkiranje.

Še vedno ti predlagam, prespi še kakšen teden ali dva, potem pa premisli, če imaš dovolj debelo kožo, da boš zdržal vse začudene poglede, da kaj se greš. Saj bo maxi pomagal, ampak tako maksi, kot tretja veja oblasti in tovornjakarjev odvetnik bodo vrtali po tvojem zobu. Saj veš, zobozdravnik reče, to pa ne bo skoraj nič bolelo in res, njega ne boli čisto nič.

Če se boš odločil za pravno pot, imaš mojo podporo, če si z njo lahko kaj pomagaš, zob je pa itak tvoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!