Skoči na vsebino

Nakup 125cc - neodločen :|


Cypher

Priporočene objave

Nameravam kupiti 125cc motor, sem pa neodločen kaj naj izberem. Veliko sm se že pogovarjal z jludmi ki se z motorji ukvarjajo, in ki jih to zanima, a vsi povejo drugače, in nič me še ni prepričalo. Zato me zanima kaj menite vi. Nagnjen sm bolj na supermotarde, a to je verjetno zato ker, kot sm že povedau, vsi ljudje govorijo drugače, in so me bolj prepričali o SM-jih, zanima pa me čisto vsa kar imate za povedat o izbiri 125cc, in kaj vi priporočate. Neodločen sem tudi med 2t in 4t.

lp, Cypher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti 125cc motor, sem pa neodločen kaj naj izberem. Veliko sm se že pogovarjal z jludmi ki se z motorji ukvarjajo, in ki jih to zanima, a vsi povejo drugače, in nič me še ni prepričalo. Zato me zanima kaj menite vi. Nagnjen sm bolj na supermotarde, a to je verjetno zato ker, kot sm že povedau, vsi ljudje govorijo drugače, in so me bolj prepričali o SM-jih, zanima pa me čisto vsa kar imate za povedat o izbiri 125cc, in kaj vi priporočate. Neodločen sem tudi med 2t in 4t.

lp, Cypher

na avto net si jih nekaj najdi pa idi gledat pa se z vsakim pelji te boš komaj videl kaj bi sploh rad

Popravljeno . Popravil 666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameravam kupiti 125cc motor, sem pa neodločen kaj naj izberem. Veliko sm se že pogovarjal z jludmi ki se z motorji ukvarjajo, in ki jih to zanima, a vsi povejo drugače, in nič me še ni prepričalo. Zato me zanima kaj menite vi. Nagnjen sm bolj na supermotarde, a to je verjetno zato ker, kot sm že povedau, vsi ljudje govorijo drugače, in so me bolj prepričali o SM-jih, zanima pa me čisto vsa kar imate za povedat o izbiri 125cc, in kaj vi priporočate. Neodločen sem tudi med 2t in 4t.

lp, Cypher

Prvo moraš vedet kaj bi od motorja rad. Več moči, ali nižje stroške. Bi rad z njim delal daljše izlete, ... Kriterijev je veliko. Ko boš to razčistil bo izbira veliko lažja, pa tudi svetovali ti bomo lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo moraš vedet kaj bi od motorja rad. Več moči, ali nižje stroške. Bi rad z njim delal daljše izlete, ... Kriterijev je veliko. Ko boš to razčistil bo izbira veliko lažja, pa tudi svetovali ti bomo lažje.

Za izlete mi ni problema....ne nameravam delat touringa z 125-ko xD. Pomembno mi je da je čim manj vzdrževanja, čeprav to ni nujno, ker lahko večino stvari popravim sam, ker se stem tudi dosti ukvarjam. Sam bolše bi blo če bi blo vzdrževanja čim manj. Poleg tega me mika okreten motor, z močnimi pospeški, končna ni pomembna čim je nad 100. To je pa tudi use, ker sem, kot sm že rekel, neodločen.

Popravljeno . Popravil Cypher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za izlete mi ni problema....ne nameravam delat touringa z 125-ko xD. Pomembno mi je da je čim manj vzdrževanja, čeprav to ni nujno, ker lahko večino stvari popravim sam, ker se stem tudi dosti ukvarjam. Sam bolše bi blo če bi blo vzdrževanja čim manj. Poleg tega me mika okreten motor, z močnimi pospeški, končna ni pomembna čim je nad 100. To je pa tudi use, ker sem, kot sm že rekel, neodločen.

Če kupuješ 125ccm nekih močnih pospeškov nemoreš pričakovat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem bolš da kupš kakšnega 4taktnega novejšega... Ker če boš vzel 2 taktnega boš naredu 150 kilometrov pa bo tank prazen... poj pa še olja, boš dajal po 20€ za liter olja kar zadošča za okol 600-800 kilometrov. Pri 4 taktnem res da so pospeški malo slabši tistih 10-30kmh manj končne kot pri 2 taktenm... Z 4 taktnikom boš naredil cirka 600 kilometrov z enmu tankom, pa nobenga ola ;)

jz mam 2 takno tdr... sej gre dobr samo kur preveč in če se nekam bolj "daleč" pelem pač takrat oziroma tist dan pokurim cel tank bencina. Tako da, če grem kam bolj daleč vedno tuhtam kam bom šel tankat da bom prišel "skoz"

Jz če bi kupval šenkrat bi kupu 4 taktnega... nikol več 2t.

Jz bi ti priporoču kšno xtjko,tw 125,cbr,cbf,x road :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem bolš da kupš kakšnega 4taktnega novejšega... Ker če boš vzel 2 taktnega boš naredu 150 kilometrov pa bo tank prazen... poj pa še olja, boš dajal po 20€ za liter olja kar zadošča za okol 600-800 kilometrov. Pri 4 taktnem res da so pospeški malo slabši tistih 10-30kmh manj končne kot pri 2 taktenm... Z 4 taktnikom boš naredil cirka 600 kilometrov z enmu tankom, pa nobenga ola ;)

jz mam 2 takno tdr... sej gre dobr samo kur preveč in če se nekam bolj "daleč" pelem pač takrat oziroma tist dan pokurim cel tank bencina. Tako da, če grem kam bolj daleč vedno tuhtam kam bom šel tankat da bom prišel "skoz"

Jz če bi kupval šenkrat bi kupu 4 taktnega... nikol več 2t.

Jz bi ti priporoču kšno xtjko,tw 125,cbr,cbf,x road :)

Za 600 km en tank ni dost, okoli 400 je pa čisto realno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi ti priporoču kšno xtjko,tw 125,cbr,cbf,x road, r125, wr125x, Tomos 125, gt125,... :):winkiss:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, havla za vse nasvete.

Kot drugo, malo sm se pozanimau, kupu ene par revij, mal pobrskau po netu, po dosti zgubljenem času ugotovil da mi najbolj ustreza Honda XL 125 V, kar je ubistvu Varadero 125ccm. Zelo mi je ušeč, edino kar me moti pa je cena - za novega naj bi odštel 5.290 evrov! Halo!?

Po mojem mnenju je to malce predrago. Zato me zanima če kdo od vas ve za podoben motor, ki bi bil malo cenejši. Zanima me pa tudi, če kdo ve ali se kje ta honda prodaja rabljeno.

lp, Cypher again. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR-ko 125 ima en znanec, in če povem odkrito, sem nad njo zelo razočaran. Prav zanima me kam bo tip šel po gume ko se mu bojo zrable. Bo uzeu gume od automatika? >.<

Poleg tega pa m še vedno najbolj mika Varadero. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš eno na a.net-u. Kaj pa 125 CBR ti ni všeč? Glede stila vožnja sta si po mojem kar podobna.

Po čem ti to sklepaš? Varadero je potovalni, težak 125ccm motor medtem ko je CBRka(no, naj bi bila) športen, cestni motor in je temu primerno zelo lahka :) Razen tega, da sta oba 4t ni nobene podobnosti med njima :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po čem ti to sklepaš? Varadero je potovalni, težak 125ccm motor medtem ko je CBRka(no, naj bi bila) športen, cestni motor in je temu primerno zelo lahka :) Razen tega, da sta oba 4t ni nobene podobnosti med njima :)

Natančneje ima XL verzija varaderota 152 kg. O.O

Popravljeno . Popravil Cypher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pa res ne znate brat. Napisu sem stil vožnje t.j., da ni neke skrčene pozne na motorju kot pri kakšnem cestaku, ampak so noge v zelo podobnem položaju (no pri CBR-i so le malo bolj skrčene!). Nobeno težo, nobeno delovanje motorja nisem nikjer omenil.

Uporabnik je še sam rekel, da se mu zdi predraga, pa sem se takoj spomnil na CBR-o, ki je le nekaj evrov cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...najdel sem še enga kandidata. Zanima me vaše mnenje of slednjem motorju; Kymco Quannon 125.

Po tem kar sem videl me je zelo prepričal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...najdel sem še enga kandidata. Zanima me vaše mnenje of slednjem motorju; Kymco Quannon 125.

Po tem kar sem videl me je zelo prepričal.

Med 125kami 4 taknimi. Je zdaleč najboljši comet 125. Gre tisti 100-120 km na uro. Ima pa polek tega dobre brenze in najbolj važno dovolj široke gume. 110 spredi in 150 odzadi(gume je le edini stik z asvaltom). Pravtako je oblika dobra. Dobi se dober za cca 1500€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med 125kami 4 taknimi. Je zdaleč najboljši comet 125. Gre tisti 100-120 km na uro. Ima pa polek tega dobre brenze in najbolj važno dovolj široke gume. 110 spredi in 150 odzadi(gume je le edini stik z asvaltom). Pravtako je oblika dobra. Dobi se dober za cca 1500€

Kaj pa če nameravam kupit novega? kolk stane?

In še vedno nism dobil odgovora o Kymco-tu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR-ko 125 ima en znanec, in če povem odkrito, sem nad njo zelo razočaran. Prav zanima me kam bo tip šel po gume ko se mu bojo zrable. Bo uzeu gume od automatika? >.<

Poleg tega pa m še vedno najbolj mika Varadero. :P

pa gume dobiš za cbr-ko zlo dobre pa še po pametni ceni... jas sem dal za komplet z montažo 120e. pa se držijo zlo dobro pa s temi gumami se tudi da v ovinek lepo pelat.. je tak macak :P ??

Popravljeno . Popravil 666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa gume dobiš za cbr-ko zlo dobre pa še po pametni ceni... jas sem dal za komplet z montažo 120e. pa se držijo zlo dobro pa s temi gumami se tudi da v ovinek lepo pelat.. je tak macak :P ??

Ja baje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natančneje ima XL verzija varaderota 152 kg. O.O

Sem imel varaderko... in je super motorček za začetek sicer malo težek... pelje se lepo edino kar pa mi pri varaderki ni bilo všeč je bila moč... res da je 125 in ima 15ks ampak odzivnost... :whistle: kasneje sem imel r125 enako 15ks pa sta si glede odzivnosti in pospeškov kr različni... Če pa maš namen delati dolge ture pa je super sediš udobno veterna zaščita je vredu... Idi pogledat v živo pa boš bolše vedel kak in kako... Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, havla za vse nasvete.

Kot drugo, malo sm se pozanimau, kupu ene par revij, mal pobrskau po netu, po dosti zgubljenem času ugotovil da mi najbolj ustreza Honda XL 125 V, kar je ubistvu Varadero 125ccm. Zelo mi je ušeč, edino kar me moti pa je cena - za novega naj bi odštel 5.290 evrov! Halo!?

Po mojem mnenju je to malce predrago. Zato me zanima če kdo od vas ve za podoben motor, ki bi bil malo cenejši. Zanima me pa tudi, če kdo ve ali se kje ta honda prodaja rabljeno.

lp, Cypher again. :P

Jaz jo nameravam spomladi prodati.

Drugače pa super motor, res da ni najmočnejši v svojem razredu (teža pač naredi svoje), je pa super za peljat. Ja res je med najdražjimi 125-kami, je pa tudi res da ga nima vsak tretji. Teh motorjev je dokaj malo in zato ker lepo držijo ceno. probi pa boš vido.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo nameravam spomladi prodati.

Drugače pa super motor, res da ni najmočnejši v svojem razredu (teža pač naredi svoje), je pa super za peljat. Ja res je med najdražjimi 125-kami, je pa tudi res da ga nima vsak tretji. Teh motorjev je dokaj malo in zato ker lepo držijo ceno. probi pa boš vido.

Sam ko nikamor ne gre. Sm se z aprilio vozu za enmu neki cajta. Šaltu sm na 6000 obratov pri mal več kot pou gasa pa sm mu za ritjo pelu. K se je pa klanc začeu je blo pa itk fertik. Za tistih 11kw je 150+ kg veliko preveč. Verjamm pa da je vožnja super udobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!