Skoči na vsebino

Nakup 125cc - neodločen :|


Cypher

Priporočene objave

Sam nikol nebi šou več nazaj na 1254T! Tisti k govorite kok se 2t kvarjo pa kašni grozni stroški so je možno sam a.) ste kupl že čist en zjeban motor b.)tankate zanč olje.

Iz lastnih izkušenj govorim da je tooook več + za 125 pri takih majhnih kubikažah da se sploh ne splača razmišlat. Ne govorim na pamet doma smo mel Cbr 125 in Cagivo 125.

Razlika v porabi je pa 3l na 100km. samo z 2T se kolkrtok pelješ z 4t se pa cjazš (edini primer za 125 k mi pade na pamet je da ga maš za u mesto namest skuterja) :rolleyes:

Da o voznih lastnostih sploh ne govorim....

pri 2T je ekologija problem, če kej daš na te stvari :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nikol nebi šou več nazaj na 1254T! Tisti k govorite kok se 2t kvarjo pa kašni grozni stroški so je možno sam a.) ste kupl že čist en zjeban motor b.)tankate zanč olje.

Iz lastnih izkušenj govorim da je tooook več + za 125 pri takih majhnih kubikažah da se sploh ne splača razmišlat. Ne govorim na pamet doma smo mel Cbr 125 in Cagivo 125.

Razlika v porabi je pa 3l na 100km. samo z 2T se kolkrtok pelješ z 4t se pa cjazš (edini primer za 125 k mi pade na pamet je da ga maš za u mesto namest skuterja) :rolleyes:

Da o voznih lastnostih sploh ne govorim....

pri 2T je ekologija problem, če kej daš na te stvari :D

Ja si ti na glavo padu? :D CBR pa Mito primerjaš? Pa verjemi...razlika v porabi ni sam 3 litra :D In če zračunaš je to na 10.000km okrog 350€ :) Pa še olje, ki stane neko pametno okrog 16€ za 50 litrov benza :) se prav na 10.000km to znese 250€ će ma motor 7 litrsko porabo :D Si že 500€ več v strošku! Ker 4 taktni ma na 15.000km menjavo bata? 150-250€.

Dražje gume! IN edin 2 taktni k je sportak pa vredu je RS 125...za njo pa vemo, da so deli nenormalno dragi :) (žmigavec tle pri uradnemu serviserju Jeršinu 38€, dobiš za ta denar vse 6 komadov imitacije karbona, pa še lepši so! )

Razlika med 2 taktnim in 4 taktnim JE! Verjemi...sem imel R125, 2×RS 125, Hondo HM 125, Husqvarno SM 125, Hondo CR 250, GSX-R 600, Bandita 600, 2× Piaggo Zipa ( no to je od brata, pa en ma mašino za 3500€ ), 2× Aeroxa, pa še kitajskega skuterja Baotiana k je meu porabo pou litra na 1000km ;) ... :) Zaenkrat vem, da na 2 taktno zadevo NEBI šel.

Pa RSke so mele najnižjo porabo bliz 7 litrov, R125 pa 3.5 litra ^^ ( s tem, da si RS spravu na 10 takoj, R125 pa nad 3.5 NIKOLI )

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nikol nebi šou več nazaj na 1254T! Tisti k govorite kok se 2t kvarjo pa kašni grozni stroški so je možno sam a.) ste kupl že čist en zjeban motor b.)tankate zanč olje.

Iz lastnih izkušenj govorim da je tooook več + za 125 pri takih majhnih kubikažah da se sploh ne splača razmišlat. Ne govorim na pamet doma smo mel Cbr 125 in Cagivo 125.

Razlika v porabi je pa 3l na 100km. samo z 2T se kolkrtok pelješ z 4t se pa cjazš (edini primer za 125 k mi pade na pamet je da ga maš za u mesto namest skuterja) :rolleyes:

Da o voznih lastnostih sploh ne govorim....

pri 2T je ekologija problem, če kej daš na te stvari :D

KLIK. To ni čisto res, CO2 ima zelo malo vpliva na okolje. Če ne vrjameš si pa lahko prebereš članek. Imaš pa tudi ene preglednice nekje na netu, ki dokazujejo, kaj se prej dvigne temperatura ali CO2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIK. To ni čisto res, CO2 ima zelo malo vpliva na okolje. Če ne vrjameš si pa lahko prebereš članek. Imaš pa tudi ene preglednice nekje na netu, ki dokazujejo, kaj se prej dvigne temperatura ali CO2.

Daljnoročno gledano temperatura tali ledenike, v katerih so shranjene ogromne kolićine CO2 in več kot je CO2 hitreje se bojo talili. Premo sorazmerno dejansko.

:P Kaj včasih ko je vse šibalo na premog.? Takrat jih pa ni motilo globalno segrevanje in rastline in smog ^^

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjam cbr pa raptor :evilgrin: in ta ki ga mamo doma pije med 6-8. Če ga res nažigaš še kej več... Na 4T morš tud trikat olje pa filtr menjat na 18.000 pa je to tud neki dnarja. Je precej manj, sam tko kt sm reku rajš dam na 15.000 400€ več pa se usaj kolkrtok spodobn lahko pelš, ne pa da se za autobusom vozš do morja ker enostavno ne morš varno mem njega pridt :headbang: Sicer pa redkokdo sploh nardi več kot dve sezoni na 125, gre prej na kej močnejšga. In aprilia je tok bolša od tanove mito ker? Ma že serijsko stabilizator pa cts (rave)ventil?

Sam tooook hvalš 4T pol me pa sprašujš če sm na glavo padu k jo primerjam z enim 2T? Zakaj pa ne? Mislm da usak k je vozu kšno odprto 125 2T ve zakaj ne 4T :boobies:

Se mi zdi pa super ideja od KTM-a, za svoje 1254T nej bi prodajal 200ccm kit, kar naj bi dal vn primerljivo moč 2T 125.

Onesnažujejo pa te mali brenčači tko ne nč v primerjavi s čim drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjam cbr pa raptor :evilgrin: in ta ki ga mamo doma pije med 6-8. Če ga res nažigaš še kej več... Na 4T morš tud trikat olje pa filtr menjat na 18.000 pa je to tud neki dnarja. Je precej manj, sam tko kt sm reku rajš dam na 15.000 400€ več pa se usaj kolkrtok spodobn lahko pelš, ne pa da se za autobusom vozš do morja ker enostavno ne morš varno mem njega pridt :headbang: Sicer pa redkokdo sploh nardi več kot dve sezoni na 125, gre prej na kej močnejšga. In aprilia je tok bolša od tanove mito ker? Ma že serijsko stabilizator pa cts (rave)ventil?

Sam tooook hvalš 4T pol me pa sprašujš če sm na glavo padu k jo primerjam z enim 2T? Zakaj pa ne? Mislm da usak k je vozu kšno odprto 125 2T ve zakaj ne 4T :boobies:

Se mi zdi pa super ideja od KTM-a, za svoje 1254T nej bi prodajal 200ccm kit, kar naj bi dal vn primerljivo moč 2T 125.

Onesnažujejo pa te mali brenčači tko ne nč v primerjavi s čim drugim...

Za začetek mi povej, koliko uradnih servisov za Cagivo imaš v SLO?

Cagiva Raptor, da pije 6 litrov? Navdušujoče :D

Verjemi, meni je Honda pila tudi do 15 litrov, serijsko 42.5 konjev, olje je moralo zmer bit vrhunsko...pa ko sem jo meu, sm biu čisto navdušen nad njo :) 125ccm ki gre do tretje brzine po zadnjem? Kje si pa še to vidu? :)

In če pogledaš, tvoj Raptor pije do 8 litrov, R125 pa 3.5 litra. ( to je 4.5 razlike, se pravi ponovno na 10.000km je to 500€ razlike samo pri benzu ).

In ravnotako, kot moraš menjt olje v mašini pri 4 taktnih, naj bi menjal olje v menjalniku pri 2 taktih.

Razlika je ogromna :) Seveda, če znaš šparat jo lahko zelo zmanšaš, ampak realno gledano razlika je :)

In če mi verjameš ali ne... na morje bi rajši šel s kašnim Varaderotom 125 al pa Hyosungom kot pa z RS 125 :D Avtocesta+sportak, ki gre komaj 160 na uro...pri tem pa pije čez 10 litrov...pa še po možnosti zariba kje...ni to to :)

Varaderota maš, k gre 130 na uro ( če gre ), lepo usedeš, čist ravno in lepo u izi :D

Sicer pa nadvse neumno je, da kakorkoli označujem ali napadam tvoj post, ker vseeno...ljudje smo si različni, tako tudi naši okusi in mnenja. Enkrat sem sprobal 4 takt 600 in nebi več šel na 125 :D Tako pač je :P Pri 125 pa ... RS 125 je bila super, lahka, okretna, agilna in lepa, trše vzmetenje kot R125, R125 je mela super bremze, slabe gume, višje sedenje...vse ima pluse in minuse :)

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sm reku da razlike ni? reku sm da jo je vredn plačat :whistle:

Pa vrjem da je bla tvoja kroska velik bl napiljena, se prau velik večja poraba in stroški...

Servis je->langus-motocenter (ne da je neka znanost 125 2T šraufat)

Pa mislm da merilo a je nek motor dober al ni ni servisna mreža-to je sam plus :bum:

Sicer pa tko kot si reku, vsakemu svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sm reku da razlike ni? reku sm da jo je vredn plačat :whistle:

Pa vrjem da je bla tvoja kroska velik bl napiljena, se prau velik večja poraba in stroški...

Servis je->langus-motocenter (ne da je neka znanost 125 2T šraufat)

Pa mislm da merilo a je nek motor dober al ni ni servisna mreža-to je sam plus :bum:

Sicer pa tko kot si reku, vsakemu svoje...

Razširjenost servisne mreže je dokaj velik plus. Popularnost in prodajanost Husqvarne je zrasla ravno s povečanjem zastopstva, če se ne motim ( drugačno poslovanje s strani BMWja )

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, havla za vse nasvete.

Kot drugo, malo sm se pozanimau, kupu ene par revij, mal pobrskau po netu, po dosti zgubljenem času ugotovil da mi najbolj ustreza Honda XL 125 V, kar je ubistvu Varadero 125ccm. Zelo mi je ušeč, edino kar me moti pa je cena - za novega naj bi odštel 5.290 evrov! Halo!?

Po mojem mnenju je to malce predrago. Zato me zanima če kdo od vas ve za podoben motor, ki bi bil malo cenejši. Zanima me pa tudi, če kdo ve ali se kje ta honda prodaja rabljeno.

lp, Cypher again. :P

Jst mam rabljeno Varadero 125 za prodat, nisem bral teme naprej, ustavil sem se pri tem postu :) ... če te še vedno zanima me kontaktirej. Če si kje iz LJ al pa NM se lahko zmenva pa ti prpelm pa loh tut sprobaš kako se pele. Je pa motor 100% comfort, končna je 110-115km/h, poraba nizka, glih učerej sm tankal 5€(3,67L) in naredu 150km pa še ne sveti lučka za bencin :)

sej pravim, če te zanima me za več info kontaktirej na ZS ;)

Lp, kastelc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam rabljeno Varadero 125 za prodat, nisem bral teme naprej, ustavil sem se pri tem postu :) ... če te še vedno zanima me kontaktirej. Če si kje iz LJ al pa NM se lahko zmenva pa ti prpelm pa loh tut sprobaš kako se pele. Je pa motor 100% comfort, končna je 110-115km/h, poraba nizka, glih učerej sm tankal 5€(3,67L) in naredu 150km pa še ne sveti lučka za bencin :)

sej pravim, če te zanima me za več info kontaktirej na ZS ;)

Lp, kastelc

o šit ... star post :D ... nism gledou datuma :D ... sorry :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pije več kot 6l :) Preverjeno. Sicer pa, komaj 160? Meni gre vedno lagano 160 v 6 brzini brez kakršnegakoli napora. Možnost, da ti zariba...seveda, če imaš staro zgonjeno Aprilio ali pa Supermotota, ki res ne vem, kaj ima iskati za avtocesti + navit je preko svojih sposobnosti. Sicer pa še vsak je najprej kurcal čez 2t ko se je pa vsedel gor in se peljal jih ni mogel prehvaliti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pije več kot 6l :) Preverjeno. Sicer pa, komaj 160? Meni gre vedno lagano 160 v 6 brzini brez kakršnegakoli napora. Možnost, da ti zariba...seveda, če imaš staro zgonjeno Aprilio ali pa Supermotota, ki res ne vem, kaj ima iskati za avtocesti + navit je preko svojih sposobnosti. Sicer pa še vsak je najprej kurcal čez 2t ko se je pa vsedel gor in se peljal jih ni mogel prehvaliti.

Budacki se je že ogromno prevozu z 2T in ve kaj govori :P

Se opravičujem za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pije več kot 6l :) Preverjeno. Sicer pa, komaj 160? Meni gre vedno lagano 160 v 6 brzini brez kakršnegakoli napora. Možnost, da ti zariba...seveda, če imaš staro zgonjeno Aprilio ali pa Supermotota, ki res ne vem, kaj ima iskati za avtocesti + navit je preko svojih sposobnosti. Sicer pa še vsak je najprej kurcal čez 2t ko se je pa vsedel gor in se peljal jih ni mogel prehvaliti.

al pa staro cagivo...še hujše trance_21_laughing1.gif

jas mam staro rs125 in me ni blo nikoli blo strah na AC, ker če je motor zrihtan mora leteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo kupuje HONDO CBR125R  jo jst prodajam za več informacij na zasebca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa prodajam Husqvarno 125 SMS. Če kdo kupuje ali če ve za koga, ki bi jo kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!