Skoči na vsebino

bikers bonton


motoman

Priporočene objave

Še najbolj sem paše.

Danes me je na furi mal hecal akumulator.. se je odločil, da bo danes žmigavec.. in je/ni/je/ni/je/ni delal.

Med furo čez BTC ustavim na vrhu edinega "klanca", ki sem si ga tam spomnil - za HarveyNormanom, kjer je dovoz v podzemno garažo. Se mal pogovarjam z akumulatorjem in ga prepričujem, da ni žmigavc, pa se od nevemkje (lokacija je boljkotne res boguizanogu) pojavi Freising Rider, zapelje zraven in povpraša "kaj me jebe". po kratkem pogovoru povpraša če rabim pomoč in ker ni bila potrebna oddrvi dalje.

To je zame del bontona. FreisingRider hvala še enkrat.

Bila je moja malenkost. Pripravljen priskočiti na pomoč če se le da, kajti še predobro vem kako je, ko se mimo tebe vozijo motoristi, čeprav vidijo podrt motor, za teboj pa je že več kot 700 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem se pa popravljam,.. Marja, hvala še enkrat. ;) Upam, da nudenje pomoči ne bi bilo nikoli več potrebno.. vsekakor pa ob priliki ponudim pomoč v bolj tekoči obliki. če te ne bom spoznal (ker si mel podkapo gor) me pa le za rokav pocukaj. :OK:

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Matr ... včeraj mi je na Celovški okoli 8h zvečer crknil motor. Ko sem ga rinil na pločnik in pol mal brklal okoli njega kake 1,5 ure je mimo mene pripeljalo kakih 20 motoristov. Edino en na enem BMW (vsaj mislim) starodobniku mi je potrobil. Kapo dol pred njim. Če je kdo s te table mu rade volje plačam pivo ali 10.

No pa prvi motorist, ki je pripeljal mimo je bol en kreten na cestaku brez čelade s sopotnikom, s katerim sta po zadnjem kolesu letela v smeri Kranja. Takim bi morali zaplenit motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je to zelo pomembno, ce ti enkrat nekaj ne stekas ?

ali zivis v cisto svoji sferi galaksije....... in se nisi potreboval pomoci na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Včeraj sem tankal na OMV na Brezovici in ko sem se hotel odpelati, se je moje veselje odločilo, da ima premalo štroma v akumulatorju in da ne bo vžgalo :cry:

No, po kakih 20 minutah verglanja in poskusih solo rinjenja mojega 300+ kilskega kolesca se je pojavil mladenič v polni bojni opremi na Aprillia replici (nekaj takega) in mi priskočil na pomoč. :OK:

Ko sva jemala zalet, se je pojavilo še nekaj bikerjev in je takoj angažiral še enega, tako, da je čez nekaj trenutkov že lepo grmelo!

NAJLEPŠA HVALA, RES SI DEČKO NA MESTU! :worship:

Popravljeno . Popravil Besi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva se zadnjič pred kar številno družbo bikerjev, na mestu zložila kakor kladi.

Eden je hotel celo sestopiti z motorja in nama pomagati kravo spraviti pokonci.

No, IN TEMU se zahvaljujeva za poskus požrtvovalnosti!

Res je hotel... In še enkrat hvala! :( :( :( :angry2: :P

Cenim tudi takšno solidarnost! :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva se zadnjič pred kar številno družbo bikerjev, na mestu zložila kakor kladi.

.....

Hvala, Fičo. Zdaj se lahko neham žret pa injekcije pa to. Ker moram prav takisto zloženko vsako leto storiti.

(na najbolj neprimernem kraju kwapade).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tankal na OMV na Brezovici in ko sem se hotel odpelati, se je moje veselje odločilo, da ima premalo štroma v akumulatorju in da ne bo vžgalo :cry:

No, po kakih 20 minutah verglanja in poskusih solo rinjenja mojega 300+ kilskega kolesca se je pojavil mladenič v polni bojni opremi na Aprillia replici (nekaj takega) in mi priskočil na pomoč. :OK:

Ko sva jemala zalet, se je pojavilo še nekaj bikerjev in je takoj angažiral še enega, tako, da je čez nekaj trenutkov že lepo grmelo!

NAJLEPŠA HVALA, RES SI DEČKO NA MESTU! :worship:

Tole je bil FlamE#7! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, Fičo. Zdaj se lahko neham žret pa injekcije pa to. Ker moram prav takisto zloženko vsako leto storiti.

(na najbolj neprimernem kraju kwapade).

lasagna!

Sorry... Ampak, jst čisto nič ne razumjot...? :( :hmm: :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zaenkrat še nisem potreboval pomoči (tok,tok...), ampak sem jo dvakrat nudil. In vam povem, da je občutek fenomenalen, če lahko nekomu pomagaš. Vse skup te stane nekaj minut in malo dobre volje, pa je takoj kopica zadovoljnih ljudi. Če bi se tega zavedalo malo več voznikov (tudi na 4 kolesih), bi bile vožnje prijetnejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je obvezno :!: :!: :!: Vsaj jst use pozdravem, čeprov me eni kr skenslajo :evil:

Mene je prav toplo presenetlo, ko sem opazil, da znate motoristi pozdravit tudi avtošolske motorje.

Verjetno sem prvih par ur kak pozdrav tudi spregledal, ampak ko sem ga pa končno začel zaznavat, pa sem z veseljem pozdravil nazaj. Res taka topla gesta, ko vidiš, da te "amaterčka" pozdravi en "profi" in ti da na nek način vedet, da smo vsi enaki.

Enkrat smo vozili trije v koloni, pa lepo odzdravim nazaj, potem pa po CBju slišim inštruktorja, kak je preostala dva skurcal, če sta mutava, da ne odzdravljata al kaj. Na koncu ure pa je sledila prijetna in prijazna lekcija moto-bontona.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene na motorju večkrat ujame tema,pa me zanima na kak način u zemi pozdravlate.Jst ponavadi pomižiknem z lučjo vendar mam zmer tak čuden občutek,da me bo motorist narobe zastopu (opozorilo pred smrkci).Bom začev kr vse štiri žmiguce pržigat pa bo :P (boste vedl da sm jst)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene na motorju večkrat ujame tema,pa me zanima na kak način u zemi pozdravlate.Jst ponavadi pomižiknem z lučjo vendar mam zmer tak čuden občutek,da me bo motorist narobe zastopu (opozorilo pred smrkci).Bom začev kr vse štiri žmiguce pržigat pa bo :P (boste vedl da sm jst)

kaj pa ce nimas zmigavcev ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se spomnem, da, ko sem se prvič vozil z motorjem, me je en motorist pozdravil in moj odziv je bil tak, da sem se začel spraševati če ga in od kje ga poznam. mislem :headbang: No pol sem se spomnu, da mi je ištruktor, ki je bil tut motorist reku, da se motoristi med sabo pozdravljajo in od takrat zmeraj pozdravim.

Sicer me pa zanima, če ima ta pozdrav kaki globlji pomen ali je samo pozdrav? ( pod to globlje mislim predvsem to, če mu zaželiš s tem srečno vožnjo ali kaj podobnega, da ne bo kakih čudnih odgovorov)

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem v eni temi nekoč bral da so se prvi pozdravljali vozniki avtomobilov kateri so imeli vanklov motor,s to "kretnjo" so drugemu vozniki s prsti na roki pokazali koliko motorjev so ze zamenjali(motorjev/avtov).Se pravi so bila pozdravljanja redkost(kdo pa je imel denar).

Globji pomen...sam pozdrav razumem kot neko spoštovanje do tistega ki ga pozdravljam oz.me

pozdravlja.Vsekakoor pozitivna stvar!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mal pozen, ampak vsen. .)

Na začetku poletja mi je na poti v velenje 3 km pred velenjem zmanjkal bencina. Jst sm bil vs živčen pa to, pol pa grem štopat pa se prpele motorist, ter me zapelje do bencinske črpalke v velenju. Bil pa je en prijazn možakar z aprilijo pegaso 650. Sm mu oblubu eno pijačo sam ga potem nism nikol več vidu. Tko da če si na forumu se jav pa greva na :beer2: .

Hvala ti. :OK: :grupni: :grupni:

p.s. zahvala pa tut avtomobilistu ki me je zapeljal nazaj(ne vem če je motorist) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

kaj pa če se človek lepo turistično trlaka po naših cesticah,tak v mejah dvoljenega, pa ga dohiti kakšen razborit športnik, ki se iznenada prilepi meter od zadnje gume? In se po par sto metrih moje vožnje čisto po desni vseeno ne spravi mimo, pa nadaljuje z mojim tempom?

Mene kar živčnega dela takšna zaritna vožnja, se mi zdi, da me kar tišči naprej voznik za mano..

Pol pa že trza desna roka, which is not good..

Kaj naredite v takšnem primeru? žmigovc, da mu nakažete prehitevanje, al krilite z roko ko vnetilator, da naj gre mimo?

A obstaja kak dogovorjen znak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakažeš mu da te naj prehiti, po vožnji pa pejt prebrat na motosvet, pa boš videl kako se razburja, kakšni počasneti smo nekateri na motorju, pa boljše da ga prodamo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene kar živčnega dela takšna zaritna vožnja, se mi zdi, da me kar tišči naprej voznik za mano..

Pol pa že trza desna roka, which is not good..

Kaj naredite v takšnem primeru? žmigovc, da mu nakažete prehitevanje, al krilite z roko ko vnetilator, da naj gre mimo?

levo nogo stegnem v levo in ful zabremzam ...

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!