Skoči na vsebino

bikers bonton


motoman

Priporočene objave

hello

zanima me ce poznate kaksen "bonton" oz kaksna pravila za motoriste. npr. da se pozdravis in te stvari. ker sem bolj zacetnik in poznam v bistvu sam to s pozdravljanjem me zanima ce so se kaksna druga...?

mr. motoman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je obvezno :!: :!: :!: Vsaj jst use pozdravem, čeprov me eni kr skenslajo :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kak otrok v motor zagleda, ga morš mal gor posadit, pa mal gas navit, da je otrok ves srečen, mama pa vsa prestrašena. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello

zanima me ce poznate kaksen "bonton" oz kaksna pravila za motoriste. npr. da se pozdravis in te stvari. ker sem bolj zacetnik in poznam v bistvu sam to s pozdravljanjem me zanima ce so se kaksna druga...?

mr. motoman

ko in ce se bos zadosti dolgo vozil bos ze vse "cake" spoznal.ce se pa prevec sekiras,da bos kdaj kaj narobe naredil....... that´s life. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledeno kratek in jedrnat nasvet, Ice.

Ta prave težave se bodo začele šele, ko boš poskušal ločevati med moto zrnjem in plevami. Do takrat pa pazi, da ne boš v jarek zapeljal od silnega navdušenja pri vsakokratnem pozdravljanju, he, he ....

Malo heca mora bit. Te čaka veliko zanimivega, poučnega, samo od ljudi ne pričakuj preveč, boš potem toliko bolj prijetno presenečen.

Ceco

F6C Rider

Uh, dostavljam: prva objava, pa že kar temo odprl. Čestitam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, predvsem pa mora mladi mož tudi kaj sam ugotoviti, raziskati in se predvsem naučiti. Tisto kar je naša dolžnost je samo to, da ga ne bo preveč bolelo.

Ceco

F6C Rider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem bil pripravljen pomagati motoristu ob cesti s pokvarjenim motorjem ali če mu je zmanjkalo goriva. Pozdrav obvezen, le če se nisem vozil ravno skozi ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj za šalo - če se kaj zalomi v dialogu, povabi sogovornika na pivo, ali mu predlagaj, naj on tebe. Stvar se bo prej ali slej uredila. Bolj ko je žolčna debata, dalj bo trajala korekcija mnenj za šankom :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, pozdravljanje je ena stvar, pomoč na cesti druga...

Sem se spomnil enega članka o vožnji v skupini in priključevanju le-tej. Na kratko, če dohitiš skupino, voziš malo za njimi, pa če se kje ustavijo, vprašaš kako pa kaj, pa če greš lahko zraven. Sicer sem pa našel na netu stran http://www.msgroup.org/DISCUSS.asp kjer imaš ogromno koristnih nasvetov. Vsekakor ni treba prebavit vsega naenkrat, ampak odgovore na svoja vprašanja boš sigurno našel. Če pa kej ne bo jasno, pa kar vprašaj! :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh ceco,v obratnem primeru lahko trenutno zacnem s pisanjem in bom nekje jutri zjutraj najbrz gotov. :lol:

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi sestavili nekje "kodeks" obnašanja motoristov :!: in ga shranili nekje na MS :!: tako da si ga lahko "uka željni" in "frišni" preberejo :arrow: kot prispevek kulturi na cesti.

Škodit ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dame in bojsi,

čutim, da se kuha ena ideja. Razmišljam v smeri zbirke Tips and tricks za motoriste začetnike. Malce šaljivo, malce zares. Copyright pa damo vsem motoristom po univerzumu. Ko bom imel malce več časa (sorry žurim u inostranstvo), bom predlagal vsebino. Vmes pa navalite. Ponudim se vam lahko za koordinatorja.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ne bi bilo slabo, če bi sestavili nekje "kodeks" obnašanja motoristov :!: in ga shranili nekje na MS :!: tako da si ga lahko "uka željni" in "frišni" preberejo :arrow: kot prispevek kulturi na cesti.

Škodit ne more.

:shock: :? :shock: :? :shock: :? :shock: :? :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dame in bojsi,

čutim, da se kuha ena ideja. Razmišljam v smeri zbirke Tips and tricks za motoriste začetnike. Malce šaljivo, malce zares. Copyright pa damo vsem motoristom po univerzumu. Ko bom imel malce več časa (sorry žurim u inostranstvo), bom predlagal vsebino. Vmes pa navalite. Ponudim se vam lahko za koordinatorja.

Ceco

iz dveh razlogov sem proti .......v bistvu treh:

1. komu se da to vse spisat (ajd,se relativno zanemarljiv razlog)

2. kdo pa lahko rece,da je potemtakem ta "katalog" popoln in se drzi tega?

3. spoznavanje "pravil" scene je nacin spoznavanja scene..... ce ima nekdo vse napisano "se mu ne da (?!)" IRL spoznati scene; noce imeti veze s tem itd.moznosti je vec.

3a. inverzen odgovor je tudi mozen.

...heh komplikovano.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa začnimo. Najprej samo nizajmo napotila/ideje, potem pa jih bo Ceco, če se je že javil, razvrstil v tematske sklope in po potrebi podkrepil z dodatnim besedilom.

Nekaj za začetek:

-ko v vzvratnem ogledalu ugotoviš, da te dohiteva motorist, se umakni proti desnemu robu, da te bo lahko varno prehitel, saj če ne bi bil hitrejši od tebe, te ne bi niti dohitel

-pred prehitevanjem vozila pred seboj namero vedno nakaži s smernim kazalcem, da bo tvoj namen jasno predočen ostalim udeležencem

-če sta v vrsti za prehitevanje dva, avtomobil pred teboj in ti za njim in se pokaže prilika za prehitevanje, pusti prednost prehitevanja avtomobilu, ker boš ti kot enosledno vozilo kasneje taisti avtomobil lažje prehitel, avtomobilist pa naslednje možnosti morda še nekaj časa ne bo imel

-ako ob cesti opaziš motorista, za katerega meniš, da je v težavah, ustavi in mu ponudi svojo pomoč. To stori, tudi če bodo tam že drugi pomoči nudeči motoristi, saj ne veš, morda imaš pravo rešitev ravno ti

-ako zaradi okvare motocikla ali slabega počutja zaustaviš ob cesti in bi ti pomoč prišla prav, to nakaži z (en tak znak za prošnjo po pomoči moramo dogovoriti in "uzakoniti")

in tako naprej in tako naprej iz vseh področij motociklizma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dame in bojsi,

čutim, da se kuha ena ideja. Razmišljam v smeri zbirke Tips and tricks za motoriste začetnike. Malce šaljivo, malce zares. Copyright pa damo vsem motoristom po univerzumu. Ko bom imel malce več časa (sorry žurim u inostranstvo), bom predlagal vsebino. Vmes pa navalite. Ponudim se vam lahko za koordinatorja.

Ceco

iz dveh razlogov sem proti .......v bistvu treh:

1. komu se da to vse spisat (ajd,se relativno zanemarljiv razlog)

2. kdo pa lahko rece,da je potemtakem ta "katalog" popoln in se drzi tega?

3. spoznavanje "pravil" scene je nacin spoznavanja scene..... ce ima nekdo vse napisano "se mu ne da (?!)" IRL spoznati scene; noce imeti veze s tem itd.moznosti je vec.

3a. inverzen odgovor je tudi mozen.

...heh komplikovano.......

Ma Ice, nije komplikovano. Mene dobro plačajo, da pišem in nakladam, zato moram to kompenzirat z dobrimi deli,

Katalog ne bo popoln, kot ni popoln tvoj motor npr (zato ga boš ajnšprical), zadevo bomo dopolnjevali, spreminjali v stilu Evo1, evo 2 ...

Spoznavanje scene bomo kamuflirali in zavijali v celofan, folije, dvoumnosti, saj smo moto mačkoni. Malo mistike mora bit. Tudi pri ženskah mora kakšna krpica bit, da smo bojsi Ihhhaaaaa. Ice, predlagam te za kamuflatorja spoznavanja pravil scene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavni nasvet: če srečaš pervy-ja mu obvezno daj za pivo ali dva, s tem ti je vse oproščeno, tako kot da v cerkvi kupiš odpustek za vse grehe. :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavni nasvet: če srečaš pervy-ja mu obvezno daj za pivo ali dva, s tem ti je vse oproščeno, tako kot da v cerkvi kupiš odpustek za vse grehe. :wink:  :twisted:

To bo najbrž v kodeksu člen 1.

:D :D

Tudi pred disciplinsko komisijo šteje kot olajševalna okoliščina št. piv, ki si jih v preteklem obdobju častil vsevedom MOTOSVETA.

Primerna količina zadrži obravnavo in si avtomatsko oproščen.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrm: (en tak znak za prošnjo po pomoči moramo dogovoriti in "uzakoniti")

Nimajo ponekod v tujini prakse obešanja (rumenih) rutic na pokvarjen motor?

Nekaj v tej smeri (se mi zdi) bi se tudi pri nas lahko obneslo, pa fajn bi blo, da ne bi bila neka čisto naša finta. Glede na to, da marsikdo potuje tudi po tujini, bi si tudi pri nas lahko omislili rumene rutke. Kdor pa uspe sam popravit, si pa lahko šmiraste prste vanjo obriše, da si ne bo rokavic posvinjal.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!