Skoči na vsebino

bikers bonton


motoman

Priporočene objave

kaj pa če se človek lepo turistično trlaka po naših cesticah,tak v mejah dvoljenega, pa ga dohiti kakšen razborit športnik, ki se iznenada prilepi meter od zadnje gume? In se po par sto metrih moje vožnje čisto po desni vseeno ne spravi mimo, pa nadaljuje z mojim tempom?

Mene kar živčnega dela takšna zaritna vožnja, se mi zdi, da me kar tišči naprej voznik za mano..

Pol pa že trza desna roka, which is not good..

Kaj naredite v takšnem primeru? žmigovc, da mu nakažete prehitevanje, al krilite z roko ko vnetilator, da naj gre mimo?

A obstaja kak dogovorjen znak?

to že ni nek prepotentn športnik :D sej ne de mam dostkat ta problem, ponavadi pač prehitim u prvem šusuo, včasih pa kej pade mimo mene da mi nalepke pocufa. . . tak problem dožvim sam ko se kam pelemo u skupini. kar je skor nikoli,. takrat pomaham z roko naj gre mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nič glih kaj dosti bral nazaj, le po uvodniku sem se odzval.

1) Zdrav bajkerski, oz. motoristični bonton. - Kaj je to?

To je tisto, zaradi katerega se imamo lahko veliko lepše! Vsi, brez vsakršne izjeme! Namreč, najprej moraš biti ČLOVEK, potem si lahko karkoli drugega. Tudi biker če je treba, ali motorist! To pomeni, da na cesti spoštljivo z dvigom roke, (z nogo... levo, desno, palca - SS-arji itd, vseeno je) pozdraviš, ne glede na to, koga srečaš... Je to Choper, naked, Enduraš, SS-ar ali mopedist. Slednjim tak pozdrav še največ pomeni. Torej so tisti, ki bodo v kasnejšem bikerskem življenju počeli to, in tako, kot jih bomo naučili. - Torej, ali jih bomo vzgojili v spodobne, humane motoriste, ali pa v barabe.

2) Če ima na cesti kdo težave se spodobi, da ustaviš in povprašaš, če potrebuje pomoč in jo tudi nudiš (tudi, če je ženska :O:slap: ) .

3) Da npr, na poti ne pustiš prijatelja v dreku... :grrr

4) Da se v motoristični družbi obnašaš tako, kot zahtevajo človeške norme. :grim

5) Da pomagaš človeku v motoristični opravi, (če npr. ne more pojesti, ali spiti :drunk: svojega obroka...) Tudi to je ena od pomembnih pomoči - posebno zase! :P Vse to sodi k motorističnem bontonu.

S to rečjo je tako; Vem, da to ni po meri vsakega od nas. - Torej bo kot običajno prevladala večina. Saj je manjšina že po naravni poti obsojena na stagniranje. To je zakon vesolja, ki ga človek na srečo ne more spremeniti!

Zaenkrat bolj na kratko, toliko.

Zatorej: EVIVA MOTORISTIČNI BONTON!!! :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naredite v takšnem primeru? žmigovc, da mu nakažete prehitevanje, al krilite z roko ko vnetilator, da naj gre mimo?

A obstaja kak dogovorjen znak?

Počasi prilagodim hitrost varnostni razdalji... ;) Pri 1m varnostne razdalje bo 'varna' hitrost okrog 3 km/h.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti je zadnje čase veliko motorjev, a malo motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti je zadnje čase veliko motorjev, a malo motoristov.

Smo pa bejkerjihehe...!!! :D:P:OK: :grim

Mater semi fajn zdi, ker se lahko tle po forumu mal' hecamo. - Žaljenje pa ne pride v poštev, :nono: ker je življenje že samo po sebi zajebano, zakaj bi si ga grenili še v motorizmu?!!

...A 'mam prov, al' sem spet v zmoti..??? :hmm::?:P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti je zadnje čase veliko motorjev, a malo motoristov.

Japajade ... motorist je oseba, ki vozi motor. Rečt, da nekdo ni motorist samo zato, ker tebi ni všeč način, na kakršnega on vozi motor (in pač živi 'svoj motoristični slog'), je brezveze ... navadn egotrip (tvoj).

Smo pač različni, pripadamo različnim plemenom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!