Skoči na vsebino

bikers bonton


motoman

Priporočene objave

Šele danes našla čas in prebrala, kaj vse se je dogajalo lani do/v/na Brdih. Nič lepo. Se pa spomnim, da je bilo tudi v časopisih. Tisti vikend smo imeli Guzzisti običajni jesenski rally po Sloveniji (Notranjska, Dolenjska, malo Štajerska..) in bilo je izredno lepo in mirno. Škoda, da ni bilo tako tudi proti Primorski. S člani Guzzi kluba pa rada skupaj vozim, je zelo zanesljivo in varno (ne vem, podobni motorji, podobni karakterji?).

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni pa te so normalni motorji ali nimajo dveh koles belance in sedeža? :wink:

Poskušaj dešifrirati definicijo moto krave. Stari, brez zamere, ampak ti se motorjev očitno nič ne bojiš in do njih nimaš rešpekta. Menim, da to ni dobro za tvoje zdravje, ampak to je čsto moje osebno mnenje, ki si ga dovolim izraziti.

Tale moj prispevek je namenjen vsem tistim, ki tak rešpekt imajo. Ker si bil udeleženec debate o sinhronizaciji 6 uplinjačev, si malce preberi, kaj je napisal transalp, pa je fant dve glavi večji od mene.

V GWC je eden od naših članov na to temo povedal naslednjo zgodbo: zaprosil je svojega sokrajana, znanega xx, Ninja, CBR frika, če mu pelje novo GoldWingo iz trgovine do doma, vse po ravnini na razdalji 20 km, ker se sam to še boji narediti. Frik je rekel ja, pripeljejo motor iz skladišča na štartni položaj, frik se pa tudi usedel ni gor, ker je ZMRZNIL. In to tudi pošteno povedal.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Rešpekt" - spoštovanje dvokolesnika po mojem prepričanju pomeni priživetje.

Sam pri sebi sem sklenil, da bom v trenutku, ko bom izgubil "rešpekt" do motorja tega takoj prodal in nikoli več kupil :!:

Sicer pa: "Vsak je svoje sreče kovač!", pa srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco ma kje pa zamera niti govora saj zato pa je forum da vsak pove svoje mnenje izkušnje in se pošali. Ja to si papravilno ugotovil da rešpekta nimam ne pred motorji in ne pred avti.Žal sem v takšnem poklicu ko mi je vožnja z raznoraznimi avti vsakodnevnica od tovornih osebnih itd ,Ravno tako kot avto tudi motor je zame dve kolesi balanca in sedež,pač pa vsaka vrsta motorja zahteva svoje znanje vožnjePrevozil pa sem tudi že marsikaj od Zundapa s prikolico do zelo dobrih cestakov pa tudi motokros motorjev .Še danes če la imam priliko se grem malo znoret z sport motorjem,Drugače pa je moje srce pri čoperjih in cruiserih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco ma kje pa zamera niti govora saj zato pa je forum da vsak pove svoje mnenje izkušnje in se pošali. Ja to si papravilno ugotovil da rešpekta nimam ne pred motorji in ne pred avti.Žal sem v takšnem poklicu ko mi je vožnja z raznoraznimi avti vsakodnevnica od tovornih osebnih itd ,Ravno tako kot avto tudi motor je zame dve kolesi balanca in sedež,pač pa vsaka vrsta motorja zahteva svoje znanje vožnjePrevozil pa sem tudi že marsikaj od Cundapa s prikolico do zelo dobrih cestakov pa tudi motokros motorjev .Še danes če la imam priliko se grem malo znoret z sport motorjem,Drugače pa je moje srce pri čoperjih in cruiserih.

Sam mirki de se nauš enkat do konca znoru :twisted: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
*Ceco je svoje izkušnje z Moto kravami nabiral s ta staro GoldWingo, predvsem pa z F6C Valkyrie, ki ji reče tudi Valčka ali Fat Lady. Skupaj tehtajo Ceco, njegova Mačka, Fat Lady in krama, ko se spravijo potovat, okoli 530 kg. Ceco je tudi bolj kratkih nog. Od glave do pet ga je za okroglih 168 cm.

** Ceco je rabil eno polno moto sezono, da je naredilo tisti čudežni klik.

Mogoče bi bilo dobro v moto-priročniku ali karkoli že to bo, uporabiti tudi kakšno izkušnjo nekoga, ki je višji od 168 cm in je imel na začetku manj težav z tavelikim motorjem? Ali se za veeeelike motorje verjetno odločajo viiiisoki in teeeežki ljudje - ki imajo morda zaradi tega manj težav z manevriranjem in privajanjem?

Just a wild guess..

MMG - kako daleč so potem zdaj ta poglavja z bontonom in kdaj/kje bodo objavljena ali dana v razpravo? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*Ceco je svoje izkušnje z Moto kravami nabiral s ta staro GoldWingo, predvsem pa z F6C Valkyrie, ki ji reče tudi Valčka ali Fat Lady. Skupaj tehtajo Ceco, njegova Mačka, Fat Lady in krama, ko se spravijo potovat, okoli 530 kg. Ceco je tudi bolj kratkih nog. Od glave do pet ga je za okroglih 168 cm.

** Ceco je rabil eno polno moto sezono, da je naredilo tisti čudežni klik.

Mogoče bi bilo dobro v moto-priročniku ali karkoli že to bo, uporabiti tudi kakšno izkušnjo nekoga, ki je višji od 168 cm in je imel na začetku manj težav z tavelikim motorjem? Ali se za veeeelike motorje verjetno odločajo viiiisoki in teeeežki ljudje - ki imajo morda zaradi tega manj težav z manevriranjem in privajanjem?

Just a wild guess..

MMG - kako daleč so potem zdaj ta poglavja z bontonom in kdaj/kje bodo objavljena ali dana v razpravo? :roll:

Sine pobaline,

moto priročnik je zaenkrat pisan v prvi osebi, ki s svojimi cm, leti, položjem in vlogo v družbi nima nikakršnih psihofizičnih težav. Če bi jih imel, bi poiskal ustrezno psihoterapevtsko pomoč. Predvsem se pa ne bi vozil z motorjem, ker ta zahteva celega človeka.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto priročnik je zaenkrat pisan v prvi osebi, ki s svojimi cm, leti, položjem in vlogo v družbi nima nikakršnih psihofizičnih težav. Če bi jih imel, bi poiskal ustrezno psihoterapevtsko pomoč. Predvsem se pa ne bi vozil z motorjem, ker ta zahteva celega človeka.

Vprašal sem, kolk daleč je priročnik - tvoje psihofizične težave me ne zanimajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Eh, vceraj spet pokazal svoje krasne manire....

Hvala Marauderju, Hanziju in Climberju...

Pa kmalu bi jih spet...Micamaci tudi

Popravljeno . Popravil Kruse
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sele danes sem prebrala te prispevke, ceprav so bili v vecini pisani ze pred leti.

Tisto z rumenim (ali kakrsim koli) salom mi je pa izredno vsec :OK: .

V letosnjem letu (lepa nedelja pozno pomladi) se mi je na lepem "crknu" motor v kriziscu, ko zavijes za smer Postojna, par km iz Logatca. Nekako sem se zrinila motor ob cestisce, potem pa cakala, da bi se kdo ustavil in mi pomagal. Po vec kot pol ure cakanja se je nekdo res ustavil, pa si nisva mogal nic pomagati, saj o mehaniki nisva dosti vedela (sem pa mela vsaj druzbo). Pred tem je peljalo mimo vsaj 100 motoristov (posameznikov in skupin) proti ridam, pa so ocitno vsi mislili, da se ob cesti samo soncim (v polni bojni opremi) :BUA: . Situacijo je resil prijatelj, ki sem ga poklicala po telefonu in se je pripeljal "na kraj katastrofe". Za usposobitev motorja je potreboval manj kot 5 minut, hkrati pa povedal, da bi to lahko naredil kdorkoli z osnovnim znanjem (ki ga pa jaz ocitno nimam :cry: ).

Suma sumarum: fino bi bilo, da bi imeli kak dogovorjen znak, da bi se videlo, da je z motorjem nekaj narobe, ce stojis ob cesti. Drugace vsi mislijo, da imas cik pavzo in jim tudi na kraj pameti ne pade, da bi vstavili in povprasali, ali je kaj narobe (mogoce so pa to samo moje pobozne zelje :?).

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ MDR

Če bi meni vsaj pomignila (najbrž tudi ostalim)bi takoj ustavil. Sicer bom pa kar naravnost povedal, da sem se po malem naveličal ustavjati, saj po večini ni nikoli nič narobe(čik, telefoniranje, čakanje nekoga) tako, da ima človek že občutek, da se ponuja, če že ne, da je vsiljiv.

Pa brez zamere.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naslednjič probaj mahat vsaj z eno roko....brez cigareta seveda...ccc

Kaj ni blo enkrat govora o tem, če se ne motim je že Ice govoru, da naj bi na motor zavezali ruto. Sem že pozabu kakšne barve. To naj bi nekateri že prakticirali.

Ena anekdotica. Lani, ko sem kolovratil po Avstriji sem nekje pri Tobblachu, če se ne motim, ustavil pri motoristu, ker si je nekam čudno ogledoval parkiran motor. Zraven je bil še eden. Seveda sem vprašal, če je kaj narobe. Takrat se mi je avstric le zasmejal in pokazal na prijatelja, ki je par metrov proč pač delal svojo portrebo :D

Kar hočem s to zgodbico tudi povedat je, da bi moral tisti, ki ima probleme, to nekako označit, pomahat al kaj podobnega in ne, da stoji kot lipov bog in mi naj gruntamo zakaj je ustavljen. V sezoni nas je na cesti že toliko motoristov, da, ko grem na potep je ob cestah ustavljenih že toliko motoristov, da če bi se vedno pri vsakem ustavil in ga vprašal, če je kaj narobe, v celem dnevu naredil le 100 km in ne štirikrat več. Zato menim, da bi morali to ruto ali kaj podobnega uvest tudi pri nas. Moje mišljenje.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mislim da to sploh ni slaba ideja, po moje barva rute sploh naj ne bi imela pomembne vloge ampak glavn da jo zavežeš na balanco... mislim da ima večina motoristov ruto sabo k vozi motor :doze:

Če ne gre drgač se pa na cesto vrzi pred motor pa upi na najbolš, hehe :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem, če bi slekla bojno opremo, :grim se lepo smejala :lol: in mahala :yea1: bi zihr kdo ustavo :hmm: jest sigurno bi :blush: pa še za pijačo bi te povabu :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Še najbolj sem paše.

Danes me je na furi mal hecal akumulator.. se je odločil, da bo danes žmigavec.. in je/ni/je/ni/je/ni delal.

Med furo čez BTC ustavim na vrhu edinega "klanca", ki sem si ga tam spomnil - za HarveyNormanom, kjer je dovoz v podzemno garažo. Se mal pogovarjam z akumulatorjem in ga prepričujem, da ni žmigavc, pa se od nevemkje (lokacija je boljkotne res boguizanogu) pojavi Freising Rider, zapelje zraven in povpraša "kaj me jebe". po kratkem pogovoru povpraša če rabim pomoč in ker ni bila potrebna oddrvi dalje.

To je zame del bontona. FreisingRider hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že na petrolu u kanti.. Zamenjan je bil z novejšim modelom... :D Emšo ga je že jebal.. vsaj 7 če ne še več let je mel... pa je mal plošče skp potegnil in se je iz ene celice mal kadil, ko sem jo odprl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!